|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
12.9.2009 22:52:28   
lence
Jao, Mashka, kako me nahvali, sad cu da te davim jos jednom informacijom:
Vitamin A se ne savetuje uzimati u obliku retinola jer steti razvoju fetusa. Stoga teba izbegavati jesti jetru i pogledati na pakovanju tableta u kojoj je formi taj vitamin. Treba da bude betakaroten, a u prirodnom obliku se nalazi najvise u brokolima, sargarepi i spinatu.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 13:49:18   
Anoniman
Pita me drugarica za savet...poshto ja blage veze nemam pitatju vas.

Naime...nedavno se udala i planira trudnocu...otishla kod lekara...sve u najboljem redu... i kaze joj da pije folnu kiselinu, vitamin e, vitamin b, i neki preparat za jachanje imuniteta jer ide zima, virusi prehlade i sl.
Kupila je
FOLNU KISELINU 5 mg
BEDOKSIN vitamin B6 20 mg
SANT-E-GAL vitamin e L-tokoferolacetat 150mg
i za imunitet
kapsule za jachanje imuniteta sa vitaminima Echinacea
u uputstvu pishe da kapsula sadrzi suvi ekstrakt biljke Echinacea purpurea, a od vitamina:
Vitamin e 5,2mg
vitamin b1 0,7mg
vitamin b2 0,6mg
vitamin b6 0.9mg
vitamin b12 0,4 mikrograma
folna kiselina 0,1 mg
pantenol 3.0 mg
biotin 0,05 mg
niacin 6.0 mg
vitamin c 60.0 mg

Da dr nije malo preterao??? Neki vitamini se ponavljaju...jel moze to tako?
Ja kad sam ishla...meni su rekli samo folnu kiselinu i bedoksin da pijem... neznam chemu ovde sluzi vitamin e i ovo za jachanje imuniteta..... Shta bi drugo mogla da pije za jachanje imuniteta?

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 13:50:51   
bonita
smeskice,ja sam uvek i sada za jacanje imuniteta pila propolis kapi.Meni od toga bolje nema.

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 13:54:00   
Anoniman
A koji propolis? kaze ona da u apoteci ima bar 10 vrsta...apotekarka joj nudila...al ova nije znala koji da uzme...user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 13:58:49   
bonita
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

A koji propolis? kaze ona da u apoteci ima bar 10 vrsta...apotekarka joj nudila...al ova nije znala koji da uzme...user posted image


dok sam pila iz apoteke,uvek sa dodatkom bokvice,jer sam imala bronhitis.I veruj evo 3 god nisam kasljala uposte,a to mi je ranije bilo strasno.
E ja sada uzimam prirodni,od ljudi koji gaje pcele,pa ga rastvaraju.A u apoteci moze da kaze zasto joj treba,ili pak samo cist propolis bez ikakvih dodataka.(mislim na onaj iz apoteke).


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:01:20   
Anoniman
Onda je to kao sirup? Nije pilula kapsula i sl? Sad kad sam je videla koliko tabletica pije...nije mi bilo dobro...ko neki drogash user posted image user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:04:27   
bonita
ne nije kao sirup.to je mala bocica,i ja sam pila 3 puta dnevno po 25 kapi,rastvoreno u vodi.A moze i na kckici secera,sa mlekom,medom,sve zavisi kako podnosi ukus propolisa,Ja se stopila s propolisom i obozavam mu ukus.
Za mene zaista ne postoji nista bolje od toga za jacanje imuniteta,prirodno i korisno.


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:05:42   
bonita
IZVORNA PORUKA: bonita

ne nije kao sirup.to je mala bocica,i ja sam pila 3 puta dnevno po 25 kapi,rastvoreno u vodi.A moze i na kckici secera,sa mlekom,medom,sve zavisi kako podnosi ukus propolisa,Ja se stopila s propolisom i obozavam mu ukus.
Za mene zaista ne postoji nista bolje od toga za jacanje imuniteta,prirodno i korisno.


ustvari da,moze se reci kao sirup.Mada mislim da ga ima i u granulama i tabletama


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:10:50   
Anoniman
Ma to...da su kapi ili sirup.... 
Bez obzira shto su to vitamini....ne verujem da je dobro da pije tolike tablete...jbt pa kakav zeludac treba da ima user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:13:09   
bonita
u pravu si.Ja sam uvek gutala neke vitamine,ali nikada se nisam osecala posebno,dok propolis nisam pocela piti.Cak mi se i krvna slika znatno poboljsala.

