|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba stoji
4.5.2013 13:43:20   
sneza24
Lana je sa 7 meseci počela da ustaje ali na kolena i evo već više od nedelju dana ustaje na noge čim ima za šta da se uhvati pa čak napravi i po koji dok se drži uz nameštaj.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Beba stoji
4.5.2013 22:05:31   
New Mom
Kolja je sam stajao sa 7 meseci, vrlo stabilno. Brže od seke, ali to će biti jer nema toliko sala.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Beba stoji
4.5.2013 22:49:14   
sneza24
E kod nas je obrnuto. Lana je krupnija od Davida a pre njega je ustala da stoji i počela da puzi.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Beba stoji
5.5.2013 4:16:50   
Bebilina
Kod moje dece tezina nije imala uticaj na ustajanje i pokretljivost. Deckic je u startu bio kilo tezi, do 9 meseci skoro 2kg. Oboje su ustali sa 7m, sa 7.5 hodali uz namestaj, oboje pre 9 poceli da se pustaju, cera sa 9.5 prohodala, sina ocekujemo svaki dan user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Beba stoji
5.5.2013 11:58:30   
cockic
moja deca su visoka,i nisu buckasta.ustali sin sa 7m i 7 dana,a cera sa 6m i 12-13dana koliko se secam.a prohodali sin sa 11m,cera nedelju dana pred prvi rodjendan.sin je krace puzao od cere.ona je puzala sve dok se nije pustila.on je vise setkao po ogradii,a nije hteo da se pusti van nje.ona ogradicu je koristla 3 puta.i samo uz namestaj i puzanje dok nije krenula da hoda.oni rano i propuzase cim sedose.sve se to brzo desavalo.a ja nista nisam pisala neke dnevnike o decici.pa zaboravljam.sedli,propuzali ustali i naravno puzanje dok neprohodase.

pamtim pekijevo puzanje koje je bilo prvo normalno,a onda ono kuceci ili medveci stav.nemam pojma ali jako cudno.sva sreca da je kratko trajalo,mislila sam da ce iskriviti noge.ali sreca pa ima lepe noge i on i cera.valjda se nece menjati.to je puzanje stopalima.nasla sam na netu da deca i tako puze i da je ok.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Beba stoji
5.5.2013 12:53:20   
Ana RR
Mare je sa 7 meseci počeo da ustaje, samo je bilo bitno da ima za nešto da se uhvati. Sa punih 8 je propuzao i bio mi je mnogo sladak tada, ja obožavam bebe koje puze user posted image kao munja je bio brz. Sa 10,5 je prohodao i od tada je nezaustavljiv.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Beba stoji
6.5.2013 18:31:27   
marince1
Dunja ima 8 i po meseca i ic je ne zanima ni da stoji,ni da puzi ,ni dubak user posted image
Lenja buba,ali usta ne zatvara.
Takav je io i David,prohodao je sa 14 i po meseca user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Beba stoji
6.5.2013 22:29:16   
Mama.Veki
Moj je prvo poceo da stoji i da se pusta nekoliko koraka od jednog fotelje do kauca , bas imam video snimak pa znam da je imao 9,5 meseci, ali nije znao da puzi niti je pokazivao neki interes. E onda kad je zvanicno prohodao poceo je i da puzi, i to mislim samo zato sto je morao jer kad padne trebalo je da moze i da se podigne, pa je puzao do necega da se uhvati i pridigne.
I za to sam se brinula, ali eto deca sve prave nesto kontra od onoga sto ocekujemo. user posted image Sad se desava da trci po kuci i odjednom se spusti i pocne da puzi user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Beba stoji
7.5.2013 9:21:19   
bea83
Propuzao sa 6 i po meseci, ustao sam na dan kad je napunio 7 meseci, hodao uz nameštaj sa 8, od 9tog pravio po korak dva, prohodao sa 10 i po, kilaža nije imala nikakav uticaj, s obzirom da je sa 7meseci imao tačno 11kguser posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Beba stoji
12.5.2013 12:26:15   
Zemunka85
U breeeee bas su vam napredna decica.

Mi puzimo jako jako jako dobro bas vec duugo. Sigurno dva meseca.

ALI juce je prvi put uz pomoc ogradice ustala u krevecu user posted image . Bas sam ponosna user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Beba stoji
12.5.2013 12:44:12   
leamalamut
Sve je individualno . Moja Nina jos nije naucila da puzi , jos je u fazi pripreme , ali kada sedi u krevetcu odmah se hvata za ogradu i ustane . I tako bi ona stajala i smejala se od radosti ko zna koliko dok je ne uzmes . I to je pocela pre 15 dana , znaci sa nekih nepunih 8 meseci.

