|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tata na porođaju
18.9.2009 20:46:07   
A.N.A.
Nama je rano za odluku, tek smo u cetvrtom mesecu-a 40 puta do sad se predomisljali...

1.Dok si pred porodjajem i lezis na stolu ne mozes da se "izboris za svoja prava", e-tu treba tata da pripomogne. Pricaju oni sa iskustvom, da se babice i ostalo osoblje ponasaju kako hoce prema porodiljama. Kad je tata tu-vrlo su ljubazni i usluzni (ipak imas svedoka koji nije u tolikom haosu kao ti na stolu)...nema gundjanja, bezobraznih komentara i slicno. Po strani tatino zadovoljstvo sto cemo zajedno da podelimo prve trenutke sa nasim detetom...

2.ALI-kako cu ja da se ponasam tad-kao zivotinja mozda...e, to ne bih zelela da vidi... ipak treba da ostane zaljubljen u mene user posted image

Sad??? Kako izvagati???user posted image user posted image



< Poruku je uredio A.N.A. -- 18.9.2009 20:47:19 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: tata na porođaju
18.9.2009 20:53:40   
Verus
mm ce biti sa mnom na porodu.  Naravno, preseci ce pupcanu vrpcu, i biti tu da me bodri, ali ce ostati oko moje glave da tako kazem, svakako ne daju da gleda dole, a i ne zelim da vidi moju vaginu u tom stanjuuser posted image   Mislim da je dobro da vide te muke i da vide da to nije lako za zenu, mislim da ce te voleti jos vise kada vidi kako si jakauser posted image

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: tata na porođaju
18.9.2009 21:03:13   
indy_25
moj muz zeli da prisustvuje porodjaju kaze znam da cu da padnem u nesvjest ali cu ici. Nedavno kad sam vadila krv bio je sa mnom i zamalo hop i u nesvjest sestre oko njega legao na krevet one pusu masu  oko njega da dodje sebi. Tada sam mu rekla sumnjam da ce porodjaj docekati n a nogama.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: tata na porođaju
19.9.2009 0:14:22   
Verus
user posted image indy, neka on lepo sedne tebi kod glave i nek ne gleda!!!  Naravno dok beba ne dodje!  Mislim da ce onda biti ok, neka se skoncentrise na tebe i to da ti bude pomoc i podrska

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: tata na porođaju
19.9.2009 0:21:07   
indy_25
joj verus ne znam ko ce kome biti podrska ja njemu ili on meni ja se uopste ne bojim poroda prvi mi je bio tako lagan da mi je strasnije otici kod zubara ili primiti bocu nego porod. Ali eto kad hoce da gleda onda nek gleda.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: tata na porođaju
19.9.2009 8:41:49   
Trcosava
mislim da sam već pisala ovde, definitivno mm ide samnom (ovde to normalno -slovenija) no dobro bi bilo da se ne zanesvesti - mislim indy na tvog dragog

mada, u školici jedan tata pitao koliko je često da tatama pozli prilikom porođaja i da li je bilo nekih problema. Kaže babica da ako već i bude im loše, oni pre toga šmugnu napolje - tako da nije bilo nekih problema.
Indi tvoj muž me podseća na mog zeta koji se srušio kad je video moju sestu u bolnici, tad nije imalo nikakve veze sa porođajem, ležala je zbog operacije grlića materice. Kaže sestra, ušao i samo tras pored kreveta user posted image user posted image user posted image user posted image
U svakom slučaju podržavam prisustvo tate na porođaju, da budu tu da nas bodre, da nas masiraju, da nam kažu da nas vole i da smo mi jake i da možemo to i bla bla bla (ala me drmaju hormoni)

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: tata na porođaju
19.9.2009 9:59:46   
A.N.A.
Tek sad videh tekst da u Niskom porodilistu nema uslova da tate prisustvuju porodjaju... Ne znam da li ce do sledeceg marta nesto da se promeni po tom pitanju?!?!? Nadam se... user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: tata na porođaju
19.9.2009 10:03:07   
Trcosava
Ja se nadam da hoće i da neće biti cena kao u Narodnom frontu (zbog tebe Ana :), btw naša devojčica će se zvati kaoti - ako ti je to ime :D)

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: tata na porođaju
19.9.2009 10:18:52   
*Alexx*
Ja sam bas zelela da mm bude sa mnom na porodjaju, ali se to njemu nije dopalo kao ideja. I sada, kad je to sve proslo, mislim da mi ne bi odgovaralo da je bio sa mnom. Previse sam bila nervozna, bolovi... A mene kad boli, nikoga ne podnosim. Mislim da bih se samo istresala na njega, sto ni meni ni njemu ne bi pomoglo. Ali svakako podrzavam tu ideju!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:08:36   
mazuljak
A mene samo interesuje, da li se to prisustvo supruga unapred ugovara u porodilistu ili kad dodjes samo kazes "On je samnom!". user posted image Ne znam koliko tih "specijalnih bokseva" u porodilistima postoje, da li moze biti da je bas tad npr. zauzeto pa i da hoces sa muzem na porodjaj, ono ti se ne da...user posted image (mada ne verujem da je bas takva navala...)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:14:08   
marince1
Mislim da se mora unared najaviti,mora i onda prodje neke analize i mora da se plati.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:25:36   
mazuljak
Hvala na odgovoru! user posted image Jos kad bih 100% znala da cu biti primljena u porodiliste koje hocu... (htela bih u KBC Dragisa Misovic) ... gde bi mi bio kraj!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:28:09   
marince1
kako to neznas da li ces biti primljena? user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:33:04   
mazuljak
Pa, kazu, ako je pun kapacitet onda kada ti dodjes... Sta ti mogu; ides negde drugde... A bilo bi idealno kada bi se bebe radjale iskljucivo kada im je tacan termin, pa barem to sigurno da znam. Sve u svemu, moram racunati i na mogucnost naknadnog odlaska na neko drugo mesto...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:40:59   
mejra81
I ja cu ici u DM na porodjaj i isto znam da ce me primiti ako bude mesta!
A jel vodis tamo trudnocu, mazuljak?

