|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 17:31:36   
aleksandraz
Znate sta jedino sta me nervira je trbuh jer nikako nece da se vrati na staro ali i to cemo da resimo kako i visak kilograma.Imam jedna efikasna dieta isprobana.Garantovano za mesecdana se namaluva od 10-15 kg.Dietata je na bazi kiselog mleka i protokali a inaku sastavio je dr Zan Mitrev moze nekoj od vas je cul za njega.Poznat kardiohirurg.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 20:53:22   
buhla
ja sam imala cr pre 17 dana... u bolnici sam vec sledeceg dana po malo setala.. malo me zeznula krvna slika, dobila transfuziju... ali sam generalno bila ok, rana me nije bolela... rekla sam sebi da kad dodjem kuci da cu da odmaram, da ostavim muzu i mami da se oni bakcu oko bebe i stana, ali ipak nisam izdrzala, skakala sam uvek kad je trebalo da se uzme beba iz kreveca, ja ga presvlacila mm ga drzao a ja kupala, mada po nekad ga uzmem ja i pod slavinu ga operem kad se bas ukaki, spremala rucak za goste... jedino sto jos uvek ne radim ja to je pranje i peglanje, kao i sredjivanje kuce, to radi moja mama, ona dodje kod mene da prespava, pa ujutru ili uvece sve to odradi. oko deteta ne dam da mi se iko mesa i mozda i preterujem.
sto se psihickog oporavka tice... imala sam prvih par dana krize kad sam iz cistog mira plakala, ali mislim da je to vise od same traume od bolnice u kojoj sam provela vise od mesec dana nego od samog porodjaja.
trenutno se osecam i psihicki i fizicki ok... nadam se da ce tako da ostane do daljnjeg!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Oporavak posle porodjaja
30.4.2010 10:32:23   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Dora

Joj, Rivana, bas si lose prosla. Na zalost, treba da zahvalis Bogu sto si ostala ziva. I ko je kriv? Niko...

Na kraju niko nije kriv....ma nema veze bitno je da moj Luka ima mamu!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Oporavak posle porodjaja
30.4.2010 10:34:33   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image user posted image Rivana! Zena borac!

user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.5.2010 21:39:09   
Modessty
I meni nikako stomak da se smanji. user posted image
Bila sam neki dan kod mog ginekologa i kad sam prokomentarisala kako ne mogu ni da pomislim da udjem u staru garderobu zbog stomaka on mi reko da mnogo žurim. Kaže da moram svom telu dati vreme i da koliko se sve širilo toliko će mu verovatno trebati da se vrati u normalu. Plus pošto dojim dijete ne dolaze u obzir sve dok bebac ne predje na čvrstu hranu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.5.2010 21:41:15   
Ana RR
Mod, samo polako, uzivaj i ne misli na kilograme user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.5.2010 22:54:42   
sneza24
Mod posle 8,5 meseci ja jos uvek nista ne nosim od pre trudnoce sem jednih farki.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.5.2010 23:15:08   
Anoniman
joj ne stajte mi na muku
ja sam uvek bila tanka u struku a butine i zadnjica su mi bile problem
i navikla sam da kad kupujem pantalone imam problem ali kad kupujem majice, tunike milina
neki dan ja u butiku i kao hocu da kupim neku tuniku.
CVRC!
stoji mi kao kretenu..stomak se vidi na kilometar..