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Beba stoji
10.7.2013 10:05:59   
Наташица
моја цурица је са 9 пропузала а са 10 почела да устаје на ногице. сад са 11,5 мј. хода бочно. тј уз намјештај. вјероватно ће до године да се помало пушта. него, оно што мене помало брине па сам хтјела да упитам маме. кад стоји без обуће некако зглобови су јој накривљени према унутра. кад је у обући стоји фино. прочитала сам негдје да ће се исправити кад прохода, али опет да приупитам ако је неко имао искуства?

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Beba stoji
19.7.2013 13:05:39   
srnad
V ustao tacno sa 7 meseci. Od tada ustaje cim ima za sta da se uhvati. Samo ne znam da li je normalno sto su mu prstici na nogama prilikom dizanja izbaceni napolje, odnosno pete skupi a prstice leve noge okrene na levo, a desne na desno. Izgleda dosta neprirodno!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Beba stoji
19.7.2013 13:11:58   
bea83
IZVORNA PORUKA: Наташица

моја цурица је са 9 пропузала а са 10 почела да устаје на ногице. сад са 11,5 мј. хода бочно. тј уз намјештај. вјероватно ће до године да се помало пушта. него, оно што мене помало брине па сам хтјела да упитам маме. кад стоји без обуће некако зглобови су јој накривљени према унутра. кад је у обући стоји фино. прочитала сам негдје да ће се исправити кад прохода, али опет да приупитам ако је неко имао искуства?


Mi smo imali (i dalje imamo jedan zglob malo unutra) taj problem i savet fizijatra je bio da čim ustane na noge (sa 7 meseci) da kupimo cipele i da bude u njima što više,nikako bos. Tako smo i uradili i sad sa 17 meseci zglobovi su super u odnosu na početno stanje

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Beba stoji
19.7.2013 13:45:37   
Peace*
To može biti u vezi i sa normalnim razvojem nogica, znate ono, ide valjda faza X pa faza O (ili obrnuto user posted image ). Elem, faza X povlači zglobove na unutra. I Marko je to imao, ima i dalje po malo, ortoped kaže da je sve ok.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Beba stoji
20.7.2013 9:07:43   
Наташица
хвала вам за одговоре. не брине мене то толико, али сам мислила ако је неки проблем да на вријеме предузмем нешто. кад је почела устајати и обућу сам јој почела обувати. како су јој зглобови били криви, сад је супер.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Beba stoji
7.11.2013 9:05:54   
Maslacak15
Ja da prijavim da mladji Maslacak ide stopama starijeg brata. Od juce ustaje i stoji i u krevecu i uz sofu user posted image . A sedam meseci punimo u subotu. Sad jos samo da iznajmim rezervni par ociju da bih ga cuvalauser posted image

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Beba stoji
7.11.2013 9:16:16   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ja da prijavim da mladji Maslacak ide stopama starijeg brata. Od juce ustaje i stoji i u krevecu i uz sofu user posted image . A sedam meseci punimo u subotu. Sad jos samo da iznajmim rezervni par ociju da bih ga cuvalauser posted image

Maslačak dobra ti je ova"rezerni par očiju"user posted image E meni pored moje dece trebaju još dva para rezernih očijuuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Beba stoji
7.11.2013 9:32:06   
Snelle
Rekoh ti ja da ćeš ga dojiti kad bude prohodao user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Beba stoji
7.11.2013 9:44:26   
Ana RR
Maslačak, tako je i moje dete, sa sedam meseci je stajao kao veliki user posted image bravo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Beba stoji
7.11.2013 9:57:01   
Maslacak15
I meni se cini Snelle da moze lako da se desi da budes u pravu. user posted image Brat mu je prohodao ( prvih pet vezanih skroz slobodnih koraka) sa 9 meseci i 3 nedelje. A moje smanjivanje broja podoja ide bas traljavouser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Beba stoji
30.5.2015 15:40:35   
ishler
Mi imamo 8,5 puzimo vec mesec dana ustaje sama u sedeci a od juce i stojimo,porasli smo:)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Beba stoji
22.8.2015 18:35:37   
branki*
od pre neki dan boka je pocela da se uspravlja da stoji drzeci se rukama za nesto.ne mozes da je zaustavis,bas je zapela.znaci sa 7 meseci nedelju dana.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Beba stoji
22.8.2015 20:02:57   
choopa choops
user posted image Bravo!

Ja se ni ne sjećam kad su se ovo starije dvoje počeli uspravljat...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Beba stoji
22.8.2015 23:55:58   
dijana1*
Branki bravo za Bokuuser posted image
Ako tako nastavi ima za prvi rodjendan da trciuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here