|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 23:26:16   
17 joka
Šerpi, veruj da znam, nisam se poradjala ali sam rekla cini mi se da bih fudbalski tim pre rodila nego onakve bolove podnela da bi mi sto puta lakse bilo

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 23:34:57   
Dada81
Uhh Sanchy..
Ja sam osetila porodjajne bolove,ali kako to izdrzati jos 100 x jace user posted image user posted image mada mi zene sve izdrzimo...

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
23.7.2017 0:00:49   
Anck Su Nmaun
Sad citam temu , mm izgleda ima.ovaj problem.
Po vasim postovima onda je ipak bolje razbijati kamen nego se truditi da ga izbacis user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
23.7.2017 9:20:37   
vocicana
Ako je preveliki svakako da,ali ako je manji I vise manjih onda Rowatinex 3x1, kuvaj mu proso uvece I vodu koju procedis ujutru treba da ispije u toku dana. 10dana tako.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
23.7.2017 10:54:23   
Anck Su Nmaun
Voci to je i on negde sinoc procitao za proso. A ja se nasla u cudu jer znas da smo siskutovale kako voda od prosoa nije dobra pa se baca user posted image
Imam proso pa cu mu kuvati.
A ios ne zna tacno tek sutra kod doktora.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
23.7.2017 12:30:37   
Duškić
Moze i Prolom voda uz to. Rovatinex je pio moj muz i buskopan mu je davala dr.


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
23.7.2017 12:42:16   
Milena18
Moja sveki je isto pila tu vodu od prosa. Za ostalo, tipa citrusi i ostalo što neki piju, bolje sačekajte da vidite kog je sastava kamen. Znam sigurno da kod nekih vrsta citrusi mogu biti opasni, a kod drugih se preporučuju.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
23.7.2017 12:43:01   
vocicana
Anck samo mu daj. Rowatinex slobodno 3x1pola data pre jela, bice mu lakse. A za proso vredi, obavezno neka pije. Jednostavno mu je organizam podlozan talozenju oxalata I tako to ide bez veze

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
23.7.2017 12:54:15   
Milena18
E da, i Rowatinex je pila jedno vreme. Nadam se da ćete uskoro saznati koliki je kamen i gde se tačno nalazi, pa ćete onda znati i šta dalje. Moja sveki ima ogroman, ali je na takvom mestu da se ne pomera i ne može oštetiti bubreg, pa nikakvu intervenciju nije ni imala

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
25.7.2017 10:58:12   
Anck Su Nmaun
Interesuje me ako neko zna za koje vreme se inace covek resi tog kamena ili to nema pravila?

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
25.7.2017 12:27:11   
Milena18
Anck, mislim da je to sve individualno. Moja sveki i koleginica imaju već godinama, na takvom im je mestu da se ne može izbaciti. A znam i osobu koja je izbacila kamen, a nije ni znala da ga ima, nikakve bolove pre toga nije imala. Možda će se javiti neko sa više znanja i iskustva, pa da ti kaže koliko to u proseku traje.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
25.7.2017 12:34:15   
Anck Su Nmaun
Ja sad bas citam po netu, mm se zali na bolove u ledjima duugo, pa godinama sigurno a eto to je bio urzok user posted image Dok nije doslo do ovakvog bola nije imao pojma.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
25.7.2017 22:07:48   
serpica

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Sad citam temu , mm izgleda ima.ovaj problem.
Po vasim postovima onda je ipak bolje razbijati kamen nego se truditi da ga izbacis user posted image




Anck ja imam kamen u bubregu koji je vremnom postao koralni,znaci od izbacivanja nista dok se ne razbije u mom slucaju to treba da bude laserski jer operacija nije moguca,kamen je zahvatio 70% bubrega.
Znaci za pocetak kad ode kod dr uradice mu uz da se vidi da li je kamen,i ako jeste koliki je,mozda je samo pesak ili mali kamencic koji takodje moze da pravi problem. Znace sta i kako tek nakon pregleda..
Meni se desavalo da dobijem napad kad se otkaci jedan od tih kamencica ili dva pa krenu u kanal..rovatinex sam pila ali nije bilo bas pomoci...
Javi kako je proso pregled...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
25.7.2017 22:28:21   
Anck Su Nmaun
Bio je na pregledu ima kamencic 5.5mm

