|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina
19.6.2014 16:50:45   
Maraj
Nato nisam uzela tu nišku nešto je ranije bilo priče da nije ok. Uzela sam neku jgl je proizvodi. Pojima nemam ko su ti pa ne znam da l sam pogrešila pri izboru. Ova galenikina folna 400 ne znam koliko ona ima folne u sebi. Dr rece fa uzmem folnu od 5mg

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Folna kiselina
19.6.2014 21:40:12   
branki*
ja pijem folnak,nis proizvodi.to sam pila i sa bozom i sad.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Folna kiselina
20.6.2014 8:50:55   
nata11
Epa neznam za tu Maraj. Ovu Nisku sam pila jeste bila neka greske ali je to sve povuceno. Pa dobro uzimaj sta je dr preporucila.

_____________________________





(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Folna kiselina
20.6.2014 8:55:53   
branki*
kakva greska,natouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Folna kiselina
20.6.2014 14:51:23   
plačljiva
JA SAM PILA I folnu OD 5 MG I folacin 5 mg i sad od pre desetak dana Ogestan,to su mi zadnje preporučili...Ma šta uzela mislim da nema greške...user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Folna kiselina
20.6.2014 15:23:12   
amelia
Devojke ja ne znam dali treba da uzimam ove tablete sa folnom i vitaminima jer hranim se zdravo mleko voce povrce nije li to dovoljno? Bila sam u apoteku i pitala apotekarka rekla mije da je ipak najbolje dase hranim zdravo i da nema potrebe za ovim tableticama jer sam zdrastveno okuser posted image user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Folna kiselina
20.6.2014 15:54:35   
nata11
Branki bile su drugacije boje e sada da li je greska u proizvodnji ili se pojavio falsifikat nemogu da se setim. A i nije bilo tako skoro. Secam se da su povucene bile.

_____________________________





(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Folna kiselina
18.8.2014 10:18:01   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: nata11

Branki bile su drugacije boje e sada da li je greska u proizvodnji ili se pojavio falsifikat nemogu da se setim. A i nije bilo tako skoro. Secam se da su povucene bile.


Koliko se secam bio je falsifikat u pitanju, i to je bilo pocetkom 2013. god. Znam da sam gledala serijski broj mog folnaka koji sam pila.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Folna kiselina
12.9.2014 16:00:54   
Veselaja
Ja sam pre prve trudnoce pila folnu kiselinu od 400mg koju proizvodi Galenika. Pored toga sam pila vitamine MAMAVIT. Isto sam pila i u trudnoci, samo sto su mi tada u Frontu davali folnak od 5mg. Folnak je tada stvarno imao problema sa nekim serijama, sada ne znam kako je. Posto planiramo drugu bebu, opet uzimam folnu od 400mg i Mamavit i nadam se drugoj bebi. Ne moze da skode, mogu samo da pomognu vitamini koji se uzimaju.

Veliki pozdrav i jos puno beba svima namauser posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Folna kiselina
12.9.2014 16:07:46   
Sanjalica1980
Super sto si pocela sa vitamincicima. Ja sam od mamavita povracala pa sam presla na femibion.

Srecno i da sto pre dodjes u trudnicke teme.

(odgovor članu Veselaja)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Folna kiselina
12.9.2014 17:01:42   
anita
Ja sam pre vto pila folnu kiselinu.Nakon transfera femibion do 3 meseca a sada pijem Elevit.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Folna kiselina
12.9.2014 17:12:54   
Dani.kv
Meni je elevit ok

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Folna kiselina
26.12.2014 17:59:47   
Maraj
Pijem folnu od 5mg vec 6 meseci. Dr mi nije rekla da prekinem. Tacnije pila sam pre i u toku VTO postupka i sad nakon negativne bete i dalje pijem. Jer pio neko ovako dugo folnu od 5 mg? Da li je to dug period za folnu?

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Folna kiselina
26.12.2014 18:25:12   
big mum
Ako ubrzo planiraš 2.trudnoću pij i dalje.Ona se pije 2-3 mj prije trudnoće pa sve do 12 ned trudnoće.Pročitaj malo više na KLIK

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Folna kiselina
26.12.2014 19:02:23   
Maraj
Hvala big mum ali svi pisu o tome da se pije 2-3 meseca pre zaceca. Kako ja znam kad cu zatrudneti. Ja je pijem vec 6 meseci a spominje se svuda tih 2-3 meseca. Zato i pitam da li ima nekih kontraidikscija ako se duze pije?

