|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: operacija krajnika
5.12.2008 15:40:34   
gracija
A za tatu poljubac?user posted image Pa Tasho zasluzio je.Necu se ja ljutiti....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: operacija krajnika
5.12.2008 15:45:46   
Anoniman
user posted image

Sorry, i on zaslužuje bogami veliki poljubac! Malo sam već umorna, tik-tak... sada će kraj radnog vremena! user posted image  A onda idem na fax... ja već maštam o krevetu... user posted image

Jel bi mogla da baciš pogled u OVU (klik) temu da mi daš savet. Molim te! Hvala!


(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: operacija krajnika
5.12.2008 15:47:30   
Anoniman
Mnogo mi je drago gracija da vidim ovog veselog user posted image  u tvojim postovima...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: operacija krajnika
5.12.2008 18:23:40   
guppy RR
Bravo Milice, bravo mama i tata user posted image user posted image
Hrabri ste, nema šta!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: operacija krajnika
5.12.2008 18:31:47   
gracija
Hvala guppy...Evo tata se javio,Milici cita price i pjeva joj pjesmice.Ona je ok.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: operacija krajnika
5.12.2008 18:52:55   
guppy RR
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, baš slatko user posted image user posted image
Ljubim vas puno!!! Reci nam malo kako izgleda oporavak posle operacije, da znaju i druge mame ako ih to zadesi.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: operacija krajnika
8.12.2008 14:02:25   
gracija
Da opisem oporavak poslije operacije,pa da zatvorim ovu temu.Kod nas se sve polako vraca u normalu...Dva dana poslije operacije Milica je bila osamucena,onako sva usporena ali evo danas je vec u "akciji".U bolnici su nam dali 'savjet za ishranu poslije operacije" pa evo to izgleda ovako:
1.dan - gorak caj(hladan,najbolje kamilica)
2.dan - mlijeko sa mljevenim keksom,caj,gusti sok,procijedjena supa
3.i 4. dan - kao i prva dva dana,pire,pudinzi,vocne kase.
5.-15.dana - uvoditi kuvano meso(piletina,teletina)+ sve iz prethodnih dana.

U svakom slucaju,drago nam je sto je proslo i sto nema vise antibiotika,barem ne u ogromnim kolicinama...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: operacija krajnika
8.12.2008 14:11:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gracija

U svakom slucaju,drago nam je sto je proslo i sto nema vise antibiotika,barem ne u ogromnim kolicinama...

user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: operacija krajnika
8.12.2008 14:38:06   
Lu
Super gracija,baš mi je drago da se sve dobro završilouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: operacija krajnika
8.12.2008 19:38:31   
guppy RR
Bravo mamika i tatika!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: operacija krajnika
8.12.2008 22:42:18   
MERYEN
Drago mi je da je sve ok,poljubac za vas.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: operacija krajnika
9.12.2008 8:27:39   
Jeca*
SUPEEEER user posted image
Cmokić

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: operacija krajnika
29.1.2009 11:13:24   
Anoniman
Kada na operaciju krajnika
 
Krajnici igraju važnu ulogu u odbrani organizma od infekcija. S druge strane, hronična upala grla može negativno da se odrazi na opšte zdravlje, pri čemu su deca posebno ugrožena. Uprkos tome, u većini slučajeva operacija nije neophodna i treba imati na umu da ona sobom nosi značajne rizike. Na sreću, postoje dobre alternative.

Pedijatri i otorinolaringolozi su se decenijama sporili oko toga da li i kada treba operisati uvećane krajnike kod dece. Sada je, međutim, na pomolu pomirenje - predstavnici obe discipline sporazumeli su se o zajedničkim smernicama. Njihova suština? Za operaciju dece mlađe od šest godina od sada će se primenjivati stroži kriterijumi.

