|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oslabljeni misici posle poroda
6.12.2010 19:03:54   
New Mom
Prošlo je 6,5 meseci od porođaja. Još posle 6 nedelja dr je ustanovio da se materica vratila kako treba, a da će za mišiće međice trebati malo i da imam strpljenja. Kegelove radim od pamtiveka (čak je na porođaju bio problem što su mišići bili suviše jaki).
Problem je nevoljno mokrenje koje mi se još uvek povremeno javlja. Ne mogu da verujem da se još uvek sfinkteri nisu doveli u normalu. A za veliku nuždu je suprotan problem, ne mogu da opustim mišiće kad treba.
Čitajući ove postove vidim da su iskustva suprotna. user posted image  Ma, samo me interesuje kad se to sredi? Ako se sredi...user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu cule)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: oslabljeni misici posle poroda
6.12.2010 20:59:56   
bebablue
NM ti se bas mucis...user posted image , meni je piskenje bilo problem u pocetku, jer nisam mogla voljno da zaustavim, mada je to doslo na svoje, mozda ipak da posavetujes lekara, s obzirom da je ipak proslo pola godine?

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: oslabljeni misici posle poroda
6.12.2010 21:56:35   
New Mom
Dr mi rekao samo "da imam strpljenja" i radim vežbe. Moraću ovih dana ponovo na pregled, sve mi se čini.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: oslabljeni misici posle poroda
6.12.2010 22:04:07   
bebablue
Strpljenje je ok, ali ipak ti vec izvesno vreme imas te probleme i ne mogu ni zamisliti koliko je to iritantno, jer su ipak to 2 radnje koje svakodnevno moras da obavljas. Idi kod dr.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: oslabljeni misici posle poroda
29.9.2011 15:06:54   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Nisam sigurna da sam ovo dobro prevela, tj. imenovala temu...ali evo.

Vec duze vreme razmisljam da otvorim temu, jer mislim da mi se ovo desilo/desava od porodjaja.  Da li iko ima iskustva?  Da li cesce idete u wc zbog ovog, imate tegobe itd.  Ja nemam neke vece tegobe, i nisam jos, tj. OPET razgovarala sa ginekologom o tome.  Proslog novembra sam isla na PAP i redovnu kontrolu, i dr. je rekao da mi je pod malo spusten, tj. besika, ali nista alarmantno, da cu kroz 10tak godina mooozda trebati operaciju itd.

E sad, mene hvata frka od 2 porodjaj zbog ovog, da li ce mi sve "otici dodjavola"?

E, pa ako neko ima iskustva, da cujem.  I da, radim Kegelove vezbe

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jel sam ja jedina koja je "izvisila" na rr?


IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam više od 8 meseci posle porođaja imala problema sa inkontinencijom urina. Tada na pregledu mi je dr rekao da su mišići još oslabljeni i da je to uzrok. Ništa sem Kegelovih mi nije napomenuo.
Sad si me ufrkisala.


IZVORNA PORUKA: vukosava

Meni je ginekolog rekao da imam jako malu stidnu kost al da ne bi to svrstao u bas anomaliju, ali ako budem ponovo trudna, obavezno moram opet na carski.


IZVORNA PORUKA: minavb

CItala sam o ovome. Ja sam se ovoga jako plasila pa sam tokom cele trudnoce radila Kegelove vezbe ko sumanuta.

IZVORNA PORUKA: liliana

Posle CR je sasvim normalno da se češće ide u  WC, naročito noču. To zna da potraje i nekoliko godina.
Što se istog problema tiče nakon vaginalnog porođaja-to več ne bih znala...



IZVORNA PORUKA: Verus RR

Primetila sam ovaj put da piskim cesce i da mi nekako "smeta" besika..hm ne znam ni kako bih opisala.  A bila sam bolesna skoro 2 meseca sa nekim glupim kasljem i tad, ako sam morala u wc, bog mi pomogao kad mi krene kasalj, pishnula bih malo svaki put.  Ne znam...pricacu sa dr. sledeci put (danas imam kontrolu ali nije ona tu pa je neka zamena), pa ako bude CR i postoje indikacije nek mi pritegnu i pod...
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam više od 8 meseci posle porođaja imala problema sa inkontinencijom urina. Tada na pregledu mi je dr rekao da su mišići još oslabljeni i da je to uzrok. Ništa sem Kegelovih mi nije napomenuo.
Sad si me ufrkisala.



