|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijareja u trudnoci
13.1.2010 22:36:13   
JULIE
Ljudi sinoc sam se tako prepala da je to strasno!!Oko 5h me probudio bol identican onim kontrakcijama na porodjaju kad dodju na 2min,bukvalno se probudih iz sna udisuci duboko vazduh,a krsta i stomak rasturaju od bola.Odem nekeko do wc kad ono,da izvinite prolivuser posted image Neprijatno mi je ali kako drugacije da pisem,bukvalno voda...Nista sumnjivo nisam pojela a posle toga sam zaspala i evo danas sve super.Molim vas ako je neka imala slicno iskustvo neka pise,jer sam bila prestravljenauser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dijareja u trudnoci
13.1.2010 23:03:07   
Anoniman
... imala sam taj problem (jaki grčevi usled pražnjenja creva) ... imala sam kandidu.
... zalečila sam je ali sam imala proliv sve dok sam vuglila i nju.
Tvoj post me podseti, ne mora da znači da je to kod tebe slučaj.


(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dijareja u trudnoci
13.1.2010 23:06:31   
JULIE
Nisu bili obicni grcevi,nego katastrofaa!!Toliko je bolelo da sam izgubila vazduh u snu,kad sam se probudila nisam mogla da disem od bola...Hvla ti draga,nadam se da mi se nece ponoviti inace moram kod lekarauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dijareja u trudnoci
13.1.2010 23:10:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

Nisu bili obicni grcevi,nego katastrofaa!!Toliko je bolelo da sam izgubila vazduh u snu,kad sam se probudila nisam mogla da disem od bola...Hvla ti draga,nadam se da mi se nece ponoviti inace moram kod lekarauser posted image


Šta si jela taj dan,draga?

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dijareja u trudnoci
13.1.2010 23:12:49   
JULIE
Ma to je bilo sinoc,tacnije jutros u 5h.A jela sam supicu i slatkiseuser posted image Supa iz kesice,znaci nista kvarljivo.Kazem ti,odsekla sam se od straha,ono ti ne mogu opisatiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dijareja u trudnoci
13.1.2010 23:29:59   
engimengi
Desilo mi se na pocetku trudnoce,12,13.ned,popila sam probiotik,dr mi rekla i sve je ok!Ma nesto te projurilo,valjda nece vise!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dijareja u trudnoci
13.1.2010 23:33:02   
JULIE
Nadam se engi,hvajauser posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dijareja u trudnoci
14.1.2010 15:45:57   
Ana RR

Iz teme Trovanje hranom u trudnoći

IZVORNA PORUKA: basso

Nisam nasla slicnu temu,ako gresim prebacite.
Mislim da sam imala trovanje hranom,naime u nedelju sam bila na slavu uvece i ujutru me probudi rezanje stomaka i proliv,sve dok nisam izbacila sve sto sam prethodne veceri pojela.Temperaturu nisam imala i poslepodne sam se već dobro osecala.28-ma nedelja sam,i plasim se zbog bebe ,a velike su vrucine i hrana je kvarljiva,mada niko sem mene nije imao problema ,mada uopsteno moj organizam je veoma osetljiv na infekcije pogotovo stomacne.Mislim da dam uzorak stolice,plasim se salmonele,mada ne znam simptome,da kažem i to da se sada dobro osecam.Šta mislite?



IZVORNA PORUKA: nina83

Basso, mislim da je najbolje da se konsultujes sa svojim ginekologom.
Meni se isto pre jedno 2-3 mes. bilo slosilo, ujutru me probudio jak bol u stomaku, pa sam otisla u WC. Dobila sam proliv i odjednom mi se sve smracilo pred ocima i oblio me hladan znoj. Istovremeno je pocela mucnina. Sva sreca mm je bio kod kuce, pa sam ga dozivala dok se nije probudio i onako slogiran dosao da vidi sta se desava.
A ja van sebe, drzim se za lavabo da se ne srusim sa soljeuser posted image
Zvao je hitnu, ali su oni odmah pitali gde vodim trudnocu, pa kao da zovemo njih. Zvao je bolnicu i doktorka mu je rekla da ako nisam povracala i nemam vise proliv ne moram da dolazim, a ako se stanje produzi ili ponovi da odmah dodjem.
2 dana sam bila na dijeti, tost, cajevi, banane, supice.. Proslo je i kao da nije nista ni bilo, ali sam sigurnija kad mi lekar kaze sta da radim.



