|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
13.2.2010 19:45:37   
Markovicka
Svaka zena zna sta je najbolje za nju. Meni jer recimo trebalo da mm i ja budemo sami sa bebanom i da se osecamo kao porodica. Prvih nedelju dana je on dobio slobodno od firme i super nam je bilo, sledecih nedelju dana je bila moja mama i dosta mi pomogla oko kucnih poslova, ali opet mi je nekako smetalo njeno prisustvo u garsonjeri, jedan krevet a svi bi da legnu, nemoz se ljubiti, maziti, svi se sudaramo koliko je tesno....Onda sam joj rekla da moze da ide, da mogu sama i eto od tada smo nas dve same dok tata ne dodje sa posla. Sve radim, nju cuvam, nekad otkidam od umora, ali dobro mi je ovako, ne bih menjala...jednostavno tako se osecam, a svi kazu da sam luda i da to ne valja.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Oporavak posle porodjaja
13.2.2010 23:24:14   
mejra81
Ja sam samo iznela kako je meni bilo i sta mi je odgovaralo...
Mislila sam da cu moci sama(tako sam htela) medjutim ona je imala bas jake grceve i po ceo dan,bukvalno nije spavala,
samo nocu...Psihicki me je izmorila,bukvalno nisam mogla da se na 5min odvojim od nje...Meni je bila svekrva,svaki dan...
Koliko nisam mogla da je podnesem,toliko nisam mogla ni bez nje...
Sad je druga prica...Sad smo same do 5 popodne ali ona odspava dva puta za to vreme...

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Oporavak posle porodjaja
25.2.2010 21:11:10   
Anck Su Nmaun
Odlican tekst! user posted image

Bas ovih dana razmisljam o ome jer treba da se selim pa razmisljam sta cu i kako cu????

Al najvise od svega razmisljam ...o tome kako cu se snaci s bebom ( moje vecito razmisljanje) ... znam da ce mi trebati pomoc iako bih ja volela da mogu sve sama i sa mm!
Inace nisam tip koji  za sve zivo zove onoga ili ovoga ( naravno da ne spominjem vise pomoc muza se podrazumeva)

Sad kad pricam s mamom kako cemo i stacemo...stalno me ohrabruje da cu ja to sve moci i da mi je ona uvek tu ako treba ... da je ona sama sve mogla kad je dobila i brata i mene i da to nije teska matematika!

A sa ostalima ( gostima i savetima) cu se vec nekako izboriti user posted image

I jedva cekam onaj dan  kad budem mogla da kazem... ih sve to prodje i u trenutku ti se cini da  se neces snaci a sad se smejem tome!user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 0:09:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Molim ako vec ima tema da spojite i da mi date link, ja nisam nasla.

Interesuje me kako i koliko brzo ste se oporavile od prirodnog porodjaja?

Naime, svugdje nekako pisu iskustva porodilja sa carskim rezom. Pa sam ja mislila kad mi je krenuo porodjaj prirodnim putem - super, bar se necu namuciti oko rane. Medjutim...Meni je uradjena epiziotmija. I neka je jer je Lara bila obmotana pupcanom vrpcom i jedva je proplakala, imali smo los Apgar. Ali, mene je rana boljela 20 dana poslije. U pocetku nisam mogla da hodam, a o sjedenju da ne pricamo. tek sam se negdje sedmi dan usudila sjesti na slauf i to je bilo jeeeeedva. Nema sta nisam procitala i probala da smanjim bol. Mazala kantarionom. Prskala Bivacin sprejem. Na kraju sam odustala i pustila je da se  susi i to mi je cini mi se najvise i pomoglo.

E sad ja se bojim sledeceg poroda ako opet bude morala epiziotmija Stvarno nisam slabic i nisam od onih koji kukaju da ih sve boli, ali ovo mi je bilo grozno i ne znam u cemu je problem. Prija koja se porodila isti dan kad i ja, kod iste doktorice, nije ni osjecala ranu, odmah je setala i tako to. A ja...kao jadnica Meni porodjaj nije uopste bio strasan. Cak bi se usudila rec da je bezbolan u odnosu na ono na sta sam se ja pripremila. Ali ovo...Mozda sam imala takav utisak jer je to trajalo, i trajalo i nije se nazirao kraj, pa su mi i zivci bili tanji?!

