|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trbuhom za kruhom
6.1.2010 23:03:32   
Anoniman
Ma slazem se ja, bolje sad nego kasnije....i znam da i mm brine, a opet zna da necemo biti skroz sami, iako nam njega niko i nista na svetu ne moze zameniti, 'ebem ti proklete pareuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trbuhom za kruhom
6.1.2010 23:07:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma slazem se ja, bolje sad nego kasnije....i znam da i mm brine, a opet zna da necemo biti skroz sami, iako nam njega niko i nista na svetu ne moze zameniti, 'ebem ti proklete pareuser posted image


...baš.. zarad para ja i brat nismo imali oca kada nam je bio najpotrebniji. *ebenih 13 godina.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trbuhom za kruhom
6.1.2010 23:09:20   
Anoniman
To je meni kaliopi nezamislivo, nemoj pogresno da me shvatis...al pre bih zemlju jela, deci bi se naslo, al ih nikad ne bih ostavilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trbuhom za kruhom
6.1.2010 23:17:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

To je meni kaliopi nezamislivo, nemoj pogresno da me shvatis...al pre bih zemlju jela, deci bi se naslo, al ih nikad ne bih ostavilauser posted image


naravno! Isto tako mislim....user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trbuhom za kruhom
6.1.2010 23:21:09   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 20:31:50   
Anoniman
Prvo , Jeco , hvala za link na temu ... Isčitala sam sve postove .

Nisam, a volela bih da sam našla bar jedan post sa konkretnim predlogom i (ili) iskustvom za one koji su DEFINITIVNO odlučili da idu iz Srbije . Meni bi , recimo , mnogo značila iskustva ostalih Ringerajki koje su otišle , bile , vratile se ili su u procesu tj postupku odlaska iz Srbije u neku drugu zemlju . Dakle , zanima me sledeće (pa ko god ima informacije neka napiše) :

- u koju zemlju se najlakše iseliti (tj za koju je potrebno najmanje papirološkog cimanja) ,
- koja "caka" ima najbolju prođu (zanimaju me samo legalne cake),
- koja zemlja nudi najbolje uslove za mlade bračne parove ,
- uopštene procedure oko iseljenja .

Hvala svima na informacijama .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 20:55:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: kaliopi

sve je to lepo, svi bi da klisnu ali nigde ne cveta cveće i nigde niko ne čeka baš tebe!


Istina ali očigledno da ima nekakve šanse da se radi i zaradi normalno..zato ova tema i ima ovako ironičan naziv ali istinit,ideš da se prehraniš a ne da uživašuser posted image


Prvo da kazem da se sa gore navedenim slazem!

Drugo, Bubi, razmisljas o odlasku? inace, ja sam ovu temu pocela da citam jer su bile tu neke price medju nama, mm je cak u jednom momentu pomenuo saudijsku arabiju i naravno moj razum nije slusao sve dok nije cuo pricu coveka koji je bio tamo.
Sto se tice selidbe u drugu drzavu, ja imam samo svoje iskustvo - a to je studentsko! svi koje ovde znam su dosli uglavnom na studije i na taj nacin obezbedili boravak, a cak i tako su se mnooooooogo iscimali sa papirima. nakon tog studentskog, dobila sam boravak na racun udaje, a i tu je bilo toliko papirologije...
Drugo sto znam su neke osobe koje su otisle u Irsku i mislim da je to tamo malo bolje organizovano, ali vecina njih vise od 5 godina nije smela doci kuci zbog papira.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:18:56   
Crvenkapa85
ja sam popunjavala neke testove na sajtu za kanadu...al su mi odgovorili da ne popunjavomo sve njihove zahteve,pu pu pu.......al i dalje nas drzi da odemo odavde...mm je lakse jer nije toliko vezan za srbiju,to jest za oca...majaka mu je umrla pa mu od tad sve ravno....a ja jka bih crkla kad bih  majku ostavila........pri samoj pomisli mi se place...ne znam kako bih bez nje da znam da je necu dugo videti....al kad mislis da odes iz zemlje za boljim zivotom emocije moras ostaviti za sobom jedno vreme...a to meni teze ide.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:22:38   
Anoniman
Ksena , a gde si ti sad , darling ?

