|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
28.10.2016 1:17:05   
gaga592
Tj nema sta da se nadas, bice sve ok u buducoj trudnoci, samo pozitivno! user posted image

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
17.11.2016 7:23:34   
krin 40
Devojke samo da vam dam podrsku.Hrabro u nove pobede.Ja sam imala missed u martu,sada sam 12 nedelja.Pauzu sam pravila do avgusta zbog posla i obaveza.Znam kako je tesko,i ova trudnoca mi prolazi dan po dan.Briga da li ce sve biti ok ne moze da "nestane preko noci".Ali ovako ili onako dani cure i nada stoji.Ako trudnoca nije bila duga dovoljna je pauza od dva ciklusa.Zelim Vam svima puno srece i sto manje brige u sledecoj

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
18.11.2016 12:47:14   
mina91001
Pozdrav drage moje kako ste. Ja sam vec pisala da sam imala spontani 14 oktobra eto malo jace od mesec dana. I sad svaki dan iscekujem men,pijem ove cajeve macinu travu neven virak hajducku travu i kantarion svaki dan po litar. Imala sam odnos s mojim muzicem i nakon odnosa kad primetila sam malo krvi al ono braonkasta i to samo kad se obrisem ovako nema nista pa sad ne znam dal se to organizam jos cisti il je to nagovestaj da ce uskoro menstruacija. Doktorka mi je rekla da cu dobiti od 4-6 nedelja nakon spontanog,iscekujem je svaki tren da dodje i prodje i da opet radimo na bebi,jer mislim da samo nova trudnoca moze da zalecu bol. Da da nagovestim da smo se tokom odnosa cuvali. Primetila sam i nekad malo sekreta na vesu bude. Jel i vama tako nekoj bilo? Krin mi se znamo iz teme cekajuci Ii crtice,i tamo si mj davala savete ,de me i sad posavetuj?

< Poruku je uredio mina91001 -- 18.11.2016 12:51:59 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
27.11.2016 11:19:55   
krin 40
Moj ti je savet da sačekaš bar 2 ciklusa.Taj prvi,i bar još jedan posle njega Organizam treba da se vrati u normalu i da se stabilizuju hormoni.Znam da misliš da nova trudnoća donosi utehu.To je delimično tako,ali da bi što manje strepela kada se desi,sačekaj da se sve slegne.Ja sam sačekala 5 ciklusa i odmah zatrudnela,ali prvi posle pobačaja nije ni bio pravi ciklus,posle drugi je došao na 24 dana,i sve se tako pomeralo.Zadnja dva su došla na 28 dana i onda sam krenula da pravim bebu.Izvini tek danas sam videla tvoj post

< Poruku je uredio krin 40 -- 27.11.2016 11:21:27 >

(odgovor članu mina91001)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
27.11.2016 17:27:43   
mina91001
A nakon koliko si dobila prvu menstruacija. Ja sam imala spontani 14 otobra znaci mesec ipo skoro i nisam jos dobila menstruacija jel to varira od zene do zene ocekujem je svaki tren osetim bol u donjem delu dtomaka povremeno ziganje u jajnicima i bubuljice po licu kao sto su mi i pre to bili simptomi menstruacije

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
28.11.2016 7:21:31   
krin 40
Dobila sam posle 21 dan.To varira i takodje zavisi od hormona o kojima ti i pričam.Razlog više da sačekaš bar dva ciklusa.Vidiš da ti se hormoni nisu sredili.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mina91001)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
17.5.2017 23:58:56   
Anci 91
Cao svima,nov sam clan na forumu ali sam vas pratila dugo...Imala sam 3 spontana pobacaja,nikad nije utvrdjeno zbog cega.Posle toga resim da odem privatno da ispitam,ispostavi se da imam eserihiju.3 meseca posle izlecenja ostanem neplanirano u drugom stanju,u 5.nedelji prokrvarim mislim opet sve isto,odem odmah kod svog ginekologa ispostavi se da je blizanacka trudnoca medjutim jedan mesak manji od drugog.Doktor mi rekao da se ne nadam previse i da sacekam drugu kontrolu da vidi da li se razvija ili ne.dobila utrogestan i progesteron inekcije i strogo mirovanje.Povremeno sam krvarila po malo i svaki put bih se ubila od straha ali nekako sam izdrzala.Na sledecoj kontroli se jasno videlo da se samo jedan mesak razvija i cula sam otkucaje srca po prvi put jer mi ranije trudnoce nisu bile uz konstatovane vec samo po bhcg jer su bile rane.Iznela sam trudnocu do 38.nedelje kad mi je pukao vodenjak ali se nisam otvarala i porodili su me hitno carskim rezom.Moja devojcica ima 21 mesec i sada planiramo drugo ali mene je opet strah i planiram prvo odraditi sve analize(krv,brisevi,stitna,hormoni)inace bila sam kod ginekologa i on mi je rekao da je sve ok i da mogu da ostanem kad god hocu trudna ali ja ipak nemam mira dok sve to ne procesljam.Izvinjavam se na duuugooom postu ali mozda nekom pomogne.Za sva pitanja sam tu ako nekoga jos nesto interesuje

