|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:18:27   
Ana RR
Donela mi sveki mlade tikvice za Marka ali pošto ih ima dosta htela sam da ih zamrznem. Blanširaću ih na pari (oko 4 minuta, tako piše u nekoj tabeli koju imam), ohladim i zamrznem.
E sad, mene zanima koliko ih dugo opet kuvam kada ih vadim iz friza? Ako ih ukupno kuvam npr. 15 min, da li onda od toga oduzmem ova 4 min blanširanja pa ih kuvam 11 min? Ili kako? user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:20:38   
Modessty
Ana ja to sve odokativno. Mislim da im ne treba 15 min kuvanja ako su već bile zamrznute. I nema potrebe da ih blanširaš i zamrzavaš. Možeš i sveže da zamrzneš. Samo ti ja preporučujem da ih iseckaš na kockice i tako zamrzneš

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:21:48   
Ana RR
Uh, pa svuda preporučuju da se blanširaju, ne znam sad... mislim, nije mi to problem, iseckam i ubacim u aparat na paru, posle pod hladnu vodu i kad se osuše pakujem ih. Ti nisi blanširala?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:24:13   
Anoniman
I ja ih samo očistim, iseckam i zamrznem. Ne kuvam ih pre zamrzavanja. 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:24:37   
Modessty
Ja sam ih samo jednom ostavljala i to malo nešto. U svakom slučaju još će ti biti lakše kasnije ako ih blanširaš. Inače su tikvice jako osetljive pa mi se zato ne svidja da ih zamrzavam

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:29:45   
Lu
Ja isto ne blanširam, uvijek ih ostavljam samo na kockice isječem.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:31:00   
gagana83
I ja ih stavljam sveze.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:33:48   
Ana RR
I šta ja sad da radim user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:36:37   
Lu
Baci tikvice u smećeuser posted image

Kako god da zamrzneš, po meni su skuhane su kad ih možeš zgniječiti, ja to ne znam u minuteuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:36:59   
minavb
Pisala sam negde o blanširanju, i zašto se blanšira. Ne sećam se kome i na kojoj temi. Uglavnom , pre zamrzavanja se namirnice obavezno na odgovarajući način tretiraju da bi se zaustavilo dejstvo određenih enzima i sprečilo propadanje i gubitak hranljivih sastojaka. Zamrzavanjem se biološki procesi i dejstvo enzima ne zaustavljaju već usporavaju. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 13:40:08   
Ana RR
Mina, pa da blanširam ili ne? 'ebale me tikvice user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 14:10:24   
minavb
Blanširaj. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
25.1.2012 14:23:01   
Ana RR
Završila. Blanširala, ohladila, posušila i spakovala u kesice. Ima za 7 obroka user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
27.1.2012 11:38:02   
lesica
Ju,ja cu ispasti najgora kada biste znale sta sve ide kod mene u zamrzivac user posted image Uglavnom meso,kojekakvo a sve nabavljano prevashodno zbog Lenke,pa je onda preslo u to da se kad se vec za nju nabavlja uzima i za nas. Tako da tu trenutno ima i pilica,i koja matora koka,i koji golub i patka,curka, jare,pola teleta,jedna preradjena svinjai nesto spremljenog povrca koje moji na rancu gaje. Ovo ostalo se kupuje po potrebi.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
27.1.2012 11:42:16   
Lu
Ja imam dva zamrzivača plus onaj mali iznad frižiderauser posted image
Imam baštu, sušimo meso, stavim pola teleta...tako da mi treba a i volim da uvijek imam svega, ne do Bog gladiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
27.1.2012 11:43:34   
PoisonEve
U mom zamrzivacu ima najvise mog mlekauser posted image I malo mesa, kukuruza secerca, grasak cini mi se onaj yupicov i to je sve.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
27.1.2012 11:47:42   
lesica
Mi kod nas imamo mali zamrzivac-tri fioke,ali  svekijevci u ostavi imaju ogroman sanducar(ostao iz nekog nekadasnjeg perioda polutki i sindikalnih kupovina) koji je zvrjao prazan, i oni koriste manji,a mi smo onda dosli u mogucnost da nabavimo domacu,kontrolisanu zivinu,prasice,jarice,telice i tako je jedna stvar vodila drugoj i eto sad smo tokom sestomesecnog perioda mirni.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
30.1.2012 10:33:17   
jance
kupili smo u subotu jaako jeftino 5kg sargarepe (125din) pa sam kontala da makar pola toga uzmem i zamrznem jer za nekoliko nedelja krecemo sa cvrstom hranom a do tada ko zna dali cu ih naci tako lepe i tako jeftino.
sad, ajde mi potvrdite postupak: operem ih, ocistim, pa ih nasecem na kockice, stavim vodu (bez ikakvih dodataka) da provri, kad provri spustim unutra sargarepu i kratko ostavim (koliko je to otprilike?) pa izvadim, ohladim, spakujem u kesice i zamrznem jel tako?
da, i mogu li i ucelo da zamrzavam? kako onda, da je blansiram ucelo ili da je opste ni ne blansiram?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
30.1.2012 10:37:34   
Olga75
sargarepu mozes lepo da sacuvas i u podrumu bez zamrzavanja
meni je odmrznuta grozna


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
30.1.2012 10:40:22   
lesica
Jance,sargarepu bolje da iseces na kockice i onda ih blansiras nekih 3-4 minuta,izvadis i pod mlazom hladne vode ih ohladis,ocedis i pakujes u kesice. Cele se blansiraju one male mlade sargarepice.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
30.1.2012 10:49:05   
jance
Olga, nemam podrum, a sve sto je ispod nivoa prvog sprata kod nas je puuno vlage i budji pa se ne usudjujem da stavljam negde gde je npr hladno i mracno, jer je to posle poplave automatski i puuno budji i vlage. zato mislim da je najbolje zamrzavati. kuci na selu smo stavljali u zemlju ali ovde je na toj dubini vec pesak i kamenje pa i to pada u vodu.
lesice hvala, znaci 3-4min da mi kuva pa je vadim...
a kolika porcija treba da bude za bebicu koja tek pocinje sa cvrstom hranom? da ne odmrzavam bespotrebno puno.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
30.1.2012 10:51:21   
Olga75
onda je bolje da zamrznes a za bebicu koja pocinje je porcija tj moja je jela jednu malu sargarepu , pa tako i stavljaj , par paketa sa jednom pa onda sa dve ali vrlo brzo ces poceti da kombinujes sa drugim namirnicama pa pravi male paketice , lako ces odmrznuti dva paketa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
30.1.2012 10:54:41   
jance
ok. hvala puno user posted image
ovo su dosta velike sargarepe pa cu po pola da stavljam za porciju kontam i pravo kazes Olga, lako cu dva manja paketica da odmrznem... user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
30.1.2012 11:22:57   
Anoniman
Ja sam i šargarepe zamrzla sveže. Očistila, oprala, iseckala i stavila u zamrzivač. 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
30.1.2012 15:40:48   
marija32
I ja kada stavljam, sve sveze stavljam, samo sam blitvu blansirala. Mada retko stavljam sta, jer sve ima sada u svakom momentu da se kupi u prodavnicama.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here