|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nagi pred djetetom
4.7.2010 0:23:37   
Mishica 77
Ja volim da šetam gola po stanu... i kad izađem iz kupatila i kad se presvlačim i kad mi je vruće. E, sad... Ja sam navikla da viđam svoju mamu golu i to mi je najnormalnije. Ispred tate sam šetala gola dok nisam dobila menstruaciju... to je do nekih 10 godina. Mene i danas nije sramota da ispred oca budem u brusu i gaćama...  Pa on je MOJ TATA i volimo se najviše na svetu.
Isto tako ću navići i Isidoru. Mislim da je to sasvim OK.
Ne bih želela da se stidi od sopstvenog oca. Naravno da mora da postoji granica ali i bliskost.... Meni je to jako bitno. Mislim da je bitno i detetu, u nekom emocionalnom smislu, dalje kroz život. Mislim da može da se oseća sigurnije u sebe.
Zbog toga me nikada nije bilo sramota ni da se skinem i presvučem ispred neke prijateljice.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Ceca_1975)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: nagi pred djetetom
4.7.2010 13:20:37   
buhla
jaa inace nisam tip koji seta gola po stanu (minimum sorc i majca na bretele), cak i kada sam sama, uvek obucena odem u kupatilo da se kupam i tamo se i presvucem, navika od malena, jer smo imali mali stan a imam trojcu brace i svi smo bili u istoj sobi. ne znam kako ce izgeldati kad bude malo stariji, a ja morala na kupanje.. verovatno cu cekati da zaspi.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 14:22:49   
New Mom
Mene nekad ovo muči.
Od porođaja se KL ne odvaja skoro uopšte od mene, pa me prati u kupatilo kad se kupam, a tu je naravno i dojenje (ne mrda od nas tada). Ja sam od onih kao što neko napisa iza koji odu sa odećom u kupatilo i tamo se presvuku.
Kontam da je verovatno bolje da tako upoznaje telo. Ali...
Ako je meni neugodno, šta je onda prava granica?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 14:40:13   
*Alexx*
Pa vidi, ako se ti ne osećaš kako treba gola pred decom, mislim da ne treba da forsiraš golotinju user posted image Sa druge strane, ja iz kupatila uvek izletim samo u gaćama pa se presvlačim pred Andrejem (kod nas je jednosoban stan sa minijaturnim kupatilom - ja ne volim da se presvlačim u kupatilu). Kad me vidi, Andrej umre od smeha i kaže "mama gola" user posted image Kontam da ću u nekom trenutku prestati da se presvlačim pred njim, ali ne mislim da golo telo može loše da utiče na njih, osim što će eventualno da te izblamiraju u nekom trenutku pričajući kako šetaš gola po stanu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 14:44:28   
Jeca*
mene je luka u vešu video sto puta, golu nikad. A to sad ne bih ni smela da dozvolim jer je već počeo sa pitanjima šta imaju dečaci i šta imaju devojčice.... Pre neki dan sam se ja nešto sagla i videle su mi se onako malo više grudi, a onda je navalio sa pitanjima zašto dečaci nemaju grudi, da li je odatle pio mleko kad je bio beba..... user posted image
kad smo sami ja se tuširam sa neprozirnom zavesom i otvorenim vratima. On zna da moze da udje u kupatilo i da ja provirim da popricamo ako nesto treba, ali zna da je sramota da vidi mamu golu
eto takvo je stanje kod nas user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 14:49:55   
minavb
Mi se presvlacimo pred Vanjom, upada nam u kupatilo kad se kupamo i mi se ponasamo kao da je to najnormalnije na svetu ( sto i jeste).

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 14:58:19   
MicinaMama
Ja i moja cera se zajedno tusiramo u kabini,i ona to voli.Naravno nebih se nikada kupala u kadi sa detetom,mislim moja koza i njena u istoj vodi nema smisla.A ako ikada budemo imali sina neka se on tusira sa tatomuser posted image .Moj muz bas i izbegava da bude potpuno go pred Micom,u boksericama da...opet zensko je.Kao sto ni ja nebih mogla da budem potpuno gola pred sinom.