IZVORNA PORUKA: Macaki

i meni se od porodjaja desava pri kijanju ili kasljanju da mi besika popusti. bas ponizavajuce.  doktorka mi je na pregledu rekla da sve izgleda kao da se i nisam porodila, a sto se konkretnog problema tice da radim kegelove vezbe i to je to. nisam jos pocela...



IZVORNA PORUKA: bokicans

Ja i dalje imam problema .I sada kada morram da piškim, to mora da bude u tom momentu ako ne.....gotovo .Zaista ne mogu da trpim,nemam nikakav osecaj u tom misicu dole da bih se stisnula.A u trudnoci sam bila tek uzasna,kinem ,nakasljem se...Kada sam povracala bilo mije još gore od svog tog napinjanja,tada sam bila uvek mokra ali uvek.





_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: oslabljeni misici posle poroda
29.9.2011 16:47:45   
Verus
Hvala Olga!  Nisam stigla odmah to da odradimuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: oslabljeni misici posle poroda
12.1.2012 8:46:19   
limunada
Ja imam problema kad me tera velika nuzda nekad stignem u wc a nekad ne user posted image i kad imam gasove nemogu misic skroz da stisnem da nepustimuser posted image Hirurg mi je rekao da radim vezbe,da stisnem misic ko kad me tera na wc i pustam da treba vremena da dodje na svoje.Pukla sam na porodjaju pa mi oslabio taj misic,evo sad ce godinu dana od tada i malo se popravilo,al to je slabo,bas me muci,bojim se da nece trebati opet operacijauser posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: oslabljeni misici posle poroda
12.1.2012 8:52:42   
*Alexx*
Limunado, za to su ti odlične Kegelove vežbe - upravo to što ti je dr rekao. Zamisli da ti se piški, pa zgrčiš mišiće dole. To radi kad se setiš - zgrčiš, opuštaš, zgrčiš, opuštaš, kao i svaka vežba sa ponavljanjima.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: oslabljeni misici posle poroda
12.1.2012 9:00:27   
limunada
Pa da,to sad radim,bila sam malo zapostavila pa mi zato nije bilo efekta,sad sam opet pocela svaki dan,do proleca ce se popraviti nadam se.Da izvines znas kako mi neprijatno,ko baba sam neka,kad god idem na wc veliku nuzdu ostane na gacicama,moram se dobro oprati,procice nadam se tim vezbama.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: oslabljeni misici posle poroda
12.1.2012 11:09:13   
Rivana
Ja sam imala taj problem nisam mogla da kontrolisem stolicu dugo posle prodjaja, puno puta sam se ukakila u gace user posted image , cak sam isla na neke preglede rekli mi da je taj misic bas oslabio, sada je ok, ali cesto imam zatvor.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: oslabljeni misici posle poroda
19.3.2012 13:11:42   
limunada
Opet ja na ovoj temi user posted image Rivana kako je sad tebi?Reci mi posle koliko vremena je doslo sve na svoje?
Ja jos u vek imam taj problem,kad god imam veliku nuzdu moram se dobrooo oprati user posted image i cini mi se ko da je anus otvoren vise,i kad odnose imam neprijatno mi je,jedva se opustim,imam osecaj ko da cu opet puci.Misic je kao malo bolji,mogu zadrzati stolicu al mi se neki dan desilo izenada user posted image neznam kako..Izgleda da sad i hemoroide imam jer me strasno svrbi al ne boli me nista.Najgore mi je nuzda pa kad ostane na gacicama a operem se dobro,zato kazem otvoren je anus,nije normalan user posted image
Jako mi je nerijatno ovo pisati al neznam kome da se obratim.Operaciju i kad bih morala nebi isla al opet verujem da ce doci na svoje,hirurg mi je garantovo da hoce!Radim kogelove vezbe cesto,kad se setim.Al muci me to bas,neprijatno je jakoo,Koliko jos treba da prodje da mi bude normalno???A mozda i nece vise nikada user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: oslabljeni misici posle poroda
23.3.2012 19:38:10   
limunada
ja vise neznam sta da radimuser posted image moram nekako da vam opisem ako ikako mognem,nije me vise nista sramota kad me muci to.ovako,izmedju anusa i vagine je to sto su mi sili i ili nisu dobro zasili ili je malo puklo ili treba cekati uz kogelove vezbe da se skupiuser posted image tu mi je problem,skoro svaki put mi ostane na gacicaa iako se operem dobro sve zbog tog dela gde je siveno,dokle ce to tako da traje user posted image user posted image jako je neprijatnouser posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: oslabljeni misici posle poroda
23.3.2012 19:57:16   
anajid
Jao limunada kako te zeza taj problem,ja ti zaista ne mogu pomoci,nemam nikakav predlog,najbolje da se ipak posavetujes sa lekarom.Naravno da nije sramota,nemoj se ustrucavati svakome se tako nesto moglo dogoditi.Ne ocajavaj,bice bolje!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: oslabljeni misici posle poroda
23.3.2012 19:59:05   
Olga75
Limunada , mozda bi trebalo da odes kod lekara user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: oslabljeni misici posle poroda
23.3.2012 20:00:45   
limunada
nadam se anajid user posted image bojim se da ce mi tako ceo zivot biti posto mi je jedna dr.rekla u porodilistu da treba jos jedna operacija inace ce mi ostajati na gacicama a hirurg nije dao jos jednu operaciju jer je siguran da ce to doci na svoje..

