|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 16:19:07   
Ivanka 75
Javila mi drugarica koja je primila rusku vakcinu da je radila test na antitela, ima preko 250 toga necega. Pise tamo pozitivan test, a negativan je ako je manje od 0.8. 


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 16:23:14   
Tiziana
Sinoc je covek bas pricao o tome kako ne treba raditi taj test na antitela jer njega nije tako lako protumaciti i nie jsve tako crno i belo. Tipa ako ja imam 50 necega, a ti 100, ne znaci da ti imas vise antitela jer su razlicite metodologije u pitanju itd,itd.,..
Mozda ce to Maslacak umeti da objasni zasto to covek kaze, nekada kad bude ovo procitala..


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Javila mi drugarica koja je primila rusku vakcinu da je radila test na antitela, ima preko 250 toga necega. Pise tamo pozitivan test, a negativan je ako je manje od 0.8. 




(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 16:28:05   
mati
Tizi i ja sam čitala i slušala, ali u fazonu da ne treba međusobno uporedjivati antitela, jer različite lab imaju i drugačije metode i ref. vrednosti.


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 16:41:05   
Tiziana
On je bas bio u fazonu da nema potrebe da se to radi jer ti to ne daje nikakvu info o tome koliko si zasticen i na koliko dugo, kao ni da li si nezasticen..

IZVORNA PORUKA: mati

Tizi i ja sam čitala i slušala, ali u fazonu da ne treba međusobno uporedjivati antitela, jer različite lab imaju i drugačije metode i ref. vrednosti.



(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 16:51:59   
dunja RR
A ja baš juče razmišljam kako sam totalno demode user posted image , jer mi nije palo na pamet niti jednom da radim antitela, a još letos imala koronu.

JUče bila u labu, uradila sam mali milion analiza, moja najbolja doktorka na svetu, detaljista, mi dala sve i svašta da proverim, od vitb12, enzima jetre, urične kiseline, homocistein, uradih i D dimer, 8.000 bio račun ulabu, ali mi uopšte nije palo na pamet da ardim antitela.

A nisam slušala tog dr, Tizi, nego mi neki osećaj kaže da je bespotrebno.



< Poruku je uredio dunja RR -- 6.4.2021 17:21:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 16:59:49   
mati

IZVORNA PORUKA: Tiziana

On je bas bio u fazonu da nema potrebe da se to radi jer ti to ne daje nikakvu info o tome koliko si zasticen i na koliko dugo, kao ni da li si nezasticen..



Mislim da je Maslacak pisala o ovome. Izvinjavam se unapred ako grešim, ali sota je slušam u ovoj temi.
Da niko sa sigurnošću ne može kako će se razvijati antitela i koliko dugo će trajati zaštita. E sad, više bi rekla da je bilo vezano za posle prelezane korone.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 17:02:30   
dunja RR
Sigurno, ne zna se.
Moj svekar bio najlakši slučaj od nas, pa još ima antitela, radili mu sad u bolnici kada je operisan, a prošlo već više od 7 meseci od kako je imao koronu.
A i sve više se pominje da imunitet nakon preležane korone traje mnogo duže nego što se mislilo.
Ko će ga znati.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 18:13:58   
Ivanka 75
Ta moja drugarica je za sebe rekla da joj je pozitivan nalaz na antitela, nije uporedjivala.
Poslala mi je i sliku nalaza. Pise i kojom metodom je radjeno.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 6.4.2021 18:17:07 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 18:36:02   
Maslacak15
e pa sad nije da antitela nisu bitna. kao i za sve druge bolesti IgG su pokazatelj da je stvoren neki dugotrajni imuni odgovor. koliko dugi to se nezna ali da je stvoren. ono sto nije jasno je koje su granice i kad mozete smatrati da ste zasticeni. ali ko nema antitela ja ne mislim da treba da misli da je imun uprkos pricama o T celijama i imunitetu.

      slazem se da postoji problem poredjenja i labova, ali generalno postoji relacija sto vise antitela to je bolje. e sad to je kod nas sve dodatno komplikovano jer je to postao sport i ljudi na svoju ruku vade antitela pa je ocigledno primeceno i da neki ljudi razvijaju slab odgovor posle kineske vakcine...pa sad onda to skroz obezvredju pa sad nista nema veze kao. Ima. IgG jesu merlilo imununiteta kao i za sve druge bolesti. kad radite torch u trudnoci stizu vam seroloske vrednosti antitela. za hep B vakcinu postoje jasne granice koliko treba da imate da bi se smatralo da st4 imuni. ovde taj broj jos nije jasan. ali je vazno

