|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselitona i vitamini (priprema za ...
2.4.2013 19:23:57   
*Maki*
Ja sam uporedjivala Nato,Prenatal je bolji po sastavu i plus ti izadje jeftinije user posted image Ti uporedi,razmisli,oba se preporucuju,neces pogresitiuser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Folna kiselitona i vitamini (priprema za ...
2.4.2013 19:27:35   
nata11
user posted image Vec sam pregledala Maki Prenetal sadrzi vise vitamina. Imam folnak i baby a. za jos 2-3 dana pa cu nabaviti ovih dana.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
22.12.2013 17:47:11   
dunja RR
Ranije sam već pisala da sam pred ovu trudnoću (neka 2-3 meseca ranije) počela da koristim vigantol kapi kako bih povećala količinu vitamina D u organizumu. Posle kiretaže nakon prethodne trudnoće, nalazi su pokazali da mi je falilo vitamina D. Vigantol kapi su obavile svoju ulogu i pre poslednjje VTO vitamina D je bilo taman koliko treba, a tu je verovatno pomoglo i more, sunčanje ..

Vitamin D
Sunčani vitamin poboljšava plodnost.
Studija otkriva da što je veći nivo vitamina D, veće su šanse za trudnoću nakon veštačke oplodnje.
Optimalno snadbevanje vitaminom D je jedan od uspešhih faktora u takozvanoj in – vitro oplodnji, veštačkoj oplodnji u epruveti. Rezultati istraživanja studije od strane medicinskog fakulteta u Kocaeli u Turskoj otkrivaju da što je veća koncentracija vitamina D u folikularnoj tečnosti, koja okružuje jajašce, veća je šansa za trudnoćom. Studije su uključile 84 neplodne žene, koje su bile podvrgnute in-vitro oplodnji. Prema studiji, žene sa najvišim nivoom vitamina D u svojoj folikularnoj tečnosti, imale su bolju šansu za uspešnu trudnoću, nakon veštačke oplodnje. Statistički podaci pokazuju da za svako povećanje nivoa vitamina D za jedan ng/ml, verovatnoća trudnoće povećava se za 6%.
Prosečan nivo vitamina D od 40-60 ng/ml krvi, je naučno, prag iznad kojeg vitamin D može najbolje vršiti svoje pozitivne efekte. 90% vitamina D se formira u koži, njegova sinteza se aktivira izlaganjem UV zracima.
Reference: Ozkan S, Jindal S, Greenseid K, Shu J, Zeitlian G, Hickmon C, Pal L: Replete vitamin D stores predict reproductive success following in vitro fertilization; in: Fertility & Sterility, 2010 Sep; 94(4): 1314 – 9

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.12.2013 18:02:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
17.1.2014 9:14:22   
Enalen
Ja sam pocela 2 meseca pre vto da pijem Femibion. Ima li neko iskistva?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 13:49:51   
IVA 11
Da podignem malo temu. Koji lijek preporučujete za brže zatrudnjivanje? Hvala. user posted image

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 13:55:36   
bubulence
pre prve trudnoce mi je kuma (farmaceut) preporucila da jedino pijem folnu kiselinu. i pila sam je avgust i septembar u oktobru poceli da pravimo bebu i napravili je. ne znam da li ima neke veze ali eto, tako se desilo. sada sam opet pocela da pije, ali tek pre 3 dana...
cula sam da treba koristiti i djumbir, da je jako dobar...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 13:58:03   
anci kv
folnu kiselinu sam ja pila,nekih 2-3meseca pre trudnoće

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 14:05:51   
IVA 11
Kupiću je onda danas, i piću 2-3 mjeseca. Hvala žene user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Folna kiselitona i vitamini (priprema za ...
14.5.2014 14:23:31   
cockic
mogu i vatimini za trudnice tu ima i folne i svega sto treba.ja sam sa cerom pila nekih 2 meseca folnu i vit c pre planiranja bebe i onda mesec dana mozda i manje mamu vit.dobro sam je pila pre trudnoce jer u trudnoci je nisam mogla svariti.bas mi je bilo muka od nje.u trudnoci sam samo nastavila folnu i c vitamin,onda i magnezijum sumeci povremeno.pa sam kasnije pocela neke omega tablete isto za trudnice oko 20te nedelje.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 18:37:48   
Diabla
Prenatal od Natural Wealth. skupe jesu, ali su odlicne i za zene koje pokusavaju da zatrudne, trudnice i dojilje.

