|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:43:43   
bratzz
IZVORNA PORUKA: n i n a

E pa i ti roditelji bi trebali malo da se pozabave svojom kondicijom i sportom..... Nisu nam samo deca gojazna....

To je tacno, ja sam pregojazna ali sama sama kriva jer se slabo krecem i po ceo dan nesto jedem, i to u velikim kolicinama, zato i ne volim da je moje dete gojazno.
Milica za sad nije gojazna ona jede koliko hoce ne zadajem joj kolicinu koju mora da pojede nekad jede visenekad manje ali u sustini ne preteruje, i stalno se krece, prijatelji me pitaju a li ona ponekad sedne user posted image

< Poruku je uredio bratzz -- 29.11.2011 10:45:35 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:47:55   
minavb
Mene izluđuje moja sestra-"Jao šta da radim, Dunja ništa neće da jede" i stvarno, dođe vreme za ručak a Dunja neće da ruča. Zašto? Zato što je između obroka pojela pola kutije plazme, napolitanke, glodala jabuku i žvakala tofitu. Inače, pošto jelovnik moje sestre i zeta nije baš zadovoljavajući, tako i dete jede samo makarone, sarme, batake, kupus salatu, kifle i eurokrem, viršle, palačinke, pasulj i paštete.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:56:02   
bratzz
Mina u srbiji bi trebalo uciti ljude sta treba jeste jer mi smo od malih nogu bili izlozeni pomijama zato smo i ovakvi kakvi jesmo, bolestni i gojazni. Ja krivim najvise roditelje sto sam gojazna jer me nisu naucili kako treba da se hranim jer ni oni nisu znali staje najbolje. Nekse ljuti ko hoce ali kislim dasmo jako losi ljudi jer mislimo da sve znamo a u stvari nemo pojma o jako bitnim stvarima. Moj tata se raduje sto imam 30 kg viska, lud covek user posted image
Kad sam jednom prilikom smrsala 20kg i dovela sebe u red svadjao se samnom da se ugojim, ma kazem vam ja on nije normalan,a bogami ni ja jer nikako ponovo da smrsam.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:57:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb
Zašto? Zato što je između obroka pojela pola kutije plazme, napolitanke, glodala jabuku i žvakala tofitu.



Isto kao mali moje drugarice!!! On čim ujutro ustane seda pred TV da gleda crtane, a na stolu neki filovani keksi i smoki, i on to gricka i do sat vremena, dok ona skuva kafu, pregleda sve novosti na FB, popuši koju, ima sad i bebicu koju nikad nije podigla na podrigivanje, dete je umiralo od bolova, kuva joj od prvog dana 100% kravlje mleko (bez vode), ma luda je skroz!!! I onda mala neće da jede (boli je stomačić), a sin se krevelji na doručak jer se najeo koječega. I što je najužasnije, još ga istuče što neće da doručkuje!!! user posted image Ma malo bi ja nju preko kolena...
A eto njena deca su mrškasta užas.... Sinčić živi na štapićima, keksu i po kojem jogurtu... K'o mali Etiopljanin user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:58:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bratzz

Moj tata se raduje sto imam 30 kg viska, lud covek user posted image
Kad sam jednom prilikom smrsala 20kg i dovela sebe u red svadjao se samnom da se ugojim, ma kazem vam ja on nije normalan,a bogami ni ja jer nikako ponovo da smrsam.user posted image


user posted image user posted image user posted image Ovako je i moja baba-stalno je govorila: popraviće zubi guzu!!! user posted image

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:59:02   
Olga75
mislim da su grickalice i ono : ma neka pojede sta god samo da jede presudne u gojenju , ako dete pojede dve banane i pola kuije keksa naravno da nece da jede
posto imam problema sa ; neeeecu , ne vooolim stalno sam u problemu da li je gladna ili nije
od skoro sam presekla : stavim na sto obrok i od volje ti , ako si gladna jesces ako nisi neces , mozda dobije jabuku ili jogurt a sto se tice nje ona bi pojela celu tablu cokolade samo da joj dam


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 11:00:02   
bratzz

IZVORNA PORUKA: n i n a

IZVORNA PORUKA: minavb
Zašto? Zato što je između obroka pojela pola kutije plazme, napolitanke, glodala jabuku i žvakala tofitu.



