|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 19:33:56   
Maslacak15
Ja mislim da o tome treba dobro razmisliti i u saradnji sa lekarom proceniti da li je stvarno neophodno vadjenje. Krajnici su relativno najvece velicine kod dece, od puberteta dolazi do regresije. I njihova imunoloska aktivnost je najveca kod male dece. Ja licno sam kao mala imala dosta problema, naprimala sam se antibiotika zbog gnojne angine. I nisam mogla cestito da zatvorim usta. Bilo je oce nece i zakljucili su zajedno sa mojim roditeljima bolje ipak ne. Svi moji problemi su prestali sa nekih 12 godina. Od tada nisam imala ni jednu jedinu upalu grla. Krajnici ipak imaju i vaznu filizolosku ulogu kao barijera prodoru patogena ka donjim disajnim putevima.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 20:26:59   
Tiziana
Mi smo dobro razmislili i odluka je pala.videcemo kako ce biti. Neka deca su se preporodila posle intervencije,kod neke se nista nije promenilo, mi se nadamo ovom prvom. javljam kako je proslo.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 20:41:21   
Torbica
Slažem se sa Maslačak, mora postojati jasna indikacija i dogovor sa dr. Kod mojih za sada nema naznaka za bilo šta po tom pitanju. Ćerki je samo jedan uvećan, ali baš, međutim naša dr misli da za sada posmatramo jer se ne razboljeva. popila je Tonsilotren homeopatski. ORL kada je pregledao rekao je da asimetrija jeste indikacija za operaciju, međutim, i instiktivno i stručno smatram da ona nije kandidat za operaciju, što i naša dr pedijatar smatra. Dok god se ne razboljeva. Poslednji put je imala upalu grla pre dve godine, sa 4 godinice.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 20:43:55   
superm
TORBICE, poslala sam ti PP. Ako mozes, odgovori mi. hVALA.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 20:50:45   
Torbica
Odgovorila pre dva minuta!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 21:15:40   
Tiziana
Da i mi smo pili Tonzilotren,ali nista nam nije pomoglo.
Nama jadno dete od rodjenja nije spavao sa zatvorenim ustima, glave je uvek zabacena naza,spava sav iskrivljen,ali mi je najgore od svega toga sto ne cuje.ako nas ne gleda,velika je verovatnoca da nece cuti sta mu kazemo.zato smo se i odlucili na ovaj korak.samo treci.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 21:32:31   
Torbica
Uh, uh, baš gadno. Nemamo mi ništa od svega toga. Ja bih je trčeći vodila na operaciju da ima probleme...
Ona je popila svoj konstitucioni lek u startu, pre nekih godinu ipo, tako da mislim da i to ima veze sa reakcijom na Tonsilotren.

< Poruku je uredio Torbica -- 2.6.2014 21:34:09 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 21:35:25   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ja mislim da o tome treba dobro razmisliti i u saradnji sa lekarom proceniti da li je stvarno neophodno vadjenje. Krajnici su relativno najvece velicine kod dece, od puberteta dolazi do regresije. I njihova imunoloska aktivnost je najveca kod male dece. Ja licno sam kao mala imala dosta problema, naprimala sam se antibiotika zbog gnojne angine. I nisam mogla cestito da zatvorim usta. Bilo je oce nece i zakljucili su zajedno sa mojim roditeljima bolje ipak ne. Svi moji problemi su prestali sa nekih 12 godina. Od tada nisam imala ni jednu jedinu upalu grla. Krajnici ipak imaju i vaznu filizolosku ulogu kao barijera prodoru patogena ka donjim disajnim putevima.

Upravo zbog toga sam se ja i dvoumila za operaciju jer moja ćer4a nije imala nikad gnojnu anginu ,samo povremeno kada se nahladi kao i druga deca kašlje i slinavi i to je to.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 21:50:07   
Torbica
Viviveki, a zašto je onda bio savet da se dr-a da se operiše?

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 22:59:42   
Tiziana
Sta je konstitucioni lek?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 23:08:12   
Torbica
To se odredi nakon homeopatske anamneze, specificno je za svakoga ponaosob. Konstitucioni lek je najvazniji u homeopatiji, dovodi organizam u ravnotezu, mislim da sam pisala na temi da ne idem u off. U svakom slucaju nije isto sa njim ili bez njega. On mu dodje kao podloga za sve ostalo.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Operacija krajnika
2.6.2014 23:16:33   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Da i mi smo pili Tonzilotren,ali nista nam nije pomoglo.
Nama jadno dete od rodjenja nije spavao sa zatvorenim ustima, glave je uvek zabacena naza,spava sav iskrivljen,ali mi je najgore od svega toga sto ne cuje.ako nas ne gleda,velika je verovatnoca da nece cuti sta mu kazemo.zato smo se i odlucili na ovaj korak.samo treci.


