|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 8:59:12   
Peace*
Mi nemajke ne toliko. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 9:01:26   
Anck Su Nmaun
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 9:05:15   
Mala Elena
Hahahaaa, ja onda spadam u grupu majki user posted image
Ne bih cini mi se ni ja pustila na zimovanje.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 9:38:40   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Peace*

Međutim!!! Da li bih ih pustila na zimovanje? Ne. Smatram da nisu sposobni dovoljno da se obuku i ne nazebu. user posted image


Upravo to. Pa ja non stop zvocam da uvuče majicu, da se obuje...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 9:43:09   
isidora88
Zimovanje ne bih nikako. Aj sto bi sr garant razboleo jer bi bio mokar, negi bi imala strah da li ce se slomiti tako da nema sanse da bi isaouser posted image
Imali su ponude u vrticu, ali niko nije isao.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 9:45:03   
Ana RR
Hahaha, pa ja o zimovanju pričam sve vreme user posted image termin im je od 15-22.01.2018.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 9:45:21   
IvanaSK RR
Sa četiri godine je sin isao na Zlatibor (pisala sam vec) . Al ja nemam problem oko toga pustiti da ide ili ne.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 11:53:30   
AnaTamara
Pre par dana sam upisala T za zimovanje na Zlatiboru. Tada ce imati 4 godine. Bez ikakvog razmisljanja sam je upisala, iako je prilicno stidna i vezana za nas...ali imam potpuno poverenje u vaspitacicu. Videcemo sta ce na kraju ispasti :) Vec sam pocela da joj pricam da ide sa drugarima, da ce biti par dana bez mame i tate...sad sve to super prihvata, videcemo kad dodje dan da krene :)

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
3.11.2017 12:32:00   
isidora88
Hahaha Ana ja uopste nisam skontala da je zimovanjeuser posted image mada sam sigurna da bi uzivao, a i velik je on, moze on bez tebe, bez brige, pogotovo ako voli drugare, vaspitacice, mislim da ne bi bio problem, jedino ne znam kako ti gledas na to jer je ipak zimovanje, a ne ekskurzija, mada sam sigurna da bi im bilo uzivanje na snegu po ceo dan, uvece bi zaspali kao klade.
Nase vaspitacice su divne i uspavljivale su decu koja su osetljivija, njih 2 su spavale na hodniku ispred soba i cesto su sa njin u krevetu i bili neko od deceuser posted image
Kod nas na zimovanje su vodili neki profesori fizickog iz neke skolice sporta pa zato niko nije hteo da pusti decu, a i cena je bila oko 450e sto je previse.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 18:55:43   
Ana RR
Izgleda da ipak ni ove godine neće biti zimovanja. Kaže mi vlasnica da se prijavilo samo 4 deteta, oni roditelji koji su insistirali na zimovanju se uopšte nisu prijavili. Da ih je barem 7 prijavljenih išli bi, ovako se ne isplati. Mi smo svakako odustali od toga, em on nije spreman em bih ja brinula oko svega. Ima vremena i za to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 19:08:05   
choopa choops
Moji nisu išli, ali ja jesam. Dovoljno je reći da sam oprala kosu hladnom vodom, jer nije bilo tople, ali šta zna dijete od 6godina šta je zima i minus user posted image user posted image Učiteljica kad me vidjela dobila je fras user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 19:34:11   
vonavoj
Ovako,majke definitivno preteruju..i kod nas je jedva prihvacena ekskurzija na 5 dana,predskolci su...sve majke decaka...pa oni nisu spremni.ne znaju sami nista..heeelloooo naucite ih.ucite ih..osamostalite ih..treba vremena..ali i puno price,rada...uspavljivanje sa 6 godina je puno.. nisam za zimovanje.samo zato sto jw hladno.mokri..ali ovako.neka idu..ne treba im prenositi strahove.
Meni je T isla sa 3.5godine na Divcibare..i rado ga se seca...bila je tuzna.videla sam po nekim slikama.ali samo uvece..ali prebrode sve..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 19:39:19   
Mariya
Von,slažem se sa tobom, dete od 6 godina treba da je dovoljno samostalno da može bez mame da ode na ekskurziju, o svašta.
Kod nas su ekskurzije u vrtiću samo na 1 dan, Lu je bila prošle godine, uživala je.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 20:10:56   
Ana RR
Jbg, najgora sam. Moje dete nije dovoljno samostalno da sa 6 godina ide 8 dana na Zlatibor bez roditelja i da zaspi sam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 20:38:28   
isidora88
M ide sa skolom, ne svidja mi se program ekskurzije, obilasci nekih vinarija i gluposti koje nisu za decu vec za dokone penzionere, ali sta da radim, skoro svi idu, on je zapeo da ide i jedva ceka.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 20:48:59   
Sanjica26 RR
Anci, icice sledece godine. Nemoj da se sekiras.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 8.11.2017 20:53:19 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 20:53:55   
vonavoj
Ana.ma jok.nisi najgora..daleko od toga..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.11.2017 20:54:13   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jbg, najgora sam. Moje dete nije dovoljno samostalno da sa 6 godina ide 8 dana na Zlatibor bez roditelja i da zaspi sam.


