|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
11.2.2021 11:47:55   
lesli
Micike, cestitam!Da je zdrav i srecan, a vi da uzivate sa njim. 😊

Milena, ne verujem ni ja, ali prosli put je moja dr potvrdila na ekspertskom pol. Sada me ona dugo nije gledala na uz, a od ovih sto su gledali uz pol niko nije pominjao, a ja nisam pitala.Ja sam da kazem ok. Cekaju me neke analize ovih dana. Bice valjda sve ok. Maslacak je u toku...

Pisite malo u temi trudnicki meni. Meni nekad bas fali ideja sta da jedem, a da je zdravo i bogato proteinima.Poslednji put me endokrinolog izgrdila da moram da unosim, a ja zaratila sa mesom. A ni inace nisam neki ljubitelj...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
11.2.2021 12:34:16   
Milena18
Lesli, teško ću ti ja biti od pomoći što se proteina tiča. Meso ne jedem već 13 godina, ribu sam jedino počela ponovo skoro. Jaja i mlečne proizvode jedem. Ostalo su mi proteini biljnog porekla. Možda nam je Branki veći mesojed user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
11.2.2021 14:11:53   
lesli
Ja se sad bukvalno na silu teram. Meso i dalje ide uglavnom nikako. Riba ide ok, ali ne mogu to svaki dan.Tako da sir, orasasto voce, jaja, mahunarke...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
12.2.2021 15:03:43   
branki*
evo mene,drage mojeuser posted image
bila u bolnici sa cerkom ono,pisala sam,pa cele nedelje bukvalno neka jurnjava sve,pa mi dva dana pao sistem na lap topu,a sa mob mi smor da kucam nekad,pa sad zasedoh konacno.
mikice,cestitam,da je ziv i zdrav i sreca,a i vi sa njim!
ja kod dr planiram u toku sledece nedelje...ici cu privatno kod ovog mog.jos uvek radim,nisam nikom nista pricala...poucena iskustvom od prosli put,a i ovo nam je trece dete vec,to jest bice, i vec znam reakcije mojih bliznjih,manje vise.
ja se osecam isto..nema neke promene...malo sam se ugojila,ali u startu nisam bila mrsavica kao inace,jer bila ng,pa bozic,sava,rodjendani...
lesli,proteina imas i u povrcu
nekom ako ne volis meso.ja volim,a mogu i bez njega.meni je problem prezderavanje uvek bio.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
14.2.2021 8:13:55   
Maruska16
Dobro jutro. Pozdrav  drage moje. Mikice čestitam na rodjenju sina,neka je ziv i zdrav!! Ono sto me posebno raduje sto tebe Branki vidim u ovoj temi. Neka ti je laka i uspesna trudnoca. Lepo ja rekoh kad  ja  zadjem eto tebe u temi!! Cestitam i ostalim trudnicama. Lesli nadam se da je sve dobro? Koja si nedelja sada? Puno vas sve pozdravljam.  Cmokic! 🥰


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
14.2.2021 8:16:52   
Duškić
Lepa i laka trudnoca , drage trudnice.
Branki, lesli i ostalim trudnicama nasim.

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
14.2.2021 8:30:40   
branki*
maruskauser posted image ,kako si,ima li sta novo oko mame?pisi kad stignes,verujem da imas malo vremena doduse sad.
hvala,duskic.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
14.2.2021 9:40:18   
lesli
Maruska, kraj 23. sam.Ja se fizicki osecam ok, ali me cekaju neke dodatne analize. Beba je za sada dobro i dobro napreduje. Bice valjda to sve ok...

Kako ste ostale trudnice?
Ja se konstantno budim umornija nego sto legnem. Stavise, uvece mi se uopste ne spava, a onda ujutru bauljam na sve 4 jedno 2h nakon ustajanja i imam utisak da me sve zivo boli. Osecam se kao neka baba, a ne kao trudnica 😬 Uopste se ne secam tih “simptoma” prosli put.Osim toga beba luduje. ☺️Kada bese pocinju da imaju onaj ustaljen ritam spavanja i aktivnosti?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
14.2.2021 10:28:11   
branki*
lesliuser posted image samo da je sve dobro,to je bitno..ja se u prethodni trudnocama,osecala ok,mislim,normalno,samo mi je u devetom mesecu vec sve bilo tesko,ali ja sam se u obe trudnoce jako puno ugojila i trebalo je to nositi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
14.2.2021 13:41:28   
Milena18
Ćao, stomačići.
Ja sam danas nešto bezveznjikavo. Muka mi je, ali ne znam da li to ima veze sa trudnoćom. Kada obično počinju te mučnine? Ja ih ranije nikada nisam imala. 
Lesli, kad radiš te analize? 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
14.2.2021 14:08:37   
lesli
Milena, zavisi. Ja ih prvoj trudnoci nisam imala i nije se zavrsilo ok. Ne znam da li je u korelaciji.U drugoj su pocele odmah, oko pozitivne bete i trajale intezivno do neke 10-11. nedelje, a onda su polako prestale.Sada mi se svega nekoliko puta smucilo u 5. i 6. nedelji. I to vise povezujem sa maskom i cinjenicom da mi redovno fali vazduha ispod (nosim one epidemioloske) i da mi je maska kad je otpakujem i stavim stravicno smrdela na neku plastiku. Prave mucnine su pocele od neke 7. nedelje (cini mi se) i trajale negde do kraja prvog trimestra. Mada je u par navrata i kasnije znalo da mi se smuci.
Sto se analiza i pregleda tice - nesto ove nedelje, nesto polovinom sledece, nesto tek treba da zakazem. Za oko 10-15 dana kad zatvorim krug i odem ponovo kod hematologa bi trebalo da bude gotovo. Valjda ce sve biti ok, ali verovatno uz cesce kontrole na dalje. Videcu vec sta kazu...
Za pocetak da ponovljeni uz bude ok i da su protoci ok. 🙏