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: oslabljeni misici posle poroda
23.3.2012 20:06:56   
anajid
Limunada onda jos neko vreme budi strpljiva,daj sebi vremena pa ako se stanje ne popravi opet kod dr.Srecno!user posted image

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: oslabljeni misici posle poroda
23.3.2012 20:11:09   
limunada
pa cekacu muza pa cu otici privatno jer kod tog hirurga se jako tesko dodje.moracu na pregled bas me muci to

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: oslabljeni misici posle poroda
26.6.2012 9:43:11   
Anck Su Nmaun
Meni posle drugog porodjaja straasno popustili vaginalni misici, kad se zasmejem ili neki dan kad sam bila na trcanje sva sam se umokrila. Da ne pricam neki dan na svadbi, igram i zasmejala se i osetim par kapi mi se slilo user posted image

Radim Koegelove vezbe ali mnije da nesto primecujem poboljsanje user posted image user posted image

(odgovor članu cule)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: oslabljeni misici posle poroda
3.10.2012 10:39:47   
marince1
JA mislim da su mi se posle 2. porodjaja opustili vaginalni misici i imam osecaj da se gospodjica nekako prosirila user posted image
Jel ima neko takvo iskustvo?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: oslabljeni misici posle poroda
3.10.2012 12:54:11   
Rivana

IZVORNA PORUKA: limunada

Opet ja na ovoj temi user posted image Rivana kako je sad tebi?Reci mi posle koliko vremena je doslo sve na svoje?
Ja jos u vek imam taj problem,kad god imam veliku nuzdu moram se dobrooo oprati user posted image i cini mi se ko da je anus otvoren vise,i kad odnose imam neprijatno mi je,jedva se opustim,imam osecaj ko da cu opet puci.Misic je kao malo bolji,mogu zadrzati stolicu al mi se neki dan desilo izenada user posted image neznam kako..Izgleda da sad i hemoroide imam jer me strasno svrbi al ne boli me nista.Najgore mi je nuzda pa kad ostane na gacicama a operem se dobro,zato kazem otvoren je anus,nije normalan user posted image
Jako mi je nerijatno ovo pisati al neznam kome da se obratim.Operaciju i kad bih morala nebi isla al opet verujem da ce doci na svoje,hirurg mi je garantovo da hoce!Radim kogelove vezbe cesto,kad se setim.Al muci me to bas,neprijatno je jakoo,Koliko jos treba da prodje da mi bude normalno???A mozda i nece vise nikada user posted image

Izvini sad tek vidim da si me pitala, meni je sada ok mada cesto imam zatvor ali to je druga prica, trebalo je mozda pola godine da se regulise i meni su rekli u bolnici da ce trebati mozda operacija ili eto nije. Kako je tebi sada?

