|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: visok FSH i LH
24.4.2013 15:52:49   
MamaJaca
Hvala Astera, raspitacu se malo bolje i kod mog lekara!

(odgovor članu astera)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: visok FSH i LH
25.4.2013 8:40:46   
astera
Vazi, ako saznas nesto javljaj!:)

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: visok FSH i LH
21.7.2013 20:23:25   
Vodolija79
Drage moje, molim vas dajte neko misljenje sta da radim da spustim FSH i LH. Nisam imala ciklus neko vreme i uradila sam hormone bilo koji dan, sve je dobro sem Fsh i LH koji su uzasno visoki FSH 115,39, LH 41,09. Pocela sam sa smokvama u maslinovom ulju.

(odgovor članu astera)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: visok FSH i LH
18.9.2013 11:26:37   
SanyD
Drage moje, htela sam da vam ispricam svoju pricu kako bi vam dala puno nade i snage da istrajete do kraja. Nakon dva spontana u 12 nt, stvari su se tako zakomlicirale da nismo znali kud da krenemo. Jedna LPSC sa HSC, radi septuma u materici, tokom operacije povredjen bazalni sloj endometriuma, kao rezultat toga materica se blokirala u priraslicama (Ashermanov Sy.), jajovodi takodje, nikakve isglede za trudnocu. Nakon godinu dana jos jedna LPSC sa HSC, materica ociscena, jedan jajovod oslobodjen od piraslica, drugi nazalost nisu uspeli jer je bio jako izdeformisan. Ginekolog je preporucio da pokusamo nekoliko meseci prirodno, pa ako ne bude idemo na IVF. Nismo uspeli, pokusavali smo, isli smo na zadnju konsultaciju pre mesec dana kod doktora i on kaze pripremajte potrebnu dokumentaciju za IVF postupak i krenimo. Ja onako svaki dan kod maticnog ginekologa skupljam potrebne dokumente, upute za ovo, za ono.. Prv sam uradila hormone 3 dc. Dobijam rezultate, svi hormoni super, jedino ne valjaju FSH i malo LH. Sta je ovo sad kazem, idem sledeci dan kod ginekologa za IVF i on razocaran, kaze da FSH 17.5 znaci da moje jajnike polako gube svoju funkciju i da ce mozda uslediti prevremena menopauza. A ja imam samo 31 godinu. Suprug i ja bili smo u soku. Preporucio je da ispitamo AMH (antimulerov hormon) kako bi znali za sigurno sta nas ceka. Krv za ispitivanje je bila poslata jednoj labaraoriji u Dizeldorf, Nemacka. U medjuvremenu cackala sam po internetu i na nekoliko mesta procitala sam da zene sa visokim FSH om jeli su suve smokve u maslinovom ulju. Istog dana ja pocinjem sa smokvama. To je bio 7 dc. Uvece stavljam dvije smokve u ulje i ujutru pojedem i nakon njih pola sata nista ne stavjlam u usta. I tako svaki dan, uvece stavljam smokve (dve) ujutru jedem. U medjuvremenu nabavila sam koenzim Q10 citala sam da pomaze oko kvaliteta jajnih ctanica. Pila sam uvece po dve kapsule od po 360mg, znaci ukupno sam pila dnevno po 720mg. Kombinirala sam sve ovo sa Royal Jelly maticni mlec u kapsulama, po jedna kapsula dnevno. Nakon nedelju dana stigli su rezultati, jos gori AMH 0.16. U medjuvremenu, naravno, ja i suprug radimo na slucaj user posted image . Nakon 10 dana stiglu su rezultati iz Nemacke, rezultati jos gori AMH 0.16 user posted image . Ginekolog preporucuje sledeci mesec, odnosno ciklus da pocinjemo odmah. Daje mi DHEA istog dana (21 dan ciklusa) kako bi blago stimulirao jajnike da proizvede vise jajnih celija, jer u mom slucaju stimulacija bi samo dotrosila te zadnje rezerve i ostali bi na nula. Idemo kuci i ja pazljivo citam opet izvestaj od doktora i zabode me u oku ista recenica po drugi put: Endometrij 21 dan ciklusa 9mm- tipa S. Nesto mi nije stimalo kako treba. Pitala sam se zasto bi bio endometrij toliki u 21 dan ciklusa, kada sam za par dana trebala dobiti (inace dobijam na 26/27 dana). Kazem mm ja cu malo da sacekam sa terapijom, nesto mi kaze da moram tako. On kao u uvek, poddrzao me. Cekam ja, dan, dva grudi su pocele da dobijaju u volumen, postale su bolne. Jedno jutro kada se javio smedjkasti iscedak, znala sam. Otrcala u apoteku, kupila test i eto moje user posted image crtice. Ljudi, plakala sam kao luda. Nisam mogla nikome da javim vest da cu postati mama, toilo sam bila srecna. Lezala sam na krevet i samo vikala: Hala ti Boze, hvala ti Boze, bez prestanka, jer je ovo moje uistinu Bozje cudo! Drage moje, cuda se desavaju. Bog nas kad tad dotakne svom snagom. Cure moje ne gubite nade NIKAD, borite se, jer ako je moje cudo sto sam sada user posted image , zasto ne bi bilo jednog dana i vase?! Doktor je bio takodje u soku kada smo mu saopstili vest. Odmah mi je dao jacu terapiju za zadrzavanje treudnoce. Uvece primam Progesteron Depo intramuskulno na svakih 4 dana, i svako vece pre spavanja vaginalno Gel Crinone. Sada jedino molim da nas Bog cuva svih 9 meseci. Nadam se da sam vam pomogla bar malo da shvatite da nista nije crno onako kako izgleda. Ono sto moze dragi Bog, nemoze niko na ovoj planeti. A vera i nada u srcu su nas dar za Njega. Ljubim vas sve!

