|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
9.2.2010 11:02:29   
Lilly*
Snele, imamo temu o 4 D uz, pročitaj malko iskustva user posted image KLIK

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ekspertni UZ
18.2.2010 14:11:53   
bojana87
ja sam juce imala expertni i beba je dugacka 164mm,a teska 400 gr (20+2).
Citala sam na rr kalendaru da je fetus tom periodu dugacak 18 cm,pa me to malo brine user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ekspertni UZ
18.2.2010 14:13:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana87

ja sam juce imala expertni i beba je dugacka 164mm,a teska 400 gr (20+2).
Citala sam na rr kalendaru da je fetus tom periodu dugacak 18 cm,pa me to malo brine user posted image



nemoj draga da se brineš... porašće tvoja bebica... nije to neka razlika...ne razvijaju se sve podjednako i u istom periodu... nismo sve iste ...user posted image user posted image

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ekspertni UZ
18.2.2010 14:15:14   
Pretty78

IZVORNA PORUKA: bojana87

ja sam juce imala expertni i beba je dugacka 164mm,a teska 400 gr (20+2).
Citala sam na rr kalendaru da je fetus tom periodu dugacak 18 cm,pa me to malo brine user posted image




draga, sve te internet mere treba uzeti sa rezervom, nismo mi svi iste visine i tezine pa tako ni nase bebe nisu. Moja beba je u 25 nedelji bila veca od kumine u 27 nedelji....nemoj to da te brine...sve je to normalno

kisssssssss

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ekspertni UZ
18.2.2010 14:18:51   
bojana87
malo sam se bila ubedacila,mada sad razmisljam da je lekar rekao da je sve u redu,nije mi rekao da je beba sitna,a možda je i merio od glavice do guze,možda ne od glavice do pete user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ekspertni UZ
18.2.2010 14:19:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana87

ja sam juce imala expertni i beba je dugacka 164mm,a teska 400 gr (20+2).
Citala sam na rr kalendaru da je fetus tom periodu dugacak 18 cm,pa me to malo brine user posted image



A koliko ste visoki ti i tata? user posted image

Nema to veze shto pishe koliko je normalno...sve bebe se razvijaju za sebe....ne moze beba od sitnih ljudi da bude krupna i obrnuto...ipak ima nechije gene user posted image

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ekspertni UZ
18.2.2010 14:19:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana87

malo sam se bila ubedacila,mada sad razmisljam da je lekar rekao da je sve u redu,nije mi rekao da je beba sitna,a možda je i merio od glavice do guze,možda ne od glavice do pete user posted image


..opusti se i pusti docu ( sa kojo m si vidim zadovoljna) da radi svoj posao user posted image

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ekspertni UZ
18.2.2010 14:21:59   
bojana87
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: bojana87

ja sam juce imala expertni i beba je dugacka 164mm,a teska 400 gr (20+2).
Citala sam na rr kalendaru da je fetus tom periodu dugacak 18 cm,pa me to malo brine user posted image



A koliko ste visoki ti i tata? user posted image

Nema to veze shto pishe koliko je normalno...sve bebe se razvijaju za sebe....ne moze beba od sitnih ljudi da bude krupna i obrnuto...ipak ima nechije gene user posted image

ja sam niska,a taja je oko 175 cm.
verovatno je tako cim mi doca nista nije rekao

Hvala vam punooo devojke user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ekspertni UZ
18.2.2010 14:27:40   
Anoniman
Pa eto...nemoj da se nervirash oko takvih stvari.... sve mere i gramaze koje su na netu...su neka srednja cifra...prosek....i normalno je da se ne uklapa svaka beba u to... pa nismo ni mi svi isti user posted image

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ekspertni UZ
15.3.2010 22:03:57   
Anoniman

punih XIV nedelja

Ekspertni UZ

VTP 13.09.

UZ nalaz u kavumu uterusa vitalan plod čiji je CRL 76mm, BPD 23mm, AC 78mm, FL 14, što odgovara starosti trudnoće od hbd 13+6, a po PM 14.
Nosna kost viđena, NT 2mm.
Uraditi betahCG i PAPP.

Slikice uz ovaj pregled: KLIKNI



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 9:42:05   
inataly
sutra idem na ekspertni, prošli petak sam bila na ultrazvuku ( 11 nedelja ) pa mi je doktorica rekla dođi mi sledeći petak pa ćemo uraditi ekspertni ( 12 nedelja ) 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 11:39:18   
pepino
Nisam sve unazad citala,nemam sad vremena,ali imam jedno pitanje,da mi odgovori ko zna:Jel ekspertni i 4d nisu jedno te isto,ako nisu koja jerazlika?Znam da se i sa jednim i drugim gledaju te neke bitne stvari sto se tice bebe...?!

