|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radni staz
27.1.2010 12:27:46   
Delijagirl
Ja imam 23 i dugu istoriju studentskog radnog staza koji mi se nikad nece priznati ... Kada docekam papire bicu redovno zaposlena i imacu staz... user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Radni staz
27.1.2010 12:33:38   
bonita
ja imam 28 god,U Srbiji ima samo 3 god radnog staza,od cega sam 2 godine uplatila sama iz svoje privatne radnje,a ostalo mi pojeli  poslodavci,sto me nikada nisu prijavili,a imala bih sigurno ukupno 8 god staza(JJJeeee.... drzavu i nase privatnike),
ovde radim od kako sam dosla,a sta ce biti,videcemouser posted image .
Mada ovde priznaju radni staz,3 god po svakom detetuuser posted image

Samo sto ja jos nikako da ostanem trudna.user posted image


< Poruku je uredio bonita -- 27.1.2010 12:34:11 >


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Radni staz
27.1.2010 12:38:19   
Mishica 77


Da znaš, Tasha, to i meni pada na pamet! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Radni staz
27.1.2010 15:14:17   
aster
Ja ima 2 godine staža. Ma ispunićemo onaj drugi uslov, tj. 60godina, pa u penziju. Mada, sad računam i vidim da mi skoro izađe na isto.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Radni staz
27.1.2010 15:20:19   
engimengi
Ja imam skoro 14 god staza,pocela da radim posle srednje,u bolnici sam 11 god!!Da mogu nikad ne bih otisla u penziju user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Radni staz
27.1.2010 15:29:33   
*Alexx*
Hajd ovako... 25 + 38 = 63. Dođe mi na isto user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Radni staz
28.1.2010 15:44:23   
Ana RR
Ja imam 8 godina staža, a o penziji i ne razmišljam.. dok mi dođemo do tih godina penzije možda neće ni postojati user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Radni staz
28.1.2010 16:05:26   
afrodita
Imam 9 godina radnog staza
o penziji nisam razmisljala drugacije nego samo
da je necu doziveti.
Ali sad sam promenila misljenje posto se stalno
sve menja i uvek novi zakoni
Nadam se nekom zakonu koji ce odrediti 10 godina
radnog staza i 40 godina zivota za zene
A 40 godina radnog staza i 80 godina zivota za muskarce.
Nikad se ne znauser posted image


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Radni staz
28.1.2010 16:08:31   
minavb
Ja sam bas danas razmisljala da od ove godine pocnem da uplacujem dodatno penziono osiguranje, obzirom da ce za koju godinu penzija biti 40% od prosecne plate. Nije veliki mesecni izdatak, a moze puno da znaci jednog dana. Mislite o tome!user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Radni staz
28.1.2010 16:13:47   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam bas danas razmisljala da od ove godine pocnem da uplacujem dodatno penziono osiguranje, obzirom da ce za koju godinu penzija biti 40% od prosecne plate. Nije veliki mesecni izdatak, a moze puno da znaci jednog dana. Mislite o tome!user posted image


Pa taman, meni moje parice stizu tamo kada budem imala 60. A drzavnu necu ni docekati, eto, poklonicu drzavi svoju penzijicu; pa ko normalan radi sa 65-70 godina?!? Posle kukakmo kako mladi nemaju posao, a matori ne mogu da odu. Ali, ipak verujem da ce se sve promeniti i da nece biti bas tako starsno. Reforma penzionog je pocela, to znam, ali ide polako...


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Radni staz
28.1.2010 16:18:21   
minavb
Reforma je pocela, da. Prva stvar koju ce da promene je upravo ta-penzije ce biti 40% od plate a ne 70% kao sto je sada.user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Radni staz
28.1.2010 16:19:10   
viking
To je najveći problem, što ti sad ne možeš da predvidiš šta će biti za 30 godina. Čovek stvarno nije pametan. Penzija koja sada postoji verovatno neće postojati dok mi stasamo za PUPS.
A opet, nešto mi se ne daju pare tim investicionim fondovima, evo ova kriza je sada pokazala kako i oni mogu da puknu za čas. Mislim da je ipak najsigurnije ulagati u nekretnine (ko može, naravno).

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Radni staz
28.1.2010 16:23:51   
LillyT
Sadasnja reforma nece da kaci nas, uostalom ako isti zakon ostane i za samo 10 godina, pa crno nam se pise.
Nekako ceo svet zivi od kojekakvih fondova, a sve su to drzave bogatije od nas, pa opet imaju malu drzavnu penziju. Jbg, ovaj sistem nije odrziv na ovolikom broju penzionera. Nekretnina jeste sigurna, barem ne mozes puno da izgubis.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Radni staz
19.5.2014 21:35:15   
nata11
Vidim da je tema bas zastarela ali se nadam da ce mi neko bar pomoci.

Kada neko ima uplacen radni staz a nije ga upisao u radnu knjizicu ide u PIO da upisu. A sta je za taj upis potrebno od papira, jel oni traze neki dokument i gde se taj dokument vadi?


