|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 14:36:18   
MamaNecaVo
Po meni je i logicno da kifle,hleb i ostaka testa,torte i kolaci bisu domaca hrana.
Kuvano i na taj kalup da.
Sto se zdrabog tice,nutricionista mi ke naveo kuvanje na maslinovom ulju,kada ga nema,na masti.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 15:09:28   
choopa choops
I ja kad kažem domaća hrana, mislim na kuvano.

Ali eto moja djeca i pored toga jedu baš dosta slatkiša, a opet su mršavi (fali im svakom po 3-4kg da bi imali normalnu kilazu), dok recimo moj sestrić, jede kuvano, puuuuuno manje slatkiša nego moja djeca, bude čak i na dijeti i opet mu se sve prima (kao i njegovoj mami). Meni bude žao, jer on da se ne kontroliše, tj da jede koliko bi htio, imao bi 100kg user posted image

A danas baš stojimo ispred škole i gledamo da baš ima dosta više gojazne djece. Da li zato jer je dostupno puno tih grickalica, ili je nešto drugo uzrok nemam pojma. Kod nas je nekad u odjeljenju bilo do max dvoje bucmacste djece, a sada recimo u ćerkinom odjeljenju ih ima barem 5-oro.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 15:19:38   
mama Jo
Ja mislim da je i kretanje tj. ne-kreranje jedan od glavnih razloga gojaznosti...
Ja sam par godina radila u osnovnoj skolo, mahom devojcice, ali i decaci ne vole fizicko i ne rade ga (uglavnom mislim na vise razrede), mislim da je sport i uopste fizicka aktivnost zanemarena kod dece... naravno, ne generalizujem...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 15:25:09   
MamaNecaVo
U pravu ste.
Deca su danas lenja.Druzenje im se svodi na igranje igrica u kuci.
Cast izuzecima naravno.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 15:29:48   
dddaca
Slazem se za kretanje Mama Jo. Deca sve vise vremena provode u igraonicama i ispred tv, tableta racunara... Kretanje uopste fizicka aktivnost je jako bitna. Mada realno i genetika igra ulogu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 20:05:48   
MamaNecaVo
Genetika je cudo.Al opet,brza hrana je cudo.
Mama kontrolise kod kuce a kad ode u skolu jede sta mu je volja.Verovatno.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 20:20:53   
Maslacak15
ja mislim da ima puno i prostog preterivanja. Znam vise slucajeva u Beogradu gde bukvalno proganjaju decu i non stop trce iza njih i pitaju ih jesu li gladni i oce li ovo ili ono. Ko zivinu da toveuser posted image I dobijaju napade ako dete nije pojelo rucak ( vrlo vazno). Ja sam prilicno liberalna, dajem im i slatkise ali oni ne jedu mnogo. Jako se puno krecu, u vrticu su celi dan u basti (koliko god bilo hladno, cak i po kisi). Imaju 24 i 22 kg sa 6 i nepunih 5 godina, sto bi rekli prilicno su slank ( visoki su 123 i 118).

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 20:33:59   
Misha i Ljisha
tove pilice user posted image

Da jure cesto roditelji za decom, ja ne jurim ehhehe ja naredim kad je rucak ima da se jede user posted image moja je isto oko 120 malo visa za generaciju ali i malo teza ima 20,5 kg. Kaze nas pedijatar masala. PRvaci joj imaju toliko ali s obzirom i da je visa ima naravno normalan BMI

E bas danas pricam sa jednim tatom,njima hokej dodje kao da su izasli na teren i igraju fudbal. Zanimljivo i druze se i taman da izbace energiju. Posto vise takvog druzenja nema eto vodimo decu na sportove. Bogme Ducka danas dva treninga eno je i dalje je puna energije. Ne znam kako izdrzava al kad zaspi ne pomeri se od umora