Crvenkapo , možeš li mi nešto više reći o tom sajtu ?

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:27:27   
Crvenkapa85
ukucaj na google imiraciona sluzba kanade
znam da im se ta sluzba nalazi u becu......
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp
tu negde ima da se popuni neki formular i resi njihov test da vidis koliko bi bodova mogla dobitti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:29:04   
LillyT
Lepo je rekao moj brat, ako si nekom potreban, ima da dobiješ papire brzinom svetlosti. Jedan njegov poznanik je u ono vreme kada se čekalo u redu za australijsku vizu, dobio papire za nekoliko dana, jednostavno, tada su tražili takav profil (ETF) i bio im je potreban. Firma sve poslala, urgencija stigla u ambasadu, odmah na razgovor i završetak papirologije.
Ja bih sutra otišla odavde, iako ne živim loše, ali znam da postoji bolje i ne želim maltretiranje. Za sada sloabo radimo na tome, već sam rekla, kada si malđi i bez prtljaga, ništa nije teško


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:34:19   
Anoniman
LiliT , ja sam negde pročitala , ali ne sećam se gde , da je baš za tu određenu zemlju lakše dobiti papire ako imaš prtljagčić , tj malo dete , kao fora mladi bračni par sa bebom ... eee , sad ja ne znam ni gde sam to saznala  , ni kad , ni šta ... user posted image

Crvenkapo , hvala ti puno , sutra ćemo natenane ja i mm da čaprkamo ...
Inače , ja sam pre 8 godina registrovana u Velikoj Britaniji kao med. sestra , znači , 80% papira sam bila odradila , trebalo je da polažem još samo neki test ... I lujka , odustanem ...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:34:49   
anajid
Bubo,ja nemam iskustva licno,ali imam rodjenu sestru koja je otisla u FR!Ona je dobila politicki azil,ali to sada vise nije moguce,jes vise nije ratno stanje, hvala bogu,na ovim nasim prostorima!Tada je imala zabranu dolaska 5 god. u drzavu iz koje je otisla!Sto se tice papira,Fr je uzas po tom pitanju.Moja sestra od tetke je evo vec pune 4 god u braku ali jos nije dobila papire,jednostavno je odbiju,a razlog uvek neki bzvz,ali po njima vazan!Evo,to je ono sto znam provereno,a za druge drzave stvarno ne znam!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:37:31   
anajid
Da, zaboravih da kazem da ne bih odavde,iako ne zivim sjajno,ali ni lose!Mislim nisam nicega zeljna,ali ja opet gledam neku drugu stranu medalje!Bila sam u nekoliko evropskih drzava duze vreme i osmotrila njihov nacin zivota!Ne znam,nekako nas narod ima dusu!Sto kaze ona pesma jednom stranac,stranac zauvek!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:45:36   
LillyT
Buba, medicinske sestre su uvek imale prođu, tako da možeš to lepo iskorititi.
Ja hoću da kažem, da sada kada imam dete i ovoliko godina (31) da ne bih išla da radim negde preko bilo šta, jer ovde mogu da živim bez da radim. Hoću da kažem da je drugo kada odeš negde samo da bi otišao, ja nisam za to (sada).
Anajid, ja sam željna uređenog sistema, muka mi je bezakonja i kaubojštine.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:49:01   
Anoniman
Znam , draga ... ne bih ni ja laka srca išla , ali kad se mm i ja zamislimo - ne znam do kad ćemo moći ovako . Rintamo kao crnci . On radi 2 posla , ja sad čekam bebu , pa sam na porodiljnom , novac od države mi kasni već 2, 5 meseca . Imamo kredit , koji i nije kredit  , nego vraćamo rate za karticu , koju nismo ni koristili (nagomilale se rate kad je mm ostao bez primanja) - moj muž je bio menadžer jedne velike prodavnice , i sve je bilo sigurica - odjednom , preko noći , firma je bankrotirala, on dobio otkaz , i mi smo ostali podstanari , sa jednom platom i kreditom . Sada smo i dalje u istom sosu , samo što on radi 2 posla , i opet se stiskamo da ne može gore . A stiže i bebica . Pomoći nam niko ne može (sad bih ovo NE MOŽE mogla da met''''em pod navodnike , al'''' ajde ), na onu pomoć koju smo računali (krov nad glavom) dobili smo jasan odgovor pre par dana da ne računamo . I šta sad ja da radim ? Ne mogu da se pomirim sa činjenicom da ćemo i muž i ja ceo život morati da radimo po 2 posla da bi detetu kupili patike . Osuđeni smo na podstanarstvo vo vjek i vjekova ... Želimo da probamo , uvek se možemo vratiti ovde i nastaviti sa crnčenjem .
Izvinjavam se ,  promaših poentu ovog posta - izgubih se u kuku lele , a ne volim to . Znači , bek tu d smajl user posted image .

