|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Operacija krajnika
15.6.2014 10:03:10   
Didy
Dijana, nije baš tako strašno! Ja sam malo bila u frci, ali daleko od toga da bih pila bensedin. Kad je sve prošlo, pomislila sam - Bilo je mnogo lakše nego što sam mislila da će biti. Nemoj unapred da zamišljaš katastrofu, jer zaista nije tako strašno. A ni bebi neće ništa biti dan-dva bez tebe. Samo pozitivno i rastereti sebe maksimalno od negative. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Operacija krajnika
15.6.2014 11:01:37   
lanajelena
Diksi slazem se sa Didy,mnogo je lakse nego sto sam mislila da ce biti,nekako smognes snage jer znas da je to za njegovo dobro,ja sam panicar i zato sam pila bensedin,jer sam imala nalete placa pa sam se bojala da to ne bude i pred njim,iako mi je on rekao da ce biti hrabar da ja ne bi bila tuzna,bice to sve dobro i za mesec dana cemo ti i ja u ovoj temi da ohrabrujemo druge majke user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Operacija krajnika
27.6.2014 10:18:20   
lanajelena
Diksi jel proslo?nadam ste da se vec oporavljate user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Operacija krajnika
27.6.2014 14:29:54   
dijana1*
LJ u utorak je bila operacija. U principu nije strasno ali nihe ni da nije. Ako je dete poslusno i hoce da guta i da jede nije strasno ali meni je V pravio probleme sto nije hteo da guta pljuvacku neho je cuvao u ustima pa pljune a i vodu je drzao u ustima pa tek onda proguta. Bio je na granici da prokrvari. Ali sestre su ga uzele pod svoje ( mene izveli iz sobe) i naterale ga. Od tada je bolje. Juce ujutru nije hteo da jede i pije pa sam spakovala forbu i stavila kod vrata i zapretila ako me nebude slusao vodim ga u bolnicu. Torba jos uvek stoji a on jede i pijeuser posted image
Maksimalno sam se trudila da mu ugodim u svemu ali to se pomazalo pogresno jer se razmaxio i nije hteo da slusa. Jednostavno mora strogo.
Sta ti Duci spremas od hrane? Kako ste vi sada? Ljubac za drugarauser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Operacija krajnika
27.6.2014 15:08:18   
indy_25
Dijana to ti je najpametnije sto si odlucila da mu operises krajnike pogotovo ako je bio cesto bolestan. Deni je operisao krajnike kada je imao 5 g i od tada da kucnem u drvo nikad nije bio bolestan. A prije toga svakih 15 dana doktoru i antibiotici. Ja sam deniju kupovala one kasice za bebe da jede. Znam da ne smije nista ostro ali to i ti znas. Znam da je isto smio sladoled lizati. Mama je pravila hranu tako da se ne sjecam bas dobro. Brzo ce se oporaviti prvih 7 dana je najgore.

< Poruku je uredio indy_25 -- 27.6.2014 15:09:28 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Operacija krajnika
27.6.2014 16:47:33   
lanajelena
I moj se razmazio strasno,spremala sam mu keks i mleko,griz,cokolino,puding,vocni jogurt,sejkove sam mu pravila,supicu,pire,miksala sam mu povrce i meso,sta da ti kazem kad je vec treci dan trazio picu(jer nam je picerija u zgradi pa mirise)dala sam mu i to ali bez kore eto cisto da se kaze da je jeouser posted image ,kasnije vec punjenu papriku,proju umocenu u jogurt,kiselo mleko,sladoled obavezno ali mu istopim jer kazu da ne sme da bude bas leden,sad vec normalno jede user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Operacija krajnika
27.6.2014 23:03:02   
dijana1*
Indy uopste se ne kajem sto sam mu izvadila. Znala sam da mu smeta i posle operacije mi je to i dr potvrdila. Da su skroz bili truli i da je ovo krajnji momenat bio da ih izvadi a desni je bas bio uvecan. Cak me je pitala kako je on uopste funkcionisao sa njima .
I ja V dajem pasirano, pire, sladoled, puding, cokolino, mleko i plazma, monte, veceras je jeo pirinac sa pavlakom. Sacekacu kontrolu u utorak pa cu onda da mu uvodim malo cvrscu hranu.
Mislim da je najgore proslo.
LJ do kada si ti davala brufen ili sta si mu vec davala protiv bolova?
Meni su rekli prvi dan operacije i jos tri dana se daje brufen na 6 sati oko 9 ml a posle po potrebi.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Operacija krajnika
28.6.2014 13:15:52   
dijana1*
Taman ga sinoc pohvali da ide na bolje i on je u snu poceo da place. Da li ga je bolelo grlo i je ruzno sanjao kao sto kaze nemam pojmauser posted image
Jutros se opet probudio i place da ga boli grlo. nama je problem posle spavanja osusi mu se grlo i boli ga. user posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Operacija krajnika
28.6.2014 15:52:36   
dijana1*
Ovo dete ce me zivu sahranitiuser posted image
Peti dan od operacije on je popio skoro pa pola litre vode i jutros pojeo malo cokolinauser posted image
Nema sanse i nece. Tacno cu ga lepo spakovati i ostaviti u bolnici. Umrecu od nerviranja sto posto. Po ceo dan ga molim i kumim da jede i pije a druga deca vec drugi dan budu gladna. Pa jbt on nikada nije gladan pitanje je da li on uopste i ima zeludac. Ma vise svega mi je preko glaveuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Operacija krajnika
28.6.2014 17:10:51   
indy_25
Ne sekiraj se dijana jesce ponovo , samo da prodje malo vremena mozda ga jos boli. user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Operacija krajnika
28.6.2014 22:02:03   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Taman ga sinoc pohvali da ide na bolje i on je u snu poceo da place. Da li ga je bolelo grlo i je ruzno sanjao kao sto kaze nemam pojmauser posted image
Jutros se opet probudio i place da ga boli grlo. nama je problem posle spavanja osusi mu se grlo i boli ga. user posted image