Simptomi

Angina tonsillaris, Tonsillitis palatina, Pharyngotonsillitis – sve su to nazivi za jednu istu bolest: upalu grla, u kojoj učestvuju krajnici (tonzili). Dete ima jake bolove u grlu, naročito pri gutanju, otežano govori, boli ga glava i stomak, ponekad i povraća. Limfni čvorovi u grlu su često takođe otečeni i bolni. Bolest je uglavnom praćena visokom temperaturom. Iza svega se krije upala tzv. limfatičnog prstena ždrela, složenog odbrambenog sistema koji se sastoji od krajnika ždrela, nepca i jezika. Kod dece predškolskog uzrasta uzrok upale su uglavnom virusi, a kod onih malo starijih često i bakterije. Ponekad i stres i uzbuđenje mogu da izazovu upalu grla.
Ćelije raspoređene po krajnicima apsorbuju izazivače bolesti i alergene, dešifruju njihove osobine i šalju informacije ostalim organima imunološkog sistema. Međutim, krajnici mogu i više od toga. Otorinolaringolozi Univerzitetske klinike u Inzbruku su otkrili da krajnici i sami proizvode supstancu koja uništava klice.

Virusna ili bakterijska infekciju

Protiv virusa je medicina i dalje uglavnom nemoćna, ali, na sreću, kod upala uzrokovanih virusima poboljšanje nastupa uglavnom već nakon tri dana. Kada je reč o angini izazvanoj streptokokama, bakterije se suzbijaju penicilinom. Kod virusne infekcije sluzokoža ždrela je blago crvena, dete ima kijavicu i kašlje, promuklo je i nakašljava se. Temperatura je blago povišena. Bakterijsku upalu lekar će prepoznati po belim ljuspicama ili žućkastobelim naslagama na krajnicima. Limfni čvorovi grla su otečeni, a temperatura dostiže 38,5 stepeni. Po pravilu, dete nema kijavicu, ne kašlje i nije promuklo.Ako su streptokoke izazvale upalu grla i krajnika, lekar će preporučiti antibiotike koji uništavaju bakterije i ubrzavaju lečenje. Važno: Strogo se pridržavajte propisanih doza jer samo tako možete biti sigurni da ćete uništiti izazivače. To je važno i iz još jednog razloga. Bez penicilina, posle gnojave angine moguće su ozbiljne komplikacije: u tkivu oko krajnika može da se nagomila gnoj, a naročito su opasne bolesti koje kasnije mogu da se jave kao posledica upale krajnika: reumatska groznica, oboljenja srca ili upala bubrega.

Operacija

Aktuelno je mišljenje da operacija krajnika dolazi u obzir pre svega u sledećim slučajevima: kada su krajnici toliko uvećani da su disanje i gutanje konstantno otežani i dete tokom noći ima napade gušenja. Operacija se preporučuje i u slučaju ako dete dobije anginu više od tri puta godišnje tri godine zaredom, više od pet puta godišnje dve godine uzastopce ili više od sedam puta za godinu dana.
Iako je vađenje krajnika rutinski zahvat, ipak nije potpuno bezopasan, jer su nakon operacije moguća opasna krvarenja, na dan operacije ili osam dana kasnije, kada otpadne krasta. Zbog ovog rizika, kod dece mlađe od šest godina trebalo bi, umesto tonzilektomije (potpuno hirurško uklanjanje nepčanih krajnika), uvek davati prednost tonzilotomiji (umanjenje nepčanih krajnika).
Rizik od naknadnog krvarenja je manji, a i tegobe posle operacije nisu toliko izražene.






Čajevi pomažu
Međutim, bez obzira na izazivača bolesti, vlažni oblozi oko grla i na grudima ublažiće tegobe mališana. Ako je grlo mnogo oteklo, treba stavljati hladne obloge oko grla ili uviti kockice leda u peškirić i obmotati ga oko grla. Čaj od žalfije se koristi za ispiranje grla, ali i za piće, jer ova biljka suzbija bakterije, gljivice i viruse, podstiče izbacivanje sluzi i sprečava znojenje. Čajevi od majčine dušice i belog sleza deluju protiv bakterija i podstiču izbacivanje sluzi, dok cvet kamilice ublažava upalu.Izvor: Blic.rs