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:17:51   
Anoniman
Ja nikad nisam pila vitamine... osim onda kad sam pochela folnu i bedoksin... ali inache jako puno votja jedem... ne bi marila ako bi samo od toga zivela... pa kontam da mi ni ne treba neshto extra... inache jako ne volim bilo kakve tabletice jer iako su neke vitamini...meni su to sve lekovi...a od toga bezim...

Rekla sam joj da odmah kad ode od mene kupi propolis....da ne pije te kapsule...user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:19:22   
indy_25
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pita me drugarica za savet...poshto ja blage veze nemam pitatju vas.

Naime...nedavno se udala i planira trudnocu...otishla kod lekara...sve u najboljem redu... i kaze joj da pije folnu kiselinu, vitamin e, vitamin b, i neki preparat za jachanje imuniteta jer ide zima, virusi prehlade i sl.
Kupila je
FOLNU KISELINU 5 mg
BEDOKSIN vitamin B6 20 mg
SANT-E-GAL vitamin e L-tokoferolacetat 150mg
i za imunitet
kapsule za jachanje imuniteta sa vitaminima Echinacea
u uputstvu pishe da kapsula sadrzi suvi ekstrakt biljke Echinacea purpurea, a od vitamina:
Vitamin e 5,2mg
vitamin b1 0,7mg
vitamin b2 0,6mg
vitamin b6 0.9mg
vitamin b12 0,4 mikrograma
folna kiselina 0,1 mg
pantenol 3.0 mg
biotin 0,05 mg
niacin 6.0 mg
vitamin c 60.0 mg

Da dr nije malo preterao??? Neki vitamini se ponavljaju...jel moze to tako?
Ja kad sam ishla...meni su rekli samo folnu kiselinu i bedoksin da pijem... neznam chemu ovde sluzi vitamin e i ovo za jachanje imuniteta..... Shta bi drugo mogla da pije za jachanje imuniteta?

[/q
pa ja ne znam sto je ona sve to posebno kupila ja mislim da postoje tablete u kojima ima i folne kiseline i vitamina E  i ostalih B vitamina koji su samo u jednoj tabletici. I dovoljno je da popijes jednu ili dvije dnevno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:23:23   
bonita
a i za pripremu sam cula da ima neke tablete,mamavit.KOJE su bas bazirane da pripreme organizam za trudnocu.Ja sada pijem ovde nesto slicno,ali samo 1 dnevno.one u sebi imaju sve sto je potrbno od vitaminauser posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 14:28:48   
Anoniman
Ona kaze da joj je samo nabrojao shta treba da uzima...i ona tako uzela u apoteci.... Mozda je i trebala uzeti taj Mamavit, ili neshto slichno user posted image Kontam i da bi jeftinije proshla...user posted image Ma....mogao joj je lekar lepo reci da kupi taj kompleks...ili bar da je doshla do mene...pre neshto shto je kupila sve to...

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 214
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 22:30:06   
lence
Smeskice, mrzi me da se ponavljam, ali kad vec pitas: vitamini grupe B su veoma vazni za balansiranje hormona. Vitamin C pomaze organizmu da iskoristi folnu kiselinu. Vitamin E pomaze sa hormonima.
Moram da citiram moju knigu:
"When levels of B6 are low reproductive hormones may also be in short supply. When deficiencies of other B vitamins are present, particulary B2, then B6 may yield a negative effect, leading to hormonal disruption rather than harmony."
Ukratko, sve je to povezano i moras uzimati kompleks vitamina B sa magnezijumom koji pomaze telu da iskoristi B6.
Ako te sve to mrzi, najbolje je ne uzimati nista, mnoge zene zatrudne i uz neurednu ishranu, cigarete i alkohol.
Inace, najbolje je ono pakovanje vitamina koje vam osim mase navede i postotak koliko je to od dnevne preporucene mere, najbolje za pocetak da je blizu 100%.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 22:34:18   
viking
Ja mislim da će meni od folne kiseline izrasti još jedan nervni sistem, toliko sam je popila :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 22:35:26   
Anoniman
Nije za mene... pitala sam za drugaricu kojoj je lekar rekao da uzme to shto je uzela...nije na svoju ruku....
Jesam dobro shvatila? Umesto bedoksina, trebala je uzeti neki kompleks vitamina b sa magnezijumom? user posted image

