|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 14:59:27   
bratzz

IZVORNA PORUKA: nada78

Ja stvarno ne shvatam zašto se deci daje smoki? Mene je moja prijateljica popreko pogledala kad sam rekla da mi dete to ne jede , u fatonu "kako ne jede?!". A što se tiče toga da su nas hranili pomijama, ne bih rekla, kako koga. Znam da se kod nas nije pilo gazirano i nije kupovalo slatko nego je mama uvek sve pravila. I da, jelo se sve domaće,, mislim na meso, voće i povrće. I išlo se u šetnju posle ručka svaki dan.
Neko je pitao zašto decu voze na treninge itd. Mislim da je to zbog bezbednosti. Pretpostavljam da ste čuli šta se dešavalo u Futogu poslednje dve nedelje, pedofil koji je vrebao decu oko škole. UŽAS!!!!user posted image

Kad sam rekla pomijama nisam mislila na pokvarenu hranu vec na nacin pripreme hrane i na kombinaciju namernica koja je jako vazna a te kombinacije se retko ko pridrzava, evo ja sam prva kojoj je tesko da kombinuje jer ceo zivot se hranim pogresno, puno belog brasna puno slatkisa i domace pite po kojiman je moja mama poznata, a domaca jela sarma ne podnosim.
Niko me nije naucio da treba jesti ovsene pahuljice za dorucak, da hleb ne treba jesti, da krompir, pirinac i pasulj reba jesti bez mesa, a meso samo sasalatom, a da mleko ne treba piti ako je punomasno zbog srca. Saa sve ovo znam zbog Mine i tesko mi je da se toga pridrzavam jer sam navikla drugacije, ali vecina ljudi ni ne zna gde grese.

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 15:44:48   
vukosava
IZVORNA PORUKA: minavb

Mene izluđuje moja sestra-"Jao šta da radim, Dunja ništa neće da jede" i stvarno, dođe vreme za ručak a Dunja neće da ruča. Zašto? Zato što je između obroka pojela pola kutije plazme, napolitanke, glodala jabuku i žvakala tofitu. Inače, pošto jelovnik moje sestre i zeta nije baš zadovoljavajući, tako i dete jede samo makarone, sarme, batake, kupus salatu, kifle i eurokrem, viršle, palačinke, pasulj i paštete.



Pola kutije plazme = 350 kalorija. Jela je itekako user posted image

IZVORNA PORUKA: bratzz

Ja krivim najvise roditelje sto sam gojazna jer me nisu naucili kako treba da se hranim jer ni oni nisu znali staje najbolje.


Ja imam isto kg ko i moja mama. I sve navike sam pokupila od nje. Hleb kao osnova ishrane, mama mi nije bas neka velika kuvarica.
IZVORNA PORUKA: n i n a

Isto kao mali moje drugarice!!! On čim ujutro ustane seda pred TV da gleda crtane, a na stolu neki filovani keksi i smoki, i on to gricka i do sat vremena.... Sinčić živi na štapićima, keksu i po kojem jogurtu... K'o mali Etiopljanin



Moja sestra ima bebu mesec dana mladju od moje. Ja joj se pozalim kako mala nece da jede nista na kasikicu, ona mi kaze pa daj joj smoki... A to je kao nesto sto treba beba da zvace... Pa nek pije ovu formulu jos uvek, ne treba smoki. Njoj su nasli da je jedno dete osetljivo na gluten - cijaklija, ali ona i to ignorise, tipa sta znaju doktori. A jesu oboje tanki, moja mala zive vage koliko hoces i pored toga sto ne jede plazmu, smoki i slicno...



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 15:47:41   
Olga75
Vuko , ako ima celijakiju to je ozbiljan metabolicki poremecaj user posted image
a ako beby das u rucicu bananu ili komad kuvanog kromita ili nesto tako ni onda nece da rucka ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 15:55:51   
Anoniman
Pa nasi roditelji jesu spremali pohovano meso, ali ja nesto ne pamtim da smo se mi nesdravo hranili kao klinci. Mama kaze da nam je spremala i kelj i karfiol, kelerabe, ma sve da ne nabrajam. Jeo se i smoki i slatkisi ali to je bilo bas retko. Vise ono kad neko donese pa se tu i tamo pocastis. Obroci su bili u isto vreme,sve kuvano, manje su se jele preradjevine tipa virsle i slicno. A mi smo non stop bili na ulici ili u parku. Ja sam do 15 izgledala kao cackalica a moju sestru su zvali etijopija, jer je bila jako crna, zgoljava a imala je samo naduvan stomacic user posted image TV je bio u 7:15 crtani, kupanje pa u krevet. KAsnije kad smo posli u skolu bilo je malo onog obrazovnog programa i nije bilo mnogo sedenja ispred TV-a.