< Poruku je uredio Olga RR -- 14.5.2014 18:49:45 >


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 18:56:37   
nata11
Folna 400 je dovoljan i mozda evntualno vitamin C.


_____________________________





(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 22:54:07   
IVA 11
Kupila sam folnu kisjelinu, pa ću i neki čaj uključiti, valjda može oboje...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 23:34:55   
madre
moze, sto ne bi moglouser posted image za koji caj si se opredelila?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 23:44:50   
IVA 11
Pitah danas u temi o čajevima, ali nema odgovora... Virak, ili očajnicu, iščitavam teme pa ću vidjeti. Malo ranije će mi se mm vratiti, pa se pripremam, taman 3 mjeseca da imam neku pripremu za zatrudnjivanje user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
14.5.2014 23:51:57   
madre
idem da vidim sta si priupitalauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
15.5.2014 10:15:41   
pipi_coco
Ja sam isto pila Prenatal od natural weltha (skup jest ali u kutiji ima dovoljno za 2 mjeseca cini mi se) prije nego sam ostala trudna, jer tu ima i folne i drugih vitamina, pa da se malo pojacam, obzirom da nisam fan vecine povrca.

Ovaj put sam odlucila tri mjeseca prije poceti opet sa prenatalom i macinom travom pa u nove pobjede user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
15.5.2014 10:21:16   
IVA 11
Ja pijem folnu od juče, a od jutros počeh i virak, pa što bude. Pa kad potrošim folnu uzeću i ja taj Prenatal.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Folna kiselina
1.6.2014 14:47:48   
suncica91
Sta mislite o folacin tabletama, ginekolog mi ih je preporucio?user posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Folna kiselina
1.6.2014 15:16:28   
Štetica
suncica91 folacin i ja pijem,doduse meni je dr rekao uzmi folnu kiselinu,nebitno ko pakuje,jer on nema svog favorita sto se proizvodjaca tice,ja tako i trazila u apoteci i dali mi taj folacin.Mada neces pogresiti koju god da uzmes,sve je to idti sastav leka,samo ga drugacije krste proizvodjaci.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu suncica91)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Folna kiselina
13.6.2014 21:44:07   
suncica91
stetica, hvala na odgovoru, i ja mislim da je sve to isto, ali eto ginekolog mi je preporucio te pre trudnoce, i rekao da planiram drugu trudnocu, jer sam nazalost prvi put imala spontaniuser posted image user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Folna kiselina
13.6.2014 22:05:55   
Sanjchezze
Ja pijem Ogestan, doduse pocela sam tek sad u trudnoci ali kazu da je izuzetno dobar i pre trudnoce, ima folnu, omega 3, jod i vitamine D i E. Preporucen mi je upravo zato sto sadrzi omega 3 masne kiseline. Kosta oko 1100din, kutija je za mesec dana.

(odgovor članu suncica91)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Folna kiselina
18.6.2014 19:54:30   
Ipokrisia
Ja pijem folnu kiselinu jos od februara...znaci oko 4 meseca pre nego sto sam zabebila, i eto ko zna mozda je i to doprinelo user posted image Inace nekad uzmem galenikin od 400mg a nekada onaj folnak od 500...i dnevno pojedem bananu i ranije sam dosta soka od pomorandze jer te vockice imaju dosta fol.kiseline u sebi..

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Folna kiselina
19.6.2014 12:50:50   
Maraj
Dr mi je rekla da pijem folan od 5mg. Ja sam pila do sada galenikinu folnu 400. U čemu je razlika zna li ko?

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Folna kiselina
19.6.2014 12:52:36   
nata11
Maraj ta od 5 to su one male tabletice jel tako? Manja kutijica, niska proizvodnja? Ja sam njih ranije pila u kombinaciji sa vit C su mi super sredile krvnu sliku a onda me dr prebacila na folnu 400.

< Poruku je uredio nata11 -- 19.6.2014 12:53:06 >


_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Folna kiselina
19.6.2014 15:17:00   
IVA 11
Ja pijem ovaj folacin, tražila folnu, dali mi to, pri kraju sam. Mada mi je jedna drugarica preporučila taj Ogestan, jer ima svašta nešto i da dosta traje, pa ću sjutra uzeti to das probam, pa kad se mm vrati da urodi plodom user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here