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 20:38:29   
gagana83
Una je skoro sa skolom bila u nekoj privatnoj klinici, gledali su im kicmu, stopala, drzanje... Zakljucak - gojaznost user posted image . Mozda ja bas i nisam realna, ali svi u mom okruzenju su se slozili da je to glupost. Ona ima stomacic, ali to joj je zbog kicme, ide na vezbe vec cini mi se 3 godine, rade vise vrsta trbusnjaka, ali stomacic je i dalje tu. Imam vas dosta na FB-u, videli ste njene slike, bas me interesuje vase misljenje.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 20:52:24   
gagana83
user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 20:59:04   
Misha i Ljisha
Ma kakvi gojazna. Njoj je BMI sigurno u normali. A ne znam kako su oni utvrdjivali procenat masti, mozda ako su ih stavljali.na onaj aparat sto propustaju struju kroz telu pa se izracuna procenat masti i procenat misica. Onda dijagnozu gojaznosti dobiji i mrsavi jer su samo na oko mrsavi a organi im plivaju u salu. To je taj gori oblik gojaznosti. Znaci najbolja varijanta za debljinu je da ti je svo salo ispod koze a ne oko organa

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 21:00:46   
Duškić
Kretanje sto vise, kuvana hrana. Pozeljno je i neki sportic.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 21:11:07   
gagana83
Ma kakav aparat, ovo je odokativna metoda. Pretpostavljam da su to zakljucili zbog stomaka, ali ako su bar malo strucni, trebalo bi da znaju da deca sa dijagnozom kifoze imaju taj problem. Ona uopste ne jede mnogo, slatkise svakodnevno ali u maloj kolicini. Voce jede, sveze povrce bas i ne. Trenutno ne ide ni na kakav sport, prosto ne postizemo. Do skoro je isla na folklor, pre toga na atletiku. Ali vec dugo ide 3 puta nedeljno na vezbe za kicmu koje nisu ni malo lake. Razmisljam se da na prolece batalimo vezbe i da krens opet na neki sport.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 21:15:11   
dddaca
Po meni je ovo jedno zdravo dete. Gde oni tu videse gojaznost?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 21:15:13   
Ana RR
Gagana, kakva glupost. Ona je skroz skladna, da ne pričam koliko mi je lepa i slatka user posted image ja ne znam po kojim merilima to određuju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 21:38:39   
Misha i Ljisha
Bas su idioti, odokativnom metodom rekose da je gojazna. Pa ne treba sva deca da budu anoreksicne manekenke. Nadam se da tvoje dete nije culo da su rekli da je gojaznauser posted image da joj stvaraju komplekse.

Moja D kaze: mama jel da da sam ja tamanuser posted image .

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 22:04:59   
isidora88
Gagana meni ona izgleda bas kako treba, kakva gojaznostuser posted image
Meni je M visok oko 135cm, ima samo 23kg, mladji je visok oko 95cm i ima 12kg, on je isto mrsavko ali nije strasno. Jedu kuvano i slatkise ali dzaba, ne mogu da se ugoje. I mm i ja smo bili zgolje kao klinci pa ne vredi vise da se nerviram.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 22:35:36   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Moja D kaze: mama jel da da sam ja tamanuser posted image .


user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 22:43:31   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: dddaca


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Moja D kaze: mama jel da da sam ja tamanuser posted image .


user posted image

A cuj ovo.
Ona meni dodje onako s rukama i uhvati mi obraze i kaze : bucka mojauser posted image . E pa ova bucka joj veceras polomila stepenik u kupatilu. Ima jako da mi se razocarauser posted image . Mislim da je atest za stepenik 100 kg. Hahaha... Mada nemam tolko al sam blizu.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 22:55:23   
dddaca
Ha, ha, a meni malena pre neki dan kaze: jao mama kako si mekana user posted image
Da reklairas ili stepenik ili vagu. nesto od toga nije kako treba user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 23:12:46   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja mislim da ima puno i prostog preterivanja. Znam vise slucajeva u Beogradu gde bukvalno proganjaju decu i non stop trce iza njih i pitaju ih jesu li gladni i oce li ovo ili ono. Ko zivinu da toveuser posted image I dobijaju napade ako dete nije pojelo rucak ( vrlo vazno). Ja sam prilicno liberalna, dajem im i slatkise ali oni ne jedu mnogo. Jako se puno krecu, u vrticu su celi dan u basti (koliko god bilo hladno, cak i po kisi). Imaju 24 i 22 kg sa 6 i nepunih 5 godina, sto bi rekli prilicno su slank ( visoki su 123 i 118).