_____________________________





(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Radni staz
19.5.2014 21:43:10   
lanajelena
Nato odakle si?...nisam isla za sebe pa nisam sigurna,ja kad nosim m4 obrazac ponesem i radnu pa upisem staz za radnike,tebi to ne treba,sem radne mislim nista drugo,ici cu mozda sutra u soc.pa cu da ti proverim

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Radni staz
19.5.2014 21:48:46   
New Mom
Info iz prve ruke (mm radi u PIO).

Prvo pitanje je - da li je firma jos uvek aktivna (ta za koju treba da se upise staz)? Ako jeste, ides u firmu i oni ti upisuju staz u knjizicu.
Ako firma vise ne radi, ides u PIO Fond, oni onda upisu na osnovu podataka koje imaju u sistemu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Radni staz
19.5.2014 21:55:39   
nata11
Evo ovako. U pitanj je Leskovac. Svekrva mi se razbolela i sada treba da ide u penziju.
1- imala je radnju na svoje ime, nije upisala u knjizicu. Dokumentaciju je izgubljena jer se radnja zapalila tako da od papira nema nista.
2- uplacivala je preko poljoprivrednog gazdinsta 2 god ali nema poresku knjizicu, nikakav dokaz jer je to bilo preko njenog svekra koji je preminuo covek jos pre 20 god i to je sada nemoguce naci.

Bila sam u neku radnu inspekciju primila me zena i ona videla uplatu za ove 2 god za radnju ali ne i za poljoprivredno. Neznam gde sada da je posaljem da ide jer nemoze bas puno da set____a od kancelarije do kancelarij a ovi u PIO se nejavljaju.

< Poruku je uredio nata11 -- 19.5.2014 22:02:40 >


_____________________________





(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Radni staz
19.5.2014 22:10:14   
New Mom
Danas je privremeno prekinut strajk, misle sa u ovakoj situaciji nije primereno.

Prvo neka ide u Poresku upravu da vidi da li su je oni zaduzivali. Ako jesu, dobice potvrdu o osnovici za svaku uplacenu godinu. Onda to nosi u PIO.
Ako nisu, izdace joj potvrdu da je nisu oni zaduzivali. Onda se obraca PIO Fondu da vidi da li su je oni zaduzivali. Ako nisu ni oni, zaduzice je po nekom obracunu.
Ako je od radne dobila pismeno da postoje te 2 godine, nek nosi to sa sobom. Ako nije, nek pokusa da i to uzme, za svaki slucaj.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Radni staz
19.5.2014 22:59:50   
nata11
Hvala NM, prenecu. Ma zakomplikovano kao spanska serija, ali ajd da probam da pomognem da se odmrsi user posted image

_____________________________





(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Radni staz
3.7.2014 10:42:17   
New Mom
Ja sam u ponedeljak skupila 15 godina staza. Sad da cekam godine i mogu u penziju.user posted image

Elem, malo podsecanje za mame sa troje dece. Imate pravo na upis posebnog staza od 2 godine za rodjenje treceg deteta. To ne sluzi da ostvarite pravo na penziju ako vam recimo fale 2 godine vec kad steknete pravo onda vam se staz i penzija uvecavaju za 2 godine.

Podnosenje zahteva nije vremenski ograniceno, moze se podneti u PIO bilo kada.

Potrebno je:
- originali ili overene fotokopije izvoda iz maticne knjige rodjenih za svu decu
- fotokopija radne knjizice majke
- zahtev za priznavanje posebnog staza (ima da se skine na sajtu PIO Fonda, a moze se uzeti i uzivo i salter sali).

Resenje se dobija na kucnu adresu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Radni staz
3.7.2014 14:21:17   
branki*

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam u ponedeljak skupila 15 godina staza. Sad da cekam godine i mogu u penziju.user posted image



new mom,pa sa koliko si godina ti pocela da radis?ja imam nekih 10 godina,pocela kao apsolvent.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Radni staz
3.7.2014 14:25:16   
Sanjica26 RR
Branki ti mozes da primis jubilarnu nagradu?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Radni staz
3.7.2014 14:26:15   
branki*
sanjice,je l jos uvek to daju u skolama za 10 godina?znas da su bile neke price o ukidanju?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Radni staz
3.7.2014 14:29:44   
Sanjica26 RR
Evo bas cu da pisem mojoj sekretarici da li su ukinuli.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Radni staz
3.7.2014 14:34:51   
Anoniman
Da li se iz invalidske penzije moze preci u starosnu kad se napuni dovoljan broj godina? I koliko je to sad za zene?
Ja kazem mami da bi mozda trebalo ponovo da podnese za invalidsku (vec je podnosila nakon sto joj je dijagnostifikovan Parkinson, ali su je dva puta odbili, a od tad je imala i druge operacije), mada kako stoje stvari pre ce dobiti starosnu.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here