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Folna kiselina
30.12.2014 13:21:28   
nata11
Meni je skoro dr na kontroli rekla da slobodno mogu i dalje da je pijem iako se kljukam njome vec skoro 4 god, kaze nemoze da skodi pogotovo ako je neko pusac.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Folna kiselina
30.12.2014 19:25:24   
Lota
Maraj, ja isto mislim da folna ne moze da ti skodi i da slobodno smes da je pijes. Ja sam pila po tabletu od 5mg, pre nego sto sam ostala trudna, a posle po 2 tablete i u prethodnoj trudnoci i sad.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Folna kiselina
22.10.2015 13:32:53   
Animsaj9
Ne moze da skodi Folna kiselina, ona sadrzi viamin b12 koji povoljno utice na krvnu sliku

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Folna kiselina
23.10.2015 8:29:55   
Elena011
Nije baš tako, apsolutno sve može da škodi ako se pretera pa i folna kiselina. Isto sam počela sa uzimam tri meseca pre nego što smo počeli da radimo na bebi, bebe nije bilo, a ja sam nastavila da pijem folnu nekih 10 meseci. Kada sam uradila krvnu sliku gvožđe mi je bilo užasno visoko, a to uništava jetru.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Folna kiselina
6.11.2015 11:21:07   
Tvitica
Zdravo... pocela sam prije par dana da pijem elevit....s obzirom da sadrzi vise vitamina da li je potrebno praviti pauzu (planiramo bebu al ne ocekujem da cu zatrudnjeti u roku od 3 mjeseca)? Mozda da pijem mj dana elevit,pa mj dana samo folnu?

(odgovor članu Elena011)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Folna kiselina
6.11.2015 12:04:35   
branki*
Tvitice,ja elevit nisam pila uopste pre trudnoce,a pre prve trudnoce sam pila folnu nekih 2 meseca.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Folna kiselina
6.11.2015 12:18:09   
Animsaj9
Tvitca ja nisam pila folnu pre trudnoće tek od neke 12 nedelje, a ni Elevit, niti bilo sta u toku trudnoće

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Folna kiselina
15.1.2016 10:34:49   
Drama_Queen
Imam policisticne jajnike. Pila sam Siofor od 500 mg zbog insulinske rezistencije, ali sam imala uzasne mucnine i nelagodnosti i lekar mi ga je izbacio iz upotrebe i rekao da probam ishranom da regulisem poviseni nivo insulina. Pila sam i Femisan kapi, takodje na preporuku lekara, radi stimulacije ovulacije, ali ni one nisu dale neke rezultate. Pre 8 dana sam pocela da pijem Inofolic, neki prirodni lek iz Italije na bazi vitamina mio inozitola i folne kiseline, na nagovor prijateljice koja zivi tamo. Ona kaze da Inofolic lekari u Italiji preporucuju svim zenama koje imaju problem sa policisticnim jajnicima ili sa sindromom policisticnih jajnika, jer regulise povisen nivo insulina i dovodi do spontanih ovulacija, a prilikom primene nema nikakve nezelje efekte. U Srbiji ga trenutno nema, tako da sam obezbedila zalihe za 3 meseca…
Ne znam da li je neka od vas cula za Inofolic ili imala iskustva sa njim? Na inostranim forumima sam mogla da pronadjem jako pozitivne komentare, tako da sam i ja trenutno jako optimisticna. Moja drugarica ga je pila 6 meseci, nakon 2 meseca je krenula da ima normalne i spontane ovulacije, a u 6 mesecu primene je i zatrudnela. I nije pila nista sem inofolica… Inace, trenutno nemam nikakve tegobe, a ono sto sam primetila i jako me raduje, je da mi se izgubila zelja za slatkim i to narocito u vecernjim casovima :)
Ako imate neka iskustva s ovim lekom, jako bi mi znacilo da ih podelite sa mnom. Hvala!

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Folna kiselina
15.1.2016 11:16:14   
nata11
Koliko dugo si pila Femisan?
Nisam za taj lek stvarno cula. Srecno sa njim pa javi rezultate user posted image

_____________________________





(odgovor članu Drama_Queen)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Folna kiselina
15.1.2016 11:24:55   
Drama_Queen
3 meseca, nakon toga sam prestala, jer nisam primetila nikakve promene, takodje, ni na ultrazvucnim kontralama lekar nije mogao da potvrdi da je doslo do ovulacije :( Zbog toga mi je preporucio da ih izbacim i savetovao mi je da izbacim belo brasno, secer, i da ubacim neku fizicku aktivnost, barem setnju od pola sata brzim hodom… Trudim se da to ispostujem...
Hvala! Nadam se da cu se uskoro javiti sa pozitivnim vestima :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here