Mada neko je na nesto navikao.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 15:06:19   
minna
Mamu sam navikla da vidjam golu, tatu ne, jednom sam mu upala u kupatilo slucajno kad sam bila mala, mislila sam da je mama unutra...

Pred Vladom se ne krijemo, ni mm ni ja, cesto ulazi u kupatilo kad se tusiram...ne smeta mi i ne osecam se neprijatno...e sad ne planiram da tako bude kad bude jos malo veci, mada za sad ne znam ni kad bi bila ta granica...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 15:07:57   
madre
cesto sam gola pred bogijem, ujutru se presvlacim pred njim, nekada se i zajedno tusiramouser posted image odavno je naucio sta su sise i takodje je primetio da mama nema pisu... pipne svoju pisu i kaze: mama nemaaaauser posted image
takodje zna cemu sluzi brushalt_er, uzme ga prisloni na svoje grudi kaze: ciceuser posted image
mislim da u tome nema nista lose...

< Poruku je uredio madre -- 23.5.2012 15:15:40 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 15:27:26   
Mama 78
Obe su hvala bogu devojcice,tako da sam opustena nemampardona a i starija na to gleda kao nesto normalno.MM je od skora poceo da se pazi a do neke 5 god nije,uvek mu je postavljala pitanje"a sto je tvoja ribica takva?"user posted image user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 15:32:40   
MicinaMama
hahahahaha....joj moja Mica je jednom kod mm dok je lezao u boksericama videla da se nesto nabusilo u gacama pa ga je capila,bilo joj neobicno...ja sam crkla od smeha a i moj muz isto mada malo mu je bilo neprijatno,ali sta dete od godinu zna.

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 16:24:14   
jelena038
ne sakrivamo se mi nesto puno, ako upadne dok se presvlacim, lepo mu kazem da saceka, nista sto ugleda na meni ili mm mom detetu nije strano, ja se cak suncam u toplesu. ljudsko telo je prirodna stvar i deca imaju prava da znaju kako izgleda. jedino moje genitalije bas nije video, ali sam mu prosle godine pokazala crtez vagine, jer mi je mozak popio. uopste nije bilo nikakve reakcije, osim "aha.."

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 16:28:11   
jelena038

IZVORNA PORUKA: Jeca*

mene je luka u vešu video sto puta, golu nikad. A to sad ne bih ni smela da dozvolim jer je već počeo sa pitanjima šta imaju dečaci i šta imaju devojčice.... Pre neki dan sam se ja nešto sagla i videle su mi se onako malo više grudi, a onda je navalio sa pitanjima zašto dečaci nemaju grudi, da li je odatle pio mleko kad je bio beba..... user posted image
kad smo sami ja se tuširam sa neprozirnom zavesom i otvorenim vratima. On zna da moze da udje u kupatilo i da ja provirim da popricamo ako nesto treba, ali zna da je sramota da vidi mamu golu
eto takvo je stanje kod nas user posted image

ne vidim sta je lose u pitanjima? ja bih se zabrinula da me ete ne pita te stvari.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 17:49:16   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca*

On zna da moze da udje u kupatilo i da ja provirim da popricamo ako nesto treba, ali zna da je sramota da vidi mamu golu
eto takvo je stanje kod nas user posted image

A kako zna?
Kod nas je još uvijek ista situacija, vidi me golu prije, za vrijeme ili posije kupanja ali sve je to spontano i ne obraća pažnju na golotinju niti šta pita više. Vidio je u curica piše i pitao kako one nemaju pišu i tad sam objasnila da imaju ali da su različite od dječaka i to je to više ne pita.user posted image
Sise su za ručanje mlijekauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 18:29:38   
minavb
Ja necu uciti Vanju da se stidi svoje ili tudje golotinje. Necemo bas da setamo goli pred njim po ceo dan, ali necemo ni pridavati neki znacaj, n iti govoriti da je lose, ako nas vec zatekne u sred presvlacenja ili kupanja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 18:57:26   
mamamikka

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja necu uciti Vanju da se stidi svoje ili tudje golotinje. Necemo bas da setamo goli pred njim po ceo dan, ali necemo ni pridavati neki znacaj, n iti govoriti da je lose, ako nas vec zatekne u sred presvlacenja ili kupanja.

