|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
21.5.2013 11:31:45   
Modessty
lady da se nije napravio neki hematom ili tako nešto? Baš mi je čudno to što pišeš. Pitaj dr

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Oporavak posle porodjaja
21.5.2013 11:52:18   
lady_b
Ja kad uzmem ogledalce i pogledam nema ništa, sem što je malo sluzokoža crvena...a i ovako me ne boli nego samo kad se dira ili eto kad idem u wc.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Oporavak posle porodjaja
21.5.2013 11:54:05   
Modessty
ma onda ti je samo iziritirano. Hoće i od uložaka ako ih dugo nosiš. Probaj da stavljaš one od vatice i mrežice. Meni je nakon porodjaja najviše pomogao onaj antibakterijski sapun

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Oporavak posle porodjaja
21.5.2013 12:39:34   
lady_b
to sam i ja mislila, ali zašto me onda boli kad idem u wc user posted image ići ću na kontrolu za nekih 10-tak dana(ako prestanu lohije) pa ću baš reći dr..jer kontam da je od porođaja bilo bi odmah tako, a meni to krenulo nekih 10-tak dana posle porođaja.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Oporavak posle porodjaja
21.5.2013 18:25:11   
ivaMark
Lady, isto ovako je i kod mene... par dana posle porodjaja je pocelo tako da me boli, bukvalno kao da mi sve krece ka napolje... ne mogu ni da sednem lepo kada trebam da pi pi user posted image pa sedim nekako vise nagnuta ka napred... a nemam pojma od cega je to!

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 7:39:10   
lady_b
Ivo, ja stvarno ne znam.. Ali je baš nezgodno.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 9:18:43   
Modessty
ma sigurno je iziritirana sluzokoža pa u tom položaju najviše osećate. Zato i kažem uvek drugaricama da dok traje krvarenje da nose one obične mrežaste uloške sa vatom. Možete na primer da stavite neki odo ovih boljih uložaka pa onda preko taj od vate. Manje iritira i ranu i sve ostalo. A ako vas negde zateže previše onda proverite da li su svi konci izvadjeni. Meni se desilo da je jedan ostao i baš mi je pravio problem

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 11:41:05   
ivaMark
Mod, koristila sam u pocetku one mrezaste uloske, poslednjih desetak dana samo vatu obicnu.. bas mi po malo curka a oni ulosci su mi nekako veliki bili! Ne verujem da je od toga, jer boli unutra... nije spolja user posted image konce spoljne su mi izvadili a unutrasni cekam da pocnu sami da otpadaju, mada do sada nisam primetila ni jedan da je ispao user posted image ... mozda su bili jako nezni pri porodjaju pa nam je to povredjeno...nemam pojma!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 12:01:17   
lady_b
Ja konaca više nemam nikakvih(bar se nadam) a što Iva kaže, ne boli s vana nego baš unutra. A ja sam koristila mrežaste uloške prvih dana a onda mi je patronažna savjetovala da koristim ove krpene pelene(tetra) da ih isječem i koristim umjesto uložaka zbog rane, jer je tada bilo baš vruće i ona kaže da tako teže zarasta kad se koriste ovi mrežasti, logično je, jer se sve upari dole user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 12:09:12   
Sanja90
Vidim da pricate o tome da osecate kao neki pritisak unutra kao da ce vam sve ispasti,moram vam reci da je to normalno,evo ja i sad u trudnoci ponekad tako osecam,ne znam kad ste se porodile ali trajace to nekih desetak dana,a i ponekad ovako tako je kod mene bilo. Uzmite ogledalce pa gledajte dole svremena na vreme pa ako primetite neke cudne promene javite se lekaru.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 12:41:46   
Trcosava
Sanja, Lady se porodila pre mesec dana. Iva je isto tu negde.