< Poruku je uredio lesli -- 14.2.2021 14:10:41 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
14.2.2021 19:25:58   
Milena18
Lesli, ne verujem da je u korelaciji, ja ni sa M ni drugi put nisam imala mučnine. Prvi put bila školska trudnoća, a drugi put se završilo kako se završilo.


Nadam se da će ti rezultati biti dobri, da se malo opustiš. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
15.2.2021 8:52:56   
branki*
gde ste,stomacici!
milena,meni su mucnine pocinjale tek negde od 10-11.nedelje i nije ih bilo puno,onako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
15.2.2021 10:01:05   
Milena18
Branki, kako se ti osećaš sada? Jesi li zakazala ultrazvuk? Ja nikako da dočekam taj petak. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
15.2.2021 11:51:16   
branki*
ja sam u malom gradu,zvacu dr u sredu i ver cu u cetvrtak ici na uz.nema tu neke guzve

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
15.2.2021 12:54:27   
lesli
Milena, nadam se. Hvala ti 🤗
Jedva cekam da cujem izvestaje sa uz od vas dve. Mada verujem da ce sve biti bas kako treba! ☺️

A sto se mucnina tice, ako ih niste imale ni pre ili su bile slabe, moze se lako desiti da vam obrazac bude isti.Ja kad razmislim u obe trudnoce mi je obrazac bio isti. Prvo krene onako stidljivo, sa baaaas pojacanim culom mirisa (a i inace je ostro) i onda polako krece gadjenje na sve zivo.Oba puta sam mogla svega par stvari da jedem. Voce. Bela peciva. Jogurt i kiselo mleko.Meso, sirevi, riba, jaja, povrce (osim kiselih krastavaca) 🤢Jedino u onoj trudnoci koja je bila missed nije toga bilo, ali ona se realno i zavrsila u 7. nedelji kad su mi se u ove 2 trudnoce zahuktavale. U toj trudnoci mi se jedino par luta smucilo od pogleda na sirovo meso.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
15.2.2021 12:55:34   
lesli
E da. I miris praska za ves mi je izazivao mucnine i mirisao jedno 10_x_ jace nego inace.
Znaci mm kad izvadi ves i nosi da ga rasiri, ja trk da otvorim vrata 🤣
Inace, ves oduvek ispiram 2x.

< Poruku je uredio lesli -- 15.2.2021 12:56:30 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
15.2.2021 17:10:23   
emicaa
Milena meni su pocinjale izmedju 7.i 9.sedmice i trajale do poroda.Bas su me mucile.Dan nije prosao bez mucnine i povracanja



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
15.2.2021 17:26:32   
Maslacak15
od nekih 5+0 do 12+0 potpuna katastrofa svaki put, povracanje bez prestanka ( sigurno 5 puta dnevno). ali ja neznam ni jednu zenu licno da je vas toliko peglala kao ja. ja mu  dodjem izuzetak. sa 12 nedelja bi naglo popustilo i od nekih 14 sam bila bas fit....

      ja mislim da imam trudnoce sa jako visokim Betama i da je to kod mene razlog. samo u trecoj sam radila zbog doubla i bila je na 11+3 187 000 sto je 5,8 corr (mom) pa je i double bio uzasan blago meni. tako da je za mene licno prvo tromesecje = uzasne mucnine obavezno ali nije kod svih ni priblizno tako.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
15.2.2021 17:27:35   
Duškić
Joj Emi, to je prAvo mucenje, ali je vredno .

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
17.2.2021 19:58:34   
mikica88
Gde ste trudnice? Koja nam je blizu termina ?

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
17.2.2021 22:03:56   
flamingos
Joj što volim da čitam u ovoj temi.Raznežim se sa vama,drage moje trudnice.Les,biće sve ok.Javite se,drage moje drugaRRke kad uradite ultra zvuk.Polako,dan za danom i proćiće.Proćiće i mučnine.Zaboravićete sve te muke kada dođe beba.Puno vas grlim i ljubim sve.❤


(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
18.2.2021 14:19:22   
branki*
hvala,flamingosuser posted image ja cu u petak na uz,danas ne mogu,imam privatne casove.meni mucnine nisu krenule.jedini simptom mi je zaista samo grudi koje su bolne blago i kao natecene,tako ja osecam,ali vizuelno su iste.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
18.2.2021 14:26:15   
flamingos
Super Branki.Neka tako i ostane,bez mučnina,da lepo sve protekne i da dočekamo još jednu bebu na našoj RR.Svima želim laganu trudnoću i sve najbolje.❤


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
18.2.2021 14:57:09   
Milena18
Hvala, Flamingos ! 
Branki, i ja idem sutra. Držim fige da sve bude dobro kod obe 🙂 Javi se kad završiš.
Mikice, mislim da nijedna od nas koje smo aktivne na temi nije blizu termina.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here