user posted image tako i mi, A. me je već ispitivao o svemu i sad je miran. Sike su za bebe, ali kaže da nam treba još jedna beba jer i sike ima dve... user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 19:20:55   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Jeca*

On zna da moze da udje u kupatilo i da ja provirim da popricamo ako nesto treba, ali zna da je sramota da vidi mamu golu
eto takvo je stanje kod nas user posted image

A kako zna?
Kod nas je još uvijek ista situacija, vidi me golu prije, za vrijeme ili posije kupanja ali sve je to spontano i ne obraća pažnju na golotinju niti šta pita više. Vidio je u curica piše i pitao kako one nemaju pišu i tad sam objasnila da imaju ali da su različite od dječaka i to je to više ne pita.user posted image
Sise su za ručanje mlijekauser posted image


Zna jer ga ja ucim da postoje odredjeni trenuci kad je "velikima" potrebna privatnost i da ne treba da gleda mamu i tatu dok se kupaju ili su u toaletu i sl. PRosto, ne vidim razloga da Luka ulazi u kupatilo dok se ja kupam osim ako mu ne daj Boze nesto nije potrebno, ali onda se ja uvijam u peskir i izlazim. JEdnostavno, ne vidim razloga da deca vide gole roditelje, ja se ne stidim golotinje, ali volim da imam neku privatnost i da naucim njega da je i on jednog dana sacuva. A veliki sam protivnik tuširanja roditelja i dece, o tome sam davno i pisala u nekoj temi koja se mislim odnosila konkretno na to. Ali to je naravno moj stav i svako nek vaspitava svoje dete kako najbolje ume user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 19:34:27   
Anoniman
kod nas je sve na izvol`te

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 19:37:58   
minavb
Secam se nekih delova predavanja iz mentalne higijene i psihijatrije. Profesorka je insistirala na normalnom prolasku kroz faze po Frojdu, bez srama i inhibicija, i secam se da je na primerima objasnjavala frustracije i komplekse kod odraslih, koje vuku korene bas iz ranog detinjstva. Najvise se zadrzala kod sablaznjavanja nad golotinjom pred decom, i izazivanja stida i srama u takvim situacijama, kao i kod dodirivanja genitalija u ranom detinjstvu (znate ono kad se dirkaju do 4 godine, a mi im ne damo i govorimo da je to sramota). Za ovo drugo je posebno istakla da je uglavnom uzrok frigidnosti kod devojaka.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 19:40:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja necu uciti Vanju da se stidi svoje ili tudje golotinje. Necemo bas da setamo goli pred njim po ceo dan, ali necemo ni pridavati neki znacaj, n iti govoriti da je lose, ako nas vec zatekne u sred presvlacenja ili kupanja.



Ovako se mi ponašamo, još uvek. Mm se trudi da izbegne kako god zna i ume da ga N vidi bez odeće, ali desi se da N vidi mm dok piški, i potpuno ga iskulira. Mene od rođenja gleda kad se presvlačim (gleda=ne registruje me uopšte, nije mu to zanimljivo), ja se trudim da se ne presvlačim baš ispred njega, okrenem mu leđa, ali sve je video sto puta.
Mene su moji totalno drukčije odgojili, mama me nije videla grudnjaku..otkako sam počela da ga nosim, a ni u gaćama...o tati da ne pričam. Prosto, takvi su, i ja sam već pisala-ja sam se jako dugo stidela svog tela, svojih grudi i svega, jer sam imala potpuno nezdrav odnos prema sebi. Ne kažem da kod svakog to bude tako, i iz tog razloga, ali znam da je kod mene konkretan razlog taj, što su mi roditelji uvek govorili da je golotinja sramota, i nikad ih nisam videla ni u donjem vešu, sakrivali su se kao da su gubavi, a meni se taj pristup ne dopada. Naravno, svako radi kako misli da treba, meni nije baš prijatno da budem gola ni pred mm, a kamo li pred nekim drugim, i trudim se da to prevaziđem.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 19:42:00   
Anoniman
Slazem se , doduse nista ne tvrdim oko tih `posledica` , nego se samo ponasam onako kako smatram da je ok .