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 19:07:36   
dunja RR
Eto, a onaj dr na izjavu one kreatorke da nema antitela posle 2 doze kinesk, spominjao te T ćelije. Tako je branio kinesku vakcinu.
A kako je moguće Maslačak da ta kreatorka i njen muž imaju 0 antitela nakon 2 doze kineske vakcine? Kakvo je tvoje mišljenje.


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ali ko nema antitela ja ne mislim da treba da misli da je imun uprkos pricama o T celijama i imunitetu.

     



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 19:19:21   
Tiziana

Ne, ne. On nije rekao da antitela nisu bitna,daleko od toga. Vec je rekao  da nema smisla na svoju ruku testirati se na antitela (sto se masovno radi) i samostalno tumaciti nalaz. 
Posebno se osvrnuo na one sto svoje nalaze kace na drustvene mreze,da se pohvale.. 
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

e pa sad nije da antitela nisu bitna. kao i za sve druge bolesti IgG su pokazatelj da je stvoren neki dugotrajni imuni odgovor. koliko dugi to se nezna ali da je stvoren. ono sto nije jasno je koje su granice i kad mozete smatrati da ste zasticeni. ali ko nema antitela ja ne mislim da treba da misli da je imun uprkos pricama o T celijama i imunitetu.

      slazem se da postoji problem poredjenja i labova, ali generalno postoji relacija sto vise antitela to je bolje. e sad to je kod nas sve dodatno komplikovano jer je to postao sport i ljudi na svoju ruku vade antitela pa je ocigledno primeceno i da neki ljudi razvijaju slab odgovor posle kineske vakcine...pa sad onda to skroz obezvredju pa sad nista nema veze kao. Ima. IgG jesu merlilo imununiteta kao i za sve druge bolesti. kad radite torch u trudnoci stizu vam seroloske vrednosti antitela. za hep B vakcinu postoje jasne granice koliko treba da imate da bi se smatralo da st4 imuni. ovde taj broj jos nije jasan. ali je vazno



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 20:57:06   
Maslacak15
Sigurno da je to problem da su svi doktori ali ako cemo iskreno nije to samo u slucaju covida. Ali i laboratorije su ocigledno grana privrede. Ja ne znam ni jednu drugu zemlju gde nije ogranicen pristup tj gde svako moze da ode sam u lab i trazi neke analize bez doktorskog uputa. Sigurno da je relvantno sto razliciti labovi koriste razlicite metode i reagense itd i da to nije direktno poredivo ali prica o T celijama je malo na dugackom stapu... Nije iskljuceno da neki imunitet moze da postoji ( nemoguce je dokazati negaciju) ali su antitela i tzv memorijske B celije zlatni standard za trajni imunitet. Sinofarm je vec sam pokrenuo pricu o mogucnosti uvodjenja 3 doze za grupu koja nije razvila odgovor tako da to pokazuje da nije samo rekla kazala.
Razvoj vakcina je uvek pomalo try and error. Mogu oni da se nadaju ovakvim i onakvim performansama vakcine ali dok ne probaju ne znaju kakv ce odgovor biti. U durgoj fazi se samo to i testira: indukcija antitela i visina titra. Merck i Sanofi su otpali u toj fazi jel im kandidati nisu indukovali odgovarajuci odgovor antitela. E sad kako su kinezi ispitivali svoju vakcinu to je drugi padez. Da ponovim da je i kineska bolja nego nikakva, ima ljudi kod kojih i ona postigne odgovor ali je sve evidentnije da vakcine na trzistu nisu poredive po ucinku.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 21:10:32   
nata11
Da li mogu biti prenosioc ukoliko imam antitela? Samo u slučaju da se zarazim?



_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 21:11:09   
nata11
Pardon nisam bila precizna -antitela stvorena vakcinacijom?