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: oslabljeni misici posle poroda
6.12.2012 0:25:05   
lesica
IZVORNA PORUKA: centar reedukacije

Anketa potrebe reedukacije preineuma
URODINAMIKA
Da li cesto mokrite nocu?
Da li cesto mokrite preko dana?
Da li imate nemogucnost kontrolisanja (inkontinenciju) to jes zadrzavanja mokrace?
Da li se to manifestuje u rasponu od povremenog ,,bezanja,,mokrace do potpune nemogucnosti zadrzavanja mokrace?
GENITALNI SINDROM
Da li ste se porodili prirodnim putem?
Da li ste imali carski rez?
Da li je beba bila teza od 3,2 kg?
Da li ste imali tezak porodjaj(vremenski dug)?
Da li je bol trajao duze vreme posle porodjaja(do 6 meseci)?
Da li imate osecaj oslabljenosti ili prosirenosti genitalnog sistema?
Da li imate spad materice(uterusa)?
ANO-REKTALNI SINDROM
Da li imate slabost u zadrzavanju izmeta?
Da li imate nevoljno popustanje sfinktera anusa?

IZVORNA PORUKA: centar reedukacije

POST PORODJAJNO PREVENTIVNO,DIJAGNOSTICKO-TERAPISKA METODA
REEDUKACIJA PERINEUMA
Šta se dešava sa ženskim telom posle porođaja?
Šta je reedukacija perineuma, odnosno međice, i zašto je ona bitna?
Zašto je evropska žena dva meseca posle porođaja spremna da se vrati na posao?
Zašto ove žene bolje podnose menopauzu?
Šta je perineum i šta je njegova uloga?
Perineum je veoma važan za naš organizam. To je grupa mišića koja obuhvata područje između vaginalnog otvora i anusa. Ligamenti i mišići perineuma podržavaju stomak, bešiku, mokraćni kanal, rektum, grlić vagine i materice i stoga imaju bitnu ulogu u seksualnom odnosu, mokrenju, defekaciji i porođaju. Na koži perineuma su smešteni mnogi nervni završeci koji igraju važnu ulogu u seksualnoj stimulaciji.
Opuštanje mišića perineuma dovodi do urinarne inkontinencije i opuštanja vaginalnih mišića.

Šta se dešava ženskom organizmu usled trudnoće i porođaja?

Trudnoća i porođaj su praćeni određenim psihoanatomskim promenama. Sam čin porođaja izaziva određene anatomske promene, posebno na urogenitalnim organima. Tom prilikom dolazi do pucanja mišićnih vlakana vaginalnog kanala i perineuma, što dalje utiče na mišićne strukture bešike i analni otvor, kao i na opuštanje unutrasnjih polnih organa, a pre svega materice.
Kako se ženski organizam menja starenjem?
Starenje je prirodan biološki proces koji ne možemo zaustaviti. Starenjem dolazi do atrofije i gubitka mišićne mase bez obzira na to da li je zena rađala ili nije. Perineum je grupa mišića koji, kao i ostali mišići, starenjem slabe, gube elasticnost a samim tim i svoju funkciju. Disfunkcionalnost perineuma je posebno primetna kod žena u pedeset_im i šezdeset_im godinama ako se on zanemari. Ta disfunkcionalnost se ispoljava kroz inkontinenciju, odnosno, nekontrolisano mokrenje, unognitalne infekcije i spuštanje stomačnih organa. S’toga je reedukacija perineuma kod žena veoma važna radi održavanja tonusa i elastičnosti genitalnih mišića.