< Poruku je uredio Smeshkica -- 15.9.2009 22:36:05 >

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 22:44:33   
lence
Po ovom sto si nabrojala gore, te tablete sadrze sve B vitamine samo mi je gnjavaza sad da uporedjujem koliko ti mg pokrivaju u procentu od dnevnih potreba, nadam se da joj to pise na kutiji? Posto ne sadrzi magnezijum neka to uzima dodatno, po mogucnost isti procenat kao sto je za B6.
Ako vec mogu da se nabave ti vitamini za buduce mame, kad zavrsi one koje je sad nabavila, neka predje na njih.
Sumnjam da je lekar tim savetom pretera, nije joj ih prodao iz svoje apoteke?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 22:46:56   
Anoniman
Nije...kod drzavnog lekara je ishla...pishu na kutiji i procenti...ali nisam to prepisala...a kutija sad nije kod mene...
Pa ima taj mamavit...ali ja nemam pojma shta ima u njemu...user posted image

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
15.9.2009 22:59:24   
lence

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa ima taj mamavit...ali ja nemam pojma shta ima u njemu...user posted image



Ne znam ni ja, ne zivim u Srbiji.
U svakom slucaju ti kazem sta pise po knjigama i internetu: vitamini B se trebaju uzimati u kompleksu, a da bi se bolje iskoristili, uz njih se uzimaju vitamin C i magnezijum. Usto se za ravnotezu hormona (i da izgedas mladja) uzima i vitamin E (za one s endometriozom uzima se dupla doza ovog vitamina).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
16.9.2009 7:35:15   
bonita
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Nije...kod drzavnog lekara je ishla...pishu na kutiji i procenti...ali nisam to prepisala...a kutija sad nije kod mene...
Pa ima taj mamavit...ali ja nemam pojma shta ima u njemu...user posted image



draga ,mamavit je baziran na tome da ima sve neophodne vitamine u sebi koje su potrbne za pripremu,i kasnije tokom cele trudnoce.
Ja pijem nesto slicno,samo se zove Femibion,ali ne verujem da ga ima u Srbiji.A za mamvit znam,jer je par mojih drugarica uzimalo njega.Jednostavno,neka ode do prve apoteke i raspita se,a i lekar ce joj sigurni isto reci.Bas je u tome poenta,da ne pije sve odvojeno nego 1 ili2 tab dnevno.Srecnouser posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
16.9.2009 10:51:40   
lence

IZVORNA PORUKA: bonita

,neka ode do prve apoteke i raspita se,a i lekar ce joj sigurni isto reci.Bas je u tome poenta,da ne pije sve odvojeno nego 1 ili2 tab dnevno.Srecnouser posted image


Znam da je gnjavaza uzimati vise od jedne do dve tablete dnevno, ali neke od ovih vitamina i minerala uzimate uzaludno jer jedan sprecava absorpciju drugog. Npr. gvozdje se uzima s vitaminom C, ali odvojeno od kalcijuma i cinka, i nikako uz caj od kamilice ili peperminta (sve tablete je najbolje uzeti s vodom).
Ta jedna tableta moze u teoriji sadrzavati sve sto organizam treba, ali da li je velika korist od te prakticnosti u gutanju samo jednom dnevno, to je druga stvar. Farmaceutske kompanije se oslanjaju na to da mi necemo preterano to istrazivati.
Mislim da je sasvim OK uzimati tu jednu tabletu kad ste mladi, ishrana vam je redovita, zdrava i raznovrsna i nemate problema sa zatrudnjivanjem.
U suprotnom, treba se raspitati podrobnije.

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
16.9.2009 11:22:58   
Anoniman
Ona nema problema sa zatrudnjivanjem (ustvari...neznam..jer tek pochinje) ...ai inache se zdravo hrani...bash zdravo...i sportista je ...Ma ja tju joj proslediti vashe odgovore...pa ona nek odluchi...

Al ja mislim da necu nishta uzimati...dok ne izrachunam shta mi treba a shta ne...proce me volja za zivotom...user posted image

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
26.9.2009 14:32:11   
Suncicabg
Kakva je situacija sa folanom? Jel se pojavio u apotekama?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
28.9.2009 7:44:23   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Kakva je situacija sa folanom? Jel se pojavio u apotekama?


ja ga nadjoh kod mene u "selu" u pet. user posted image (a ako sam je nasla ovde sigurno je ima i u zemunu, bg-u)
htedoh da kupim 2 kutijice kad kaze covek ne mogu od 3 da vam dam 2 al dok popijete tu dobicemo opet...za svaki slucaj, delim tableticu na 1/2... kaze daju im na kasicicu... al je ima, i podigli su cenu, vise nije 87.5 din vec 157.5 din user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here