|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
10.2.2010 16:27:46   
Verus
LillyT u pravu sa za ljude koji dolaze....naravno da svuda ima namcora, ali evo primera, kad sam bila u NS u poseti pre neke 3 godine, odem na festival meda, kupim kojekakve kozmeticke preparate, izmedju kojih i nesto za bubuljice.  Imala sam neku blizu usta i stavim to na bubulju, i ostalo razmazem po ustima.  Probudim se ujutru sa strasnom angioedemom, usne otekle do nosa, nepce oteklo, grlo krece da me steze (krecem polako u anafilakticku reakciju).  Brzo u kola i u urgentnu.  BIla je nedelja.  Stignemo a ja vec jedva gutam koliko mi se grlo steglo,i mama moja ulece govori sestrama svi se bacili u frku i ubacuju me unutra. Osiguranje nemam, ali sredicemo papire i placanje kasnije.  Sestra uleti kod dr. u ordinaciju i samo mu kaze da imaju hitan slucaj i brzo mene unutra na inekcije epinephrina i jos neceg.  A znas sta neko viknu iz grupe koja je tu cekala? "Pa mi smo prvi dosli"

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   

Kreteni primitivni, dosao sa uraslim noktom, a ja vec skoro ne mogu da disem! Stoka jedna.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
10.2.2010 17:26:18   
Dora
user posted image user posted image user posted image
Ne mogu da verujem!!!
Jooj, Verus, takav smo narod.

Kad smo kod toga, krenula ja sa decom iz Zr u Ns kolima, bila nedelja popodne, deca zdrava, sve ok. Sedam ih u auto, vidim Balša poplaveo u licu, znoj sa njega lije...odjednom. Shvatim da je napad bronhitisa koji se uvek javljao tako od jednom. Znam da je u tom slučaju neophodno da ODMAH primi injekciju Urbazon i posle sledi sve ostalo... Brzom brzinom stižem do urgentnog, dežurno dečije odeljenje, unosim dete koje se guši (imao je 1,5 god.) sestra ga gleda i kaže "ne znam što paničite, mogli ste stići do NS do vašeg lekara...bla bla bla... "
Ja je prostrelim pogledom i procedim kroz zube " ZOVI MI DOKTORA, ODMAH!" To sam rekla na neki jeziv način, nisam prepoznavala svoj glas, da je još reč rekla ja bih je golim rukama udavila...
Ništa nije rekla, pozvala je dok. i kad ga je dok. videla samo ga je zgrabila i odnela u ordinaciju. Odmah su mu dali injekciju, pa inhalaciju...posle minut njemu se vratila normalna boja, bilo m je bolje...
Otišli smo u NS i tamo je nastavljeno lečenje. Ali, nisam mogla da verujem da je ona na sebe preuzela procenu da li je detetu dobro ili nije...
user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
25.3.2010 8:56:40   
afrodita
Ne mogu da verujem!
Juce smo bili na kontroli.
U 7i30 prvi predali knjizicu. Dr radi od 10h.
Sestra pored nas prosla 14 puta.
Sat vremena smo sedeli sami u cekaonici.
Poceli su da se skupljaju polako pacijenti.
Prozvala je 4oro pre nas.
A da bude zlo jos vece Dr nas pita: Jesmo li prvi put kod njega?
A moj sin je njegov pacijent vec 2 godineuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 10:59:13   
dunja RR
Sinoć sam zvala Hitnu pomoć jer nas je probudila strašna buka i kada sam pogledala prozor, dečko (inače miran) koji živi iznad mene oko 20 god) ležao je na ulici a moj komšija-njegov otac je vikao i stenjao "Šta su ti uradili sine" (majka je umrla od raka grlića materice pre godinu i mesec dana).

Nisam paničila iako mi se srce steglo, ali sam videla da niko ne zove Hitnu a svi uredno gledaju kroz prozor. Hitna me je ispitivala, lepo sa objasnila šta i kako, prvo su postavljali niz idiotskih pitanja i na kraju su mi spustili slušalicu, naravno nisu došli. Ja sam viknula sa prozora "Hitna neće doći vozite ga odmah u urgentni" i dečka su ubacili u neki auto.

Nisam spavala celu noć i dalje ne znam da li je preživeo (bio je bled-siv skroz), policija je tumarala iznad mog stana celu noć, vršeći uviđaj........