Šta je reedukacija perineuma i zašto je ona bitna?
Reedukacija perineuma je jačanje perineuma putem elektrostimulacije. Iz iskustva znamo da se povećanom stimulacijom nekog mišića on jača i da potom bolje funkcioniše. To i jeste suština reedukacije perineuma. Pod dejstvom elektrostimulacije mišića perineuma i vaginalnog kanala, mišići se dovode u prvobitan položaj, odnosno u stanje kakvo je bilo pre nastalog premećaja, bilo da je on prouzrokovan porođajem ili da je posledica prirodnog procesa starenja. Elektrostimulacija, sem na perineum, deluje i na sfinktere mokracne besike, kao i na analne i poboljsava njihovu funkcionalnost. Dobro funkcionisanje sfinktera nas štiti od infekcija bakterijskog i virusnog porekla, kao i od rizika koji te infekcije nose (upale, promena na grliću materice...).

Metod reedukacije perineuma
Reedukacija perineuma je neinvazivan metod lečenja i zasniva se na elektromasaži i elektro-vezbama mišića vaginalnog kanala i perineuma. Pre početka tretmana obavlja se razgovor kako bi se ustanovilo stanje u kome se perineum nalazi. Nakon toga počinje proces terapije reedukacijom, koji se zasniva na tome da žena sama postavlja sondu u vaginalni kanal (poput tampona) na kojoj se nalaze elektrostimulatori. Rad elokrostimulatora se prati na monitoru. Pre svake terapije, kao i na kraju, vrše se odgovarajuća merenje perineuma i dobija se dijagram koji ukazuje na stepen uspešnosti reedukacije.

Trajanje tretmana
Svaka terapija traje dvadeset_ minuta. U tom vremenskom intervalu smenjuju se proces elektrostimulacije i relaksacija mišića. Da bi reedukacija bila uspešna, potrebno je imati najmanje deset_ terapija u periodu od pet nedelja, a u slučaju potrebe, broj tretmana se može i povecati.

Kontrolu, nadgledanje i usmeravanje pacijenta vrši lekar obučen za rad na elektrostimulatoru, koji poseduje sertifikat o završenoj obuci.

Indikacije
- Žene posle porođaja, bilo prirodnim putem ili carskim rezom. Svim ženama se dva meseca nakon porodjaja (prirodnim putem ili carskim rezom) preporučuje da pod obavezno urade tretman reedukacije perineuma.
- Da da bi odrzavale tonus misica, zena treba da uradi tretman svake dve do tri godine.
- Žene posle četrdeset_e godine, u menopauzi, kao i žene u kasnim pedeset_im godinama.
Kontraindikacije
- Trudnoća
- Alergija na plastiku

Uopsteno
Metod reedukacije perineuma je u zemljama EU zastupljen vise od dvadeset_ godina.
U pojedinim zemljama, kao što je Francuska, zdravstveno osiguranje pokriva 100% troškova ove terapije jer se održavenje tonusa perineuma smatra esencijalnim za zdravlje i to je uobičajena praksa u postnatalnoj medicini.

Uredni i redovni seksualni odnosi deluju na srce i krvne sudove, poboljšavaju imunitet, sprečavaju gojaznost i povoljno deluju protiv infekcija, alergija, depresije i drugih tegoba.


Edit : Za reklamu se obratite Dunji RR .



