|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
21.7.2017 10:23:32   
Anck Su Nmaun
Prvo dvoje sam vakcinisala ni ne razmisljajuci o ovome. V takodje planiram od Septembra, ali moram reci da me vec glava boli od ove teme.
Po preporuci naseg pedijatra ceka se da dete prohoda i izgovara bar 5 reci.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
21.7.2017 10:40:17   
emicaa
Dora je primila a i David ce cim za to dodje vrijeme.Ja i ne mislim o tome.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
21.7.2017 10:49:28   
MasnaMasnica
Una je primila sa 17 meseci. I tada se prvi put razbolela za tih 17 meseci.
Nora jos uvek nije,vodila sam je u maju ali leukociti su bili povecani- upala grla, i ostalo je za Septembar. Mada nas nasa dr pritiska ali ona je meni previse nezna i dacu joj kada ja odlucim,ali do druge godine ce primiti. Ona prica ali ne koliko je Una u ovim uzrastu, zato i cekam. I u porodici imamo slucaj da je dete hodalo i pricalo,zive u Kanadi, (sestra od rodjene tetke mm), i posle mmr strasno obolelo,i uvek se toga set__im. U pitanju su blizanci, decaku nista nije bilo,a devojcici da.😣

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 21.7.2017 10:50:55 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
21.7.2017 11:17:19   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Dora je primila a i David ce cim za to dodje vrijeme.Ja i ne mislim o tome.

Isto s tim sto ja ponekad krenem da razmisljam ali nema sanse da ne primi.nisam nikako za to.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
21.7.2017 11:37:37   
IvanaSK RR
Mi primamo u septembru. Trudim se da ne citam i ne razmišljam o svakakvim stvarima.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
22.7.2017 0:05:49   
choopa choops
Moji su svo troje vakcinisani po kalendaru, nemaju autizam. Naravno svo troje su prije vakcine (svake, ne samo MMR) imali detaljan pregled kod pedijatra.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
22.7.2017 11:07:19   
krin 40
Kada sam prvo dvoje vakcinisala bila sam u totalnom neznanju pa nisam ni mislila.Sad stvarno mislim o tome jer mi se nameće da pročitam i nije mi svejedno.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
22.7.2017 12:25:05   
Anck Su Nmaun
Isto tako, a ne mogu da ne razmisljam o tome normalno jer ipak me brine zdravlje mog deteta.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
22.7.2017 16:26:32   
choopa choops
Iskreno i ja sam o tome tazmisljala sada treći put. Moje isljenje je da bi trebali biti oprezniji stariji roditelji i roditelji djece iz VTO, kao i blizanacke trudnoce. Ne zato jer je nesto naucno dokazano na tu temu, nego jer su u moj okolini djeca sa autizmom, mahom iz jedne od ove tri kategorije user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
22.7.2017 16:36:15   
Duškić

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi primamo u septembru. Trudim se da ne citam i ne razmišljam o svakakvim stvarima.


Isto.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
22.7.2017 23:11:43   
dddaca
Cekala sam da progovori i prohoda, mada mislim da to nema veze. Ako te hoce da krene po losem, krenuce. Inace, dr me je pritiskala mesecima.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
7.3.2018 11:30:38   
Dora89
Ne verujem u to! Autizam je tako kompleksna bolest da prosto mi ne ide u glavu da neko može nešto da ubrizga detetu, i dete zbog toga postane autistično.
Mislim da se i pedijatri tim savetom da dete zna bar pet reči pre vakcinacije prosto ograđuju, jer kakve veze ima broj reči koje dete zna sa vakcinisanjem? Nego, da ih roditelji ne bi uznemiravali u slučaju da dete dobije vakcinu, a sporije se razvija.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
7.3.2018 11:32:06   
mama Jo
Jako me uznemirava ova tema...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
7.3.2018 11:35:57   
Dora89
Hoću da pohvalim baš na ovom mestu članice ovog foruma što imaju mozga, dobro su informisane, daju konstruktivne savete, a ne osuđuju jedna drugu. To važi za sve teme, a najbolje se vidi na ovoj temi.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 214
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here