Neka se ne uvredi neko koje dr molim vas, ali zar smo zaista takva stoka, ko radi posao doktora u Hitnoj u Srbiji, sramota da bude tu ženu što mi se javila.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:05:10   
anajid
Uf Dunja,uzas user posted image user posted image user posted image !Strasno u kakvim vremenima zivimo.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:07:04   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:09:38   
Anoniman
Joj, dunja, groznouser posted image
Ja sam imala, hm, recimo prijatno iskustvo sa hitnom u NS, iako to ne može da bude nikad prijatno. Brat mi je, pijan, kad nam se porodila snaja, proleteo kroz vrata od ulaza u zgradu i isekao skroz ruku, do kosti, tamo gde su sve vene. Nazvala sam hitnu, i u roku od tri minuta su se stvorili tu, a dok je hitna dolazila, žena mi je preko telefona rekla šta da uradim i kako da mu zavežem ruku. Da nisu došli tako brzo...ne smem ni da pomislim.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:29:34   
Olga75
Dunja , strasno. Nije da pravdam nekoga ili da se ja pravdam ali vrlo cesto se desavaju pozivi koji nemaju veze sa mozgom .
Stvarno se trudim da svoj posao radim korektno ali desava se da mi u smeni dodje 10 ljudi kojima realno nije nista i koji samo smaraju jer su ili usamljeni ili skloni da preuvelicavaju ( necu reci da su hipohondri jer me mozete pitati sto ih ne saljem na konsultaciju kod psihijatra ) i dodje mi recimo dvoje - troje sa ozbiljnim problemima koje stvarno moram da primim preko reda i sa njima se zadrzim mnogo duze . Dolaze i ljudi sa " obicnim " bolestima . Svasta se desi u toku smene a ja sam u dz na periferiji. U hitnoj pomoci je sve to mnogo " nabijenije "
Da rezimiram , ljudi iz hitne moraju mnogo bolje da procenjuju i trijaziraju nego sto to rade moje sestre i ja.
Dunja nadam se da je komsiji sada bolje


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:34:43   
minavb
Ja nemam reci, pedijatri u dz su uzasni. Za sta god da smo otisli, rekli su da ne znaju sta je. A sta znaju? Nevrovatno mi je to sto uopste ne prosiruju svoje znanje, ne trude se oko pacijenta i vise i ne pregledaju kako treba, a o uzimanju anamneze da ne govorim. Posalju te kuci i nadaju se da ce proci ili da ces otici privatno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:47:14   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: olga75

Dunja , strasno. Nije da pravdam nekoga ili da se ja pravdam ali vrlo cesto se desavaju pozivi koji nemaju veze sa mozgom .
Stvarno se trudim da svoj posao radim korektno ali desava se da mi u smeni dodje 10 ljudi kojima realno nije nista i koji samo smaraju jer su ili usamljeni ili skloni da preuvelicavaju ( necu reci da su hipohondri jer me mozete pitati sto ih ne saljem na konsultaciju kod psihijatra ) i dodje mi recimo dvoje - troje sa ozbiljnim problemima koje stvarno moram da primim preko reda i sa njima se zadrzim mnogo duze . Dolaze i ljudi sa " obicnim " bolestima . Svasta se desi u toku smene a ja sam u dz na periferiji. U hitnoj pomoci je sve to mnogo " nabijenije "
Da rezimiram , ljudi iz hitne moraju mnogo bolje da procenjuju i trijaziraju nego sto to rade moje sestre i ja.
Dunja nadam se da je komsiji sada bolje



hvala draga i ja se nadam; ne znam uopšte šta se desilo, da li je upucan, pošto su vikali da jeste, nemam pojmauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:52:07   
minavb
Inace, jednom je moj tata u 23h dobio temperaturu 40 jer je erizipel krenuo da mu izbija po nozi. Pozovem hitnu, kazu ne dolazimo za takve slucajeve. Onda sam otrcala u apoteku, kupila novalgetol, spric i iglu i sama mu dala injekciju. Sta da ne umem da dajem injekcije? Tada nisam umela da vozim, sama kod kuce, komsije bile na putu, nije bilo sanse da ga odvucem u hitnu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:55:09   
Anoniman
mina, meni se čini da je u takvim slučajevima najbolje praviti se lud, iskukaš, kao, nemaš pojma šta se dešava, praviš se luda, kažeš, čini ti se da nije dobro, da vidiš kako dolete. Ja sam jednom za babu rekla da mi se čini da ima moždani udar, oni su pitali koliko ima god. Kažem ja 80, oni kažu, žao mi je, doviđenja.
Da sam rekla da sam komšinica, da je baka, za koju ne znam koliko ima godina, ali mi ne deluje jako staro, pala u nesvest, došli biuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:55:32   
dunja RR