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
18.5.2017 7:44:52   
IvanaSK RR
Anci91, dobro dosla.
Drago mi je sto si uspela da dobijes bebicu. Uradi analize da bi ti bila mirnija, pa da seka dobije društvo :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anci 91)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
3.6.2017 20:51:10   
medamisko
Moja snajka je imala spontani, rana trudnoca. Od tada je proslo 10 meseci, nikako da ostane trudna rezultati su joj ok. A ima jako neredovne cikluse. Preporucila sam joj kapi Virka? Da li ste koristile mozda neke i kog proizvodjaca?
Hvala unapred.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
3.6.2017 21:38:41   
IvanaSK RR
Medamisko, evo teme gde se pisalo o caju Virak, pa procitaj ako te bude interesovalo Klik
Snajki zelim da sto pre dobije bebicu.
Pozdrav

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
8.6.2017 20:29:16   
Bunnyca
Medamisko, pored svih analiza koje je potrebno da uradi neka kupi i LH trakice za ovulaciju, da isprati plodne dane, obzirom da su joj neredovne menstruacije, pa neka proba.
Ja sam ih koristila, da bih proverila plodne dane i uklapalo mi se

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
8.6.2017 20:46:46   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: medamisko

Moja snajka je imala spontani, rana trudnoca. Od tada je proslo 10 meseci, nikako da ostane trudna rezultati su joj ok. A ima jako neredovne cikluse. Preporucila sam joj kapi Virka? Da li ste koristile mozda neke i kog proizvodjaca?
Hvala unapred.



Nisam sigurna da li mogu rezultati (hormoni) biti ok ako su ciklusi neredovni, mislim lupam, ali mi to ne ide jedno sa drugim. Možda grešim, ali npr polistični ajjnici mogu biti jedan od razloga za neredovne cikluse. Šta misliš da njene rezultate postaviš u temu Pitajte doktora KLIK, možda će dr Jelena imati savet?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
16.6.2017 14:10:08   
Dora89
Rekli su mi i dr koji mi je vodio trudnoću, i profesorka koja me je lečila dok sam ležala u Frontu da mogu odmah posle prve menstruacije. Ali mislim da ipak treba sačekati, da se organizam oporavi. Nije se sve za džabe desilo. Pogotovu zato što je uzrok bio u meni, a sa plodom je bilo sve u redu. Negde sam pročitala da posle pobačaja treba sačekati sa zatrudnjivanjem duplo duže nego što je trajala trudnoća. To mi zvuči kao tipična informacija iz novina, ali idealno je pridržavati se toga. Naravno, neko ne može, ili nema vremena toliko dugo da čeka.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
23.6.2017 22:16:31   
Mima123
cao devojke nova sam i imam neka pitanja, na koja ja nemam odgovor pa me zanimaju vasa iskustva..
Meni se desio prvi spontani pobacaj 18.6. , u 7 nedelji (ali plod je prestao da se razvija pred kraj pete) doktori jedino sto su mi rekli "to je normalno " kao u fazonu nista strasno, s obzirom da sam mlada i zdrava i nikad bolesna ni od cega, zdravi jajnici, materica , sveee, meni je to bilo strasno i nerealno da se dogodilo, ja sam imala spontani bez kiretaze, samo je sve izaslo bez ikakvih komplikacija (svi u mi rekli da je to sreca u nesreci jer retko koji pobacaj prodje bez i jedne koplikacije), krvarila 5 dana kao da imam normalnu mest. stomak niti ista posle toga me nije bolelo ni malcice i prestalo me je, danas sam isla na UZ da se vidi da li je sve okej, i dr. je rekao da sve to unutra izgleda super i da se bas brzo oporavljam.. E sada on je meni rekao da pauziram do sledece trudnoce 6 meseci do godinu dana, sad verovatno jer imam 21 godinu muz 28 pa ono u fazonu nemoj da zurite, mladi ste, ali to iskreno nije njegova stvar, inace muz i ja pokusavamo od moje 19-te godine (vise od svega zelimo bebu, i imamo uslova, oboje radimo, prosli smo sve i svasta uzivali u zivotu,zivimo zajedno jednostavno fali nam beba, zelimo je vise od bilo cega na svetu, ispunila bi nam zivot jednostavno), i nije mi jasno zbog cega bi morali toliko da cekamo? Mislim nit sam imala kiretazu niti nikakve komplikacije niti ista, i ja ga pitala sta mi treba za sledecu trudnocu on kaze kao samo cervrikalni bris, vaginalni i mikoplazma, mislim imala sam spontani brate mili valjda za to postoji razlog, i trebao je da mi da jos neke analize da radim da se to ne bi ponovilo opet, em sam nulta negativna krva grupa... Da li neko od vas ima neki savet za sledecu trundocu?