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: oslabljeni misici posle poroda
16.1.2014 11:36:41   
mamicak
Najzad sam nasla sebi resenje u vezi urinarne inkontinencije!!!!
Proslo je vec skoro dve ipo godine od mog porodjaja i svo vreme sam imala jedan te isti Problem.
Nisam nikad mogla normalno trcati a da urin ne procuri ili kad kisem ili kasljem. Uzasno me to sve iritiralo. Isla sam cesto
kod doktora, ali bih cula uvek jedno te isto.........vezbaj, vezbaj i vezbaj. Uporno sam vezbala, ali mi nikako nije pomoglo.
Pre dva meseca po prvi put dobijem prvi pravi savet od jedne babice na cemu sam joj preko neba zahvalna. Otisla sam u DM (inace zivim u Nemackoj)
i kupim sebi '' beckenboden-trainingshilfen/trainer'' (25 eura) To su inace tegovi po razlicitim tezinama (nalik tamponima) Koje drzim dva puta dnevno po 10 min.
u sebi i tako vezbam svoje misice. Daleko je intenzivnije nego vezbati na prazno. Nakon mesec dana sam oset_ila drasticnu promenu i evo vec sada nemam nikakav
Problem. Mogu se koristiti i tokom trudnoce. Sigurno je da ima vise zena Koje ne znaju da ovi tegovi uopste i postoje ( i ja sam bila jedna od istih) i nadam se da ce vam pomoci koliko i meni ukoliko ih neko od vas bude koristio.


< Poruku je uredio mamicak -- 16.1.2014 11:39:25 >


_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: oslabljeni misici posle poroda
19.4.2015 7:09:48   
branki*
IZVORNA PORUKA: sanjica1987

Pozdrav svima.Eto mene opet sa vama samo pod drugim nadimkom :) Inace sam LIMUNADA mozda me se neki i set_e.Porodila sam se pre 4 godine,pisala o tome vec al neznam dal ima ta tema jos uvek.imala sam bas tezak porodjaj,nisu me sili vec operisali jer mi je pukao glavni misic od guze,ali da ne duzim...taj misic mi je oslabio skroz pa nisam mogla zadrzati veliku nuzdu,proslo je cetiri godine malo je bolje ali nije kako su rekli,jos uvek nemogu 100 posto zadrzati,bas imam muke user posted image kazu da radim kogelove vezbe i radim al slabo e sad cula sam sa neke tegice ali neznam dal bi onu pomogli i za taj misic ili samo ko ima problema sa mokrenjem?ipak je to sve povezano zar ne?nadam se da ce mi neko pomoci bas sam ocajna user posted image


IZVORNA PORUKA: sanjica1987

htela sam napisati da slabo te kogelove vezbe pomazu s obzirom da je proslo 4 godine


limunado,nasla sam da si pisala u ovoj temi,pa sam onu prethodnu zatvorila..nadam se da ce se javiti neko sa savetom,ja ne znam nista o tomeuser posted image

< Poruku je uredio branki RR -- 19.4.2015 7:11:23 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: oslabljeni misici posle poroda
19.4.2015 10:36:38   
sanjica1987
Hvala branki.Nadam se odgovoru :(

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: oslabljeni misici posle poroda
19.4.2015 10:49:34   
Didy
Posavetuj se sa doktorom za te tegice.
Ja imam isto ponekad blagu neprijatnost kad trcim i skacem (npr. prilikom vezbanja). Nemam kad kasljem, kijam nemam ni kad skocim jednom-dvaput, ali kad npr. pola sata radim aerobne vezbe, onda osetim da sam malo nevoljno pjstila nekoliko puta, tj. ves mi bude mokar. Kegelove vezbe sam radila jos u prvoj trudnoci i posle i za vreme druge i posle i sad ih radim kad se setim, ali ne vidim napredak. I da, posle prvog porodjaja nisam imala tih neprijatnosti, vec posle drugog, koji je bio izuzetno lak, pogotovo u odnosu na prvi porodjaj. Jedino sto sam posle imala reviziju posteljice, ne znam da li to moze biti neki uzrok, po mom laickom misljenju, ne bi trebalo.
Ja imam neko drugo konkretnije pitanje za vas koje imate problem sa inkontinencijom - Da li vam nekad smeta prilikom odnosa? Konkretno meni nekad bude bolno u smislu da imam osecaj da je penis mm veci nego sto je bio, a znam da nije isao ni na kakve korekcije.user posted image Mislim, osetim ponekad kao da mu treba vise mesta, a znam da to ranije nije bilo tako i to sam isto primetila tek posle drugog porodjaja.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu sanjica1987)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here