Da li imate neki savjet koji vas je spasio muke?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 0:12:52   
choopa choops
Hvala OTI user posted image

Evo da dodam jos jedno pitanje od tamo, a to je

Da li vas ponekad bole kosti dolje?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 0:14:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Hvala OTI user posted image

Evo da dodam jos jedno pitanje od tamo, a to je

Da li vas ponekad bole kosti dolje?



e ovo ce morati mame da ti odgovore...
i mene zanima

MAME???

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 31
   [Obrisana poruka]
3.3.2010 6:07:56   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 11:44:33   
Shishica
A sta sa stomakom?

Od cega zavisi da li ce se vratiti u normalu neku..sem od toga koliko smo se ugojile..???

Haaa???
Sta da se radi i ne radi..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 33
   [Obrisana poruka]
3.3.2010 13:23:43   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 13:37:56   
AtenA
tekst je odlican i zena se stvarno treba tako ponasati i postaviti!
Samo sto ja imam problem i ni prvi put se nisam tako ponasala(iako mi je posle prvog porodjaja bilo stvarno lose i trebalo mi je vremena da se vratim u normalu) a ni sada!Tako da mm zna mene da pita kako ja ne mogu ili ne stignem nesto da uradim,i koliko meni treba vremena to da se oporavimuser posted image ,najbitnije je da imate podrsku i razumevanje,ali ja sam dobrim delom sama za to kriva!


(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 13:41:25   
AtenA
IZVORNA PORUKA: Shishica

A sta sa stomakom?

Od cega zavisi da li ce se vratiti u normalu neku..sem od toga koliko smo se ugojile..???

Haaa???
Sta da se radi i ne radi..

a sto se tice toga mislim da je to stvarno sve individualno!
meni se jako brzo sve vratilo u normalu posle prvog porodjaja,a i sada mi je stomak skoro kao sto je bio,cak kada sam izasla iz bolnice bolje sam izgledala,jer sam sada nabacila koje kilo

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 13:44:58   
Rivana
Ja sam se posle porodjaja jako dugo oporavljala neka tri i po meseca, mama je bila kod mene dan i noc neka dva meseca posle je dolazila ujutru i odlazila uvece, kad sam izasla iz bolnice bebu nisam mogla cak ni da podignem iz kreveca, hvala Bogu pa je mama bila uz mene.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 14:36:54   
Trcosava
@ choopa - skoro isto smo prošle, iako je meni sve relativno bolje bilo kasnije, ali kako porođa nije boleo - epiziotomija mi je bila čini mi se užas - otekla, podlivi... boli - pila sam paracetamole za bol. Posle nedelju dana sam pila nku polovinu tablete i to pred spavanje. Sela sam nekih 3-4 nedelje posle. I tad su mi se kočili kukovi

a na text - sve je to super ali ja sam SAMA! Tako da super za one kojima mama i tata, svekrva i ostali imaju da pomognu. Mm radi od 8-16, dok dođe kući 17... Zna da ostane i duže... Moji su bili prve 3 nedelje ovde, ni sekundu se nisam odmorila. Prvo je bilo mnogo njih na malo prostora. Drugo ja sam debil pa ana ad se budila noću, moj tata je nosao a ja sam sedela i gledala - jer zaboga kako ja da spavam kad moj otac nju ljulja. Kad su moji otišli - sve sam preuzela ja. Usisavanje, kuvanje, peglanje.... Muž je dobio 15 dana slobodno koje je iskoristio kad su moji otišli, tad je bilo ok... A posle smo same bile...


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 16:03:48   
choopa choops
Joj cure ajde pa nisam sama. Kad vidim kako svi pisu grozno o carskom rezu (sto vjerujem i da jeste), ali niko ne pominje da ovo nije bajno. Mislim ne porodjaj (porodjaj je mila majka), nego ova prokleta ranauser posted image user posted image

Znaci vi nikako ne osjecate bol u kostima. user posted image Ja ponekad kad je promjena vremena imam takvu neku bol kao da mi neko steze kosti user posted image Kad sam se poradjala babica me izmjerila tek kad je ona vec dobro bila spustena i jedva je namjestila onu sipku (user posted image ne znam kako se zove), i nesto je kometraisala sa ovom drugom kao da sam preuska??? Ja sve nesto mislim da nije zbog toga????