Isto kao mali moje drugarice!!! On čim ujutro ustane seda pred TV da gleda crtane, a na stolu neki filovani keksi i smoki, i on to gricka i do sat vremena, dok ona skuva kafu, pregleda sve novosti na FB, popuši koju, ima sad i bebicu koju nikad nije podigla na podrigivanje, dete je umiralo od bolova, kuva joj od prvog dana 100% kravlje mleko (bez vode), ma luda je skroz!!! I onda mala neće da jede (boli je stomačić), a sin se krevelji na doručak jer se najeo koječega. I što je najužasnije, još ga istuče što neće da doručkuje!!! user posted image Ma malo bi ja nju preko kolena...
A eto njena deca su mrškasta užas.... Sinčić živi na štapićima, keksu i po kojem jogurtu... K'o mali Etiopljanin user posted image


Nina vec pocinjem da mislim da si nasilnicki raspolozena, nemoj da se ljutis.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 11:02:33   
Anoniman
Olga upravo to!!! Znam mnoge koji nude decu "sigurnim" zalogajima, tačnije - da su sigurni da će dete to pojesti. Kod mojih prijatelja bili jedno veče, ona skuvala kačamak sa kiselim mlekom, Mićko se odvalio, a njena mala ni da zine. I onda joj je dala jaffu ( i to 5-6 komada), čisto da ne ostane gladna user posted image

bratzz ja bi samo ovu moju dragu prijateljicu izvoštila-vi ostali ste sigurni!!! user posted image


< Poruku je uredio n i n a -- 29.11.2011 11:03:28 >

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 11:19:46   
bratzz
user posted image Ja bi samo mog tatu po tom pitanju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 11:50:21   
nada78
Ja stvarno ne shvatam zašto se deci daje smoki? Mene je moja prijateljica popreko pogledala kad sam rekla da mi dete to ne jede , u fatonu "kako ne jede?!". A što se tiče toga da su nas hranili pomijama, ne bih rekla, kako koga. Znam da se kod nas nije pilo gazirano i nije kupovalo slatko nego je mama uvek sve pravila. I da, jelo se sve domaće,, mislim na meso, voće i povrće. I išlo se u šetnju posle ručka svaki dan.
Neko je pitao zašto decu voze na treninge itd. Mislim da je to zbog bezbednosti. Pretpostavljam da ste čuli šta se dešavalo u Futogu poslednje dve nedelje, pedofil koji je vrebao decu oko škole. UŽAS!!!!user posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 11:56:23   
Olga75
pa dajeu zato sto izgleda sva deca vole smoki , kad mojoj pokazes kesu sva se ozari , ko da u zivotu nije nista jela tako navali user posted image
cula sam za to u Futogu , onaj covek srednjih godina sto se predstavlja kao direktor skole iz Begeca ili onaj sto je uhapsen ?
nadam se da ce se taj lanac pedofila sto pre razbiti i da ce nam deca biti bar malo sigurnija

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 12:01:04   
Anoniman
Strašne se stvari dešavaju nažalost...
Ali recimo ako je Futog u pitanju ili Subotica, zašto taj roditelj ne prošeta svoje dete na trening, umesto da idu kolima... Naravno da je bezbednost dece na prvom mestu, ali ja mislim bar što se pedofila tiče, oni ne bi prišli detetu u pratnji roditelja, a što se tiče drugih nasilnika-pljačkaša, manijaka.... To može da vam se desi i u sred bela dana u najprometnijoj ulici sa ili bez deteta user posted image
Malo sam skrenula sa teme-šetnja sa svojim detetom recimo na balet ili košarku dobro će doći i vama i detetu user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 12:06:25   
minavb
Pravilna ishrana je najvažnija. Obroci u određeno vreme, nema jela između obroka, dobar izbor i kombinacija namirnica, i super. Takođe je važno da dajemo primer deci. Normalno je da neće da jede karfiol ako ga ni ja ne jedem, pa još ako mm kaže pred detetom da smrdi karfiolčina, nikad ga neće ni jesti. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 12:29:28   
lanajelena
Moji sem plazme i malo cokolade ne jedu nista vise od grickalica pa kad odemo kod nekog ko nudi nesto vise(smoki,cips,stapice) kao gladne godine vrebaju da pokupe sto vise user posted image  ali u prodavnici nikad ne traze nista od toga

