|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 10:47:35   
Ana RR
Dunjči, baš sam htela tebe da spomenem jer znam da pijete. Ja sam uz ostale rezultate dr Jeleni slala i rezultat vitamina D ali nije ništa komentarisala.

Milena, pa šta znam, često se probudim umorna, kosa mi opada dosta, imam glavobolje... kod mene je i progesteron loš i sve su to simptomi i toga tako da pojma nemam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 10:50:22   
dunja RR
Nikada mi nije davala kapsule, samo kapi, a baš imam poverenja u nju, sjajan je doktor, jako puno uči i istražuje, trenutno je vodeći endokrinolog u oblasti trudnoće i steriliteta, to joj je specijalnost, ali naravno i šire.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 10:52:33   
dunja RR
Ja nemam nikakve simptome, mada ni ne sećam se kako je bilo ranije kada je bio nizak, sada mi je verujem ok, jer ga zaista redovno pijem. Glava me ne boli nikada, nemam migrene, ne opada mi kosa.
Umorna jesam ali zato što spavam jako malo.

Anči, ne sećam se kakav ti je bio rezltat, možda je bio tada ok?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:02:59   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dunjči, baš sam htela tebe da spomenem jer znam da pijete. Ja sam uz ostale rezultate dr Jeleni slala i rezultat vitamina D ali nije ništa komentarisala.

Milena, pa šta znam, često se probudim umorna, kosa mi opada dosta, imam glavobolje... kod mene je i progesteron loš i sve su to simptomi i toga tako da pojma nemam.



Anci bas mislim da ovo sto mi se desava sa leđima je bas zbog nedostatka vitamina D. Mene nekad i ruka boli. A da ne pricam o kosi. Nju ne mogu da savladam koliko opada. Znas vec sve. Pricale smo, vec. Pila sam kapsule kad mi je mama dala. Sad vise nemam. Mojoj sestri je prepisala endokrinolog kapsule. Ona ima redovan sistematski pregled preko firme. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:14:38   
Milena18
Hvala, Dunja, sad sam čitala šta si pisala u drugoj temi.
Sanjice, moguće je da i ti imaš manjak. A što se tih naših simptoma tiče, sve je to tako opšte, može biti povezano sa ovim, a možda je i nešto sasvim drugo uzrok. Ja ću svakako početi da uzimam vitamin D, možda baš i ove kapi koje je Dunja spomenula, samo da me neki lekar posavetuje koliko jer što više čitam, više sa sigurna da je ovo što mi je moja dr preporučila malo.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:23:54   
vonavoj
Pazi,i ja se u svemu pronalazim..a mogla bi kapi da koristim.


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:24:45   
dunja RR
Milena, kapi su bolje - Vitamin D3 je najbolje uzimati iz tečnog oblika (kapi), u kojem je on rastvoren u prirodnom ulju iz kojeg se najbolje resorbuje i najbolje podnosi.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.5.2020 11:25:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:26:59   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Pazi,i ja se u svemu pronalazim..a mogla bi kapi da koristim.




Znala sam da se u svemu pronalazis.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:28:27   
dunja RR
Vigantol je bio super, ali konkurencija na tržištu je dovela do toga da ga više nema .. sada je od dostupnih kapi najbolji Kabivit, i Jess mi je pisala a i moja dr isto kaže. Samo proveri dozu, jer se ne sme preterati, ni to nije dobro.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.5.2020 11:29:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:42:33   
mati
Kad vec piset_e o Vigantolu, imam pitanjce... Nasla sam neotpakovanu kutiju Vigantola, verovatno jos za M uzeli, posto cujem vise ga nema. Rok trajanja mu je 02.2020.
Ja sam je otvorila i tokom ovog neizlazenja davala deci, a i ja koristila, mislim da se istekom roka samo umanjuje dejstvo, da nije stetno??? user posted image Tako mi bar jedna dr rece.

< Poruku je uredio mati -- 21.5.2020 11:53:56 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:48:34   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anči, ne sećam se kakav ti je bio rezltat, možda je bio tada ok?


Dunjči, samo tada sam radila vit D i bio je dosta ispod granice. Nije komentarisala ništa.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:51:32   
vonavoj
Sve smo postale umorne,zato nas sve i boli..hronicno..stres..svakodnevnica..

Kao i Mg sto niko ne uzima,a trebalo bi,malo ga unosimo kroz ishranu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:52:00   
Ana RR
Našla sam rezultat 27,8 nmol/l

user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 21.5.2020 11:56:09 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:54:41   
dunja RR
I ja mislim tako, samo je smanjeno dejstvo, Sećam se kada sam Savi davala Vigantol, kada je bio beba, bočica nam trajala nekih 11 meseci, i tek tada saznam, da li sam negde na RR pročitala, ali proveih posle i na bočici, piše da se Vigantol koristi 6 meseci nako otvaranja bočice, a ja davala eto, dok je nismo potrošili, tj. 11 meseci. I pitala sam moju dr jel strašno, kaže ma jok, malo je bilo ublaženo dejstvo, ali sve ok. Pa tom logikom, mislim da je i kod tebe tako, a februar nije bio davno ..