Joj ne smem ni da odem gore kod komšije da pitam, vidim da dolaze neki ljudi ali niko ne otvara.....

a poslednji put mi je pomogao oko paketića za porodilje, tata-komšija, preneo mi u stan Vodu od Ekofarma....ljudi kako me boli srce....nisu mi ništa , eto "samo komšije"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 11:56:56   
Jeca*
O boze...ja sam u haosu na poslu, ali sam pokusala da prebucam po novinama...ne vidim neku vest oko toga user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:00:51   
minavb
Dunja, drzimo fige da je sve ok.user posted image
Nedjo, moja je greska sto zlim da budem precizna pa onda krenem da pricam sve kako treba-"recidiv erizipela, visoko febrilan, konfuzan..." Jednom se covek slogirao na bulevaru, ja se nasla tu , izvukla mu jezik, okrenula na stranu i pozvala hitnu. Lepo im rekla da mislim da ima cerebro vaskularni insult, i oni se stvorili za 5 minuta, verovatno zato sto sam rekla da sma na ulici i da ne poznajem coveka.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:01:44   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

O boze...ja sam u haosu na poslu, ali sam pokusala da prebucam po novinama...ne vidim neku vest oko toga user posted image


joj draga i ja celo jutro tražim, ništa ne mogu da nađem, a znam da su divni ljudi........i kada pomislim da je tata sada sam tamo u pidžami, bos, papuče su mu ostale ispred mog stana, policija ih je stavila u kesu kao dokaz........

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:02:18   
Anoniman
Ma, kažeš samo "Nešto nije uredu, pomodreo čovek skroz", ili nešto tako, i moraju da dođu...strašno.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:03:28   
minavb
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

O boze...ja sam u haosu na poslu, ali sam pokusala da prebucam po novinama...ne vidim neku vest oko toga user posted image

joj draga i ja celo jutro tražim, ništa ne mogu da nađem, a znam da su divni ljudi........i kada pomislim da je tata sada sam tamo u pidžami, bos, papuče su mu ostale ispred mog stana, policija ih je stavila u kesu kao dokaz........

Gde se to desilo, u kom si delu grada?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:04:38   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma, kažeš samo "Nešto nije uredu, pomodreo čovek skroz", ili nešto tako, i moraju da dođu...strašno.


ja sam rekla da umire, da leži na ulici, da je otac nad njim ali da ne znamo šta mu se desilo, oni su rekli "Polako gospođo opišite celu situacijU, ne možemo tek tako da dođemo". Rekla sam i da je taksista koga su zaustavili pobegao glavom bez obzira - i na kraju su mi supstili slušalicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:04:44   
caca81
Jao Dunja ovo je zaista tužna situacija...mlad momak, nadam se da će sve biti ok.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:05:07   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

O boze...ja sam u haosu na poslu, ali sam pokusala da prebucam po novinama...ne vidim neku vest oko toga user posted image

joj draga i ja celo jutro tražim, ništa ne mogu da nađem, a znam da su divni ljudi........i kada pomislim da je tata sada sam tamo u pidžami, bos, papuče su mu ostale ispred mog stana, policija ih je stavila u kesu kao dokaz........

Gde se to desilo, u kom si delu grada?

Baš ba Bulevaru Kralja Aleksandra

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:07:21   
minavb
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma, kažeš samo "Nešto nije uredu, pomodreo čovek skroz", ili nešto tako, i moraju da dođu...strašno.


ja sam rekla da umire, da leži na ulici, da je otac nad njim ali da ne znamo šta mu se desilo, oni su rekli "Polako gospođo opišite celu situacijU, ne možemo tek tako da dođemo". Rekla sam i da je taksista koga su zaustavili pobegao glavom bez obzira - i na kraju su mi supstili slušalicu.

Mislim da se ti razgovori snimaju, provericu sa mm. Ako se snimaju, mislim da ih treba tuziti. Ja bi!
Bljuje mi se vise od svega sto rade i od Tomicinih objasnjenja u medijima!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:07:39   
nala
Jaoj Boze user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:08:15   
Anoniman
Joj, dunja, pa to je strašnouser posted image  

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
17.12.2010 12:11:32   
Ana RR
Užas.. na žalost imam mnogo iskustva sa pozivanjem hitne pomoći i retko kad su bili korektni.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here