(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 16:04:32   
anuksunamun
Misu ja bih dodala samo,da je kod nas koka kola bilo nepoznato pice,sve sokove je pravila mama (bez konzervansa),nismo jeli salame virsle niti pastete,ja ni danas to niti jedem niti pijem..imam zdravu kilazu i super krvnu sliku ..i planiram svoje dete na isti rezim...lenjoguzi roditelji danas ,pod izgovorom da nemaju vremena, trpaju deci svasta u usta ,ja se grozim toga,a pogotovo prizora u Kanadi gde 6-omesecne bebe i malo starije sede u onim sedeljkama u Meku i jedu happy meal...tuga....ja u Mek odem jednom godisnje da kupim sladoled....deca uglavnom pokupe sve od svojih roditelja,pa gde ne postoji kultura "odmerene porcije"deca tesko da ce to sama da nauce,u svakom slucaju ,zelim im svako dobro.

< Poruku je uredio anuksunamun -- 29.11.2011 16:07:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 16:11:35   
anuksunamun
Ne shvatam kako se ljudima ne upale lampice oko nacina ishrane ,tek kad se razbole pocnu da paze,moja svekrva se meni cudi kako jedem zdravo,za nju je to uzas,a ona pije 15-ak tableta dnevno i ima sto bolestina..."pa zderi ako ti je drago,trpaj u sebe kao da si kanta za smece nema problema,tvoja stvar",zato ja sada pokusavam da vaspitam svog muza oko te iste hrane,sto je mukotrpan posao zaista....ali izboricu se,znamuser posted image user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 17:04:11   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Vuko , ako ima celijakiju to je ozbiljan metabolicki poremecaj user posted image
a ako beby das u rucicu bananu ili komad kuvanog kromita ili nesto tako ni onda nece da rucka ?



Jeste, ima to, i mnogo drugih problema sto uz to idu...

Uspevalo mi je da pojede parcad banane, onaj cheerios of integralnih zitarica, parcad kruske i sl.. Al sad je opet u fazi nece sama.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 17:06:03   
vukosava

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Ne shvatam kako se ljudima ne upale lampice oko nacina ishrane ,tek kad se razbole pocnu da paze,moja svekrva se meni cudi kako jedem zdravo,za nju je to uzas,a ona pije 15-ak tableta dnevno i ima sto bolestina..."pa zderi ako ti je drago,trpaj u sebe kao da si kanta za smece nema problema,tvoja stvar",zato ja sada pokusavam da vaspitam svog muza oko te iste hrane,sto je mukotrpan posao zaista....ali izboricu se,znamuser posted image user posted image


Anuk pa i ti si pominjala da si postala vegan kad si skontala da imas refluks. Tako i ostali...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 19:16:09   
anuksunamun
da ali i ja sam se hranila zdravo i pre toga...refluks sam dobila kao posledicu soka dolaska u ovu vukoje*inu....i naravno genetski mali zeludac....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
17.12.2011 11:24:11   
Inica
Bitne su navike koje stekne od roditelja/ majke vezno za ishranu.. Ne znam, ne kazem da se moje dete savrseno hrani, jede i slatko i sve sto pozeli (tj sve joj je dopusteno) ALI... imamo neka pravila- pre dorucka ne sme nista da gricne, jer joj to poremeti obrok.. Obozava cokoladno mleko, njega sme, ali samo posle obroka.. Slatkise i grickalice slabo jede- upravo zbog tog cokoladnog mleka, jer je njoj to dovoljno.. Ako i uzme, to je na svakih par dana- malo cokoladice i slicno.. Svaki dan ima nesto kuvano za rucak, vremenom sam je navikla i na kuvano povrce (ono manje ukusno- karfiol, brokoli, spanac, itd)- jeste u kombinaciji sa malo pavlake, ali bolje i tako nego nikako.. U svakom slucaju za te neke zdrave navike treba vremena i strpljenja.. Sad vec sama mi nabraja sta je zdravo, od cega raste kosa, nokti, itd :)


