|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kreativnim igrama do pisanja
20.12.2009 22:50:08   
Tatamata
Ako vaš prvačić muku muči sa pisanjem, znajte da nije jedini, a i da to nije kraj sveta. Razne vežbe i igre će mu pomoći da zajedno s vama savlada veštinu pisanja. Naoružajte se dobrim raspoloženjem i vežba može da počne.

Pročitajte više…
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
24.1.2010 10:01:15   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Tatamata

Ako vaš prvačić muku muči sa pisanjem, znajte da nije jedini, a i da to nije kraj sveta. Razne vežbe i igre će mu pomoći da zajedno s vama savlada veštinu pisanja. Naoružajte se dobrim raspoloženjem i vežba može da počne.

Pročitajte više…



Moram da kazem da sve ovo sto je navedenio ne bi trebalo da bude neka topla voda. Zar to nije nesto sasvim normalno, i zar to nije i plan i program u nasim vrticima ( predskolskim grupama ).




_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
24.1.2010 11:31:30   
Anoniman
Da, ja kada sam bila mala, krive i zaobljene linije su se radile u prvom osnovne, sada vidim da se mame zale na tempo koji se nabija deci u predskolskoj, sada se u predskolskoj rade te kose linije.

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
24.1.2010 12:57:14   
Urbana
Ja kad sam bila mala takodje sam dosta ucila u vrticu, crtala, pisala, a da ne govorim da je u planu bila i analiza "Jezeve kucice".
A sto se tice te male motorike i krivih linija i ucenja kroz igru mislim da se misli na ovo.
To se kod nas radi sa 4,5-5 godina.

klik1
klik2
klik3
klik4

Mojoj deci nije bio napor, ali niko ih nije bicevao da to mora biti precizno, tacno i perfektno. Bilo im je uzivanje.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
24.1.2010 13:48:55   
Lu
Ja čekam da Roko krene u veliku grupu pa da vidim šta će raditi,njega već zanimaju brojevi i slova ali meni se čini nekako prerano pa ja tome ne posvećujem puno pažnje,ne znam da li griješimuser posted image
On uzme veliki digitron i ispisuje brojeve i mene ispituje,poslije ponavlja sam,
ili uzme onu tablu piši-briši i hoće da mu ja pišem slova a da on ponavlja.
Ok, kad god on to hoće ja tako radim sa njim ali ništa više od toga.
Ne zna pisati sam brojeve ili slova(a zna istipkati...eto greškeuser posted image )
Naučio je
A,B,C,D,K,M,R,U...i brojeve do 10,a ako ne idem redom malo šteka na 6,7i9,ma nebitno,uglavnom primjećujem da ga zanima ali isto tako može ga i prestati zanimatiuser posted image

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
25.7.2013 21:38:08   
Bebilina
Sto kaze Urbana nije topla voda, ali meni je pa neverovatno da se bas sa osnovnim stvarima tipa pracenje linije, obline, cik-cak isl ceka do polasaka u skolu. Ne znam na sta tacno roditelji prigovaraju, ovde su nam najcesce trazili kopije da vezbaju kod kuce kad vide da smo u skolici radili... I to je u pitanju uzrast od vec 2-3 god u Montessori skoli gde sam radila. Bas te jednostavnije vezbe i pravilno drzanje olovke smo ohrabrivali od prvog dana. Cim vidimo da je dete spremno i zainteresovano odmah 1 na 1 radimo sa njim, otvorimo licnu knjizicu za vezbu, vezbamo sve sto hoce da rade. Imala sam klince od 2-2 1/2god koji su znali skoro citavu azbuku, neke koji su brojali do 20 i vise, neke koji su crtali umetnicka dela, skroz razlicit skup mogucnosti i interesovanja. I nije mi to bilo cudno jer sam i sa cerkom isto to prosla, zato sam se u toj skoli i nasla.
Recimo moje dete je literarnim i numerickim znanjem jako rano bila potkovana, a rukopis joj je bio slabija strana sve do 4+ god. Sve ok, vezba i to, linije svih oblika, bila je zainteresovana da radi, sama trazila i lepo zapocinjala slova i onda da ubrza ona krene da mrljavi, ne prati velicinu isl. I to nije retkost, puno njenih drugara je slicno. Ali ovakvi vezbice su zakon, kroz slike, ne prazna sveska pa ponavljaj isto 100 puta. Kopirali smo iz skole, nalazili na netu, kupovala sam radne sveske, ucila je od drugih i sad pise jako lepo. Bitno je deci pribliziti vezbu tako da u njoj uzivaju, da bude raznovrsna, vesela, primamljiva. I nikad nije rano, ni sa 2-3-4 ako dete pokazuje interesovanje. Tada kada pokaze interesovanje ono ce samo uciti bez muke, kada taj period prodje moracemo mi da ga ucimo, a tada je proces duzi, zahtevniji i nije jednako prirodan.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
26.2.2015 21:16:22   
mila83
Danas postoji zaista veliki izbor radnih listova,vezbanki i casopisa za decu kroz koje mogu da vezbaju crtanje raznih oblika i pisanje slova i brojeva. Treba postepeno uvesti dete u svet linija, bez pritiska da ne bi nastala odbojnost prema tome.E sad,neko dete vec moze sa dve, tri godine da ima paznju da sedi i zabavlja se na taj nacin, a neko i kasnije....
Mi imamo dosta radnih listova,kojekakvih zanimljivih bojanki i svescica....i rado ih popunjavamo....

