|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radni staz
3.7.2014 14:36:32   
branki*

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Evo bas cu da pisem mojoj sekretarici da li su ukinuli.

aj,bas,pa javi..ja nisam se nista raspitivala,ko curka,a niko mi nista nije spominjao.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Radni staz
3.7.2014 16:06:47   
Sanjica26 RR
Kaze nije procitala da je ukinuto. Kaze da je sve moguce jer od septembra stupa novi zakon o radu.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 3.7.2014 16:07:52 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Radni staz
3.7.2014 16:12:02   
branki*
divotauser posted image pitacu i ja tatu,radi u skoli 100 godina,a i pravnicu nasu...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Radni staz
3.7.2014 16:12:23   
branki*
i hvalauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Radni staz
3.7.2014 16:27:37   
Sanjica26 RR
Branki ona mi je rekla da ce da ukinu i otpremninu za penziju. Ovo vise nema smisla sta rade u nasoj drzavi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Radni staz
3.7.2014 17:15:59   
New Mom
IZVORNA PORUKA: ksena

Da li se iz invalidske penzije moze preci u starosnu kad se napuni dovoljan broj godina?

Kod nas ne, u inostranstvu da, tamo ide po sluzbenoj duznosti. Kod nas jednom stecena vrsta penzije ostaje do kraja zivota. I kod nas je invalidska povoljnija od starosne, za razliku od inostranstva.
Sa Grkom inace nemamo potpisanu sporazum o socijalnom osiguranju, pa mm nije upoznat kako tamo funkcionise.


< Poruku je uredio New Mom -- 3.7.2014 17:17:04 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Radni staz
3.7.2014 20:38:51   
Anoniman
ne, ona nema veze sa grckom, u srbiji je. ima mislim nekih 18 godina staza (nisam sigurna tacno, ali tako nesto) i 57 godina starosti. podnela je mislim pre nekih 5 - 6 godina (zapravo je dva puta podnosila) za invalidsku zbog Parkinsona, ali su je odbili oba puta. U kom smislu je povoljnija invalidska?

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Radni staz
3.7.2014 22:09:17   
New Mom
Uzima se veci koeficijent za obracun penzije. Znaci veci iznos za te godine staza koje ima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Radni staz
3.7.2014 22:13:44   
New Mom
Potrebno je da ima bar 15godina staza i 60 godina zivota.
Za invalidsku su bas bas povecani kriterijumi u odnosu na ranije. Sad fakticki da je osoba polu ziva prolazi pozitivno lekarsku komisiju.

Predlozi joj da ponese zahtev za tudju negu i pomoc. To je oko 16000 mesecno. Bitno je da je osiguranik (znaci ne mora da je u penziji za to, moze i da radi a da to prima).

< Poruku je uredio New Mom -- 3.7.2014 22:14:08 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Radni staz
4.7.2014 8:11:35   
Anoniman
new mom, hvala! i zahvali i muzu!

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Radni staz
4.7.2014 11:57:15   
Anoniman
iju, sto sam ja omasila user posted image moja mama ima skoro 30 godina staza. valjda je ovih 18 sto sam se ja secala pripadalo stazu koji je vijala da joj se upise (to je firma koja ima sediste u Skoplju, a ona je radila za njeno predstavnistvo u Hrvatskoj)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Radni staz
4.7.2014 14:05:50   
New Mom
Koliko ima staza u Srbiji se ne moze utvrditi dok ne podnese zvanican zahtev za penziju. Ali ako je radila bilo gde van, jos dok je u radnom odnosu moze da popuni zahtev da se utvrdi koliko ima staza (da posalju recimo iz Skoplja zvanicno u njenu filijalu ovde). Nekad se na to ceka godinama. Npr. otac mog kuma ceka vec 4. godinu uverenje iz HR.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Radni staz
4.7.2014 14:51:51   
Anoniman
new mom, odradili su to kad je podnosila za invalidsku i bas su se iscimali pozivajuci ove u skoplju, vise se ni ne secam sta je sve tacno bio problem i bas se dugo sve to razvlacilo, ali na kraju joj je priznat taj staz i dobila je nadoknadu i od biroa za nezaposlene na konto toga.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Radni staz
10.7.2014 19:53:32   
nata11
Jel zna neko kako ide kada sam sebi uplacujes?
NM help user posted image

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Radni staz
10.7.2014 20:58:51   
New Mom
Cek da uspavam klince pa ti pisem.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Radni staz
10.7.2014 21:02:33   
nata11
Nista hitno samo informativno kada stignes.

