|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:29:40   
Suncicabg
Pticice, a kako se i koliko pije taj Folan ili Folnak? 

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:32:08   
Suncicabg
Izvini nisam videla da si vec to napisala! Koliko jedna tableta ima mg?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:32:21   
Nensi*
Ja pijem jednu dnevno,a u trudnoci doktor poveca ako je potrebno..

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:33:07   
Nensi*
Folnak ima 5 mg u jednoj tableti...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:36:48   
Ptičica
I folan ima 5 mg u jednoj tabletici. Pila sam ga tu i tamo redovno, pa sam zatrudnela posle 8 meseci, ali imala spontani.
Jbg, folan ili ne, biće kako bude...
(ala ser.... user posted image  )

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:36:58   
Suncicabg
Sad sam malo zbunjenauser posted image negde sam procitala da treba da se pije 400 mikrograma, a 5 mg je dosta vise user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:38:22   
Nensi*
To je i mene bunilo,ali drmi je rekla da pijem jednu ovu od 5 mg i da je to ok...A i u apoteci su mi tako rekli...

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:40:46   
Ptičica
Jedna dnevno od 5mg i to je to! AJmo na neku drugu temu!!! user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:45:39   
Suncicabg
Jooj, jadna ja user posted image ! Imate li jos nesto pored folne, sto bi trebalo da pomaze?

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 21:48:35   
Nensi*
Ja pijem samo to...

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 22:03:27   
Anoniman
suncice, neki kompleks vitamina svakako ne moze da ti skodi, samo da pomogneuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
25.8.2009 22:06:48   
Suncicabg
Pa to sigurno! Naravno i da nije bitno ako goji, ali ipak ako to nije neophodno....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 13:17:18   
femme
Drage forumasice, evo i ja sam odlucila da Vam se pridruzim i da podelim sa Vama moje iskustvo i savete moje doktorke.
Naime, moj muz i ja smo odlucili da pocnemo da "radimo" na bebi i pre toga sam otisla na konsultacije kod svoje dr. Ona me je poslala da uradim neke testove (cervikalni bris sa antibiogramom, chlamydia trachomatis, mycoplasma hominis i ureaplasma urealiticum). Naravno ti testovi se ne rade u toku ovulacije. Kad je videla da je sve to u redu rekla mi je da pijem PRE trudnoce po 1/2 tablete folnak-a. Folnak sam platila nesto vise od 80 din.
Podrazumeva se vise voca i povrca, kafu svesti na 1-2, izbaciti gazirane napitke i cigarete iz upotrebe, spustiti loptu sto se posla tice i za vreme ovulacije akcija . . .
Dr me je upozorila da je u danasnje vreme sasvim normalno da se, i pored pridrzavanja prethodnih saveta, na bebi radi 6-9 meseci.
Prema tome devojke ne gubite nadu.
Pozzzz

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 13:22:44   
mamanp
Topla dobrodoslica femme.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu femme)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 13:24:20   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: femme

Drage forumasice, evo i ja sam odlucila da Vam se pridruzim i da podelim sa Vama moje iskustvo i savete moje doktorke.
Naime, moj muz i ja smo odlucili da pocnemo da "radimo" na bebi i pre toga sam otisla na konsultacije kod svoje dr. Ona me je poslala da uradim neke testove (cervikalni bris sa antibiogramom, chlamydia trachomatis, mycoplasma hominis i ureaplasma urealiticum). Naravno ti testovi se ne rade u toku ovulacije. Kad je videla da je sve to u redu rekla mi je da pijem PRE trudnoce po 1/2 tablete folnak-a. Folnak sam platila nesto vise od 80 din.
Podrazumeva se vise voca i povrca, kafu svesti na 1-2, izbaciti gazirane napitke i cigarete iz upotrebe, spustiti loptu sto se posla tice i za vreme ovulacije akcija . . .
Dr me je upozorila da je u danasnje vreme sasvim normalno da se, i pored pridrzavanja prethodnih saveta, na bebi radi 6-9 meseci.
Prema tome devojke ne gubite nadu.
Pozzzz



pijem ga i ja sada pre trudnoce nego je problem sta nigde vise ne mogu da ga nadjem... cak ni onaj od Natural Whelt-a user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu femme)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 14:12:18   
sanji
Jeste li probale u Lilly apotekama, ja sam ga tamo uzimala pre nego što sam počela sa prenatal vitaminima. Uvek su ga imali!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 14:26:46   
magnetic
Ima i sada(bar kod nas),ali su oko 800 din.od 3 mg

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 14:30:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magnetic

Ima i sada(bar kod nas),ali su oko 800 din.od 3 mg


Folna kiselina 800 dinara??!?!
Kako je to moguce?
Pa jel nema one "za obicne smrtnike", folan, folnak...?

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 14:32:39   
sanji
Lilly apoteke su imale taj običan FOLNAK  koji je koštao manje od 100 dinara!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 14:36:39   
magnetic
E i kod njih presusilo,imaju samo neke uvozne.A u ostalim apotekama sam nasla neke madjarske tablete za 500 din.Totalna je nestasica Folnaka

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 14:38:25   
Anoniman
Bila je nestasica i kad sam ja bila trudna, ali su bile dve male apoteke u NS koje su imale zalihe, tata mi je tamo kupovao. Ako nekom nesto znaci, mogu ga pitati pa vam javiti sutra

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 16:18:30   
misha
Juče sam saznala u apoteci da je nestašica folne kiseline, nigde je nema, ni folana ni folaka ni sl.Ono što ja pijem i toga ima, je foliron. To je gvoždje u folna. Inače, ja to pijem zbog malokrvnosti, ali pila sam i u trudnoći. Medjutim, ja iz ličnog iskustva tvrdim da ništa od toga nije presudno niti u velikoj meri utiče na mogućnost zatrudnjivanja i da se to desi samo kada o tome ne razmišljaš i kad najmanje očekuješ. Ja sam zatrudnela, a da ništa nisam pila, nisam ni očekivala, bila sam u teškim problemima i u tom periodu smršala čak 15 kg ( a i inače sam mršava, tako da sam bila pravi kostur). E onda sam tokom cele trudnoće vodila računa, pila sve što je trebalo i ipak izgubila bebu. Dakle, ukoliko i nema folne kiseline, može se i bez nje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 18:04:10   
viking
Jeste, ja sam kupila Natural Wealth Folic Acid u Lilliy drogeriji (čak nije bila u delu gde je apoteka već tamo gde su biljni preparati) i koštala je nepunih 800 din. To jeste mnogo u odnosu na Folnak koji košta 85 din ali u Natural Wealth pakovanju ima 250 tableta (Folnak ima 20 tableta), od kojih svaka ima 400mcg folne kiseline i uzima se jedna tableta dnevno, tako da u stvari i nije tako skupo.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 21:01:32   
bonita
Meni je moja doktorka dala da pijem tablete femibion 800.One se piju pd momenta kada zelis bebu pa sve do 3 mes trudnoce.Od 3mes trudnoce se prelazi na femibion400.Jako su dobre tablete i imaju ceo kompleks vitamina,tj sve sto je potrbno kako bi se organizam pripremio na trudnocu.jesu malo skuplje,alis u bar meni odlicne.Kostaju oko 15eura doza za mesec dana.E sad ne znam ima li ih u Srbiji.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
29.8.2009 21:50:03   
bonita
KLIK

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here