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
26.2.2015 21:41:50   
Anarunika
Da, danas stvarno ima dosta toga. Za sve uzraste i oblasti. A što je najbolje cene su pristupačne. Takođe se i na internetu može naći i skinuti dosta zanimljivog štiva. Zavisi samo od deteta šta ga i koliko interesuje, ne treba ništa forsirati.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 13:26:29   
mila83
Evo da stavim LINK sa radnim listovima koje moja deca dosta koriste,sto u vrticu,sto kod kuce..jako sam zadovoljna sadrzajima tih radnih listova,a i pristupacne su cene,knjige su obimne i ima za svako dete po nesto. i inace njihova izdanja su super.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 13:35:07   
veselicaa
Moja Stasa ima knjige iz Kreativnog centtra.ima matematiku,veseli vrtic i engleski.Mnogo su dobre knjige,ne bas jeftine ali cena odgovara kvalitetu.Od maja smo pocele da radimo sa njima i S.je bas dosta naucila.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 13:40:46   
mila83
Da,pisale smo vec ranije o tome ,Veseli vrtic je super ! Tu bas ima svega,i isplati se,mislim da je cena oko 900 dinara,ali i debela je knjiga.I inace volimo izdanja kreativnog centra,imam dosta njihovih decijih knjiga,lepe su ilustracije i kvalitetno uradjene knjige. Ovi Praktikum Publikum su isto dobri.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 13:45:55   
veselicaa
Ja obozavam knjige Kreativnog centra,skoro sam narucila i mojoj A neke vezbanke za preko raspusta.Koliko je u njima sve lepo objasnjeno,ja sam se zacudila.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 13:48:37   
mila83
Ma divne su...sto mi nismo imali takve kada smo isli u skolu ! Dodje meni da ih resavam !user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 13:52:40   
vikiveki
danas zaista postoji puno tih kreativnih igrica za početno pisanje,mi u vrtiću svake godine dobijamo masu ponuda od različitih izdavača pa kada ih sve pregledamo,onda se odlučujemo koju ćemo uzeti jer ipak nisu sve istog kvaliteta

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 13:57:49   
mila83
Kod nas u vrrticu preovladjuju izdanja Publik Praktikum,mislim da su ok,pristupacniji su od Kreativnog centra.U svakom polugosdistu deca rade po jedan novi radni list,tj.zbirku zadataka.A mi kod kuce radimo jos dodatno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 14:02:08   
vikiveki
I mi smo prošle god uzeli Publik Praktikum,ali ove godine mislim da ćemo se odlučiti za Kreativni centar,jer za preškolce imaju super pripremni program,a naša grupa sada prelazi u pripremni program pošto će biti najstariji

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 14:12:11   
mila83
Mislim da je to i bolje,iako su skuplji,za jednu knjigu ili dve godisnje,moze se odvojiti..a dete ce u drustvu vrsnjaka rado to resavati,ako nema volju za rad kod kuce. Ja nameravam sad klincima obnoviti zalihe po tom pitanju,sutra idem da im uzmem nesto,pa cu staviti ovde da vidite utiske.Da imaju nesto novo da resavaju preko leta, a i da ponesu na Zl, u periodima odmora da resavaju,tako smo i prosle godine,ili kad nas iznenadi ruzno vreme pa ne mozemo napolje.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 14:15:09   
vikiveki
Mila,da li ova skraćenica Zl znači da idete na Zlatiboruser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 14:30:19   
mila83
Daaaa,22.7. Idemo svako leto,osim kad sam se poradjalauser posted image onda uvek ponesem takvu zbirku da imaju,iako tamo ima puno sadrzaja,igralista,setamo dosta,ali kad odmaraju,da imaju zanimaciju.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 14:35:58   
vikiveki
E ja idem tamo kada idem kod svojihuser posted image ja sam iz Užica rodom,pa svake godine idemo tamo...samo ja ću ići u avgustu kada odradim dežurstvo u vrrtiću

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 14:43:13   
mila83
Ne pisemo u pravoj temiuser posted image ali ajd,mi cemo biti tamo do 4.avgusta mislim.Evo,necemo vise o tome.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
5.7.2015 19:26:01   
vikiveki
user posted image pa da se vratimo na temu,ja sam za dečaka sa posebnim potrebama u vrtiću donela jedan veliki poslužavnik i u njega prosula suvi pesak,a zatim sam mu ponudila kartončiće koje sam sama nacrtala a našla na internetu.Na njima su razni simboli za podsticanje razvoja grafomotorike i početnog pisanja,postaviću sliku ako je nađem.Dečak ali i sva deca u grupi su bila oduševljena,danima su tražili da to radimo

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
6.7.2015 12:15:44   
mila83
To je super! Moji klinci vole da pisu prstima u pesku ili brasnu.To pocne kroz igru,crtaju razne oblike,a na kraju dodju i do slova,bude bas zabavno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
6.7.2015 19:16:53   
vikiveki
Da to je jako korisno jer tako razvijaju grafomotoriku kao osnovu za kasnije pisanje slova,savladavaju te razne vrste linija i uživaju u tome

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kreativnim igrama do pisanja
9.7.2015 16:48:06   
mila83
Evo kupila sam danas klincima nove radne listove,kako su poceli,resice sve do polaska na Zl user posted image

user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here