|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako prati bebin veš?
26.5.2010 12:00:36   
mejra81
Ja sam koristila samo one peskire koji ne pustaju boju....A uglavnom na svima pise 40-60
a mogu na 90....E,sad ja sama procenim da li ce pustiti boju....Ako su svetliji onda ne pustaju boju....
Mozes isprobati da ih stavis u vrelu vodu u kadici pa vidi da li pustaju....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako prati bebin veš?
26.5.2010 12:04:58   
*Alexx*
Pa otkud znam, imam i ja dva žuta, jedan plavi i jedan zeleni - ne puštaju. Probaj ovo sa toplom vodom, da vidiš da li puštaju, mada ne bi trebalo.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kako prati bebin veš?
26.5.2010 12:31:37   
Unica
unine stvari perem odvojeno i perem na 60 stepeni. jednom sam se zeznula i ubacila na kuvanje i odmah je ves grublji.
koristim ariel porzime7 kaoi za nas i silan zuti (taj sad koristim i za nas). probala sam chicco i uzasan mije. jak i meni licno izaziva mucninu, probala sam i beli silan i nisam bas zadovoljna. stavljam odokativno i praska i omeksivaca, cak i venis. i do sad ba nikakvih problema nismo imali.
ona nema osetljivu kozu a meni je bitno da je to lepo oprano (mada sve nosi po 1 dan) i da je mekano.

peglam bas sve. a masinu ukljucim kad se nakupi njena korpica sa prljavim vesom.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako prati bebin veš?
26.5.2010 12:36:45   
mejra81
Ja nisam stavljala omeksivac a i praska vrlo malo....Ariel kazu da je jak za bebin ves...I dva puta sam ispirala...
Kada nam se pokvarila masina prala sam kod komsinice i verovatno je stavila vise praska i sva se osula,doduse imala je tek par nedelja ali sam do skoro tako...
Sad joj perem i na 30 jer neke stvari nisu za vise,i stavim ponekad i omeksivac,sad je ok...
Verovatno svaka beba na svoj nacin....Do skoro sam sve sto sam joj nosila otkuvavala cak i neke jako roze stvarcice i nisu pustile boju...pamucne su...

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako prati bebin veš?
26.5.2010 12:57:53   
Anoniman
Pa ja sam garderobicu svu oprala, neshto na 30-40-50-60, pelene planiram da iskuvam...to je danas na tapeti....a sa peshkirima nemam pojma shta tju...izvadila sam ih iz mashine...da mi se ne ufarbaju pelene....jer nisam pametna dal pushtaju boju ili ne.... Dosad nishta nije pustilo boju....user posted image

Ja omekshivacha stavljam....malo...ali moram staviti...inache tje sve biti kao shmirgla...jer ovde je katastrofa tvrda voda...a prashak je valjda merix, nemam pojma user posted image

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:15:11   
Anoniman
E sad imam jedno glupo pitanje....malo vezano za ovu temu....

Naime ...poshto sam sad bolesna....curi mi nos i kashljem... neznam dal je bezbedno da peglam baby vesh....da ne prenesem bacile na njega.... Znam da se peglanjem unishtavaju bakterije....al ja tju ovako dolaziti u dodir sa bebi stvarima i posle peglanja... user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:17:40   
Anoniman
Nikada nisam razmišljala o tome. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:19:14   
Anoniman
heheh...jedino da stavim gas masku na lice....dezinfikujem ruke...i u akciju user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:27:36   
Jeca*
2x ispiranje i bez omeksivaca ili koristite onaj Chicco za bebe.
a sto se tice peglanja...smeski, po tom stavu ti je i stan maksimalno inficiran user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:32:50   
buhla
ja, perem bebine stvari uglavnom na 60 stepeni sa malo praska i stavljam chicco omeksivac.
meni je patronazna rekla da cak i ne moram da peglam pelene, tj ako sam u frci, samo ih lepo presavijem i stavim, jer ipak ne idu direktno bebi na kozu... mada mi se to jos nije desilo.. mislim da ne stignem da ih opeglam. user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:33:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