I moja Tara je posle operacije treceg krajnika plakala dve noci u snu kad smo dosli kuci.. sta ce decica prozivljavaju to opet u snu user posted image Ja sam se jako bila uplasila ipak je to neka vrsta stresa za njih, ali brzo se zaboravilo!

Sad sam joj pricala da cemo ici i da ce zaspati pa ce joj izvaditi krajnike i da ce posle dobiti puding, sladoled itd itd.. vec me pita kad cemo u bolnicu user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Operacija krajnika
28.6.2014 23:42:08   
dijana1*
Anck drugarica mi danas kaze kako joj cerkica stalno prica sta je videla u sali i veliku iglu koju su joj bocnuli a navodno je bila uspavanauser posted image nego oni su njoj dali sirup u sobi i brzo je odveli u salu, pitanje koliko je on i delovao tako da je moguce da je nesto videla.
Danas 5-ti dan od operacije a Vuk kuka vise nego kada je operisan. Nista skoro pa nije jeo , popio oko pola litre vode i samo kuka kako ga boli. Vise mi se smucilo i odvedem ga u bolnicu da dr pogleda. Mozda dete stvarno boli, mozda nije nesto kako treba a ja ga silim da jede i pije. Cim su videli kako prica poceli su da se smeju , sve im je bilo jasno. Dete je razmazeno do bola. Stedi se maksimalno. Malo su ga sestre nastrasile i sada je kao bubica. On tacno funkcionise pod pritiskom. A vidim da mu je prijao izlazak do bolnice, verovatno se smorio u stanu pa zato izmislja i drveni. Posto se zali na stomak rekli su mi da mu ne dajem vise brufen nego cepice voltaren
Kada smo dosli kuci popio je bas dosta vode i pojeo pun tanjir supe sam. I to zagrabi kasikom i kaze " leti, leti, leti avion" , imitira mene kako ja njega animiram samo da jede. On mene tacno da izvinete zaj....va!

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Operacija krajnika
30.6.2014 10:21:08   
lanajelena
Dijana sve je to normalno i meni je D slabo jeo,stalno se zalio na usi ne na grlo,prvih dana je nagore za tebe sto ga gledas kako nista ne jede ali posle sve dodje na svoje,mi smo poceli normalno da jedemo i vratio mu se glas,tacno nakon dve nedelje u dan