< Poruku je uredio Mima123 -- 23.6.2017 22:18:45 >

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
23.6.2017 22:39:55   
Ana RR
Mima, ja sam imala spontani pre 3 meseca, u 10. nedelji trudnoće. Pošto mi je to drugi spontani treba da odradim neke analize koje nisam do sada radila, ali što se nove trudnoće tiče svi doktori su mi rekli da sačekam 3 meseca. Kažu da treba napraviti pauzu onoliku kolika je bila i trudnoća.

Moj savet je da uradiš briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu (ako već nisi) i naravno redovan ginekološki sistematski. Možeš uraditi trombofilije, pogotovo ako u porodici postoji neko ko ima, ali ne verujem da ćeš dobiti uput posle jednog spontanog, na žalost. Privatno je jako skupo ali može da se uradi. Takođe, ogtt sa insulimenijama, privatno je oko 5000 din.

< Poruku je uredio Ana RR -- 23.6.2017 22:43:07 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mima123)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
24.6.2017 13:53:28   
vocicana
Mima Ana ti je rekla sve. Uradisve,. budi mirna s obzirom na sve sto si napisala, da zatrudnis mozes, to je istina, a mozda jednostavno nesto u tom trenutku nije bilo kako valja i beba je otisla. Budi spokojna i voli se sa svojim deckom, bebica ce doci. Ako se bas desi trudnoca i u toj pauzi koju su vam savetovali, samo polako, verovatno moze da se odrzi. Sve ces sa ginekologom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mima123)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
24.6.2017 14:59:35   
milicicak
Mima, posto ti je prvi spontani vecina dr ce ti reci da nema potrebe za analizama i da je to jednostavno prirodna selekcija. Ti zbog sebe uradi kompletan ginekoloski pregled i briseve. I pocni da pijes folnu kiselinu
A koliko da cekas... Meni su rekli tri ciklusa posle spontanog u osmoj nedelji