(odgovor članu Vodolija79)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: visok FSH i LH
18.9.2013 11:47:35   
Verolina
user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu SanyD)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: visok FSH i LH
19.9.2013 0:17:29   
degu
Sany naježila sam se user posted image
Uživajte u zasluženoj sreći user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu SanyD)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: visok FSH i LH
28.4.2014 11:20:52   
wivern
Zenske, treba mi mala pomoc. Prijateljica mi ima visok fsh, pocela je da uzima smokve u maslinovom ulju i fsh se u narednom ciklusu spustio sa 29 na 21,5. Osim visokog fsh ima i problem sa antitelima stitne zlezde (nadam se da sam dobro zapamtila) i u poslednje vreme je pred user posted image pocela da ima jake mucnine. Jel imao neko od vas slicno iskustvo?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: visok FSH i LH
28.4.2014 12:39:00   
baki78
imam visok FSH i spremam se za drugi IVF...negde krajem marta sam pocela sa OK koju pijem do kraja aprila..pa posle toga kontrolni FSH...radicu u Jevremovoj...neznam gde oni salju krva na analizu? Mozda u Konzilijum. Pa me interesuje dali neko ima iskustva sa Konzilijumom i vrednostima hormona? Ikakav FSH otprilike mogu da ocekujem posle Ok...Inace FSH novembra 18.8. A februara 16.7.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: visok FSH i LH
24.7.2014 12:34:15   
mala_74
Evo da napisem i moje iskustvo...
U decembru FSH 7,8 LH 4... amh 0,0592
Odbijaju me za drzavnu vto i krecem privatno...
U februaru FSH 18 moj shock...
Uglavnom krecem sa terapijom DHEA (ocajno sam je podnela, samo sto nisam pobila ljude oko sebe, 3 puta je obezbedjenje reagovalo)....
Na savet interniste samnjujem dozu koju mi je ginekolog prepisao i u junu radila IVF. Dobila 3 folikula 2jc i dva embriona...
O daljem toku price ne bih ovde...
Ono sto sam naucila da FSH ne sme da bude dva puta visi od LH jel ako je tako upucuje na smanjenje zaliha jc, isto tako ako je oko 7 to je vec razlog za uzbunu... 5 je neka normala... naravno nije isto kod zena u 40 i zena u 30 i ne treba da bude, ali ako imate 30 god i FSH oko 7 to je vec razlog za uzbunu...

