|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 13:25:07   
LillyT
Čitam nas sada ovde i vidim da nam se apetiti razlikuju. Ono šta ja imam ovde, meni naprosto nije dovoljno (imamo stan, kola, mm posao, do pre 4 meseca i ja sam primala platu). Ok, bitne su mi matreijalne stvari u životu, ali ne želim da se smaram da svaku sitnicu ovde. Život je često jednostavan, samo mi to još ne znamo (tj. ja nisam osetila ovde u Srbiji). Takođe, ništa daleko nije, samo su vize problem (brata su odbili za USA vizu), tako da ako bismo negde otišli, imala bih koga pozvati u posetu. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 126
   [Obrisana poruka]
30.10.2010 13:26:31   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 13:32:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: liliana

IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: Iwana87

Ako ste oboje radno sposobni i spremni da min 5 god crncite od jutra do sutra onda pici negde gde sunce sija.


E , o ovome ja pričam - negde preko bih crnčila 5 godina , i posle tih 5 godina bih imala bar nešto - makar svoju kamp prikolicu . Ovde , kako stvari stoje , mogu da crnčim još 55 godina - ni tada neću moći da obezbedim sebi krov nad glavom .



E, zato smo mi i otišli iz Srbije!!!!!!


Eh, tako mnogi misleuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 13:33:11   
LillyT
IZVORNA PORUKA: gagi

Mi smo bez vize od 15 decembrauser posted image user posted image user posted image


Za koje zemlje?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 13:34:50   
Anoniman
Kažu svi - teško je bez porodice , daleko su ... Pa šta meni vredi što je moja mama "blizu" - 200 km od NS , ako ja ne mogu sebi da priuštim ni do tamo da odem kao čovek ? Mislim - odem , ali bih želela da odem punih kesa , da joj odnesem , da je izvedem jednom u 100 godina na večeru , a ovako - odem "na mišiće" ... user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 13:38:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Kažu svi - teško je bez porodice , daleko su ... Pa šta meni vredi što je moja mama "blizu" - 200 km od NS , ako ja ne mogu sebi da priuštim ni do tamo da odem kao čovek ? Mislim - odem , ali bih želela da odem punih kesa , da joj odnesem , da je izvedem jednom u 100 godina na večeru , a ovako - odem "na mišiće" ... user posted image

Normalno, a ja pod porodica računam djeca i muž, pa ne možemo i roditelje, beke, deke i svu širu rodbinu vući za sobom ili patiti se tu gdje jesmo samo da bi nam oni bili bližeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   [Obrisana poruka]
30.10.2010 13:40:33   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 13:43:45   
Lu
Gagi ona pita za koje zemlje ne treba vizauser posted image
Ja ne znam, ja oduvijek putujem bez vizeuser posted image
A federacije neuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 30.10.2010 13:44:18 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 13:56:48   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Gagi ona pita za koje zemlje ne treba vizauser posted image



Yap

Sećam se koliko sam se maltretirala za vizu kada hoću kod drugarice. Majko moja, šalje ona pozivno pismo, ja skupljam ovde papire, plaćam svašta, čekam u redu, nju proveravaju tamo, ide u policiju, pa u imigraciono, koji šalju našoj ambasadi, pa onda ja opet čekam u redu i dobijam vizu.... a da ne kažem da to sve košta (u pitanju je Švajcarska). O tome ja pričam, koliko mi energije trošimo na gluposti i bespotrebne procedure. I jako sam srećna što sada nemamo vize, ali opet, koliko smo čekali na to


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 13:58:24   
eni26

IZVORNA PORUKA: anajid

Bubo,ja nemam iskustva licno,ali imam rodjenu sestru koja je otisla u FR!Ona je dobila politicki azil,ali to sada vise nije moguce,jes vise nije ratno stanje, hvala bogu,na ovim nasim prostorima!Tada je imala zabranu dolaska 5 god. u drzavu iz koje je otisla!Sto se tice papira,Fr je uzas po tom pitanju.Moja sestra od tetke je evo vec pune 4 god u braku ali jos nije dobila papire,jednostavno je odbiju,a razlog uvek neki bzvz,ali po njima vazan!Evo,to je ono sto znam provereno,a za druge drzave stvarno ne znam!

Ja ziviim u Fr , dobila sam papire za 1 god i 1 mesec pre godinu dana.Dosla sam na spajanje sa porodicom (bratom) ,a on ih je pre 5 god dobio isto tako brzo. U zadnjih mesec dana samo ovde u ovaj grad gde ja zivim je doslo mali milion "azilanata" iz Srbije i Kosova  ,daju im smestaj,neka primanja dok cekaju proceduru.Znam i neke koji su dosli i pre godinu i vec su dobili tu kartu za boravak i predali za drzavljanstvo. Fr ima najbolje uslove za zivot ,bar ja tako mislim. user posted image  

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 14:01:57   
Lu
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: gagi

Mi smo bez vize od 15 decembrauser posted image user posted image user posted image


Za koje zemlje?


Za EU, Bih i Albanija do nove godine bez viza!



