|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa poslodavcem
14.12.2011 12:07:20   
saira
Ja sam danas dobila otkaz samo zato sto sam rekla svoje mišljenje,
tj.dali mi premještaj na radno mjesto gdje radi jedna Marija koja je zlo firme,
a vodila sam magacin sve napravila sve postavila uredila i sad možeš ić kući il dobiješ posao sa osobomkoju ne podnosim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Problemi sa poslodavcem
14.12.2011 13:14:58   
Anoniman
Na žalost ovakvi odnosi poslodavaca prema zaposlenima su vakodnevna pojava. Mnogo su drastičnije izraženi u privatnim ali ima ih i u državnim firmama. Konkretno i ja imam ne baš divan odnos sa mojim šefom, no ja sam manje više nezavisna od njega jer sam docent i od njega mi skoro ništa ne zavisi. Nas je troje nastavnika i imamo dva asistenta. Naši loši odnosi datiraju od momenta kada je šefova žena inače i moja poznaninca pozvala mene i ostale kolege sa katedre i pitala da li mi znamo da je šef u vezi sa koleginicom koja radi sa nama i jedan je od nastavnika. Pošto meni ništa ne može on maltretira kolegu asistenta koji je mlad i sposoban, posledenje što je bilo je da ga je maltretirao što smo nas dvoje konkurisali za neki međunarodni projekat, koji nam je odobrio dekan. Odnos snaga na katedri je 3:3, uskoro biramo novog šefa i tako će biti 3:3 odluku donosi dekan. Ja nemam nameru da se na bilo koji način dodvoravam dekanu da me postavi za šefa. A moj kolega je poznata ulizica i već ga ceo fakultet zna po tome. U junu se bira novi dekan tako da će se i tu stvari menjati jer moj šef nije dobar sa tim profesorom. Te ću ja čekati taj trenutak. Inače je bilo ideje da ga tužimo za mobing..... no ja mislim da je to u našoj državi potpuno bespredmetno.
Kad se ovakav odnos gaji na fakultetima šta da kažem za ostale institucije i firme.

(odgovor članu saira)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:23:42   
Anoniman
Nije bitno da li je firma privatna ili državna ili čak multinacionalna- sve je to isto.

Mene su danas (od)pustili... Da razjasnim, imala sam doduše ugovor na određeno ali isključivo zato što sam bila na Birou kad sam se zaposlila. U aprilu su mi obećavali kule i gradove-kako su oduševljeni samnom, kako ću da preuzmem kompletan deo svog sektora, kako će me poslati na usavršavanje bar još jednog jezika.... Krajem aprila saznala sam da imam cistu i visokorizičnu trudnoću- ogrooomna podrška od strane moje šefice: zdravlje je najbitnije, samo se ti oporavi, bla-bla-bla... Nakon svega par dana kreću pitanja koliko mislim da budem na bolovanju user posted image , kad se vraćam, kakvi su mi planovi???... Ja uzmem da im objašnjavam user posted image kako to nije do mene, već šta lekari kažu, kako redovno svaki dan radim od kuće i ovako i kako se trudim da nađemo kompromis za novonastalu situaciju.... Dobijam odgovore: dobro, uzećemo nekog drugog da nam pomaže, tebe SIGURNO zadržavamo u timu... Ja nastavljam puna dva meseca da radim od kuće u proseku 2 sata dnevno, dobijam usranih 65% plate, kad su svi dobili povišicu zbog skoka Eura, mene su zaobišli (što je protivzakonito-svaka trudnica na bolovanju dobija isti procenat kolektivnog povećanja zarade), komisija je odobrila moje bolovanje, tako da kompanija dobija nadoknadu. U prevodu, radim i dalje sa nekih 40% kapaciteta, plaćena sam kao da ne mrdam prstom, a koštam ih čistu NULU!!! Zovu me u kancelariju da im pomognem, ja dođem i kad sam završila saopštavaju mi - pardon moja šugava šefica- da me ipak neće zadržati, JER (pazite sad ovo ponižavanje i vređanje inteligencije):
-ONA radi prekovremeno;
-nisu našli adekvatnu zamenu user posted image user posted image user posted image
-moraju veliki posao da obave u narednih godinu dana, treba zaposliti čak 337 ljudi (a ja jedna im baš smetam)
to je u proseku 20-ak novozaposlenih mesečno koji imaju redovne zarade, a mene ne bi plaćali ni cvonjka jer dobijaju naknadu;
-apropo navedenom, budžet ne dozvoljava da se do kraja godine u HR sektoru zaposli još jedna osoba, pa zato mene moraju da puste....