i to bre nije koza nego salo!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 21:53:49   
Ivanka 75
Nadam se da će mi neko pomoći savetom u vezi problema...
Pošto sam se porodila pre mesec dana, rađena mi je epiziotomija i revizija, oporavak teče bez problema, rana od epiz. je lepo zarasla, osećam nelagodnost kad sednem, ali i neprekidni bol koji sam pripisala pocepanom i ušivenom grliću i materici zbog revizije. Tek danas sam videla da me u stvari boli nešto drugo... Otekla mi jedna strana usmina...
Da li je neka od vas imala sličan problem i kako ga je rešila?
Da napomenem da su mi u trudnoći svi nalazi bili uredni i da nisam imala nikakve bakterije i infekcije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 21:57:54   
choopa choops
Ivanka, pravo da ti kazem ne znam. Ja nisam prvi put ni gledala ranu zbog straha user posted image user posted image Ali da sam na tvom mjestu definitivno bih posla kod ljekara. Moze biti da je bezazleno, tipa otok od rane i treba vremena da splasne, a moze bit svasta nesto. U svakom slucaju nadam se da ce ti proci sto prije user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 22:43:03   
MASHKA
Ivanka iz ličnog iskustva ne znam ali moja drugarica je posle porođaja imala nešto slično:
naime, bila joj je otekla jedna usmina i curela je neka gnoj, kaže kao kod bubuljice. posle par dana je otišla kod ginekologa i on joj je rekao da je to neka žlezda koja luči vlaž i nalazi se po jedna sa svake strane. poremetila se posle porođaja zbog hormona... ona joj je to lečila par dana i sada je sve u redu!
e sad ne znam da li je to i kod tebe slučaj...jel ti gnoji?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 22:49:16   
Ivanka 75
Nemam pojma, mislim da ne gnoji jer je skroz crveno i otečeno ali mnogo boli.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 22:50:47   
MASHKA
pogledaj malo bolje, ako negde ima gnoja onda je to to!
ma u svakom slučaju poseti ginekologa sutra...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 22:51:54   
Anoniman
Ivanka , meni to liči na upaljenu Bertolinijevu (Bartolinijevu) žlezdu . Ona se nalazi tamo "dole" i zna da se "zapuši" pa i zagnoji , praćeno bolom , i naravno , otokom . Ne znam da li je to kod tebe ... Možda je sada epiziotomijom iziritirana ...

Čekaj da nađem nešto na netu pa da ti postavim link , da imaš predstavu o čemu pišem ...

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 22:53:43   
MASHKA
BubaMira i ja pričamo o istoj žlezdi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 22:56:48   
Anoniman
Evo , Ivančice , imamo čak i ovde na RR temu KLIK

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 22:57:40   
Anoniman
Ja sam kuburila sa Bartolinijevom žlezdom. KLIKNI

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 23:06:12   
Ivanka 75
Hvala na linku, odoh da vidim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.11.2010 23:08:26   
Anoniman
Moj je uvodni, anonimni post, pa ako te nešto zanima, pitaj. 

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.11.2010 0:41:32   
Ivanka 75
Zagledala sam, nema nigde gnoja niti rupice na koju bi izlazio. Samo je crveno i otečeno i baš između usnica ka stidnoj kostiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.1.2011 15:48:58   
Jele
Žene, mene evo posle mesec i po dana od porođaja razbijaju prepone, donji deo stomaka, ma ceo taj deo, kao da imam najgoru upalu mišića plus oštar bol... Često jedva ustanem iz ležećeg položaja i kada hoću da se okrenem na drugu stranu u krevetu... Ne znam šta je... Posle Uroša su me prepone užasno bolele duuugo, bilo je momenata da nisam mogla da hodam, tj. dignem nogu da napravim korak... Kada sam to rekla mojoj dr, reče to je normalno posle porođaja... Ne znam meni to nije normalno, videću koliko će ovaj put trajati... Jel' imala neka od vas sličan problem i šta je zaista bilo u pitanju?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.1.2011 16:01:37   
Brana
moguce je da te bole prepone jer se na porodjaju bas taj deo siri pa mozda su se misici upalili mene su bolele prepone pre porodjaja i dr. mi je rekao da je to normalno jer se same prepone sire i pripremaju za porodjaj,ali sve u svemu ne brini trebalo bi uskoro da se sve vrati na svoje mesto i da bol prodje!user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.1.2011 16:19:48   
Maryna1
i meni su jako bolele prepone posle porodjaja, vidim da nisam jedina, mozda tek posle 2 meseca sve je nekako stabilizovalo!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.1.2011 20:34:25   
strahinja11
znaci ipak nisu stari ljudi dzabe rekli da babinjare traju 40 dana...

jel istina da je bas toliko potrebno za oporavak posle porodjaja ili je to sve individualno?

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.1.2011 20:43:58   
Daca88

IZVORNA PORUKA: strahinja11

znaci ipak nisu stari ljudi dzabe rekli da babinjare traju 40 dana...

jel istina da je bas toliko potrebno za oporavak posle porodjaja ili je to sve individualno?

individualno je...ja sam se super osećala posle 3 nedelje,ali krvarenje je trajalo 6 nedelja okruglo,a odnose sam mogla imati(a da me ne boli užasno)tek posle 4 meseca,a sve pre toga je stravično bolelo(barem je kod mene bilo tako.
Fizički oporavak mi trajao 3 nedelje,a psihički sam odmah bila super(čim sam stala na vagu i videla da su otišli sa porođajem svi trudnički kilogramiuser posted image )

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here