(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
22.2.2015 15:07:04   
mila83
Normalno da je sve vise gojazne dece kada se hrane fornetima, pecivom, picama i ostalom brzom hranom, a uz to se ne bave nikakvim fizickim aktivnostima. Sve krece od porodice i prehrambenih navika u kuci. I naravno dobra volja roditelja i posvecenost spremanju zdrave hrane. Kod nas se sve jede,ali umereno.
Ne pijemo gazirano uopste, dala im jesam da probaju, ni ne svidja im se.Kolaci kako kada, ali trudimo se da imamo balans.
Zna se sta su prioriteti. Klincima svakodnevno pricam kako se vitamini iz voca i povrca bore protiv bakterija i virusa, dok su slatkisi na strani bolesti i treba ih jesti manje, da bi mi pobedili :)

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
22.2.2015 15:33:25   
Anarunika
Zato sam ja jedna požrtvovana mama. Uvek deci pojedem čokoladu, da se ne bi razboljvala user posted image

Šalim se , i slažem se da sve od kuće polazi pa tako i zdrave navike u ishrani. Mada uvek postoje namirnice koje deca jednostavno do nekog vremena ne mogu da prihvate. Ja sam na primer paradajz uspela da progutam tek sa dvadeset i kusur godina i sada ga lepo jedem. Ali uvek sve treba ponuditi i naterati ih da probaju pre nego što odbiju da jedu, jer je često razlog što nešto "Ne vole" taj što su čuli ili videli od drugih.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
22.2.2015 15:51:13   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Zato sam ja jedna požrtvovana mama. Uvek deci pojedem čokoladu, da se ne bi razboljvala user posted image

Šalim se , i slažem se da sve od kuće polazi pa tako i zdrave navike u ishrani. Mada uvek postoje namirnice koje deca jednostavno do nekog vremena ne mogu da prihvate. Ja sam na primer paradajz uspela da progutam tek sa dvadeset i kusur godina i sada ga lepo jedem. Ali uvek sve treba ponuditi i naterati ih da probaju pre nego što odbiju da jedu, jer je često razlog što nešto "Ne vole" taj što su čuli ili videli od drugih.



Nalazim se u prvim recenicamauser posted image ,pogotovo za praznike ! A deca svasta pokupe u vrticu,kad vide da neko nesto jede ili ne jede...isto tako,ako ja nesto ne volim,ne znaci da ga necu ponuditi detetu,kao sto je pileca dzigerica npr.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
22.2.2015 19:25:02   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: mila83


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Zato sam ja jedna požrtvovana mama. Uvek deci pojedem čokoladu, da se ne bi razboljvala user posted image

Šalim se , i slažem se da sve od kuće polazi pa tako i zdrave navike u ishrani. Mada uvek postoje namirnice koje deca jednostavno do nekog vremena ne mogu da prihvate. Ja sam na primer paradajz uspela da progutam tek sa dvadeset i kusur godina i sada ga lepo jedem. Ali uvek sve treba ponuditi i naterati ih da probaju pre nego što odbiju da jedu, jer je često razlog što nešto "Ne vole" taj što su čuli ili videli od drugih.



Nalazim se u prvim recenicamauser posted image ,pogotovo za praznike ! A deca svasta pokupe u vrticu,kad vide da neko nesto jede ili ne jede...isto tako,ako ja nesto ne volim,ne znaci da ga necu ponuditi detetu,kao sto je pileca dzigerica npr.


