|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nocno mokrenje
3.7.2015 17:04:26   
mila83
Moj sin je imao period(pisala sam ranije o tome na ovoj temi) kad mu se to desavalo,nekih nedelju dana..i mislim da je bio prehladjen. Ali to nekako ne racunam u problem nocnog mokrenja,kao sto majke imaju sa decom,kao Dijana npr.
Ne znam Dijo,mozda je Viki u pravu,kad bude jos malko stariji,samo ce se to srediti.
Moja drugarica ima problem sa tim i sa svojim sinom,mislim da sam o tome pisala u novembru prosle godine u ovoj temi..i to mi se cini kao bas ozbiljan problem...A ona samo odlaze odlazak kod psihologa..a dete sad najesen krece u prvi razred. Taj decak se cak jednom kod nas ukakio u gace i samo se poceo skidati na sred dnevne sobe,bilo je bas neprijatno..Sad to vise ne radi, ali piskenje mislim da je ostalo ..inace je skroz zdrav,prav decak, sto se kaze...(blizanac inace,ima i sestru)

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Nocno mokrenje
3.7.2015 17:10:08   
veselicaa
Au Mila pa taj decak je bas veliki.Moje su do 2,5 godine zavrsile sve to sa pelenama.Videla sam da ima dece koje i ranije nauce a i dosta kasnije tako da mislim da smo mi bas kada treba to naucili.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Nocno mokrenje
3.7.2015 17:13:08   
mila83
jeste Veselice,to je bas pravi period kada su tvoje devojcice naucile,kazu izmedju 27 i 32.meseca da je najbolji period za ostavljanje pelene i sticanje higijenskih navika.Ima to veze sa psihom...
Ta moja drugarica je inace dobila i bebu,i misli da se to pogorsalo od tada..Bas treba da se vidimo ovih dana pa cu je pitati kakva je sad situacija.Nismo se videle neko vreme.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Nocno mokrenje
11.7.2015 8:39:30   
mila83
Bila mi je prijateljica nedavno sa decom.Kaze da se situacija malo stabilizovala,iako je motrila na sina da ide da piski i podsecala ga. Kaze da se jos to desava.Ja bih ipak trazila neko strucno misljenje,ali nisam hela da se mesam,vec sam joj jednom rekla svoje misljenje.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Nocno mokrenje
11.7.2015 10:32:29   
vikiveki
Svako dete je priča za sebe,to sam se uverila na svojoj deci ali i na deci iz vrtića,tako da ne postoji neki optimalan period kada treba odvikavati dete od noćne pelene,ja sam uočila da kada dete počne samo da skida pelenu jer mu smeta tada treba krenuti sa odvikavanjem,i dnevne a ubrzo i noćne pelene.Kod mene je ćerka relativno brzo skinula pelene i kada je jednom skinula nikadda više nije se upiškila ni danju ni niću dok je sin skroz druga priča,a ovaj najmlađi je dugo nosio pelene ali kad je skinuo nije više vraćao

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Nocno mokrenje
11.7.2015 10:38:55   
mila83
Moji su brzo skinuli nocn pelenu,sin pogotovo,odjednom sam ukinula sa dnevnom.A cerki postepeno,iako uopste nije trebalo,bila pelena stalno suva. Videcemo kako ce T ,sl.godine nas to cekauser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Nocno mokrenje
11.7.2015 10:42:35   
vikiveki
Tako je MIla samo polako...ja sam sa srednjim sinom imala muke jer je on dugo piškao preko noći i posle skidanja pelene već sam pisala o tome

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Nocno mokrenje
11.7.2015 18:39:38   
veselicaa
Ja sam vec pisala o tome da su moje tog dana kada su ostavile pelene,prestale i sa nosenjem pelena preko noci,Nismo nikada imali probleme sa tim da se upiske preko noci.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Nocno mokrenje
2.11.2015 19:30:39   
taitha
pozdrav!imam jedanWet-Stop3 alarm za prodaju!posle 10godina problem je resen! :mozda ce pomoci jos nekom!-koristili smo ga samo mesec dana,od tada mokrenje u krevetu ne postoji! basicmelinda79@gmail.com