2x ispiranje i bez omeksivaca ili koristite onaj Chicco za bebe.
a sto se tice peglanja...smeski, po tom stavu ti je i stan maksimalno inficiran user posted image


haha...nemoj misliti da nisam razmisljala dal da spremam moju torbu...jer tju onda i na tim stvarima imati bacila...a kasnije tju u njima drzati bebe.... ma luda sam user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:35:27   
New Mom
Odeća na 30 stepeni, pelene i peškiri na 90, duplo ispiranje i bez omekšivača prva tri meseca, obavezno peglanje. Tako mi je pedijatar savetovala, a i patronažna, pa se držim toga.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:40:36   
Jeca*
a ja sam pelene drzala Luki ispod glavice, u krevecu, pa sam pelenu drzala na ramenu kad ga nosim...najdirektniji kontakt je imao sa pelenama. Ja omeksivac nisam koristila pa skoro do prve godine. A dugo sam ispirala ves 2x...navikla posle pa zaboravila da prestanem user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako prati bebin veš?
1.6.2010 14:49:57   
LillyT
Jedino sto sam promenila jeste prasak, mi smo koristili Ariel, sada smo presli na Merix (ne kupujem posebno za nas, posebno za nju). Takodje, onaj Chicco beli je ocajan, meni jako mirise, ne znam koji cu uzeti sledeci put. Odecu perem na 40 (s vremena na vreme ubacim i na 60), pelene i peskire na iskuvavanje i to je to. Ne ispiram dva puta, a Lara ima bas lepu kozu i do sada nije bilo problema.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:30:46   
bojanica7
ja sam dobila stvari od drugarice. od njene cerke. neke je jako malo nosila a neke uopste ali je sve stajalo u dzaku na tavanu. e sad, ja planiram da perem sad i pred porodjaj. sta kazete? to je ok, jel?

i mislila sam sad da perem sa omeksivacem, a posle ne user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:34:58   
bluka
mislim da nema potrebe dva puta, dovoljno je jednom, pred porođaj, bez omekšivača. bar bi ja tako uradila.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:46:33   
bojanica7
hvala, bluka, al nesto mi sad bzvze da sad te ustajale stvari drzim u stanu. htela sam operem i poredjam u ormar. ma kapiram da ne moze da skodi ako se dvaput opere.user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:46:48   
Jele
Ni ja ne bih stavila omekšivač, ali bih oprala dva puta, ipak je stajalo.
Ja inače kad perem Uroševu odeću i stvari, ne stavljam omekšivač i dva puta ispiram, jer se nekada čini mi se zanesem u sipanju praška. Koristim Arijel oriđiđi user posted image  za njegov veš jer taaakooo dobro miriše, ne može se ni porediti sa ovim 'domaćim' sranjcem.

A što se tiče omekšivača, samnom u porodilištu je bila mama koja je bebine stvari oprala i u omekšivaču. Beba se baš gadno osula, pa je muž morao da donese nove stvari, isprane od omekšivača.

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:49:26   
bluka
naravno da ne škodi, možeš oprati koliko hoćeš puta. nego, reče da su stvari bile zapakovane, znači nisu se mogle baš toliko uprašnjaviti.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:51:21   
MASHKA
mene interesuje šta perete na ruke a šta mašinski? pretpostavljam da se one plišane zeke peru na ruke i na manjoj temperaturi?

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:53:34   
bojanica7
uopste se nisu uprasnjavile, samo su nekako ustajale. ma cak lepo i mirisu, al sam se istripovala

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:54:12   
Jele
IZVORNA PORUKA: MASHKA

mene interesuje šta perete na ruke a šta mašinski? pretpostavljam da se one plišane zeke peru na ruke i na manjoj temperaturi?


Ja sve u mašini, pa kud puklo da puklo. Zaista nemam vremena da perem na ruke. A i ruke mi izgledaju kao da imam 100 godina od suđa i svega. Jedino presvlaku od kolica, ona ne može u mašinu zbog nekog glupog ojačanja.

I plišane zeke i sve ide u mašinu.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:55:49   
Snelle
IZVORNA PORUKA: MASHKA

mene interesuje šta perete na ruke a šta mašinski? pretpostavljam da se one plišane zeke peru na ruke i na manjoj temperaturi?


Ja sve perem mašinski, i ništa im ne fali!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 13:59:27   
MASHKA
hvala vam, ja sam mislila da će pliš izgledati ružno kada se opere u mašini!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako prati bebin veš?
13.8.2010 14:09:12   
Snelle
Mashka, staviš omekšivač (ja koristim chiccov), manja T pranja i sve ok. Nego, negde jednom pročitah da za bebe treba izbegavati kupovinu plišane odeće, al nikako ne mogu da se setim zašto user posted image Ja nisam baš iz tog razloga kupovala pliš, al smo dobili na poklon user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here