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
25.7.2017 23:36:14   
serpica
Uh pa i nije bas mali... neka resi na vreme da se ne stvore jos

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.7.2017 21:55:31   
vocicana
Bas je veliki, neka resava nesto.
Mm je jutros izbacio jedan takve velicine. Zvezdastog oblika, sve ih inace cuvamo, a Rowatinex mu je pre mesec dana pomogao da ga istopi, sa strane te ostre ivice, jer mu organizam stvara one kristalne, kao jezice. Uzas, zelim mu dobro ozdravljenje, to su muke!

< Poruku je uredio vocicana RR -- 26.7.2017 23:37:34 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.7.2017 22:03:05   
Anck Su Nmaun
I tvoj muz je u toj muci?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.7.2017 23:38:56   
vocicana
Kako ne, pa dete nam je dva meseca imalo kada je on na urologiji zavrsio, to je bio porodjaj kod kuce dva dana, udaranje nogama od zid, povracanje, kukanje, strasno strasno.

< Poruku je uredio vocicana RR -- 26.7.2017 23:39:19 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
29.7.2017 18:50:06   
nekicamimi
To su strašne muke. Sto vise Prolom vode i ima čaj da se kupi . Mada i neka injekcija.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
6.8.2017 8:21:57   
Наташица
Pozdrav svima.
Dodje mi da se ubijem od bola. Nije normalno koliko boli, a na UZ se nista ne vidi. Bubrezi dobri, nema nista u mjehuru. Ostali organi u abdomenu, takodje dobro. Ja se raspadam. Porodicna doktorica misli da je pijesak, a doktorica na UZ nema pojma sta je, jer nista ne vidi. Da li je moguce da je toliko sitan da se ne vidi na UZ? Prvo je počeo pritisak pri zavrsetku mokrenja pa me onda zabolio stomak pri dnu pa me poceo boliti desni bubreg pa onda kroz koji dan i lijevi. Pijem obicnu prokuvanu vodu i uvin caj. Krva slika dobra. Nema temperature. Nalaz urina los. Mutan i ima dosta erirocita. Nema krv, bar ne vidiljive. Bakterija vrlo malo. Pijem paracetamol kad me manje boli, ali kad krenu ekstremni bolovi onda Voltarin rapid sa Spamaxom. Da li bih trebala potražiti drugo mišljenje ili neke druge pretrage ako se ne zavrsi kroz nekoliko dana? Hvala unaprijed za odgovor.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu nekicamimi)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
6.8.2017 9:44:21   
IvanaSK RR
Natasice, bas cudno sto se ne vidi. Ako ne prodje uskoro, probaj da odes kod drugog lekara, mozda ce nesto drugacije reci.
Anck, Voci, kako su vam muzevi?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
6.8.2017 9:46:12   
krin 40
Natašice u urinu se pokaže ako ima bilo štauser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
6.8.2017 10:20:33   
Наташица
Hvala vam. Definitivno planiram potražiti drugo mišljenje, jer i meni je cudo sto se ne vidi. Mada sam pročitala masu clanaka i foruma i vele da je moguce da se ne vidi, jer kad pijesak udje u uretru ne vidi se, ako je previše sitan ili uski mokracni kanali. Bilo kako bilo, vele da je dobro sto boli, krecu se. Imam apsolutno iste simptome i bolove sto ljudi opisuju kad imaju pijesak ili kamen. Sad jedino cekati da izadju, a u medjuvremenu otici po drugo misljenje.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
6.8.2017 13:54:20   
Anck Su Nmaun
Matasice ako imas.bolove a oni kazu nije ti nista..naravno da ces potraziti drugo misljenje.
Mm je ok pije lekove Rowatinex naliva se vodom. Za sad.je dobro.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
9.8.2017 0:22:18   
mikica88
Taj Rowatineks sam pila i ja , odmensku vodu i caj !
Nikom ne bih poželela tako nešto, al šta da radimo. Boli užasno.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here