< Poruku je uredio Ana RR -- 14.1.2010 15:46:22 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dijareja u trudnoci
14.1.2010 17:47:14   
bojana87
ja od pocetka imam problema sa redjom stolicom,mislim da ne mora da znaci da je trovanje hranom... ja sam cak kontala da mi je reakcija na utrogestan

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dijareja u trudnoci
14.1.2010 22:10:48   
lothroniell
Ja imam problema sa tim u poslednjih par dana, ali inace ima osetljiva creva jos od malena kad sam imala zavezljaj... Mada sada me muci i zatvor i retka stolica, i nema logike, ali bas imam problema s tim. I cesto mi se desava taj gadan bol i kad odem u wc jako retka stolica a imam i osecaj da su mi creva puna vazduha... user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dijareja u trudnoci
14.1.2010 22:15:05   
JULIE
Meni se ovo desilo taj jedini put,sada imam normalnu stolicu.Nije mene iznenadila retka stolica vec onaj uzasan probadajuci bol

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dijareja u trudnoci
14.1.2010 22:18:47   
lothroniell
Negde sam citala da ti bolovi mogu biti jaki jer kako nam raste materica tako creva imaju sve manje i manje mesta pa im nije lako... Mozda je to u pitanju! user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 14.1.2010 22:22:18 >

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dijareja u trudnoci
27.2.2010 13:45:20   
micketta
IZVORNA PORUKA: kaliopi

... imala sam taj problem (jaki grčevi usled pražnjenja creva) ... imala sam kandidu.
... zalečila sam je ali sam imala proliv sve dok sam vuglila i nju.
Tvoj post me podseti, ne mora da znači da je to kod tebe slučaj.




cini se da je to i kod mene slucaj
kako si je napokon zalecila, kaliopi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dijareja u trudnoci
24.3.2010 15:37:27   
trba
IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: kaliopi

... imala sam taj problem (jaki grčevi usled pražnjenja creva) ... imala sam kandidu.
... zalečila sam je ali sam imala proliv sve dok sam vuglila i nju.
Tvoj post me podset_i, ne mora da znači da je to kod tebe slučaj.




cini se da je to i kod mene slucaj
kako si je napokon zalecila, kaliopi?



Kod mene je sigurno taj slucaj...imam kandidu u stolici i trenutno sam na nistatinu...problem sa retkom stolicom sam imala jedno 3-4 puta i to obavezno u danu kada sam konzumirala Viva jogurt, kolicina je bila nebitna.
Bez obzira sto mi je doktorica isti preporucila ja sam od njega odustala.Veci mi je problem da razmisljam gde ce "da me strafi":) i "da li cu stici na vreme":)
@kaliopi
kako si se resila napasti???


< Poruku je uredio trba -- 24.3.2010 15:38:13 >

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dijareja u trudnoci
26.4.2010 15:11:23   
Mimče
zene ja od prosle nedelje mucim muku, prvo sam imala proliv 8 puta na dan sa sve grcevima i temperaturom doduse malom37.5 i preznojavanjem, narednih dana se stabilizovalao ali i dalje imam retku stolicu 2 , 3 puta na dan grceve kad kad i gasove dala sam uzorak na analizu i sd mi rekli da imam povecanu kandidu u stolici. za koji dan idem kod dr na redovnu kontroli ali mi treba vasa pomoc u medjuvremenu. DA LI TO STO IMAM KANDIDU U STOLICI STETI BEBCU, KAKVA ISKUSTVA IMATE SA TIM?

(odgovor članu trba)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dijareja u trudnoci
26.4.2010 15:16:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: trba

IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: kaliopi

... imala sam taj problem (jaki grčevi usled pražnjenja creva) ... imala sam kandidu.
... zalečila sam je ali sam imala proliv sve dok sam vuglila i nju.
Tvoj post me podset_i, ne mora da znači da je to kod tebe slučaj.




cini se da je to i kod mene slucaj
kako si je napokon zalecila, kaliopi?



Kod mene je sigurno taj slucaj...imam kandidu u stolici i trenutno sam na nistatinu...problem sa retkom stolicom sam imala jedno 3-4 puta i to obavezno u danu kada sam konzumirala Viva jogurt, kolicina je bila nebitna.
Bez obzira sto mi je doktorica isti preporucila ja sam od njega odustala.Veci mi je problem da razmisljam gde ce "da me strafi":) i "da li cu stici na vreme":)
@kaliopi
kako si se resila napasti???



Duboko se izvinjavam na ovom silnom kašnjenu sa odgovorom ..
Kod mene se nije toliko namnožila , pa sam je se rešila sa ooogromnim količinama jogurta i to onog najobičnijeg ... I tako skoro mesec dana.
Meni te vaginalete nistatin tada nisu pomogle nešto posebno... možda su samo malo ublažile simptome ... (količina sekreta se smanjila nije onako bio beličast ... i miris se popravio to me je užasno ...user posted image )
E sad to je moja priča ...

(odgovor članu trba)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dijareja u trudnoci
26.4.2010 15:17:41   
Anoniman
Trbo draga nemoj da odustaješ od jogurta , imaj strpljenja svejedno ćeš da ser***** user posted image Mimče, koliko sma ja upućena - ne može  ...