< Poruku je uredio BubaMira -- 29.10.2010 21:53:23 >

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:49:21   
anajid
Slazem se Lilly sa tobom,sve vise me izludjuje ovaj nas sistem,bezzakonja,divljastva,ma ludnica!Uzas,to mi zaista nedostaje,neki red i pravilauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:52:11   
anajid
Bubo,evo za tebe i bebu jedan user posted image !Svi smo u svojim nekim problemima,svako svoju muku muci,a opet svako zna sta je za njega najbolje!user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:55:45   
Anoniman
Što kaže MM - kad je Ekrem Jevrić uspeo preko grane - e vala i mi ćemo se snaći user posted image .

Radićemo i mi izolejšn .user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:58:37   
Lu
Ko god ode, ode teška srca i ostavi za sobom one koji pate...ja to znam najbolje ali dobro je i kad se može otići, pobjeći iz ove divljine ( ja to za Bosnuuser posted image ) raditi i biti plaćen ko čovjek za to!

Neka je sretno svima koji god put izabraliuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 21:59:27   
Lu
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Što kaže MM - kad je Ekrem Jevrić uspeo preko grane - e vala i mi ćemo se snaći user posted image .

Radićemo i mi izolejšn .user posted image



Jooojuser posted image  user posted image
P.S. Možda vas budemo gledali na farmi za koju godinuuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 29.10.2010 22:00:07 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 22:03:42   
Anoniman
bubi, ja sam u grckoj, tu sam vec 4 godine, s tim sto su prve tri bile studentske - dakle na svakih godinu dana sam obnavljala dozvolu boravka i imala pravo na part-time rad. a poslednjih godinu dana imam dozvolu boravka na 5 godina kao supruga grckog drzavljanina i imam pravo regularno na rad. kao sve balkanske zemlje i grcka je u fazonu - uvek ti fali neki papir, ali to i zavisi od toga na koga ces naici. npr. kao student sam zivela u centru grada i spadala pod jednu opstinu. u toj opstini je bilo tolikooooo imigranata i uvek haos u sluzbi i na salterima i uvek cimanja. kad sam se preselila i kasnije podnela za ovaj boravak dospela sam u drugu sluzbu, gde su samo tri sluzbenika, opustenica i jos svi ljubazni. kad sam prvi put izasla od njih, pozvala sam mm i rekla: "cula sam izvoli, molim i cak su mi ponudili i neke slatkise jer je neko nesto slavio? gde sam ja upala?"
moj drug je kao student otisao u ameriku nakon grcke i odusevljen je kako stvari sa te birokratske strane tamo funkcionisu. naravno, kao sto rekoh, drugo je student, drugo radni narod.
ljudi koji su otisli u irsku i englesku, mislim da su to ucinili uglavnom za vreme rata, ali vidim da ih se vecina snasla.
takodje, znam i devojku koja je rodjena u kanadi (majka french canadian, otac amerikanac), a zavrsila je u grckoj i ovde je srecna, jer tamo joj se nije dopadalo. kaze da su ovde ljudski odnosi mnogo kvalitetniji, tamo su hladni, zainteresovani samo za pare...
verujem da kad je u pitanju neka takva odluka, treba se doooooobro informisati. ne samo o tome sta je potrebno od papira, nego sta i dobijas, na sta imas pravo, koje su ti obaveze, koji su tamo troskovi. npr. drug u americi placa 2000 dolara za stan samo.