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: visok FSH i LH
24.7.2014 18:30:50   
Maslacak15
Mislim da ne moze da se kaze da je FSH 8 sam po sebi problematican. sve do 10 je ok rezultat FSH, ali on naravno ne moze da se gleda izolovano od drugih parametara. Tacno da odnos veci od 2:1 moze u korist FSH moze da bude znak losije rezerve ali to apsolutno ne mora da znaci. Licno znam slucaj iz neposredne okoline de je FSH bio oko 8 a LH jako nizak 2-3 pa se ispostavilo da je AMH odlican preko 2ng/ml ( zena od 34 godine) i doslo je do spontane trudnoce posto je odredjena terapija za insulinsku rezistenciju i stitnu. Cisto kao primer. Treba gledati celu sliku, na primer estradiol 3 dana ciklusa koji moze da suprimira lazno FSH, zatim antralne folikule i AMH. I tek onda ocenjivati kakva je rezerva.

(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: visok FSH i LH
21.8.2014 12:17:07   
maren24
Cao svima,
molim za pomoc i informacije jer sam potpuno zatecena i tuzna. Elem, imam 44 god i htela bih da imam bebu ali svi nalazi govore da sam u ranoj menopauzi. FSH mi je 56, LH 51, prolaktin i testosteron, tiroida dobri. AMH je jako nizak, 0,30 ako sam dobro razumela.Inace menstruacija je neredovna od Januara, na mesec ipo dva. Ima li neko neki savet kako da uravnotezim menstruacije i poboljsam FSH? Zbog bebe, probacu ako moze mada sam dugo cekala i sama sam kriva. A i zbog opsteg zdravlja....prerano je da budem u menopauzi sa 44. Molim vas pomozite sa nekim informacijama. hvala

(odgovor članu racica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: visok FSH i LH
21.8.2014 15:17:35   
branki*
uh,maren..to je bas visok fsh,a on ukazuje na rezervu jajnih celija.za vto je npr gornja granica 12.ne znam da li moze lekovima,mislim da ne postoje nikakvi lekovi za smanjivanje fsh..ima neki recept sa suvim smokvama u maslinovom ulju,stoje tu i svakog jutra uzimas po jednu,imas recept na netu.maticni mlec,propolis,bademi,indijski orah...dobro je da ih konzumiras,ali ne znam sad u kojoj meri to moze da popravi fsh,tj da ga smanji.
ja ti od srca zelim da ipak zabebisuser posted image
javice se jos neko...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maren24)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: visok FSH i LH
21.8.2014 17:26:18   
Maslacak15
Maren draga,to su stvarno rezultati koji ukazuju na ulazak u menopauzu. FSH ne moze da se spusti lekovima.Njega ima puno zato sto jajnici ne reaguju dobro na stimulaciju pa hipofiza proizvodi vise. Mozes da probas sve te stvari koje je navela Branki, ali ni jedna nije posebno efikasna. Da skode ne mogu. Moj ti je savet da hitno potrazis pomoc reproduktivnog ginekologa i da bi utvrdila da li uopste dolazi do ovulacije u tvojim ciklusima ili je folikulogeneza vec stala. Samo zato sto jos uvek krvaris ne znaci da jos uvek ovuliras. Onda moze mozda da se prpoba i nekka dodatna stimulaciju itd premda je cesto reakcija slaba ali treba probati. Ako zelis bebicu Nemas vremena za gubljenje i nemoj da pokusavas sama da " sredis stanje" to je nerealno nego navali na doktore i trazi da pokusaju da ti pomognu.Dr svetlana vujovic ako sene varam je strucnjak za smanjenu rezervu i ranu menopauzu. Srecno.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: visok FSH i LH
22.8.2014 1:57:43   
maren24
Hvala puno na odgovorima! Znam sanse su nikakve....ali ko velim da pitam...nista ne znam o temi i potpuno sam zatecena razvojem situacije. Uvek sam mislila kako sam zdrava i kako ce se to ipak desiti samo od sebe. Neznam sta je poraznije....rana menopauza ili saznanje da nikada necu biti majka....hvala jos jednom