Jedino što meni pada na pamet je, u Ivinom slučaju, je zatežu unutrašnji konci. Ne znam da li su i Lady ušivali unutra.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 12:55:10   
Sanja90
Da trco,moze biti i od konca i od ovog sto sam ja napisala,najbolje nek prate i onako cim im prestane krvarenje moraju na redovnu kontrolu... ma bice sve to dobro...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 13:16:42   
ivaMark
Trco i meni je palo na pamet da je od tih unutrasnjih, jer nemam pojma koliko ih je (i bolje da ne znam... samo bi se nervirala i ovako je dr stedeo na koncu pa sam ostala nedosivena spolja, nadam se da nije i unutra stedeo user posted image )

Sanja, veruj mi da minimum jednom dnevno gledam kakva je dole situacija user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 13:20:06   
Sanja90
Neka i treba da se gledas doleuser posted image
Kako sme da stedi na koncu i da ne zavrseuser posted image Stvarno nisu normalni...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 13:27:37   
ivaMark
to se ja zezam da je stedeo, ali stvarno nije dovrsio.... mada, ne znam-mozda tako treba, probacu da objasnim: kako je secena pa onaj deo rane ka ulazu user posted image je ostao nekih 5mm neusiveno i kada malo pomerim deo user posted image koji nije secen da pogledam malo dublje vidim da je tako i unutra... izgleda nedovrseno user posted image i desavalo mi se par puta da kada se pomerim nezgodno da se povredi tu i da se zacrveni... jadna ona! poludela sam kada sam videla ali sta sada mogu da uradim-nista....

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 13:38:31   
Sanja90
A jooojuser posted image Ua za doktorauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.5.2013 16:24:28   
lady_b
Kod mene nije od konaca sigurno, em što ih više nemam em što mene boli u dijelu kad razmaknem unutrašnje usnice,tačno ispod klitorisa. Svakako ću ići kod dr pa ćemo vidjeti šta je u pitanju.. hvala user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Oporavak posle porodjaja
24.5.2013 11:03:18   
ivaMark
Lady, pade mi na pamet nesto: jesi li imala kateter? Meni su stavljali, pa mi se mota po glavi da nije od toga user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Oporavak posle porodjaja
24.5.2013 18:43:31   
majared
Aha, najzad tema na kojoj cu moci da kukam a da me ne gledaju kao da sam poludela. Rana me jos boli ali izdrzljivo. Problem mi je user posted image . Boli me kad piskim, plasim se da niisam navukla neku infekciju. Sutra cu da uradim urinokulturu ako je to uopste izvodljivo zbog krvarenja user posted image

< Poruku je uredio majared -- 24.5.2013 18:44:25 >

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Oporavak posle porodjaja
24.5.2013 20:43:25   
Moiraina
Ja sam imala isti problem posle porođaja i kod mene je ipak bila infekcija user posted image
Obavezno uradi urinokulturu, bez obzira na krvarenje.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Oporavak posle porodjaja
25.5.2013 12:21:43   
lady_b

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Lady, pade mi na pamet nesto: jesi li imala kateter? Meni su stavljali, pa mi se mota po glavi da nije od toga user posted image


Nisu mi stavljali kateter, ali čini mi se pomalo prolazi user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2013 9:52:08   
mali_mis
Lohije mi prolaze. Rana od epiziotomije zarasla i ne zeza, ali zato zeza ona unutrasnja od pucanja. I to na isti fazon kao kod lady_b. Kako vreme prolazi sve manje, ali i to nervira.
Sledece nedelje idem na pregled, pa cemo da vidimo.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2013 10:13:31   
majared
Ja sam mislila da mi nikada nece proci bolovi. Tacno posle 40 dana sve je proslo kao rukom odneto

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2013 15:08:10   
ivaMark
Da li sam ja luda ili je normalno da me boli i dalje rana tj. jedan deo samo... onaj pri ulazu (da se tako izrazim), proslo je dva i po meseca a ja ne mogu jos da se opustim kada se tusiram, ne mogu toalet papirom da predjem preko, jer me boli a i odnose izbegavam-tako me nekad zaboli da je to uzas... Bila sam danas kod dr i on mi je rekao da je sve u redu user posted image a to da mazem pantenolom ili nekom kremom protiv strija ili oziljaka user posted image .... Stvarno cu da odlepim vise od toga!!!

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2013 15:25:55   
majared
Meni je pomoglo ulje od kantariona

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here