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 22:14:47   
indy_25
Bubo u Holandiji koliko ja znam ne treba puno papirologije. ja sam dosla prije 1 i po g i dobila sam boravak za mjesec i po bez puno papirologije.A li to je druga stvar ja sam dosla udajom. Nego imam drugaricu iz skole koja je iz Bugarske i ona je ovdje ima adresu i sve zavedena je u opstini samo s ti om obavezom da mora svako 3 mjeseca da se vraca u Bugarsku pa da opet dodje, mada ona nikad ne ide jer nema granica tako da oni ne mogu da je kontrolisu. Ona ovdje radi na crno cuva djecu uzima 10 eura po satu a ima dvije prodice kod kojih radi. E sada ona je zatrazila boravak ali uslov joj je da polozi jezik kad polozi sigurno ce dobiti. E sad da ti kazem da ni ovdje nije lako nimalo i ne cvjetaju ruze.Najeftinjiji stan je 800 e, djeciji doplatak 270 e svaka 3 mjeseca, minimalna plata 1.200 e,  dobijes i nesto od poreza ako ne radis  170 e. Eto tako pa ti izracunaj kako se zivi. Ako radis ponesto na crno jos e onda je solidno. E sad kao medicinska sestra ti si ovdje kao doktor (sala) njihove sestre pojma nemaju one samo donose rucak i veceru i lijekove a ne znaju ni infuziju da stave nego zovu doktora da im pomogne. One su ti ko kod nas servirkeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 22:21:49   
LillyT
IZVORNA PORUKA: indy_25

Najeftinjiji stan je 800 e, djeciji doplatak 270 e svaka 3 mjeseca, minimalna plata 1.200 e,  dobijes i nesto od poreza ako ne radis  170 e.


Indi, ovde je minimalna plata 150 evra, ali hajde da kažemo 300 evra. Stan neka bude 250. Ostane ti 50.
Malo je nezgodno poređenje, jer su standardi drugačiji. Moja drugarica u Cirihu plaća stan oko 1400 franaka, ali joj je plata nešto oko 5000 i to je još i najniža za njen profil. Jako lepo živi.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trbuhom za kruhom
29.10.2010 22:23:10   
Anoniman
Ksena , znam da je sve to jedna velika avantura za hrabre .
Ja ću da se raspitujem , da čaprkam , pa ćemo videti .
Znaš šta me najviše "grebe" ? Što imam bar pet osoba koje poznajem , koji su , ne bih da ih vređam , daleeeeko iza mog muža i mene po inteligenciji , i eno ih , lade guze po belome svetu , sa sve svojim kućama i osmesima od keramike . Duša me zaboli kada vidim slike moje poznanice kojoj sam pomagala oko pismenih zadataka , ispravljala njeno BIJO , AVIJON i i razdvajala DALI , eno je sa nekim svojim malomozgašem na Novom zelandu , otišli na neku foru i kažu da im je extra . On je čak promenio ime iz Radisav u Rajan , pa ti vidi ... Munjo , sprži me ... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here