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Operacija krajnika
30.6.2014 22:36:03   
dijana1*
LJ super user posted image nadam se da mogu reci da smo i to pregurale.
Kada sam do sada detaljisala zavrsicu do kraja mozda ce nekome posle znaciti.
Juce 6-ti dan probudio se nikakav, stavila mu cepic i bol ga popustio. Doruckovao je hleb i mleko, posle nista nije hteo da jede, sve sto napravim nece pa oko 17 h mm ga natovari sa jos mleka i hleba i plus jedno celo cokoladno mleko. Oko 20 h sam mu napravila pirinac sa pavlakom i na rendi najsitnije izrendala parizera cisto da dobije neki miris da moze da jede. To je jeo i poceo da kuka da mu se spava, da ga boli stomak itd kada odjednom dete povrati. Smrdi katastrofa! A da zaboravila sam da napisem da je do tada bio pun slina i da je svako vece hrkao i gusio se u slinama. Odmah sam ga skinula i umila, nije hteo da mucka usta i da ga istusiram vec je pravo otisao i legao u krevet. Iste sekunde je zaspao. Posle sat vremena sam ga digla da ga umijem, sredim i obucem, nastavio je da spava kao bubica. Ma nema ni jedne sline, dete se ne cuje da je u sobi, dise na nos. Nisam ga cula da dise na nos nepamtim. Noc je dobro prosla. Jutros se probudio i trazio jaja, pojeo je dva komada. A za rucak cevape user posted image Ja mu spremila pasirano i lagano a on daj ti meni cevape user posted image
Pre operacije je toliko hrkao da ga cujem u drugoj sobi kada zaspi, a vec drugo vece dete spava bez slina i dise na nos, sada ne znam kada je zaspao. Mislim da smo najgore pregurali. Bilo je teskih momenata ali drago mi je sto smo ih izvadili i nadam se da ce mu sada biti mnogo bolje, ljubi ga majka user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Operacija krajnika
7.7.2014 8:06:46   
Anck Su Nmaun
Mi se upravo spremamo, za prijem danas a ujutru operacija , vec mi igra stomak user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Operacija krajnika
7.7.2014 10:07:21   
lanajelena
Anck user posted image ,mislicemo na vas

Dijana drago mi je da se sve vraca u normalu,moje dete posle duze vremena spava celu noc,zlezde koje su mu stalno bile izrazene su se povukle,hrkanja vise nema,ma spasili smo se u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Operacija krajnika
7.7.2014 13:09:36   
dijana1*
Anck srecno i da sto bezbolnije prodjeuser posted image
LJ i Vuk mnogo bolje spava, dise na nos. Samo mu se u poslednja 2-3 dana pojavile neke slineuser posted image guste su.
Mnogo bolje i brze jede. Kada mu stavim ili on sebi zalogaj u usta zvace ga i proguta a ranije je zalogaj pa i po pola sata drzao u ustima i na kraju pljune. Malo smo se namucili ali ovo je bio pun pogodak.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Operacija krajnika
8.7.2014 14:57:24   
Anck Su Nmaun
Jutros operisana, posle naravno dva sata je buncala svasta, malo spavala malo plakala, ali sad je bolje. Pije cajic i trazi vec bananu user posted image
A cim su je u krevet doneli trazila je svoju knjigicu... sestre se smejale ,kakvo dete user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Operacija krajnika
8.7.2014 16:12:53   
lanajelena
Hrabra nasa Tara user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Operacija krajnika
8.7.2014 16:17:02   
dijana1*
Bravo za nasu drugaricuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Operacija krajnika
9.7.2014 18:27:20   
Anck Su Nmaun
Stigle smo kuciciiii. Moja hrabrica je bas bila dobra, moram da se pohvalim ne sto je moja nego stvarno.
Jutros je vec ruckala sredinu hleba i putera, doduse jedno parce ali dovoljno, za rucak supicu sa sargarepom, posle puding sad krka lubenicu, a trazila je i sljive i breskve user posted image sto naravno ne moze.

Dr . je rekla da su joj krajnici sem sto su bili Ogroomni bili i puni gnojnih cepova.. tako da je vadjenje bio pun pogodak, i to smo preziveli user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 9.7.2014 18:30:08 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Operacija krajnika
9.7.2014 21:38:07   
Janncica
Nas ovo ceka uskoro sa J. user posted image
Je l zna neko do koliko godina mogu mame sa decom da budu? Ona ima punih 6. Je l ima to uopste neke veze?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Operacija krajnika
10.7.2014 0:12:44   
dijana1*
Anck pa to je super, neka deca bas lako podnesu a neka kao mj V dovode do ludilauser posted image
Janncice mi smo radili operaciju u Banja Luci. Ovde moze biti majka uz dete ali do 6 ili 7 godina je besplatno i obavezno prisustvo starije osobe a posle nije. A ako majka zeli biti uz dete dva dana placa 45 eura.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Operacija krajnika
10.7.2014 8:57:48   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Janncica

Je l zna neko do koliko godina mogu mame sa decom da budu? Ona ima punih 6. Je l ima to uopste neke veze?

U NS pise do 12 god.
S tim sto ako ste u decijoj dobices samo hoklicu pored kreveta user posted image Hrana ima samo za dete.

Mi smo oba puta bili preko puta na ORL -Klinicki centar i spavale smo u istom krevetu, mnogo manja guzva i nekako normalnije se funkcionise. Jednom smo lezale u decijoj .. katastrofa!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Operacija krajnika
10.7.2014 9:24:28   
Torbica
Bravo drugari user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here