I Vuk spava otvorenih usta, hrce, krajnici spojeni, podocnjaci, stalno umoran i stalno bolestan, iz usta neverovatan zadah, jos uvek piski i sve je gore po tom pitanju cak je i danju poceo i dr. sumnja da moze i to biti povezano. Mislim da je on kandidat. Da nije bio bolestan nikada ga ne bih vodila ali toliko je sirupa popio i to najjacih da je to strasno iz sirupa u sirupuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 8:16:07   
Torbica
Jooj Dijana, uzas. Kandidat ali skolski!Sto pre!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 8:25:18   
lanajelena
Zene i pre nego sto sam procitala vase komentare sam mu rekla,za sada je odusevljen pogotovo sladoledom user posted image
Maslacak slazem se ali mislim da mi jesmo kandidati jer su Dusanu stalno otecene zlezde i kad je zdrav i kad je bolestan,sto se tice bolesti hvala Bogu pa su se proredile ali zato kad se prehladi ima nazalni govor koji mu je otezavao kad je tek pocinjao da prica,najvise bih volela da ne ide,cak sam mislila i da ga vodim kod neke babe sto cupa dlake ali sam odustala

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 8:29:33   
Didy
Moj Stefan je kao Tizijanin sin imao zacepljene usne kanale i uvek je bio pun sekreta. Isto smo izvadili samo 3. i ima cevcicu u desnom uhu. On je kao mali bio mnogo bolestan i odatle nalaz timpanometrije los i zacepljeni kanali. To je bila glavna indikacija za operaciju. Ova dva krajnika mu nikad nisu pravila problem, njih sigurno necemo vaditi, iako je bilo lekara i laika koji su savetovali - Ma, kad vec operisete, izvadite i oa dva da ste mirni! E, o tome ja pricam, ne pricam napamet.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 10:25:33   
mihi
Dijana moj sin je imao slicne probleme, predlagali su operaciji. Pocela sam pre dva meseca da mu dajem Tonziletron, homeopatski lek ali registrovan kod nas kupuje se u apoteci, Nemački proizvod. Krajnici su se smanjili, apetit mu je odlican, ja sam prezadovoljna. Mozda da pokušate operacija je uvek poslednja opcija.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 10:36:37   
lanajelena
obzirom da nam je operacija za devet dana neverujem da im svrhu da mu sad to kupujem user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 10:40:26   
Torbica
Tonzilotren! user posted image
Super, bas mi je drago!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 14:37:29   
Tiziana
Evo da se prijavim da smo izvadili 3. krajnik i preziveli user posted image Salim se, vise smo preziveli muz i ja,dete nema pojma sta ga je snaslo. Dosli u pola 9,oko pet do 9 su ga odveli u 9.05 ga vratili. Malo je kmecao jedno pola sata u bunilu i zaspao. Probudili ga oko pola 11 i otpustili nas kuci! Usput su mu secnuli i resicu ispod jezika.
Dosli kuci, trazio da jede,sve normalno.

Mihi kod nas nisu prehlade i razboljevanja bile uzrok zapusenih usiju vec alergijski rinitis,a kako mu je i sluznica nosa otecena od alergije,a dole krajnik zapusio izlaz,nije jadnom imalo gde da prodje. njemu je nos stalno zapusen,a samo retko curi nesto iz nosa pa je cesto imao zbog toga glavobolje.

Ali nadam se da je to sad sve iza nas.


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 20:18:22   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: lanajelena

,cak sam mislila i da ga vodim kod neke babe sto cupa dlake ali sam odustala


Ima jedno selo odakle je sve to i poteklo, to cupanje. Covek je bio maher u tome, mene vodili kao devojcicu... i... sta bi ipak sam ih vadila.
Kuma vikala jao meni je pomoglo bla bla truc. Pre mesec dana je imala uzasnu upalu na inekcijama 15 dana bila i zakazala Op.

Pusti nek sami sebi cupaju... od toga nema vajde.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 20:24:58   
Torbica
Tiziana, sto manje dete, to lakse, drago mi je! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 22:01:36   
Tiziana
Evo da prijavim da nam dete posle minimum 3 godine dise ponovo na nos! sad kad smo to shvatili umalo se nisam rasplakala..

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 22:03:51   
Torbica
Mukica mala.... Pa bas se namuci...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 22:06:37   
Tiziana
Pa jeste.bas.Svako jutro se budio sa ispucalim suvim ustima..Samo jos da 'procuje' :-)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 22:12:51   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: lanajelena

,cak sam mislila i da ga vodim kod neke babe sto cupa dlake ali sam odustala


Ima jedno selo odakle je sve to i poteklo, to cupanje. Covek je bio maher u tome, mene vodili kao devojcicu... i... sta bi ipak sam ih vadila.
Kuma vikala jao meni je pomoglo bla bla truc. Pre mesec dana je imala uzasnu upalu na inekcijama 15 dana bila i zakazala Op.

Pusti nek sami sebi cupaju... od toga nema vajde.

Zbog toga sam i odustala,bolje dok je mladji nego da se povrati pa da moram kasnije da ga vodim

Tizi user posted image ,samo kad je sve dobro proslo

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here