_____________________________





(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Radni staz
10.7.2014 22:20:09   
New Mom
Odes licno u pio da ti usmeno kazu koja je to recimo najmanja osnovica koju bi placala mesecno. Onda podneses zahtev za stupanje u osiguranje na osnovu clana 15. PIO. Dobices resenje da ti odobrava otvaranje osiguranja i pocinjes da placas.
Na sajtu Fonda imas isto obavestenja ako ti treba nesto.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Radni staz
10.7.2014 22:21:29   
New Mom
Zeza me mm da se kitim tudjim perjem.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Radni staz
11.7.2014 9:58:34   
nata11

IZVORNA PORUKA: New Mom

Zeza me mm da se kitim tudjim perjem.user posted image

user posted image
Hvala NM.

_____________________________





(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Radni staz
11.7.2014 10:31:42   
Peace*

IZVORNA PORUKA: New Mom

Elem, malo podsecanje za mame sa troje dece. Imate pravo na upis posebnog staza od 2 godine za rodjenje treceg deteta. To ne sluzi da ostvarite pravo na penziju ako vam recimo fale 2 godine vec kad steknete pravo onda vam se staz i penzija uvecavaju za 2 godine.

Podnosenje zahteva nije vremenski ograniceno, moze se podneti u PIO bilo kada.

Potrebno je:
- originali ili overene fotokopije izvoda iz maticne knjige rodjenih za svu decu
- fotokopija radne knjizice majke
- zahtev za priznavanje posebnog staza (ima da se skine na sajtu PIO Fonda, a moze se uzeti i uzivo i salter sali).

Resenje se dobija na kucnu adresu.


Za 1 dete je pola god, a za dvoj 1 god.

Nisam razumela ovo što sam boldovala? Ako sad upišem, kako se računa?
Ili, hajde ovako da pitam: mojoj mami fali 7 god do penzije. Ako upiše sad godinu na dvoje dece, jel joj onda treba još 6?


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Radni staz
11.7.2014 12:26:46   
Anoniman
peace, mislim da ne ide tako, mislim da je nm rekla da se na osnovu toga samo uveca obracun penzije nakon sto ostvaris pravo, a ne mozes koristiti da bi ostvarila pravo.

NM, jos jedno pitanje za tvog muza user posted image bila je moja sestra u Sopotu da pita za onaj dodatak, ali su joj rekli da se predaje u Nemanjinoj (to je ok), ali da se PRVO mora predati zahtev za invalidsku penziju, pa tek onda za ovaj dodatak. Je l' to istina ili one samo nisu upucene? Da li je potrebno podnosenje novog zahteva za invalidsku kad je vec dva puta podnosila? Mislim, svakako ce se raspitati i u Nemanjinoj, al cisto da imamo neku ideju pre toga.

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Radni staz
11.7.2014 13:19:01   
Torbica
Da, ja sam upisala to, uzima se u obzir tek kad se ostvari pravo na penziju. Bezveze!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Radni staz
11.7.2014 13:21:38   
Peace*
I šta? Poveća prosek za penziju? Za koliko ga poveća majke ti? Za onoliko koliko im platiš da ti ga upišu???

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Radni staz
11.7.2014 13:52:47   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Peace*

I šta? Poveća prosek za penziju? Za koliko ga poveća majke ti? Za onoliko koliko im platiš da ti ga upišu???

To za upis staza za 1 odnosno 2 deteta jos nije doneto, predlog je.
Tvojoj mami fali 7 godina. Kad prodje tih 7 godina i stekne uslov za penziju a ima tog momenta recimo 30 god radnog staza, racunace joj se da ih ima 31 (ako se uopste usvoji to za rodjenje 2 deteta). Zato se to zove poseban staz a ne staz za sticanje prava.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Radni staz
11.7.2014 13:55:42   
New Mom

IZVORNA PORUKA: ksena

peace, mislim da ne ide tako, mislim da je nm rekla da se na osnovu toga samo uveca obracun penzije nakon sto ostvaris pravo, a ne mozes koristiti da bi ostvarila pravo.

NM, jos jedno pitanje za tvog muza user posted image bila je moja sestra u Sopotu da pita za onaj dodatak, ali su joj rekli da se predaje u Nemanjinoj (to je ok), ali da se PRVO mora predati zahtev za invalidsku penziju, pa tek onda za ovaj dodatak. Je l' to istina ili one samo nisu upucene? Da li je potrebno podnosenje novog zahteva za invalidsku kad je vec dva puta podnosila? Mislim, svakako ce se raspitati i u Nemanjinoj, al cisto da imamo neku ideju pre toga.

Mislim da to nema veze jedno sa drugim. Tudju negu i pomoc moze da ostvari bilo koje lice koje je u osiguranju (znaci i zaposleni ne samo penzioner) stoga ne kontam sto bi ponosila opet zahtev za invalidsku penziju.
U svakom slucaju pitacu mm oko toga.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here