Slažem se!

A ovo štose tiče sporta....Ajde recite koliko je djece iz vašeg odjeljenja treniralo neki sport? Kod nas u vrh glave petoro (mahom dječaka), i to pretjerujem. A u razredima od moje djece preko 90% njih trenira nešto. Ali, manje se druže to je sigurno. Djeca koja žive u zgradama gdje imaju parkovi i igrališta i nekako, a ovi po kućama skoro nikako. To je ono što se razlikuje. Mi smo bukvalno svaki dan poslije škole išli da se igramo. Iako nismo išli na sport user posted image

gagana, malena izgleda skroz OK ovako na slici, a ne može se ni uživo mnogo razlikovat od ovoga. <meni stvarno izgleda super.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 23:25:47   
MamaNecaVo
Dete nije gojazno,svasta.I oni lupetaju.
Meni je pisalo gojazna u kartonu.user posted image

A sto se tice roditelja koji jure decu,ja sam bila ta dok nisam skopcala da mu izbijaju zubi i da nece da jede,kada bude gladan trazice i kraj.
Al vec ove sto jure stariju decu..Dete nece biti gladno sigurno,trate oni sami kad ogladne.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
27.1.2018 12:40:48   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Bas su idioti, odokativnom metodom rekose da je gojazna. Pa ne treba sva deca da budu anoreksicne manekenke. Nadam se da tvoje dete nije culo da su rekli da je gojaznauser posted image da joj stvaraju komplekse.

Moja D kaze: mama jel da da sam ja tamanuser posted image .

Naravno da su joj rekli. I napisali na nekom papiricu. I ona sad tvrdi da je debela, gleda se u ogledalo i kaze kako joj je ruzno sto joj je stomak ispao.
Kad je bila manja, uvek su nam u savetovalisu pricali da joj je tezina je ispod proseka. Sad ispade gojazna. A dete uvek bilo normalno. Ne znam koliko kg ima, bas cu je izmeriti kad budem u prilici.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
27.1.2018 12:44:07   
Misha i Ljisha
E to mi je stvarno strasno. Sad bih u besu otisla u drugu kliniku da dete premere izmere napisu tacan procenat masti i misica BMI i sve ostalo i onda bih tuzila tu kliniku. Kakav je to nacin??? Ju al sam besna. Ja sam besna. Mogu misliti sad tebe jos pogotovo sto je ona tako reagovala.

Mislim hvala im sto su mi opteretili dete i stvorili joj automatski kompleks. Pazi ne bi bilo u redu ni da su to napisali i rekli detetu cak i da jeste buca.

Znaci kaze se, mora zravije da se rucka, da se vise krece da ne znam sta. Majke mi ovi nasi tzv lekari svi SVI mahom treba da idu na neku psihologiju obracanja pacijentu. Odvratni su

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 27.1.2018 12:46:03 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
27.1.2018 12:56:32   
Misha i Ljisha
Sve ne verujem svojim ocima. Pa sam se vratila jos da dopisem. Prvo tvoje dete je maloletnik. Znaci i da je OBESE a ne bucka treba tebe kao roditelja da zovu a ne detetu bilo sta da govore. Pazi jos kako ta rec GOJAZNA utice na nju. Pa hajde da su rekli imas koji gram viska pocni malo da vezbas idi cesce napolje pa ne znam bilo sta. ali GOJAZNA. Znaci ne verujem kakvi su to idioti. Tacno da odes i da im pretis tuzbom pa da vidimo

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here