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 21:20:15   
Maslacak15
svi su izgledi da potpuno vakcinisane osobe ne mogu ni da se zaraze druge tj da ne prenose virus. Nije jos 100 odsto dokazano ali svi podaci idu u tom pravcu. E sad potpuno vakcinisani znaci da se razvio pun odgovor u slucaju Fajzera od nedelju dana posle druge doze. Ako je neko vakcinisan i posle dve nedelje dodje u blizak kontakt sa virusom moguce je da se inficira ali ta infekcija bi trebalo da bude znacajno slabija.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 21:25:26   
Maslacak15
i da americki CDC je zvanicno ukinuo obavezu karantina za vakcinisane osobe posle kontakta sa dokazano zarazenim. Isto u Americi vakcinisani vise ne moraju da rade testove i da dokazuju da su negativni. Evropa po obicaju kaska, ali vec su vise puta pokazali da kasno paleuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Vakcinacija Covid -19
6.4.2021 22:13:31   
pari
Da da,maslačak, baš su juče to objavili svuda



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.4.2021 19:32:05   
Didy
Dobila sam danas sms da sutra dođem da se vakcinišemu 17:10h. Mm sinoć dobio T i sutra ujutro ide da se testira. Da li ću ja moći da primim vakcinu ako on bude pozitivan ili idem u karantin i neću smeti da primim? Da napomenem da nemam apsolutno nikakve simptome ni tegobe. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.4.2021 19:42:50   
dunja RR
Didi, ja bi sačekala na tvom mestu da vidiš da li je pozitivan. Ako jeste, može se desiti da ti simptome dobiješ tek za par dana.
Mislim da nije dobro da primaš vakcinu ako si pozitivna, bolje da budeš sigurna da nisi.
Možda grešim, ali ovako razmišljam na prvu loptu.
Svakako bi bilo dobro da kod tm nije korona, navijam da nije!

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.4.2021 19:50:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.4.2021 19:52:38   
Maraj
Prijateljica lekar, vakcinisana pfizer vakcinom. Ubrzo nakon revakcine ima obostarnu upalu pluca. Test na covid negativan. I sta covek da misli ...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.4.2021 19:59:07   
flamingos
Didy,slažem se sa Dunjom.Sačekaj da vidiš rezultate testa kada se testira tm.Lako ćeš da se vakcinišeš.Sad i bez poziva može da se ide.Držim fige da sve bude ok.Maraj,stvarno ne znam šta čovek da misli...


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.4.2021 20:00:11   
dddaca

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Didi, ja bi sačekala na tvom mestu da vidiš da li je pozitivan. Ako jeste, može se desiti da ti simptome dobiješ tek za par dana.
Mislim da nije dobro da primaš vakcinu ako si pozitivna, bolje da budeš sigurna da nisi.



Slazem se sa Dunjom. Ja bih sacekala. Mislim da ne bi bilo dobro da se primi vakcina ako si bila u kontaktu sa virusom

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.4.2021 21:21:08   
Filadendronka

Maraj, je l'' ovo proverena info za revakcinu? Znala sam da ce me pozvati kad mi ne odg. U subotu sad imam termin, ali revakcina mi pada za Vaskrs kad nisam u Bg. Znam da kad propustis prvu dozu mozes da trazis novi termin, ali ne znam da li je to tako i za revakcinu zbog zbog onog intervala od 21 dan.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Fil samo se nemoj pojaviti na revakcini. Ni ja nisam isla zato sto sam izmedju 1.i 2.doze bila pozitivna na covid. Al imas sada na sajtu e uprave da zakazes revakcinu, ako si je propustila



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.4.2021 21:36:21   
Didy
Sutra ujutro će ga testirati brzim testom. Ako bude negativan, vade mu krv i ako su leukociti povišeni, onda mu rade PCR, a na PCR rezultate se čeka. Razmišljam da pošaljem mamu da se vakciniše umesto mene jer se prijavila pre 2 meseca i još je nisu zvali. Šta mislite da li bi hteli da je vakcinišu?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.4.2021 21:48:48   
vonavoj
Didy,prepusti mami termin,sigurno ce je vakcinisati..moja mama je danas bila i povela sestru,koju nisu zvali..kaze moze i ona,jer se njih 5 nije pojavilo...oni imaju odredjen broj vakcina...

Nemoj se vakcinisati ako je pozitivan...Ja sam prijavila i mene i mm za fajzera...muka mi je vise...te nisi vise zasticena,te ne mozea da putujes..ma more..

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here