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Nocno mokrenje
2.11.2015 21:49:05   
dijana1*
Vec nekih mesec dana ga ne budim da piski. Situacija se popravlja ali problem nije resen. Uglavnom par noci bude suv pa se upiski pa ponovo suv. Nema pravila. Nekada sam ustane oko 2-3-4 h piski i vrati se u krevet a nekada izdrzi do jutra. Ali cim ustane trk u vc.
Pricamo dosta o tome.
Dogovorili smo se kada prestane skroz da piski dobice krevet na sprat. Zalepili smo papir na frizider ( vidno mestouser posted image ) i pisemo svaki dan sta smo uradili , datum , smajlic + i tuzic -. Prvi dan je dobio plus jer se nije upiskio ali nocas jeste pa je jutros dobio minus. Bas se smorio. Kada je dosao iz vrtica rekao je e mama ne mogu ja toliko da cekam da bi dobio krevet na sprat sada cu malo da te zeznem. Uzeo olovku i poceo da pise pluseve. Etoooo imam mnogo plusica sada moze krevetuser posted image user posted image user posted image
ko je ovde lud hahahahaha

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu taitha)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Nocno mokrenje
31.1.2016 19:47:44   
Mak
Pozdrav svima!
PI PI ALARM marke "ROGER", korišten je 6 meseci. U sklopu alarma se nalazi resiver i transmiter, gaćice bih poklonila. Cena 6500 din.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Nocno mokrenje
1.2.2016 2:13:12   
dijana1*
Mak koliko ste dugo koristili aparat,da li vam je pomogao? Koliko dete ima godina?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mak)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Nocno mokrenje
1.2.2016 11:29:05   
WhiteSnow
Moram da se nadovezem na ovo. Moj sin stariji 5 god i dan danas uvece piski u krevet, nikad preko dana samo tokom noci. Mi smo u Novembru 2014 uzeli taj pi-pi alarm koji pisti, svetli i vibrira mu na ruci i sve je bilo ok dok god sam ga ja budila kad se alarm oglasi jer on ima jakooo, jakoooo cvrst san oduvek. To je trajalo 8 meseci i onda sam odlucila i rekla vise nema budjenja, ni alarm ni ja. Ne moze doveka da traje, mislim samo da ima veze sa precvrstim snom jer sve fizioloski je u redu. Mladji sin, sad ce 3 god. uopste ne piski nocu nego se probudi i trazi da piski ili prespava noc. Obojica su sa 24 meseca ostavili obe pelen, tj nisam ako skidam dnevnu htela da ostavim nocnu. Tako da sve je do deteta.
Sad se najcesce desava da samo malo pusti ii tako se probudi jako se retko desi da se bas skroz upiski.

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Nocno mokrenje
1.2.2016 22:20:48   
Mak
"dijana1RR"
Devojčica je sada 7,5 godina. Problem sa kojim se borimo nije samo noćno umokravanje već je problem i dnevne inkontinencije sa urgencijom. Od njene 3,5 godine idemo kod lekara i sve pokušavamo kako bi rešili problem ali na žalost ne uspevamo baš. Alarm smo kupili u januaru 2015 godine, kada je devojčica imala 6,5 godina ( samoinicijatvno smo odlučili da pokušamo i sa tim ), koristili smo ga 6 meseci, ali opet napominjem da problem nije primarna enureze već ima elemenata i poremećaja funkcije mokraćne bešike, tako da moramo pokušatirešti problem na drugi način. Aparat je skroz ok. Doktorka mi je sada rekla da to vredi ali kod primarne enureze, i da se ne čudimo što nama nije pomoglo. :(

Alarm funkcioniše tako da se uveče pre spavanja detetu obuku specijalne gaćice na koje se postavi transmiter i kada počinje da mokri senzor aktivira transmiter i pali se resiver i počinje da pišti, tada se dete budi i dok ne deaktivira alarm ( pritiskom na jedno dugme ) alarm se oglašava. Ima 8 melodija i podešava se jačina zvuka,domet je do 30 m. Pri oglašavanju alarma dete se budi i odlazi u toalet. Cela priča se svodi na to da se dete budi u momentu kada je bešika puna i kada je detetu zaista potrebno da urinira, dok je buđenje u određenom terminu forsiran odlazak u toalet kada "roditelji misle" da dete treba obaviti taj čin.