(odgovor članu Mimče)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dijareja u trudnoci
26.4.2010 15:25:21   
Mimče
dobro je , hvala na odg. znaci jogurt, nistatin mi je dr vec dala preventivno, mada ja nemem sekret ni nista u vag brisu ali imam u stolici

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dijareja u trudnoci
27.4.2010 15:07:58   
draganica
E, to se i meni dogodilo nekoliko puta, mada bolovi nisu bili jaki, ali su bili i jak proliv (baš voda). Doktor mi je rekao da je to moguće kad se napune creva, pa ih organizam sam prazni da napravi mesta. Rekao mi je još da ne pijem mleko i da jedem pirinač. Nisam radila uzorak stolice, nije me ni slao, možda bi da se nastavilo. A, da. Rekao mi je da pijem jogurt svakodnevno, to i radim od početka trudnoće.

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dijareja u trudnoci
10.5.2010 21:54:36   
pahulja76
jaoj, mene je malopre uhvatilo... celo popodne me je pomalo bolela glavai na trenutak i stomak, prvo sa jedne pa onda sa druge strane al nista strasno, i pre 1h kad smo se mm i ja vratili iz setnje odmah sam odjurila do toaleta user posted image user posted image user posted image
ne znam sta mi biuser posted image razmisljam da nije od sunca kada sam se danas vracala od dr, stajala sam na suncu i dok sam cekala bus al opet, nije jos uvek jako sunce da me uhvati suncanica, mada me glava i dalje po malo boli.user posted image

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dijareja u trudnoci
14.5.2010 9:54:40   
trba
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Trbo draga nemoj da odustaješ od jogurta , imaj strpljenja svejedno ćeš da ser***** user posted image Mimče, koliko sma ja upućena - ne može  ...


Sto jeste jeste user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dijareja u trudnoci
14.5.2010 9:56:32   
trba
IZVORNA PORUKA: Mimče

dobro je , hvala na odg. znaci jogurt, nistatin mi je dr vec dala preventivno, mada ja nemem sekret ni nista u vag brisu ali imam u stolici


Ista prica i kod mene...i nemoj da se nerviras:) NE MOZE DA STETI bebi provereno :)
Cak mi je receno da mozda i necu moci da se resim napasti do porodjaja a mozda i kasnije i da se ne uzbudjujem:) nece uticati pri porodjaju na bebu.

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dijareja u trudnoci
20.10.2010 10:37:22   
Anoniman
Pozdrav devojke!!!!

Imam kandidu vec 5 god.Ceste dijareje sa jakim grcevima u stomaku kao i vaginalnom kandidom koja mi pravi i dan danas velike probleme. Procitala sam milion sajtova , promenila ishranu i dopunila probiotskim kapsulama koje sadrze i do 10 biliona probiotskih bakterija, magnezijum, selen, cink, razni cajevi pa diflukan koji je propisan za kandidu, ispitivanja na kojima je sve ok i sta jos ne.  Plasim se da ostanem trudna(nisam ni pokusala) jer neznam kakve posledice moze da ima po bebu i ako mi svi doktori govore da kandida nije opasna po plod. Neznam ni da li bih mogla da podnesem trudnocu sobzirom da imam toliko jake grceve pri praznjenju creva da sam se jednom i onesvestila.
Ako neko ima neki savet , slicno iskustvo ili neki predlog volela bih da cujem.


Pozz!!!user posted image  

(odgovor članu trba)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dijareja u trudnoci
21.10.2010 11:37:46   
Anoniman
U 39-oj sam nedelji, i od pre par nedelja imam redju stolicu, koja ako jedem nesto sto proteruje, lici na proliv. Iako dnevno ne jedem mnogo, idem na WC do 3 puta dnevno. To nije uobicajeno za mene, ja sam pre tip koji drzi u sebi bar 3 dana dok ne izbaci. Juce sam imala sekret u vecoj kolicini, ali zute boje i sluzav. Cula sam da je dijareja jedan od simptoma blizenja porodjaja. A mozda mi je to od uzbudjenja? posto sam prvorotka, 30.god.
Jel ima neko slicno iskustvo?

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dijareja u trudnoci
16.12.2010 20:12:43   
Anoniman
pomislila sam jutros da su mi se nesnosne mucnine vratile. citavog dana nisam mogla da jedem nista, provedoh dan na krekerima i 2 parceta proje.
medjutim, predvece dobih dijareju, dva puta. user posted image merila sam malopre temperaturu, imam 37.2. skuvala sam krompir, supu iz kesice i caj od nane.
ako se poveca temperatura da li da popijem 1 paracetamol? jel veca steta da ga popijem ili da imam temperaturu? i naravno, zanima me da li moze nesto da naskodi bebi ako je ovo neki stomacni virus u pitanju? user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 16.12.2010 20:24:48 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here