Moj dever je npr frik sto se tice nekih stvari mene i snajku je kljukao raznim vitaminima u toku trudnoce(vise nju) i sad je to preneo na svoju decu ali pravi mnogo gresaka i ne vredi mozes da pricas koliko hoces on im bas pred rucak uvali nesto od toga i deca nece da rucaju,onda ih posalje od stola i  posle nekog vremena ajmo deco koje za neki slatkis,voce(deli sveki) i naravno da oni uzmu pa dodje vecera ma moze samo 7 days ili vocni jogurt

< Poruku je uredio lanajelena -- 29.11.2011 12:32:47 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 13:34:46   
vukosava
IZVORNA PORUKA: jovicaa

da to je super... i ja sam aleksu kupovala par puta... mada uglavnom smo na plazmi.... ja je jako volim pa valjda kontam da je zdravauser posted image mada znam da nije bas



Jole pazi ovo, sastojci mlevenog plazma keksa, tj lane ground kako se zove kad se izvozi su: psenicno brasno, secer, maslac, sojino brasno, biljna mast, med, dekstroza, surutka u prahu, obrano mleko u prahu, sredstva za dizanje test (E 503, E 500), emuglator, sojin lecitin, vitamini (C, niacin, B6, tiamin), aroma. Obogaceno vitaminima.

Ne pise ona tabela koju kad citas mislis od ovog keksa nema ni boljeg voca i povrca, pazi sta sve ima unutra... Redosled kojim pisu sastojci u SAD je redosled cega ima najvise, pa malo manje itd. Znaci najvise ovde imas brasna a zatim secera i maslaca...

Ne cini mi se da nije zdravo sve ovo na spisku, ali ne mislim da je nutritivno bolje od npr. ovsenih pahuljica i bilo kojeg voca, povrca, mesa... I to zdravo - obogaceno vitaminima, pa bolja je pomorandza koja ima pravi C vitamin i sl... Plus jedna mala plazma ima 700 kalorija. Grisine 400 kalorija. Pa toliko ima neko drugo jelo mnogo punije vitaminima.

< Poruku je uredio vukosava -- 29.11.2011 13:37:18 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 13:37:36   
minavb
IZVORNA PORUKA: vukosava

Jole pazi ovo, sastojci mlevenog plazma keksa, tj lane ground kako se zove kad se izvozi su: psenicno brasno, secer, maslac, sojino brasno, biljna mast, med, dekstroza, surutka u prahu, obrano mleko u prahu, sredstva za dizanje test (E 503, E 500), emuglator, sojin lecitin, vitamini (C, niacin, B6, tiamin), aroma. Obogaceno vitaminima.
E zato je bolje navići decu na crnu čokoladu.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 13:44:01   
nada78

IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

da to je super... i ja sam aleksu kupovala par puta... mada uglavnom smo na plazmi.... ja je jako volim pa valjda kontam da je zdravauser posted image mada znam da nije bas



Jole pazi ovo, sastojci mlevenog plazma keksa, tj lane ground kako se zove kad se izvozi su: psenicno brasno, secer, maslac, sojino brasno, biljna mast, med, dekstroza, surutka u prahu, obrano mleko u prahu, sredstva za dizanje test (E 503, E 500), emuglator, sojin lecitin, vitamini (C, niacin, B6, tiamin), aroma. Obogaceno vitaminima.

Ne pise ona tabela koju kad citas mislis od ovog keksa nema ni boljeg voca i povrca, pazi sta sve ima unutra... Redosled kojim pisu sastojci u SAD je redosled cega ima najvise, pa malo manje itd. Znaci najvise ovde imas brasna a zatim secera i maslaca...