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Nocno mokrenje
22.2.2016 23:00:12   
dijana1*
Mak hvala na informacijamauser posted image
Isli smo kod nefrologa i dg je enureza i mikcija kikotanja. Malo me ta mikcija kikotanja zbunila ali na sledecoj kontroli cu obavezno pitati.
Vadili smo krv, urin i radili UZ i sve je uredu.
Dobio je terapiju, lek minirin. Sat vremena pre spavanja treba da popije lek sa malo vode. Od 18 h nema tecnosti, samo suva vecera i nesmem da ga budim. Ako svaku noc bude mokar kontrola za mesec dana a ako vidim da se poboljsava onda za 2 meseca. Lek se pije 6 meseci. 7 dan od terapije vadi krv i kontrolisu jonizatore( tako nesto nisam sigurna)
Kupicu mu i taj alarm i gace pa cu i sa tim pokusati.
Krenuli smo u borbu i nadam se da ce biti uspesna.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mak)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Nocno mokrenje
22.2.2016 23:34:58   
dijana1*
I sta sada da mislim?
Svako vece ga budim i dizem da piski a ako ga ne probudim on piski u krevet.
veceras prvu tabletu popio.
Sedim i cekam da se upiski pa da ga presvucem kad ono preokret, izlazi iz sobe i ide u vcuser posted image e svasta .....

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Nocno mokrenje
23.2.2016 8:29:38   
cockic
super dijana da bude efekta user posted image
ja nemam pojma do kad da cekam ona sad napuni 4 godine piski ne svako,ali je stavljam na nosu nocu nekad kad je stavim piski nekad ne.preksinoc nije uopste piskila ni na nosu ni u krevet,a nocas jeste.
njoj se desava i na dnevnom spavanju u vrticu tj.ne svaki dan,ali se desi juce nije.nisam pametna

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Nocno mokrenje
23.2.2016 8:58:06   
Mak
dijana1RR
Moja kćerka je bila na Minirinu dva puta po 6 meseci. Bilo je poboljšanja ali po prekidu terapije problem se nastavio, mada sam čula da se i nakon par meseci uzimanja Minirna kod dosta dece stanje stabilizovalo, samo treba biti uporan i ne odustajati. . Veoma je značajno da se strogo pridržavate pravila, dva sata pre spavanja nema slanih i slatkih obroka, nema tečnosti i nema fizičkih aktivnosti, kao i obavezmo mokrenje pre spavanja a značajan je podatak da nakon uzimanja leka 8h se ne sme uzimati tečnost. Psiha deteta je takođe veoma bitan faktor u ovoj situaciju, bar sam ja imala takav utisak, crtajte sunce i oblake svako jutro ( sigurno su vam objasnili za dnevnik noćnog umokravanja ). A što se tiče mikcije kikotanja pokušajte sa fizikalnom terapijom "Kegelove vežbe", jačaju mišić mokraćne bešike, mi smo i to radili, a i doktorka je rekla da slobodno nastavimo sa vežbama.
Trenutno nam je doktorka ponovo uvela Ditropan ( zbog dnevne inkontinecije sa urgencijom ) i tokom dana se situacija značajno poboljšala ali što je i najzanimljivije je da se i noćno umokravanje proredilo, ovog meseca smo na tabli imali 11 sunca uzastopno, što se do sada nikada nije desilo :) veoma sam sretna zbog toga.
Da li ste radili uroflow i dnevnik dnevnog mokrenja ( učestalost i količina uriniranja u toku dana kao i evidenciju unosa tečnosti ) ?
Pozz

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Nocno mokrenje
26.2.2016 9:59:30   
dijana1*
Mak rekli su mi od 18 h nema tecnosti samo suva vecera. Sat vremena pre spavanja popije tabletu sa oko 1 -1.5 dcl vode.
Prvo vece nakon 2 sata sam ustao da piski.
Drugo vece oko 2 h je ustao da piski.
Trece i cetvrto vece je prespavao noc suv , bez budjenja!user posted image
Za sada samo crtamo oblake i sunce.
Do sada je vadio krv i UZ besike, bubrega....
Rekla nam je dr ako i dalje bude mokar radicemo analize. Videcu na sledecoj kontroli sta ce mi reci.
Nadam se da cete i vi uskoro resiti svoj problemuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mak)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Nocno mokrenje
26.2.2016 10:17:49   
Ana RR
Dijo držim fige user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Nocno mokrenje
3.3.2016 12:17:21   
Mak
Bravo!!!! Radujem se da ima rezultata!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Nocno mokrenje
3.3.2016 12:45:43   
dijana1*
Hvala drugari.
Vec 10 dana pije tablete i svaku noc je suvuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mak)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Nocno mokrenje
3.3.2016 12:47:02   
IvanaSK RR
Divno, bas mi je drago! user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Nocno mokrenje
1.4.2016 8:03:45   
emicaa
Nešto ne znam šta da radim,pošto se T i dalje noću budi bar jednom da li da stavljam i da piški kad se probudi ili da pustim pa šta bude.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Nocno mokrenje
1.4.2016 8:25:25   
IvanaSK RR
Probaj da je ne stavljas da piski, pa ces videti kako se razvija situacija.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here