|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
15.3.2016 13:01:47   
aleksandrici
Nemate potebe da nosite niša od tableta za bolove.Neko je alergičan ,neko ne na određenu grupu lekova,tako da,nemojte molim Vas,da napravite gore.Kod bolova se daju Novalgetol injekcije,deluju brzo i bez brige.U sigurnim ste rukama.Ako pijete nešto van kontrole možete doktoru samo da otežate porođaj.Dajte sve od sebe.Slušajte i biće sve u redu.Sa srećom.Inače ja sam porođšena carskim rezom,ništa me nije bolelo posle,ne sećam se,znam kad sam ugledalu nju,sa plavim očima,odjednom sam osetila beskrajnu sreću.Ne boli,verujte !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: Carski rez
15.3.2016 15:08:26   
janajana

IZVORNA PORUKA: vocicana

Imam jedno pitanje, da li je neka ood vas "krisom" popila nesto za bolove, posto pretpostavljam da se neke inekcije za bolove daju tek na nekih 6 sati , da li ste izgrickale neki paracetamol ili nesto sl posle zavvsenog cr?
Paracetamol svakako nosim sa sobom, ja planiram da ga izgrickam ako budem morala.

Daju se ujutru i uvece a prvu dozu paracetamola sam primila kroz venu kad sam izasla iz sale, Meni su doneli moji paracetamol, pila sam ga izmedju inekcija

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: Carski rez
15.3.2016 15:13:26   
IvanaSK RR
Citala sam po internetu da su zenama davali dodatnu inekciju ukoliko ih bas boli. Zavisi to i od porodilista.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: Carski rez
15.3.2016 15:15:13   
jocajaca
Mene su prošli put sestre svako malo pitale Hoćeš nešto za bolove? Davale su mi diklofenak injekcije, a kad kažem da neću da se može izdržati one sve u čudu Pa što ćeš izdržavati kad imamo injekcije. A kad sam rodila prvu kćerku 2005. godine nisu nam ništa davali samo paracetamol koji sam sama ponijela ali meni paracetamol za bolove slabo pomaže.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: Carski rez
15.3.2016 15:42:45   
branki*
Mene niko nista nije pitao,niti sam ja trazila.prvi dan jeste gadno,posle je podnosljivije.ti,voci,ponesi ,pa vidi,ako te bas bude bolelo,izgrickaj ili trazi id njih da ti nesto daju.mozda kroz infuziju i ide nesto protiv bolova,ne znam,jer ti ide infuzija ukljucena.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: Carski rez
15.3.2016 15:47:30   
Maraj
Voci meni su u Frontu davali. Sta? Pojma nemam. I infuzije 1.i 2.dan , pa injekcije 2.dan. nije bilo nepodnosljivo. Odma sutradan sam ustala. A prvi dan sam se okretala da bi lohije brze izlazile. Mislim da ce ti dati ako te bas boli