Da li biste se osećali jednako nasamareno?!user posted image Zakonski im ne mogu ništa, jer zakon ne štiti trudnice.... I zakon dozvoljava da nekog odjaviš u toku njegovog bolovanja, ali ne možeš ga za vreme bolovanja i prijaviti. Naime, mm firma bi me prijavila, ali im ne dozvoljavaju jer sam na bolovanju user posted image Definitivno idem kod pravnika ovih dana!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:32:40   
Olga75
uh , bre , N i n a user posted image
i drzavu i sve kad se trudnice otpustaju user posted image
samo ti kod nekog pravnika i uzmi im sta god mozes user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:40:51   
Anoniman
Imam dve nedelje do isteka ugovora, već sam se čula sa jednim čovekom iz pravne službe NSZ-a, tako da ću dobiti informacije iz prve ruke...

A da, nisam ni navela najgnusniju stvar-kaže ona meni: nadam se budućoj saradnji!!! user posted image
Kakvoj crnoj saradnji sa ovom zvečarkom?! Jedina varijanta da se ponovo vratim nakon porodiljskog je da ona ode iz kompanije ili da me teška muka natera...

A što je tužno, znam da je ona jedina namestila ovo odpuštanje, samohrana majka maloletnog deteta (devojčice) bez trunke razumevanja ili saosećanja.... user posted image Neka joj Bog oprosti!

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:43:16   
minavb
Hoces li imati pravo na porodiljsko?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:47:32   
Anoniman
Na porodiljsko imam pravo svakako po zakonu, samo trudničko ne isplaćuju nezaposlenim majkama.
Firma mm htela da me prijavi zbog radnog staža, a naknadu bi svakako dobili. Na prvu loptu su nam rekli da ne može, ali raspitaćemo se detaljnije....

Inače, bio je neki zakon pre jedno 5 godina ako se ne varam gde su pojedine opštine ili republika isplaćivali svakom poslodavcu naknadu ukoliko zaposli trudnicu sa Biroa. Ne znam da li je taj zakon još uvek živ?!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:48:59   
vonavoj
znam da trudnice nisu zasticene,tuga user posted image ali ti si sada na odrzavanju trudnoce i moraces da ides na komisiju za bolovanje,sto znaci da ces ga obnavljati,tako da ga mozes i prekinuti (bolovanje) i zasnovati radni odnos,mesec dana biti na teretu poslodavca (znaci ne refundira mu se bolovanje) i posle nastavljas sa bolovanjem i kasnije porodiljskim..
mislim da mozes takouser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:54:14   
Anoniman
To su neke kombinacije koje su i nama pale na pamet... Moramo videti šta su nam opcije, jer teško će biti narednih 6 meseci sa jednom platom, malim detetom i bebom na putu

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:57:00   
Olga75
Nina , mozda da odes na sajt skupstine , tamo bi trebola da budu kojekakvi zakoni pa onda ono : zakoni o radu , pa proveri o tom zaposljavanju trudnica sa biroa
stvarno je slajmerajski to sto su ti uradili

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 21:58:27   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

stvarno je slajmerajski to sto su ti uradili

user posted image user posted image user posted image e neka sam se i nasmejala danas!

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 22:00:14   
nenja22
nina, svako sa nekim pravnikom dobro razmotri, ja mislim da je trudnica koja je u radnom odnosu, bez obzira bio na određeno ili ne, vrlo zaštićena, bar po zakonu, a mislim da se preko inspekcije rada može isterati da to ne bude samo mrtvo slovo na papiru...ne znam da li je isto kao u cg (a mislim da je bar vrlo slično) ali koleginicu su trudnu isto hteli da otpuste, nije se ona vratila na posao posle, ali ostal je u radnom odnosu i porodiljsko celo...skroz je jasno da nećeš želeti tu da radiš opet, ali da bar isteraš i imaš to porodiljsko, mislim da bi morali da to urade...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 22:02:04   
nenja22
zakon (ima klik za ceo)