Nisi najgora.
Ni ja ne bih pustila dete na duze od jednog dana, nema sanse. Cak ni u prvom razredu. Tek sa njenih 8-9 god bih razmislila

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
9.11.2017 6:50:04   
Misha i Ljisha
user posted image

Ma dajte mame, tako sam i ja mislila "mala je mala je" i onda sam se setila da sam ja sa 4 godine isla sa vrticem u MAKARSKU na 10 dana na more. Prvo sto je razdaljina boli glava, drugo nije bilo tad ni fiksnih telefona kod nas u selu (samo jedna firma je imala telefon u selu) i iskreno ostala mi tako lepa uspomena a imala sam svega 4 godine.

I ja sam u julu ove godine pustila D sa isto 4 i po godine da ide 5 dana u kamp u prirodi Male Vidre. Provela se kao nikad u zivotu i stalno me pita kad ce opet ici. Tako da ja mislim da mi roditelji imamo problem a ne deca user posted image . Kaze muz cetrvti dan, nakon sto smo se vec smorili sami kuci, isli u izlazak, isli u bioskop i kao "odmorili se" da idemo po nju. Ja rekoh jesi normalan pa sutra dete dolazi, valjda cemo izdrzati jos jedan danuser posted image .

Izdrzali smo, ali znaci nijednog momenta nije bila frka sa detetom vec je nama bila frka. Priroda, krpelji, povrede, davljenje (isli su na jezero i imali su kao kratki kurs plivanja) nejelo, higijena, ma istripovali se najstrasnije a nasem detetu bilo sjajno. Mesecima kasnije i dalje prica o kampu i svaki put saznajem sve vise sta su tamo radili. Kaze "mama svidja mi se miris vatre uvece" user posted image . Imala je pravi pravcati dozivljaj tamo, cak je rekla da nece da spava u svom krevetu vec u satoru ehehhe... Redovno su nam treneri slali fotografije dece. Deca nisu smela da imaju telefoni niti bilo sta elektronsko kod sebe, nema slatkisa, nema sokova, nema elektronike, ma pravi kamp u prirodi.

Tako da ako mogu deca u prirodi mogu i 8 dana na Zlatibor u hotelu.

Samo se opustite. Deci ce biti dozivljaj sve, pa cak i obilazak vinarijeuser posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
9.11.2017 6:56:11   
Misha i Ljisha
i jos samo da dodam. Ovo sto rece vonavoj da se deca osamostale.