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: Carski rez
15.3.2016 18:11:54   
vocicana
Hvala na prakticnim savetima. Znam da je gadno,prvo ustajanje i bolovi, ipak je to rezi to dobar, ali nema veze, zidrzacu. Svasta na spisku za pordiliste imam, izmedju ostalog i Paracetamol.pa kako bude bilo.
Nista nisam nesto pila , zbog trudnoce naravno, ali uvek lepo reagujem na lekove.
Maraj,Branki i sve ostale user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: Carski rez
15.3.2016 20:29:21   
ivbo
Vocicana,u poslednje vrijeme cesto pratim ringeraju zbog milion savjeta koje mogu ovdje da nadjem,pa tako redovno citam i tvoje postove,neeeeeevjerovatno si pozitivnauser posted image .Inace,koleginice smo,pa da te malo ohrabrimuser posted image .Ja sam u periodu od 2011 do 2015 prosla kroz tri carska reza i rodila troje zdrave djece.Prva dva puta dali su mi injekciju diklofena odmah nakon operacije,pa posle 12 sati jos jednu.Posle se diklofen davao na zahtjev,bar je tako praksa u ovom porodilistu,ali meni sem prvog dana nije trebao.Oba puta taj prvi dan pod diklofenom prosao je u bolovima,ali zaista podnosljivim,mada nisam mogla da se pomaknem.Prije cetiri mjeseca uradjen mi je treci carski,klasicno dali mi diklofen muskularno odmah po budjenu,za pola sata dodje anesteziolog i pita boli li,kazem podnosljivo je,znam da mora da boli,a on ce - ma ne mora i kaze nesto tehnicaru,daju mi opet muskularno,ali pojma nemam sta,uglavnom za sat vremena bila sam kao nova i imala sam utisak da mi neko da ruku i malo pomogne,mogla odmah ustati i nasetati se po sobiuser posted image .Cak su me iz sok sobe kroz par sati prebacili na odeljenje,a ovdje je praksa da se ostane jedan citav dan.Posle toga sam bebu dojila bez ikakvih problema i sve je proslo super.Ocigledno je da i ne mora da boli,bar ne strasno,mada dosta zavisi od prakse u bolnici i samog dr.Eto tako,samo pozitivno,bice sve ok!user posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: Carski rez
15.3.2016 21:46:48   
vocicana
Hval ivbo user posted image , hvala na komplientima, pisi nam malo cesce mada su decica mala, ali pisi, hvala puno koleginice moja!
Bice sve ok, imala sam faze i faze ali sam stvarno pozitivac u zivotu. Dete koje mi dolazi je moja najveca radost i sreca i najsrecniji dogadjaj u zivotu!
Znam da ce sve biti dobro, nego pitam, citam sta devojke pisu, uzivam i ucim se.
Jao bas si zlatna!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: Carski rez
15.3.2016 22:08:04   
ivbo
Vocicanauser posted image ,uglavnom citam,nemam vremena da kuckam,ali sam primijetila sa koliko ljubavi bodris zenice u temi "cekamo dve crtice"...zato sam imala potrebu da ti se javim i pozelim sve naaaaajbolje!!!user posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: Carski rez
15.3.2016 22:12:20   
vocicana
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: Carski rez
15.3.2016 22:15:10   
ivbo
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1812
   RE: Carski rez
18.3.2016 11:43:31   
sonyasha
Iskreno, mene oba puta nije bolelo, ništa dramatično. Bolelo me ustajanje ali to je onaj podnošljiv bol baš od rane. U Gradskoj su nam davali boce protiv bolova na 12 sati. Meni je više neprijatno to ležanje na leđima 48 sati, bez bebice, posete i mobilnog, vreme mnoooogo sporo prolazi.
Voc, jedva čekam tvoju bebicu user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: Carski rez
11.6.2016 12:47:50   
Sandricak
E ovako imam neke novosti za ovu temu... juce sam bila na kontroli redovnoj u 31+6 nedelja i pitam za carski... Zakazan mi je ponovo uz za 5 nedelja, 13.07. i tada cu dobiti uput za Betaniju za patologiju gde je komisija koja odlucuje o carskom rezu... Ja sam imala prethodni pre 4 godine, zato mi moj dr daje uput za tamo... Sada mi jje bebacpopreko u stomaku i posteljica na prednjem zidu, kaze on da su to olaksavajuce okolnosti, ali da miosli da ne bi trebalo da bude problema sto se tice zakazivanja carskog... E sad, videcemo posle 13.07 sta ce da kazu u Betaniji...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: Carski rez
11.6.2016 13:08:32   
Anarunika
Šta sada više nema ako je bio prvi carski da automatski imaš pravo i na drugi? Nego mora da se ide na komisiju?

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1815
   RE: Carski rez
11.6.2016 13:20:46   
IvanaSK RR
Mislim da ako prodje vise od tri godine izmedju dva porodjaja, oni smatraju da ne mora carski.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1816
   RE: Carski rez
11.6.2016 13:23:44   
isidora88
Drugarica se prvi put porodila pre 6 godina carskim zbog karlicne prezentacije ploda, pre mesec dana se ponovo porodila isto carskim, mesec dana pred termin je isla u betaniju i zakazala.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: Carski rez
11.6.2016 13:24:53   
serpica

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Šta sada više nema ako je bio prvi carski da automatski imaš pravo i na drugi? Nego mora da se ide na komisiju?




Kod na su Nisu ne postoji nikakva komisija,ili bar ja nisam cula za to. Mislim da kod nas dr odlucuju o tome,recimo kad sam trebala da se porodim drugi put imala sam sve predispozicije za prirodni porodjaj,razlika je bila 3god i 8m,bebac je bila glavicom okrenuta,bez kontrakcija zanci svi uslovi ispunjeni,medjutim ja imam genetski duzi pupcanik nego sto je normalno,( zato je prvi CR uradjen hitno,jer to nizu znali a beba je bila umotana od glave do pete u pupacniku) i onda dr nije hteo da rizikuje sa prirodnim porodjajem.
E posle drugog vise nisu ni hteli da razmatraju mogucnost prirodnog porodjaja. Ali opet kazem,ne znam za komisiju,i mislim da drugi CR rade samo ako ima indikacija za to,jer postoje slucajevi gde su zene porodile prirodno posle CR...meni je mnogo zao sto ja nisam mogla tako.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1818
   RE: Carski rez
11.6.2016 13:31:14   
Sandricak
U NS zavisi od dr do dr... Rodjaka mm je imala carski pre 1.5godine i njen ginekolog kod kojeg vodi trudnocu uopste ne zeli da joj da uput za patologiju da proba da zakaze carski... vec da ceka prirodno da krene... ja ostala u soku.. Ona je pre par dana usla u deveti mesec i sad ceka sta ce... A ovaj moj dr opet je odmah na pocetku rekjao kako niko nece da rizikuje i da poradja prirodno ako je isao prvi carski... To meni izgleda kako se kojem dr cefne tako radi...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: Carski rez
11.6.2016 13:34:53   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Šta sada više nema ako je bio prvi carski da automatski imaš pravo i na drugi? Nego mora da se ide na komisiju?