IZVORNA PORUKA: mati

Kad vec pisete o Vigantilu, imam pitanjce... Nasla sam neotpakovanu kutiju Vigantola, verovatno jos za M uzeli, posto cujem vise ga nema. Rok trajanja mu je 02.2020.
Ja sam je otvorila i tokom ovog neizlazenja davala deci, a i ja koristila, mislim da se istekom roka samo umanjuje dejstvo, da nije stetno??? user posted image Tako mi bar jedna dr rece.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:56:20   
Milena18
To je baš nisko, Ana, čudi me da nije dr ništa rekao. Mada ni ova moja nije imala neku posebnu reakciju. Meni na laboratorijsom izveštaju piše da je ispod 25nmol/l deficijencija, a 25-75nmol/l insuficijencija.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:56:31   
dunja RR
Ne znam Anči, ili nije videla, ili je gledala u odnosu na neke druge parametre, ali ne mogu da tvrdim ništa sa sigurnošću. Pre mislim da nije videla, možda sam tada mogla ponovo da je pitam, ali se sada i ne sećam da nije odgovorila.

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anči, ne sećam se kakav ti je bio rezltat, možda je bio tada ok?


Dunjči, samo tada sam radila vit D i bio je dosta ispod granice. Nije komentarisala ništa.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 11:58:03   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Milena18

To je baš nisko, Ana, čudi me da nije dr ništa rekao. Mada ni ova moja nije imala neku posebnu reakciju. Meni na laboratorijsom izveštaju piše da je ispod 25nmol/l deficijencija, a 25-75nmol/l insuficijencija.


Da tako piše i meni, stavila sam screenshot gore.

Dunjči, pojma nemam. A ja sam posle bila previše zauzeta da sve to isproveravam opet.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 12:01:11   
dunja RR
Sada sam videla taj mail, pisala sam joj tada za tebe i tvoju mamu, pa je bilo puno pitanja, moguće da nije videla za vit. D..
A još sam je i ja tih dana "smarala" vezano za moj porođaj i pripreme :)

Vidim da je sve iskomentarisala osim vit. D.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 12:02:19   
mati
IZVORNA PORUKA: dunja RR

I ja mislim tako, samo je smanjeno dejstvo, Sećam se kada sam Savi davala Vigantol, kada je bio beba, bočica nam trajala nekih 11 meseci, i tek tada saznam, da li sam negde na RR pročitala, ali proveih posle i na bočici, piše da se Vigantol koristi 6 meseci nako otvaranja bočice, a ja davala eto, dok je nismo potrošili, tj. 11 meseci. I pitala sam moju dr jel strašno, kaže ma jok, malo je bilo ublaženo dejstvo, ali sve ok. Pa tom logikom, mislim da je i kod tebe tako, a februar nije bio davno ..


IZVORNA PORUKA: mati

Kad vec piset__e o Vigantilu, imam pitanjce... Nasla sam neotpakovanu kutiju Vigantola, verovatno jos za M uzeli, posto cujem vise ga nema. Rok trajanja mu je 02.2020.


Ja sam je tek u martu i otvorila, tako je stajala neotvorena... Ali sam pre toga i citala ovde da odavno nema vigantola(moja deca porasla pa nisam u toku), pa reko dzabe da bacim, a jedan mesec valjda ne moze neku stetnost da proizvede... Merck Serono Vigantol...
Hvala


< Poruku je uredio mati -- 21.5.2020 12:03:51 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 12:04:20   
Ana RR
Moguće Dunjči, promaklo joj je sigurno. Moram ponovo da se isproveravam, ima već godinu i po dana od tada.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 13:42:42   
pari
Zanimljiva tema...ja nikad nisam proveravala vitamin d...doduše ne pamtim ni kad sam radila krvnu sliku, prošlo je već dosta...radila sam hormone koje bih trebala da ponovim opet kad dobijem ali ću to verovatno u avgustu...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 14:28:25   
jess021
Mati, slobodno mozete da ga pijete. Nista mu nije😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Vadila sam danas krv
14.8.2020 20:43:21   
mama Jo
Kako vam se cini?

Da li bi trebalo jos nesto da proverim?

user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Vadila sam danas krv
14.8.2020 22:45:01   
jess021
Mama Jo, ja mislim da je ovde sve ok, ako su ti i prosli put bili poviseni limfociti, to je verovatno kod tebe redovno stanje.


Zasto si uopste vadila krv? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Vadila sam danas krv
14.8.2020 22:48:33   
vonavoj
I ja mislim da je sve ok.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here