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 38
   [Obrisana poruka]
29.6.2009 11:46:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: operacija krajnika
29.6.2009 11:49:23   
oliveradj
Kao mala operisala sam krajnike. Odvratna dečija bolnica kao iz horor filma bilo mi je strašno. Nadam se da će moja malena toga biti pošteđena.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 40
   [Obrisana poruka]
29.6.2009 11:52:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 41
   [Obrisana poruka]
29.6.2009 11:57:04   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: operacija krajnika
29.6.2009 11:59:32   
oliveradj
Verujem ti ja nažalost imam jako dobro pamćenje i dosta se sećam. Moji mi nisu dolazili u posetu niko jer su znali kakva sam da bi morali da me vode kući. Isto se sećam krvavih usta i na sebi ležanja u krevetu i gledanje druge dece dok sam se oporavljala. Bilo je tamo i starijih ljudi koji su bili ok i onih groznih koje mrze decu. I sada se sećam odvratnog iskustva sa dečije bolnice kad mi je krava genetičarka tumačila rezultate plodove vode. Što se mene tiče mogu da je evakuišu i sruše pošto je odvratna kao i kad sam bila dete.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: operacija krajnika
28.7.2010 11:16:51   
Pretty78
Drage moje umirem....zakazali su Martini vadjenje treceg krajnika za 26.08. a ja ne mogu da idem sa njom jer David sisaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
UPOMOC pomagajte sa predlozima kako da se organizujem jer cu umreti ako ne budem tamo....David moze da dobije AD ali sta da radim ja sa mlekom da nosim pumpicu da se cedim??? umireeeeeeeeeeeeeemuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: operacija krajnika
20.8.2010 14:43:04   
Didy
Pretty, je l' se spremate za operaciju? Kako ćete se organizovati?
Stefan ima zakazanu operaciju 3. krajnika 30. avgusta... Ja sam do sad bila ok, ali su me sad malo uplašili pričama kako je strašno kad ti dovezu dete posle operacije... Pa razmišljam o anesteziji... Počela sam da se prispitujem da nije to ishitrena odluka, da li je mali, da li smo možda mogli još sačekati da vidimo kako će ova zima proći... Nisam pametna...
Da li neko zna koliko se ostaje u bolnici, jer imam različite informacije. Jedni kažu da se dolazi rano ujutro, dete se operiše i već predveče se ide kući. Drugi kažu da se dolazi uveče, dete ostaje da spava tamo, ujutro operacija i poslepodne kući. Dečja bolnica u Novom Sadu je u pitanju.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: operacija krajnika
28.8.2010 15:30:38   
Didy
Odvedem dete juče na prijem za operaciju, a "ljubazna" doktorica me izbaci napolje uz obrazloženje: "Niste na spisku za operaciju, javite se vašem lekaru."user posted image Naša doktorica je umesto 30. 7. napisala 30. 8. datum za operaciju. Užas! Da li je naše zdravstvo u Q ili ja nalećem na takve slučajeve.user posted image I sad ništa do daljnjeg, a svi uputi i analize koje smo skupljali do sad neće važiti za sledeći put...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 46
   [Obrisana poruka]
28.8.2010 17:45:05   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: operacija krajnika
14.9.2010 15:40:05   
Vučko.ba.
juhu ja...pod stare dane

nakon dugooooooooooooo vremena i kako mi zadnjih par pregleda ne valja ekg, voda se zadržava u organizmu, bilesi imam i reume malo, skontaju pametnjakovići da trebam vaditi krajnike

eto valjda sljedece sedmice

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: operacija krajnika
14.9.2010 15:41:45   
liliana
E, moj predsedniče-gotov si ti!!!!!!!!!!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: operacija krajnika
14.9.2010 15:46:32   
Vučko.ba.
ma imam ja i hercegovačke krvi tako da ti mene nije lako dokrajčiti ... nas i pod zemlju stavljaju tako što ide red zemlje red sode bikarbone da zemlja  lakše svari user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 14.9.2010 15:48:09 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here