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:47:13   
mazuljak
Tek treba... Skroz sam zakasnila... Prosto me sramota...user posted image Nisam imala pojma da je sve to oko porodjaja takva petljancija! Ja sve mislila, dodjes i porodis se! Gde da te ne prime?! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:48:57   
mejra81
U Dragise Misovic!
Malo smo skrenule sa teme user posted image

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 16:59:21   
mazuljak
Da, primetih i ja, pardoniram se... Kako se brzo da skliznuti sa teme... Uglavnom, kada budem isla tamo raspitacu se povodom prisustva tate na porodjaju, kako stoje stvari kod njih, pa cu javiti. Cini mi se da niko to porodiliste nije pomenuo u ovoj temi. Samo to nece biti uskoro... Ako neko te podatke dobije pre mene, neka napise!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 17:07:18   
mejra81
Ja sam bila tamo na pregledu( u DM) ali se nisam raspitala za prisustvo oca na porodjaju jer mm nece da prisustvuje
user posted image ! Bas mi to ne prija al sta da radim, pokusavam da razumem!
Bravo za sve Vase mm koji su i koji ce prisustvovati porodjaju! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: tata na porođaju
6.10.2009 17:07:31   
marince1
IZVORNA PORUKA: mazuljak

Tek treba... Skroz sam zakasnila... Prosto me sramota...user posted image Nisam imala pojma da je sve to oko porodjaja takva petljancija! Ja sve mislila, dodjes i porodis se! Gde da te ne prime?! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Kod nas i jeste ovako!S tim sto prethodno uzmes uput za porodiliste

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: tata na porođaju
9.10.2009 11:03:59   
LillyT
Moj momak bi voleo da prisustvuje porodjaju, ali nam je jos uvek rano (tek sam usla u cetvrti mesec) da sve to planiramo. Plus, stalno poradja zivotinje (veterinar je) pa kontam da mu ne bi sve to tesko palo (mada, na UZ se bas nije junacki drzao, kada je cuo bebino srce, malo je  user posted image   )
Volela bih i ja da mi bude tu, nekako me smiruje user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: tata na porođaju
9.10.2009 11:13:10   
buhla
I ja cu u DM da se porodim. Tamo nije dozvoljeno prisustvo oca, tacnije malo je porodiliste, pa nemaju uslove. Tako mi je receno. MAda ni moj dragi ne bi prisustvovao.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: tata na porođaju
5.1.2010 16:43:06   
BabyG
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Nema uslova
Osim u Beogradu, očevi mogu da prisustvuju porođajima u još nekim gradovima u Srbiji, poput Subotice, ali se ova usluga ne plaća. U većim gradovima, poput Novog Sada, Kragujevca i Niša, prisustvo oca porođaju je nemoguće jer porodilišta za to nemaju uslove.



Je l' zna neko da li ima novosti po ovom pitanju?! user posted image Zanima me za Betaniju..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: tata na porođaju
29.1.2010 15:46:44   
eugenija
Tata na porođaju?


Pa evo, on je zadnja osoba na svetu za koju bih poželela da se tu nađe.. Inače ne bih volela da mi iko poznat tu bude. Tu treba da su ginekolog i babice. Sve što mi treba su ljudi od struke koji će mi pomoći da donesem tu bebu na svet kako treba.

A posle porođaja, onaj deo kad si sam u hodniku i nigde nikoga, e tada bih volela da podelim svoje dostiguće sa celim svetom..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: tata na porođaju
29.1.2010 20:03:33   
Leki 77
Moj suprug je prisustvovao porodjaju. Ideja je bila moja, ali se ni najmanje nije protivio. Osnovni razlog zasto sam to htela je potpuna promena svega sto je do tada vazilo u Frontu, u trenutku kada je trebalo da se porodim. Nisam znala da li moj lekar moze da dodje, da li ce biti anesteziolog voljan da mi da epi i samim time, zbog svakakvih prica koje kolaju o babicama, nisam htela da nemam svedoka user posted image Ideja je bila, da ako me suprugovo prisustvo ne bude smirivalo, da me ceka u hodniku, pa kada se porodim, da mi pravi drustvo u porodjajnom boksu. Bitno mi je bilo da neko mobilan i hladne glave (sto on jeste, specijalno u kriznim situacijama) bude sigurno uz mene. I to mi je bio jedini garant da cu biti sama u porodjajnoj sali, jer stvarno nisam mogla da slusam vristanje zena. To bi me samo unervozilo jer bih se pitala ko zna sta mene ceka. Znam bas dosta muskaraca koji su prisustvovali porodjaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here