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.8.2017 7:09:02   
Veseli djavolko
user posted image Pozdrav moje drage dame evo ovako prvi put koristim forume jer ne znam kome da se obratim... Naime ja sam imala prvu trudnocu pre 10 godina i iznela sam je knjiški... Posle deset godina u maju ostala sam trudna ponovo i u 7 nedelji izgubim blizance sa razlikom u rastu jedan je odgovarao 5 nedelji a drugi 7 nedelji. mesak se ispraznio i nije bio potpuni spontani pa mi je radjena kiretaza nakon koje nisam imala bolove niti krvarenje. beta mi je bila 24 i brzo je opala. posle 10 dana smo imali odnose gde smo poceli ponovo da radimo na bebici i evo sad dok pisem imam jos vise izrazene siptome trudnoce(jos uvek nisam dobila nakon spontanog) pa me interesuje kolike su sanse za ponovniuser posted image ???
user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.8.2017 8:39:17   
krin 40
Šansa uvek postoji.Ako si trudna srećno.Ako se ispostavi da nisi napravi pauzu dva meseca.Dva ciklusa minimum.Dok se srede hormoni pa tek onda ponovo kreni u akciju.Želim ti brzo nove crtice😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Veseli djavolko)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.8.2017 8:55:23   
Maslacak15
kasno sam videla Mimin post. To je bas onako hrabro od strane lekara da preporuci pauzu od pola godine do godinu dana posle tako ranog pobacaja. Ne moras da cekas ni malo. Studije su pokazale i dokazale da je preporuka od min 3 meseca prevazidjena i da nije zasnovana na medicinskim cinjenicama. Hormoni se srede po pravilu, cim padne Beta HCG na nulu i uspostavi se normalan ciklus. Prva ovulacija posle popbacaja je obicno slabija (supresija hipofize), drugi ciklus je endokrinolowski normalan. Uostalom ako telo nije spremno, nece doci do trudnoce i kraj price. Ovo iskljucuje situacije gde je doslo do neeih komplikacija i dodatnih hiruskih intervencija evtl, ali to je retko.

Naravno ako zena nije spremena psihicki to je druga prica. Pobacaj je ograman stres, svi smo razliciti, nekome je potreban mir i pauza da sve obrade u glavi. Ali ginekoloski, nema razloga da se ceka.

veseli djavolko sve je teoretskki moguce , uradi test.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 2.8.2017 8:56:01 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.8.2017 9:21:44   
Veseli djavolko
Hvala puno.... Jako sam bila srecna sto sam ostala trudna i da me tako pogodi posle toliko ocekivane trudnoce... Nista me nije bolelo vise nego to pogotovo sto sam ih videla kad su ispali... meni je ovo drugi brak iz prvog imam cerkicu koju mi ne daju da je vidjam pa sam samim tim zelela da ispunim prazninu koju osecam otkad nije samnom. Drugi muz nije mogao vise da me gleda takvu pa samim tim mi je ispunio zelju da budem ponovo majka medjutim ovaj put dupli gubitak i ogroman bol. u jako kratkom roku jos dok sam bila u bolnici on me je utesio na neverovatan nacin da sam kad pogledas brzo zaboravila vise potisnula iz secanja. razlog spontanog je bio stres koji sam dozivljavala na poslu i velika vrucina. posle svega ovog odmah mi dao doktor sve briseve da izvadim krv i rekao da ako osecam mogu ponovo sve iz pocetka usput da pijem folnak i nista drugo.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.8.2017 9:22:00   
Veseli djavolko
Hvala puno.... Jako sam bila srecna sto sam ostala trudna i da me tako pogodi posle toliko ocekivane trudnoce... Nista me nije bolelo vise nego to pogotovo sto sam ih videla kad su ispali... meni je ovo drugi brak iz prvog imam cerkicu koju mi ne daju da je vidjam pa sam samim tim zelela da ispunim prazninu koju osecam otkad nije samnom. Drugi muz nije mogao vise da me gleda takvu pa samim tim mi je ispunio zelju da budem ponovo majka medjutim ovaj put dupli gubitak i ogroman bol. u jako kratkom roku jos dok sam bila u bolnici on me je utesio na neverovatan nacin da sam kad pogledas brzo zaboravila vise potisnula iz secanja. razlog spontanog je bio stres koji sam dozivljavala na poslu i velika vrucina. posle svega ovog odmah mi dao doktor sve briseve da izvadim krv i rekao da ako osecam mogu ponovo sve iz pocetka usput da pijem folnak i nista drugo.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.8.2017 9:26:03   
krin 40
Samo hrabro u nove pobede.Mbogo nas je to prošlo i prevazišlo.I ti ćeš😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Veseli djavolko)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.8.2017 9:28:42   
Veseli djavolko
user posted image Hvala punoooo 😃😃😃😃 jedva cekam ali ovaj put begam u planinu da se vise ne stresiram... voli vas i ljubi user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.8.2017 9:40:15   
nekicamimi
Uspećeš! Ne odustaj!

(odgovor članu Veseli djavolko)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here