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 16:06:53   
choopa choops
Eh da rivan/a  a zasto bas tri mjeseca???? UH ti si onda jos i gore prosla.mjeseci

Oti mislim da to sve zavisi od koze, a bome i od karaktera user posted image Ja nisam nista vjezbala user posted image , a stomak mi se izravanao tek za nekih 9/10 mjeseci. A smanjio se poslije mjesec dana user posted image . Mada sigurno treba radit vjezbe, ali eto...ja sam malo neodgovorna user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 16:16:33   
Dora
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Joj cure ajde pa nisam sama. Kad vidim kako svi pisu grozno o carskom rezu (sto vjerujem i da jeste), ali niko ne pominje da ovo nije bajno. Mislim ne porodjaj (porodjaj je mila majka), nego ova prokleta ranauser posted image user posted image

Znaci vi nikako ne osjecate bol u kostima. user posted image Ja ponekad kad je promjena vremena imam takvu neku bol kao da mi neko steze kosti user posted image Kad sam se poradjala babica me izmjerila tek kad je ona vec dobro bila spustena i jedva je namjestila onu sipku (user posted image ne znam kako se zove), i nesto je kometraisala sa ovom drugom kao da sam preuska??? Ja sve nesto mislim da nije zbog toga????



Nisam primetila da svi pišu grozno o carskom rezu, baš naprotiv, mislim da ako se na vreme uradi oporavak je veoma brz i nije puno bolan. Imala sam 2 carska reza, mislim da je sve to manje stresno za bebu i ženu i nedelju dana posle CR zaboravila sam da sam se porađala. Za CR ne vezujem neki bol osim kad sam morala prvih par puta ustati iz kreveta, ali to traje trenutak.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 16:17:28   
Dora
I da, znam jako puno žena sa komplikacijama na porođaju i ni jednu sa komplikacijama na carskom rezu.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 16:28:27   
LillyT
Hm, ja poznajem razne, i one koje su se oporavljale bas dugo i posle prirodnog i posle carskog, sve je to individualno i jedan i drugi porodjaj imaju prednosti i mane, mislim da to vise zavisi od zene. Uostalom, opravicemo se kada se oporavimo, necu da mi iko meri vreme, ako hocu, ima da lezim cetiri nedelje. Imamo pravo na to. Sestra mm-a je uredno lezala oko tri nedelje, svaki dr je odusevljen kako joj je rana zarasla. Jednostavno, dok joj se nije ustajalo, nije ustala. Ja to podrzavam. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 16:52:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Eh da rivan/a  a zasto bas tri mjeseca???? UH ti si onda jos i gore prosla.mjeseci



Rivana je bila u bolnici poslije poroda,kod nje se dosta toga zakompliciralo,pročitaj njenu priču u porođajne priče!

A što se tiče ovih bolova koje spominješ i ja osjećam ponekad,valjda sa promjenom vremena,istu bol kao od epiziotomije samo umanjeno normalno.
Ne bi rekla da me kosti bole nego kao neka težina,kao da me nešto raskida i moram da legnem a ponekad i popijem tabletu protiv bolova,a rana mi je zarasla katastrofalno baš se vidi da mi je odmah drugi-treći dan ispao zadnji konac user posted image
Nisam ni ja mogla da sjednem 22 dana i onda sa oprezom na kukove,ali sam bila poslije poroda 7 dana u bolnici sa malim zbog povišenog bilirubina i morala sam normalno da ga dojim svaka 3 sata a za to su nam bile postavljene drvene klupe...tu sam se sredila.

< Poruku je uredio Lu RR -- 3.3.2010 16:53:24 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2010 17:28:06   
Lu
choopa evo imamo temu ako te zanima
EPIZIOTOMIJA



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2010 20:15:42   
Modessty
Meni je rana brzo zacelila. Konce su mi skinuli sedmog dana nakon porodjaja i onda sam mogla normalno da sedim. Pripazila sam se još koji dan od sedenja na trdim stolicama i to je to. Muž mi je obradjivao ranu i on je nekon jedno nedeelju dana od skidanja konaca primetio da viri još neki končić. Pošto nikako da sam otpadne otišla sam kod mog dr i ispostavilo se da dva konca nije video prvi put pa smo ih tad uklonili. Sad nemam nikakvih problema, ništa me ne zateže i ne boli me rana. Jedino neznam kad odpadaja oni unutrašnji konci? user posted image
Inače još uvek krvarim po malo, a prošlo je evo skoro mesec dana. Desi mi se po nekad dok dojim bebu da me kao malo zabole jajnici, ali ništa strašno.