(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 12:04:27   
bojana87
imas posebnu temu 4D. LillyRR je na pocetku stranice dala link,pa pogledaj mozda tamo nadjes user posted image
Ja mislim da je 4D malko precizniji

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 12:54:24   
magnetic
IZVORNA PORUKA: pepino

Nisam sve unazad citala,nemam sad vremena,ali imam jedno pitanje,da mi odgovori ko zna:Jel ekspertni i 4d nisu jedno te isto,ako nisu koja jerazlika?Znam da se i sa jednim i drugim gledaju te neke bitne stvari sto se tice bebe...?!
Nije isto.Ekspertnim se gledaju organi i sve to sto treba,a sa 4D vidis bebu u boji

< Poruku je uredio magnetic -- 25.3.2010 12:55:53 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:00:57   
bebablue
meni je taj ekspertni uz totalno bzv, vise mi je objasnjeno i receno na redovnom pregledu kod dr, nego u nasoj Betaniji, a bas hocu od nedelje da odradim 4d

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:02:21   
magnetic

IZVORNA PORUKA: bebablue

meni je taj ekspertni uz totalno bzv, vise mi je objasnjeno i receno na redovnom pregledu kod dr, nego u nasoj Betaniji, a bas hocu od nedelje da odradim 4d
Koji dr. ti je radio ekspertni?

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:05:28   
bebablue
ne znam jel sme javno da se pise, ako ne sme sorry... dr Pjevic, ali mi je med.sestra rekla da trazim drugog dr sledeci put

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:08:32   
magnetic
Nama u SU dolazi dr.Stojic iz NS i svi kazu da je bas pravi strucnjak.Meni na nalazu sa eksp.uz pise sve i mozak ,i kosti,bubrezi,srce,plodova voda,materica...........ama bas sve.Ja sam sa tog uz sve saznalauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:11:45   
bebablue

IZVORNA PORUKA: magnetic

Nama u SU dolazi dr.Stojic iz NS i svi kazu da je bas pravi strucnjak.Meni na nalazu sa eksp.uz pise sve i mozak ,i kosti,bubrezi,srce,plodova voda,materica...........ama bas sve.Ja sam sa tog uz sve saznalauser posted image



kod njega hocu na 4d, a redovno ovo ekspertni, veruj sve mi je dr sto vodi trudnocu rekla, ovo mi je u Betaniji bilo radi reda da odradim.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:14:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana87

malo sam se bila ubedacila,mada sad razmisljam da je lekar rekao da je sve u redu,nije mi rekao da je beba sitna,a možda je i merio od glavice do guze,možda ne od glavice do pete user posted image


Meni dr uvek meri od temena do trtice. user posted image

bebablue, smeš da pišeš imena lekara, samo ne njihove privatne ordinacije. user posted image Ili, čak i ako navedeš naziv ordinacije, ne davati aktivan link, punu adresu - da ne bude reklama.

Ekspertni UZ radi ekspert! user posted image Može se raditi na običnom UZ, može na 4D (ako sam dobro shvatila, može i na 4D, jel?). Poenta je da je on detaljniji od ostalih UZ pregleda. Recimo, na prvom ekspertnom je bitno da se vidi nosna kost (valjda se kod dece sa Daunovim sindromom ne vidi), i ima spisak organa koji trebaju da se vide u određenoj nedelji.

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:18:28   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Meni dr uvek meri od temena do trtice. user posted image

bebablue, smeš da pišeš imena lekara, samo ne njihove privatne ordinacije. user posted image Ili, čak i ako navedeš naziv ordinacije, ne davati aktivan link, punu adresu - da ne bude reklama.

Ekspertni UZ radi ekspert! user posted image Može se raditi na običnom UZ, može na 4D (ako sam dobro shvatila, može i na 4D, jel?). Poenta je da je on detaljniji od ostalih UZ pregleda. Recimo, na prvom ekspertnom je bitno da se vidi nosna kost (valjda se kod dece sa Daunovim sindromom ne vidi), i ima spisak organa koji trebaju da se vide u određenoj nedelji.


da draga, expert, da ne duzimo oko toga, razumem tvoj user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:20:39   
Anoniman
Morala sam to da napišem user posted image , jer negde je prase pisala da u Srbiji ima tipa 5 licenciranih eksperata, i svi rade u Frontu. 

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 13:23:17   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Morala sam to da napišem user posted image , jer negde je prase pisala da u Srbiji ima tipa 5 licenciranih eksperata, i svi rade u Frontu. 



user posted image user posted image user posted image veruj ta recenica "ekspertni ultrazvuk radi ekspert" uvek me nasmeje.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 16:30:11   
magnetic

IZVORNA PORUKA: bebablue


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Morala sam to da napišem user posted image , jer negde je prase pisala da u Srbiji ima tipa 5 licenciranih eksperata, i svi rade u Frontu. 



user posted image user posted image user posted image veruj ta recenica "ekspertni ultrazvuk radi ekspert" uvek me nasmeje.user posted image
Ali na zalost nije uvek tako.Pouzdano znam da u nekim klinikama to rade obicni ginekolozi,pa posto su vise od duplo jeftiniji nego u klinikama gde rade prof.dr.-i,trudnice odlaze tamo,ne znajuci da ekspertni zaista treba da rade eksperti

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ekspertni UZ
25.3.2010 16:32:37   
Anoniman
Naravno, zato bebablue i ja smejemo toj rečenici. user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here