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 22:02:50   
vonavoj
nenja,kod nas trudnica nije zasticena...cim istekne ugovor na odredjeno vreme poslodavac nema vise nikakve obavezeuser posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 22:09:44   
nenja22
a ja ovih dana učim ovaj crnogorski, iskreno nisma ni tu sigurna, ali mislim da je po pitanju otkaza baš zaštićena trudnica, bilo na određeno ili neodređeno ugovor...a evo sad ovde u ovom rs zakonu prelećem, pa ne vidim, ali to je baš grono da je tako, stvarno...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Problemi sa poslodavcem
12.6.2012 22:17:44   
Sanchy
Tako je,po nasem zakonu kad istekne ugovor na odredjeno poslodavca nista ne obavezuje da isti produzi pa cak ni kad je u pitanju trudnica,,strasno ali tako je

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 0:04:02   
Anoniman
ima savetovaliste (pravno) u ns, akko treba saljem tel na pp kome zatreba, ne znam da li je to reklamiranje pa da me ne opominju :P

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 0:08:05   
Anoniman
Meni moj dolazi na kafu sledeće nedelje. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 9:05:30   
Anoniman
Jutros sam se probudila sa takvom nevericom-prvo mi je otkaz pao na pamet user posted image

Pročitala sam Zakon o radu od prve do poslednje strane i NIŠTA!
6. Posebna zaštita od otkaza ugovora o radu
Član 187.
Za vreme trudnoće, porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege
deteta i odsustva sa rada radi posebne nege deteta poslodavac ne može
zaposlenom da otkaže ugovor o radu.
Zaposlenom iz stava 1. ovog člana koji je zasnovao radni odnos na
određeno vreme može da prestane radni odnos po isteku roka za koji je zasnovan.

Dakle nema nikakve zaštite za trudnice. A znate šta je najveća ironija?! Da imam normalnu trudnoću bez komplikacija išla bih redovno na posao, produžili bi mi ugovor i čekali bi me godinu dana sa porodiljskog. Zar zaista nije dovoljno teško što sa zdravstvene strane imam probleme, nego su me morali dodatno kazniti?!?!?! Kako to nije diskriminacija?!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 9:23:19   
minavb
Kad je ugovor na određeno vreme u pitanju, isto pravilo važi za sve. Po isticanju ugovora, poslodavac može i ne mora sa zaposlenim da potpiše novi. Sa trudnicom zaposlenom na određeno ne može da raskine ugovor, ali ga ne mora produžiti kada joj istekne. Da si potpisala na neodređeno, ... user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 9:25:35   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image
teska diskriminacijauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 9:34:21   
Anoniman
Nina user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 9:42:19   
nenja22
e pa stvarno strašno, ja sve nisam htela, tj. mogla da verujem, evo sad sam proveravala, ipak su crnogorci uznapredovali u tom domenu, baš je izričito da je bez obzira na rad na određeno ili ne, da se ne sme otpuštati žena za vreme trudnoće, porodiljskog i sl.

to bre baš treba dići bunu, takav zakon a onoliko povika o beloj kugi!!!



< Poruku je uredio nenja22 -- 13.6.2012 9:43:52 >


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 9:42:24   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image hvala vam...

Sad se nešto preračunavam sa ovim naknadama... Po dužini staža imam pravo na 6 meseci naknade (to bi bilo nekih 16000din), jer kad obračunam poslednjih 6 meseci prosek + od toga dva meseca isplate svega 65% to je to... Toliko bi me izašlo i 65% da me muž prijavi, pa po bolovanju prima naknadu... E sad jedino ne razumem isplatu za porodiljsko... Ne znam koliko ona iznosi, i onda mi deluje da bi bilo bolje da sam ipak u radnom odnosu. Kakve kombinacije user posted image Stvarno mi ovo nije trebalo...

eh, nenja... A ja sam još iz "najšugavije" Vojvodine user posted image user posted image user posted image Nas bi trebali štititi kao bele medvede, ali mislim da je tu najgore. Eto još u NS dobijaš 100% za trudničko bolovanje, ovde NEEEEE! Rađajte decu i neka žive od ljubavi!

< Poruku je uredio n i n a -- 13.6.2012 9:44:31 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 9:48:13   
minavb
Skoro je neko pojašnjavao to oko porodiljskog, valjda ako si prijavljena u kontinuitetu 6 meseci pre otvaranja porodiljskog, imaš pravo na polovinu iznosa na koji si prijavljena, a ako si prijavljena duže od 6 meseci, imaš pravo na ceo iznos. JA sam to tako ukapirala, a vrlo je moguće da sam pogrešno ukapirala.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here