Kod na su Nisu ne postoji nikakva komisija,ili bar ja nisam cula za to. Mislim da kod nas dr odlucuju o tome,recimo kad sam trebala da se porodim drugi put imala sam sve predispozicije za prirodni porodjaj,razlika je bila 3god i 8m,bebac je bila glavicom okrenuta,bez kontrakcija zanci svi uslovi ispunjeni,medjutim ja imam genetski duzi pupcanik nego sto je normalno,( zato je prvi CR uradjen hitno,jer to nizu znali a beba je bila umotana od glave do pete u pupacniku) i onda dr nije hteo da rizikuje sa prirodnim porodjajem.
E posle drugog vise nisu ni hteli da razmatraju mogucnost prirodnog porodjaja. Ali opet kazem,ne znam za komisiju,i mislim da drugi CR rade samo ako ima indikacija za to,jer postoje slucajevi gde su zene porodile prirodno posle CR...meni je mnogo zao sto ja nisam mogla tako.




Da znam da postoji opcija i da ne moraš da ideš na drugi carski ako je prvi bio, ali mislila sam da imaš pravo da ga zahtevaš,makar su meni tako rekli dr. ja ga nisam zahtevala ,naprotiv volela bih da sam makar jedan porođaj imala prirodan ali bila je mala razlika od prvog carskog, beba krupna...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1820
   RE: Carski rez
11.6.2016 13:38:54   
serpica
Ja sam pitala za taj drugi porodjaj da bude prirodan,da makar pokusamo,reko mi je dr da cu svakako morati da potpisem sagalasnost da prihvatam rizik kao sto potpisujemo za CR..na kraju nisam htela da rizikujem.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1821
   RE: Carski rez
9.2.2017 17:55:07   
daki81
Moze savet neki ako se neka od vas susrela sa istim...Trenutno sam u 33. nedelji trudnoce,treca po redu,prve dve zavrsene carskim rezom i to poslednja pre 13 meseci...od pocetka trudnoce imam kontrakcije,verovatno zbog malog razmaka izmedju dve trudnoce i na terapiji sam utrogestanom 3*1 oralno ali juce i danas imam ostre bolove u predelu reza bas,problem je sto mi je cerkica u fazi prohodavanja pa samo jurcam za njom a i cesto je podizem,nemam nikakvog krvarenja samo taj ostar bol,da li se neka od vas susretala sa tim?Hvala vam svima unapred

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: Carski rez
9.2.2017 18:38:43   
IvanaSK RR
Daki, nije mi se to desavalo, ali pretpostavljam da je od jurcanja za detetom, kao sto kazes. Najbolje bi bilo da odmaras, koliko god mozes.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: Carski rez
9.2.2017 21:10:35   
branki*
cak i da nije toliko mali razmak izmedju carskog reza,nemoj toliko da jurcas i nemoj da dizes decu,izguraj to jos malo da prodje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: Carski rez
10.2.2017 0:32:17   
daki81
Na pocetku trudnoce kad samse pozalila na taj isti ostar bol u predelu reza dr mi je rekao da su to kontrakcije,do sada mi se nije to ponavljalo,imala sam klasicne kontrakcije svakog dana,naravno bezbolne ali danas ceo dan ziga i pojavio se i bol u krstima,doduse blag pa me je iskreno uhvatila blaga panika jer je tek 33. nedelja a jurcanje za cerkicom je bilo ovih dana i vise nego obicno jer smo bile same kod kuce,tako da nije bilo izbora,mada kad god ona spava ja bar prelezim to vreme,nego sam pomislila da je neko imao slicno iskustvo,mozda zbog dodatnog sirenja materice ili sl....ne znam ni ja sama vise,dr mi je na odmoru a mene plasi da ako odem kod nekog da ce me svakako zadrzati..user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here