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 19:44:33   
vukosava
Ja se tusiram sama u kupatilu a oblacim se kad izadjem iz njega, ko mi se nadje na putu, ne zanima me. Muz se isto tusira sam, ali obuce bokserice pre nego sto izadje. Nisam ni razmisljala o tome. Telo ko telo, svako ima jedno. A posto nisam neki vernik u to da je zensko telo pogano i da ga treba kriti jer izaziva poroke, ne slazem se sa tim da pravim oko toga neku frku. Mi smo inace u jednoj puritanskijoj sredini od te tu. Nema grudi i polnih organa po novinama i kioscima, golih grudi na televiziji (nema sanse da cete u SAD videti gole grudi - masakrirano telo da ali gola sisa je skandal). Pa tako da u ovom svetu u kome zivim jedine gole grudi sto mogu da vidim su moje. Pa time i moje dete. Ovde kad se ide na plazu, deca su u kupacima i nema toplesa. To smatraju za "indecent exposure" i hapse za to. Verovali vi meni ili ne.

A kad poraste, ima da joj objasnim celu anatomiju (mislim glavne delove i organe) zajedno i sa ovim polnim, to je naravno deo edukacije. Sa sve funkcijama za sta sve sluzi. Meni je to deo biologije a ne neke ne znam cega - kulture ili odkud znam ako u sta sve nesto drugo spadaju nasi polni organi. A broj jedan da zna kako se prave deca i kako da se stiti od nezeljene trudnoce kad za to dodje vreme.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 20:06:42   
Jeca*
ljudi bre, ne pravim ja oko toga ni neku frku, ni famu, jednostavno prodjem pored luke u gacama, a prekrijem grudi npr ili prodjem u vesu..to mi je ok. Imam svest da ne prodjem ispred njega gola, jednostavno ne volim da se setam gola po kuci. Mm isto, uvek ima bar donji ves. Ponasamo se potpuno onako kako mi smatramo da je to normalno i da ne bi ove teme ne bih ni razmisljala o tome...jednostavno way of life user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 20:23:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja RR
Mene su moji totalno drukčije odgojili, mama me nije videla grudnjaku..otkako sam počela da ga nosim, a ni u gaćama...o tati da ne pričam. Prosto, takvi su, i ja sam već pisala-ja sam se jako dugo stidela svog tela, svojih grudi i svega, jer sam imala potpuno nezdrav odnos prema sebi. Ne kažem da kod svakog to bude tako, i iz tog razloga, ali znam da je kod mene konkretan razlog taj, što su mi roditelji uvek govorili da je golotinja sramota, i nikad ih nisam videla ni u donjem vešu, sakrivali su se kao da su gubavi, a meni se taj pristup ne dopada. Naravno, svako radi kako misli da treba, meni nije baš prijatno da budem gola ni pred mm, a kamo li pred nekim drugim, i trudim se da to prevaziđem.

Nedjo to je i moj problem, mene je i dandanas stid da se skinem pred mamom niti me je ikad vidjela golu i dugo sam se tako ponašala i pred mmuser posted image
Ja nju golu nisam vidjela do sada kad je bila bolesna pa sam ju ja kupala i presvlačila.
Pred sinom me nije stid niti on osjeća stid kad nas vidi gole a nije sad da nas gleda svakodnevno ali desi se da recimo izađem ispod tuša a on ide za mnom i nešto mi prepričava dok se ja oblačim, ne gleda u moje intimne dijelove upravo iz razloga što ja nikad nisam njemu pričala u smislu da je to nešto posebno bla bla. Pričaću mu naravno kad dođe vrijeme i sad mu kažem ako ga nešto zanima u okvirima njegovog shvaćanja.

Jeco ja nemam ništa protiv tvog stava samo me zanimalo, a predpostavljala sam da si mu ti to objasnila tako, što je i zaljučak da djeca to shvataju onako kako im mi roditelji objasnimo odnosno kako se ponašamo prema golotinjiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: nagi pred djetetom
23.5.2012 20:41:09   
vukosava
Jeco, ja sam samo napisala sta mislim o zadatoj temi, nisam tvoj post ni procitala pre nego sto sam napisala svoj ako se osecas prozvano necim sto sam ja rekla...

Ja oca nikad nisam videla golog a mamu jesam.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here