Ili na primer škembići,ili hrskavica od koske koju moje dete žvaće npr. a ja jok ! Sva sreća da je tata svaštojed! user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
25.7.2017 10:37:44   
Anck Su Nmaun
Sad na moru gledam mama i tata 200 kilasi ajde to..ali i deca . Dve devojcice od oko 7-8 godina user posted image znaci strasno, ja sam zinula!
Sta se njima u glava odvija nije mi jasno, zar ne zele dobro svojoj deci user posted image
Moja drugarica je punija uvek bila. I kad je dobila ceru , jer zna da genetski moze imati problem odmah je povela racuna. Curica ima 13 godina i prava je manekenka.
A sve vise dece tog skolskog uzrasta vidim da su bas buce user posted image
ne zdrava ishrana i malo fizickih aktivnosti!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
24.1.2018 23:18:40   
MamaNecaVo
Sustina je jasna.Deca se ne hrane zdravo.
Znam mnogo majki koje mrzi da kuva,deca jedu samo suvo.
Sa nama je na zimovanju bila klinka od moje sestre cerka.
Dete zivi na suvom i grickalicama,kod mene to nije moglo tako.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
24.1.2018 23:46:12   
dddaca
ne razumem takve roditelje. Detetu treba usaditi zdrave navike od malih nogu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
25.1.2018 0:07:17   
MamaNecaVo
Razlog je sledeci.
Ni mi sami ne volimo kuvano.Zvuci bas onako grozno.Ko tebe pita,jedi i smeve,ali dete hrani zdravo.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
25.1.2018 0:12:02   
dddaca
Bas tako. Iskreno, volim kuvano, ali ne volim kuvanje. A opet zbog malene kuvam skoro svakodnevno i zbog nje smo i mi poceli dosta zdravije da se hranimo.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
25.1.2018 0:22:21   
MamaNecaVo
Ja sam od skoro "cak" i kuvanje zavolela.user posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
25.1.2018 6:16:31   
Duškić
I ja volim kuvanu hranu. Buckasta mama deca ne! Bili buckici kad sikili.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
25.1.2018 6:58:50   
Misha i Ljisha
Ja kuvam svaki dan, svaki boziji danuser posted image vec mi je kuvanja preko glave, ali kuvam zarad deteta i nas naravno. Dete mi je probirac ali zna se red. Za pocetak ostao nam je isti rezim valjda jos od kad je sisala, znaci sisala je u 8 u 11 u 2 u 5 pa u 8. Evo 5 godina kasnije doruckuje u 8, uzina u 11, ruca u 14, izmedju rucka i vecere jos jedna uzina i vecera nam je doduse ranije negde izmedju 6 i 7 jer se posle spremamo za spavanje i kraj (gledam da jede sat i po dva pre spavanja).
E ja mislim da mozda nije toliko problem ni u kuvanju, jedu deca kuvanje, ali problem je u nemanju tog nekog tajmniga jer se poremete sa grickalicama. Npr ovaj jedan mali jede u 22 uvece. Kaze njegova mama najede se gluposti pa nije gladan i onda skoro pa redovno jede pred spavanje nesto normalno ajd da kazem. Pa di je zdravo jesti u 22??? Ni za nas odrasle a kamoli za decu. Tako da ja mislim da se decija satnica ustvari ne postuje i tu se brljavi. Nije problem pogrickati nesto, ni uzeti slatkis, ni nista, ali zna se sta su glavni obroci i kad su, a deca to danas nemaju. Mm i ja smo debeli, kako da kazem imamo viska, ali mi volimo dobro da jedemo (ne gluposti vec onako gurmanski da ima priloga da ima salata da uvek ima voca da ima da se zasladi pa smo eto debeli).

Nego imam komsinicu sedmi razred je i ima preko 70 kg, buca. I imam jos jednog komsiju ide u srednju skolu i on je bas bas bucko. Medjutim razlika izmedju njih dvoje je vec na oko vidljiva. Mala komsinica je bukvalno zdravo debela, znaci ona jede sve domace mama joj sve sprema, ali dete voli da jede, pri tom nije troma, ide skace na folkloru ide cak i na neki sport i vidi se da je dete aktivno. Dok ovaj drugi mali je sav salast i mastan, lice mu je masno, vidi se da je bolestan i naravno da vec ima insulinsku rezistenciju. Ali on jede sve konditroske proizvode i njegovi roditelji jedu tako sve suvo i sve same gluposti (sto mi nije jasno kako baba ne kuva jer zive sa babom). Tako da ima razlike i u buckastoj deci, sto ja kazem kad se zdrav pa debeo i kad si bolestan pa deobeo.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
25.1.2018 21:44:28   
choopa choops
Vidiš oko mene sva djeca koja su debela ili pvišenu kilažu jedu samo zdravo, kuvano. I plus grickalice pomalo. Mislim manje od mojih, a moji su skoro kosturi svo troje. Im atu i do načina ishrane, ali genetika je broj jedan ja mislimuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 14:00:59   
MamaNecaVo
Ljiso ima dece na koju se sve lepi.Poput moje sestre.Ceo zivot jede po ps-u a debela.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
26.1.2018 14:09:56   
dddaca
Treba da se zna kad i sta se jede. A opet kuvano i domace ne mora da bude uvek zdravo. Zavisi i na koji nacin se sprema. Mogu ja da mesim svako vece krofne i kifle i svaki dan da pecem kolace i da ocekujem da mi dete bude zdravo i mrsavo zato sto je na domacoj hrani. Pa ne ide... Zato kad kazem kazem domaca hrana mislim prvenstveno na kuvano, ne na kifle, testa, peciva i kolace. A isto tako i na vocne uzine umesto slatkisa. Narocito onih industrijskih punih glukozno fruktoznog situpa koji je u stvari i glavni krivac za gojaznost kako dece, tako i odraslih.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here