Ne cini mi se da nije zdravo sve ovo na spisku, ali ne mislim da je nutritivno bolje od npr. ovsenih pahuljica i bilo kojeg voca, povrca, mesa... I to zdravo - obogaceno vitaminima, pa bolja je pomorandza koja ima pravi C vitamin i sl... Plus jedna mala plazma ima 700 kalorija. Grisine 400 kalorija. Pa toliko ima neko drugo jelo mnogo punije vitaminima.

Ali zar u domaćim kolačima nema brašna , maslaca ili margarina i šećera?user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 13:44:02   
boba 11

IZVORNA PORUKA: n i n a

Strašne se stvari dešavaju nažalost...
Ali recimo ako je Futog u pitanju ili Subotica, zašto taj roditelj ne prošeta svoje dete na trening, umesto da idu kolima... Naravno da je bezbednost dece na prvom mestu, ali ja mislim bar što se pedofila tiče, oni ne bi prišli detetu u pratnji roditelja, a što se tiče drugih nasilnika-pljačkaša, manijaka.... To može da vam se desi i u sred bela dana u najprometnijoj ulici sa ili bez deteta user posted image
Malo sam skrenula sa teme-šetnja sa svojim detetom recimo na balet ili košarku dobro će doći i vama i detetu user posted image


Ja recimo vozim dete na aikido ili odemo peske ali se vracamo kolima jer se tamo jako preznoji pa mislim da nije u redu da ga tako mokrog jos setam 15 min do kuce da smo blize verovatno bi prosetali ali ovako ne mogu .Mislim da zato voze i ostali decu a ne zbog lenjosti bar se nadamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 13:47:25   
minavb
IZVORNA PORUKA: nada78

Ali zar u domaćim kolačima nema brašna , maslaca ili margarina i šećera?user posted image

Da, što pitaš?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 13:53:33   
boba 11
nema aditiva i konzervansa pa je svakako bolje domace i moze da se bira brasno i secer ne mora biti belo

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 13:55:20   
nada78
Pa gore je navedeno (Vukosava), da u plazmi ima najviše toga a učinilo mi se da je to navela kao negativno.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 14:14:59   
minavb
I jeste negativno. Domaće kekse i kolače ne spremate svaki dan pa deci nisu na raspolaganju. Uvek možete praviti slatkiše od graham ili nekog drugog brašna, praviti voćne kolače bez šećera i zaslađivača...

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 14:34:15   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: nada78

Ja stvarno ne shvatam zašto se deci daje smoki? Mene je moja prijateljica popreko pogledala kad sam rekla da mi dete to ne jede , u fatonu "kako ne jede?!". A što se tiče toga da su nas hranili pomijama, ne bih rekla, kako koga. Znam da se kod nas nije pilo gazirano i nije kupovalo slatko nego je mama uvek sve pravila. I da, jelo se sve domaće,, mislim na meso, voće i povrće. I išlo se u šetnju posle ručka svaki dan.

Ja mislim da je potpuno pogrešno detetu braniti da jede tzv. junk food. Poenta je valjda naučiti dete da to može da jede, ali retko. U suprotnon, kada malo poraste, te bude van naše stoproventne kontrole, ješće samo takvu hranu željno zabranjenog voća. Umerenost u svemu. Ništa detetu neće biti od malo takve hrane.
A šetnje posle ručka i sve domaće su danas luksuz koji malo ljudi sebi može priuštiti pa čak i vikendom.

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 14:52:14   
minavb
Ja neću zabranidi, ali ću učiniti sve da mu ne bude dostupno ono što mislim da mu ne treba. U našoj kući nema paštete, viršli, keksa, salama, smokija , čipsa, krekera....

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 14:58:34   
Jeca*
Kod mene ima, ali ponekad, i mislim da je to prava mera. Zna da to postoji, jede, a vaspitavam ga da treba da jede puno voca, povrca, mesnih i mlecnih proizvoda. To je osnova a sa ovim se ponekad častimo user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Roditelji, da li znate za pravilo 3-6-9-12?
U eri moderne tehnologije zavisnost od interneta je nažalost sve prisutnija, naročito među mladima. Kao i svaka druga b...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here