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: visok FSH i LH
7.9.2014 20:16:07   
gogili75
da li mora da znaci da imam PCOS ukoliko mi je LH viši od FSH, FSH mi je 3,7 a LH šest,7

(odgovor članu maren24)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: visok FSH i LH
8.9.2014 14:01:11   
mala_74
Kakvi su ti ostali hormoni?
Taj odnos FSH i LH upucuje na PCOS...

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: visok FSH i LH
8.9.2014 14:15:18   
nata11
Nemora, koliki je AMH?

_____________________________





(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: visok FSH i LH
8.9.2014 17:42:46   
gogili75
AMH mi je 0,78 a ref vrednosti su 0,19 do 9,13, kažu da je zadovoljavajući

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: visok FSH i LH
29.9.2014 20:31:21   
zece
Ja sam negdje procitala da l arginin pomaze za snizivanje na fsh I ja ga pijem moj fsh je bio9,4na treci dan od ciklus a imam29 god uskoro 30

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: visok FSH i LH
16.1.2015 14:13:28   
Daisy73
Hajde i ja da pitam... imam četvoro dece, volela bih da rodim još jedno, ali me je nesto "zanećalo"...inače, u februaru punim 42.
Menstruacije su mi, zbog silnih stresova koje sam imala što na poslu što u privatnom životu, počele da preskaču pre nekih 6 meseci, pa mi je doktorka dala uput za hormonski status koji kaže sledeće:

TT4 78.9 nmol/L
TSH 5,205 mlU/L
Estradiol 209,12 pmol/L
FSH 12,61IU/l
LH 4,70 IU/L
Progesteron 1,184 nmol/L
Testosteron 0,45 nmol/L.

AMH tek planiram da uradim, pa ću imati sve podatke. Prepisala mi je Cikloproginovu, završila sam sa jednom kutijom i sad čekam da dobijem.

Šta mislite? Kakve su mi šanse? user posted image

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: visok FSH i LH
20.2.2015 23:48:27   
Anastasija77
Treba mi savet. Obavila sam sve pripreme za VTO i otkrila da mi je Fsh 14, a maksimum je 12 u 2.danu ciklusa. Kako da ga malo spustim nize? LH je 4, AMH 0,5, a estradiol 26. Hvala.