Znaci za kamp je D pocela da me moli od nekog aprila, a u maju su bile prijave, u julu se islo. Rekla sam D ako se bude trudila i sama se oblacila, skidala, jela u vrticu, isla na wc solju a ne na nosuuser posted image da ce ici. Pazite dete od 4 godine je sve to ispostovalo i ja nisam imala druge nego da je pustim. Mislila sam da se nece tolliko truditi ili da ce odustati da se trudi nakon nedelju dana a ona se trudila svojski. Vaspitacica u vrticu mi je rekla da se bas bas trudi, jer ona nikad ne jede u vrticu. Naravno kako je prosao kamp, za hranu smo se vratili na starouser posted image opet ne jede u vrtcu, ali znaci kad ima motivaciju moze se sve.

Pitajte decu da li zele da idu. ako zele moraju se truditi i ispostovati to i to. Tako cete videti i koliko im je stalo da idu

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
9.11.2017 7:26:57   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jbg, najgora sam. Moje dete nije dovoljno samostalno da sa 6 godina ide 8 dana na Zlatibor bez roditelja i da zaspi sam.


Nisi najgora.
Ni ja ne bih pustila dete na duze od jednog dana, nema sanse. Cak ni u prvom razredu. Tek sa njenih 8-9 god bih razmislila



Bas smo se otakli teme pre neki dan kako je mm ostajao sam kuci sa 7god. Ja mu kazem, ja ne znam kako cu nase ostavljati ako budem morala, same.user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
9.11.2017 7:31:59   
Misha i Ljisha
user posted image ME ja sam moju cak pustila da ide biciklom sama u prodavnicu. Isla sam naravno i da je pratim i krisom gledala kroz izlog prodavnice, a njenu srecu ne mogu da ti opisem. Dosla je sva ponosna i na sav glas svima pricala kako je isla sama uprodavnicu. Ja stavila papiric, spisak i napisala "molim vas stavite racun i kusur u novcanicic" i da dete moze da uzme jednu stvar za sebe koja nije na spisku. Tako i bilo. Uzela je cokoladno mleko. Teta joj je cak pomogla da stavi kesu na korman bicikla i D se vratila kuci.

Hocu reci. Mislim i da su danasnja deca vrlo sposobna. I mi smo kuci ostajali sami sa 7 godina, isli sami u skolu i to autobusom jer nam skola bila daleko (cuj isli smo sami u vrtic, deda nas samo prevede preko puta i mi idemo na stanicuuser posted image ). Nego se svi tripujemo kakva su vremena i mislimo da su manijaci na svakom cosku.

Ja sam rekla muzu, kad krene u skolu kupimo joj onaj sat majki i od prvog dana ce da ide sama. Ne zanima me

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
9.11.2017 9:02:49   
Peace*
MiLj, von user posted image

Svaka čast na svemu napisanom!


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
9.11.2017 16:27:11   
Mariya
Ljišo, slažem se i veliko user posted image za drugaricu!
Previše štitimo svoju decu i ustvari mi pravimo nesposobnjakoviće od njih. I mi smo ostajali kući sami. I ja sam išla pešice i biciklom u vrtić u selu, sama, a posle u školu autobusom. Nikad me niko nije pratio. Po kiši i vetru, sećam se. I išla sam na zimovanje na Zlatibor na 7 dana u prvom razredu a imala sam 7 godina. Sećam se da je učiteljica bila tamo u kupatilu i pomagala nam, kome je trebalo. Znači bila sam prilično samostalna za dete od 7 godinauser posted image Moja Lu ima 6.puštam je samu ili sa ostalom decom na igralište, letos je išla u prodavnicu, ona i H po sladoleduser posted image . Spava kod babe, tetke, kumova, drugarica. Kod kume ili drugara iz vrtića koji su blizu isto ide sama. Njoj sve to odgovara, ona je ponosna što je samostalna. Mislim da je detetu to potrebno.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
9.11.2017 17:08:52   
isidora88
I ja mislim da ih mi previse stitimo. Ja sam bila bas u strahu da nas ne zovu sa eksurzije da idemo po dete, medjutim on je bio odusevljen, nijednom nije plakao. Kazu vaspitacice da je bio odlican i da moze i na Mesec da ide kako je dobar i poslusan

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here