Moj muž nije radio dve nedelje, ali smo od toga bebea i ja nedelju dana proveli u bolnici. Mnogo mi je značilo što je bio tu prve nedelje po izlasku iz bolnice. Naročito što sam imala temperaturu zbog mleka pa je Danila tata presvlačio i brinuo o njemu. Sad kad mm radi mnogo mi znači pomoć moje mame koja dotrči kad god nam zatreba. Ona sredi stan, ispegla veš i tako to. Kad me ne ubije temperatura uspem da skuvam ručak i to je to. Mm trpa sudove u mašinu, prima goste, ide u nabavku, čisti i još i brine o meni kilavoj zbog temperature. Kad sam ok onda se trudim da odspavam kad beba spava, ali mi priznajem ne ide baš od ruke. Ja neznam kako žene postižu čak i da jedu na vreme?!

Pre neko veče sam se isplakala mm na ramenu. Plakala sam jer "nisam dobra mama, ne mogu sve da postignem, ne mogu da uvedem neki red u naš život, ne mogu da brinem o bebi jer me ubije temperatura...." Posle jedno pola sata ridanja bilo me je mnogo bolje i lakše.
E sad me hvata da sanjam razne glupe opterećujuće snove. Uhhhh! Valjda ću preživeti!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Oporavak posle porodjaja
5.3.2010 15:22:15   
choopa choops
Lu hvala na linku user posted image

Dora ma oko mene sve zene (osim moje sestre) koje su rodile na carski kazu, blago tebi ti si rodila prirodno, ne znas ti sta su bolovi user posted image user posted image mislim...moja sestra je imala dva carska, i ona je bila sasvim OK. Nista strasno. vec je sedmi dan bila kao nova. A ona je inace stravic user posted image Boji se i zubara, pa mi je ovo bilo malo nelogicno user posted image

Lilly ma i ja sam lezala non stop. Mm mi je donosio L svaka tri sata na podoj user posted image i nocu se budio. Ali morala sam malo i da setam radi vena i svega...

Modesty meni niko nije vadio konce??? user posted image Zar ne postoje neki sto se apsorbiraju?user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 1:10:03   
Modessty
meni spolja bili ovi što se skidaju a imam (ili sam imala user posted image ) i unutra one što sami ispadaju.

Meni je problem temperatura zbog mleka. Par dana sam dobro, pa onda me jedan ceo dan zakuca za krevet temperatura koja ide i do 39,7! Tako bude ceo jedan dan, a uveče padne temperatura. Sutra dan nisam ni za šta jer sam iscrpljena od predhodnog dana.
Možda je zato što su mi velike grudi pa se uvek začepi neki kanal user posted image
Dečko sisa na tri sata, a danju i češće. Izmuzavam se kad god osetim da ima potrebe. Po nekad mi se čini da samo dojim i izmuzavam se po ceo dan i noć. Nemam vremena da radim bilo šta drugo. Kad nam neko dodje u goste mm je tu glavna domaćica. Ja samo dajem savete šta i kako da uradi.
I iscrpljena sam. Čak ne mogu da stignem da uživam u bebi i majčinstvu. Dešava mi se da se skoro uspavam kad ga dojim. Počnem da se gubim od neispavanosti i nemam pojma kolko ga dugo dojim ni da li je sve vreme sisao ili je zabušavao i dremao.
Evo sad recimo da bi vam otkucala po nešto odričem se svesno vremena za spavanje. A to može mnogo da me košta.
I posle nek mi kaže neko da je porodjaj strašan!!! Fuj! Ni upola u odnosu na sve ovo posle porodjaja!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 1:13:17   
Anoniman
Mod, kako si se ti porodila? cr?
Izvini ako se ponavljaš...
Inače, izdrži.Niko neće umesto tebe .Nikako ne možeš biti loša majka. Znam koliko si ga želela...
Znam da je teško...user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 1:14:58   
gagana83
Uf,mislim da smo se sve tako osecale...
Ako je za utehu proci ce dok lupis dlanom o dlan,neces ni primetiti a on ce poceti da brblja,smeje se......Sad ce lepo vreme,iskoristi to za setnju...
Znam da je tesko ali moras da oizdrzisuser posted image

BTW meni su i spoljasnji konci bili oni sto sami ispadaju.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here