(odgovor članu Daisy73)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: visok FSH i LH
21.2.2015 11:04:25   
Maslacak15
Daisy promeni doktorauser posted image Mislim da ti cikloproginova ne treba nego eutiroks za stitnu zlezdu. I to sto pre moguce jel si hipotiroidna. TSH iznad 5 nije normalna stvar, treba da bude oko dva za trudnocu. S obzirom da si vec cetvorostruka mama ja verujem da ces brzo zatrudneti cim se stitna normalizuje uprkos godinama. FSH 12,6 je ok za tvoje godine. Ono sto mi nije jasno je zasto doktorka to nije registrovala?? Vidjali smo pregrst puta na forumu da doktori ignorisu povisen TSH zato sto zastarele granicne vrednosti kazu da je sve do TSH 4 normalno, ali da neko ignorise TSH=5 mi je krajnje interesantno i da prepisuje cikloproginovuuser posted image Naravno ne zelim da glumim lekara, ali sam sigurna ako pitas bilo kog drugog endokrinologa reci ceti sto i ja i prepisati lek... Puno uspeha ti zelim!
Anastasija na zalost ne postoji terapija za snizavanje FSH. On moze da bude u narednom ciklusu manji, osciluje malo, ali se obicno smatra da je najvisa vrednost koju dostize slika realnog stanja funkcije jajnika. Ali ako ti pomaze za papirologiju probaj da ga izvadis naredni put cd3. Kazu da je maticna mlec ok kao podrska funkciji jajnika, ali u principu ne postoji endokrinoloska terapija za spustanje FSH. To je prirodan proces koji je nazalost obicno nepovratan i FSH raste sa vremenom.....Ono sto mi nije jasno je da je granica 12. Divno, znaci rade VTO samo zenama gde su sigurni da ce da uspe ?!?! One koje stvarno imaju problem, tu nece ni da pokusaju user posted image user posted image Ja svakako mislim da ti mozes da zatrudnis, nemoj da me pogresno shvatis ali nemoj da gubis vreme. Ako imas mogucnosti idi na privatno finansiranu VTO sto ranije. To ti je moj savet. Ali ponovi FSH jos koji put. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Anastasija77)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: visok FSH i LH
21.2.2015 16:31:51   
Anastasija77
Znam ja to dobro, nego sam se nasekirala. Nisam ocekivala da ce tako rano da krene da se povecava. Ja nemam ni 38 godina i ovo mi je tek druga VTO. Za trecu nemam sanse. Naravno da cu ici privatno. U drzavnoj klinici vise ne mogu da mi pomognu, to mi je jasno. Nego sam htela da malo usporim porast FSH dok ne odem na VTO. Ici cu sto pre, jasna mi je situacija u potpunosti.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: visok FSH i LH
21.2.2015 17:45:45   
Maslacak15
Anastasija ako je sudeci po niku mi smo generacijauser posted image Sigurno nije prijatno ali probaj da budes optimista. AMH ako su u pitanju ng/ml nije tako strasno nizak. Mislim snizen jeste ali bi trebalo da pool jajnih celija nije iscrpljen. A kakvi su ostali hormoni? Zasto uopste VTO? Mislim jel do sada ustanovljen neki problem do ovog FSH? Puno te pozdravljam !!

(odgovor članu Anastasija77)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: visok FSH i LH
21.2.2015 19:08:46   
Anastasija77
Suprug ima OLIGOASTENOSPERMIJU III. To nam je do sad bio najveci problem, ali upravo je iskrso i novi problem kod mene sa visokim FSH. Prosle godine u ovo vreme moj FSH je bio 9,7mlU/mL, a sad je 14,3 mlU/mL! To je jako velika razlika za 1 godinu zivota. Ostali hormoni su u normali. AMH je 0,5ng/mL, toliki je bio i prosle godine, to mi sad nije jasno. Estradiol je 26pmol/L, prolaktin je 24 mlU/mL i LH 3,7 mlU/mL, testosteron 0,46 nmol/L, TSH je 2,34 mikroIU/ml. Imala sam jednu neuspelu VTO prosle godine. Imali smo ukupno 4 jajne celije posle stimulacije i 2 embriona. Sad treba da krenemo sa drugom VTO, ali kad sam videla koliki mi je FSH vise nisam optimista. Ne znam ni sta ce mi reci na klinici kad vide takav nalaz. Oni ga jos nisu videli, jer sam ga i ja dobila pre par dana. A ciklus mi se takodje skratio sa 4-5 na 3 dana i oskudnije je nego ranije. To je tako krenulo da se desava od novembra ili decembra i ja jos uvek ne mogu da poverujem. Stvarno je strasan osecaj. A naslusala sam se raznih prica kako su zene radjale sa 45 i vise. Ja sigurno ne spadam u tu grupu. Sta je tu je, vazno mi je da mi uspe druga VTO, jer trece verovatno nece ni biti. Pa ako neko zna sta bi moglo da pomogne i gde i ko bi mogao to najbolje da odradi, neka mi kaze sto pre. Hvala unapred.

< Poruku je uredio Anastasija77 -- 21.2.2015 19:13:14 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here