< Poruku je uredio Lu RR -- 30.10.2010 14:02:56 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 14:06:00   
jelena038
ja sam otisla na zapad user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image iz srbije u bosnu user posted image ne za kruhom, no za ljubavlju. za kruhom ne bih mrdnula dalje od ovoga, mesila bih ga sama. a zbog ljubavi i na kraj sveta. to je moje misljenje. planiram na master negde vani, ako ne budem dobila posao ovde, birala sam opciju "znanje", "rad" me nikad nije privlacio user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 18:16:43   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: Nedja

Imam drugara koji je pre više od deset godina otišao u australiju. U kontaktu sam sa njim, i nedavno mi je rekao da, ako odlučim da dođem tamo, sa porodicom (da se preselim), da će mi sve srediti i da se jako lako dobijaju papiri.
E sad...da je u pitanju bilo koja Evropska zemlja, verovatno bih sad već bila tamo. Al daleko mi je, majku mu...pa ko će skupiti pare za te karte, a ja ne mogu da zamislim život bez porodice, i da mi Neša odrasta kao stranac negde, bez ikog svog osim nas dvoje...ja sam sentimentalna budalauser posted image


mi bi u australiju.........dal mi mozes reci kako,koja papirologija......neki sajt

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 18:45:22   
Anoniman
Crvenkapo, stvarno nemam pojma, on kad mi je to nudio rekao je da bi mi on sve sredio i pomogao, pa sve i da nisam u startu rekla da neću, ne bih znala ništa oko te papirologije...a njega da pitam-ne vredi, pošto je on jako davno otišao, i to su tad sređivali njegovi roditelji, on je bio u osnovnoj. Sorry što ne mogu da pomognem.

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 22:37:47   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Dakle , zanima me sledeće (pa ko god ima informacije neka napiše) :

- u koju zemlju se najlakše iseliti (tj za koju je potrebno najmanje papirološkog cimanja) ,
- koja "caka" ima najbolju prođu (zanimaju me samo legalne cake),
- koja zemlja nudi najbolje uslove za mlade bračne parove ,
- uopštene procedure oko iseljenja .

Hvala svima na informacijama .


Pa vrati se u CG user posted image user posted image user posted image ahahah crni humor user posted image

Ne znam, ja isto spadam u grupu nostalgicara, tj. onih kojima bi previse nedostajala ova zemlja (I ljudi i nacin zivota), bez obzira na sve nabrojane negativne stvari user posted image .
Da li ste probali da se prijavite za Green card? Kako to ide? Mozda dobijete?user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 22:59:37   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT
ja sam željna uređenog sistema, muka mi je bezakonja i kaubojštine.



Amin.

IZVORNA PORUKA: LillyT

Čitam nas sada ovde i vidim da nam se apetiti razlikuju. Ono šta ja imam ovde, meni naprosto nije dovoljno (imamo stan, kola, mm posao, do pre 4 meseca i ja sam primala platu). Ok, bitne su mi matreijalne stvari u životu, ali ne želim da se smaram da svaku sitnicu ovde. Život je često jednostavan, samo mi to još ne znamo (tj. ja nisam osetila ovde u Srbiji). Takođe, ništa daleko nije, samo su vize problem (brata su odbili za USA vizu), tako da ako bismo negde otišli, imala bih koga pozvati u posetu. 


Opet amin.

IZVORNA PORUKA: Lu RR
Normalno, a ja pod porodica računam djeca i muž, pa ne možemo i roditelje, beke, deke i svu širu rodbinu vući za sobom ili patiti se tu gdje jesmo samo da bi nam oni bili bliže


I na kraju - amin user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trbuhom za kruhom
30.10.2010 23:02:35   
*Alexx*
Nemam pojma da li je ovaj link već dat, ali o ovome smo, između ostalog, pričali i u ovoj temi KLIK

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 142
   [Obrisana poruka]
31.10.2010 7:49:55   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trbuhom za kruhom
31.10.2010 8:29:48   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: LillyT
ja sam željna uređenog sistema, muka mi je bezakonja i kaubojštine.



Amin.




user posted image čim je nađeš - reci koja je
Skoo sam gledala statistiku na TV i sad ne mogu da se setim koja je to država sa najmanje korupcije. Znam samo da je Slvenija na nekom 27. mestu.
Hoću da kažem da apsolutno nigde nije sjajno.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trbuhom za kruhom
31.10.2010 9:05:17   
Iwana87
ja sam imala jednu idealnu priliku koju su mi upropastili i od tad vise nemam nikakve zelje.Kad su se moji razveli(cisto formalno)i mi pripali navodno majki,predlozim babi da me usvoji ,majka bi me se pre toga odrekla naravno i dobila bih papire nemacke odmah jer je baba tamo bila 40 godina.Al' ne lezi vraze,nece pa nece.Kaze tamo je hitler i jos ko je kakve budalastine.Ona se mucila,ali zato sto su hteli i jare i pare,zidali ovde kucu,a tamo da zive,decu ostavili u sr kod babe i nije im bilo lako verujem.Jedino znam da ako bih nekad negde otisla stvarala bih zivot u toj zemlji,nebih tamo trpele za osnovno da ovde nesto pravim i stvaram.Ako mi nije valjalo pre kako ce mi posle valjati.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trbuhom za kruhom
31.10.2010 14:11:54   
viking
Finska je zemlja sa najmanje korupcije. Zato Deda Mraz živi tamo.

IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: LillyT
ja sam željna uređenog sistema, muka mi je bezakonja i kaubojštine.



Amin.




user posted image čim je nađeš - reci koja je
Skoo sam gledala statistiku na TV i sad ne mogu da se set_im koja je to država sa najmanje korupcije. Znam samo da je Slvenija na nekom 27. mestu.
Hoću da kažem da apsolutno nigde nije sjajno.



< Poruku je uredio viking RR -- 31.10.2010 14:12:24 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trbuhom za kruhom
31.10.2010 14:41:21   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Hoću da kažem da apsolutno nigde nije sjajno.



Daleko bilo da je negde sjajno i bajno, ali je bolje nego ovde. Naravno da svuda ima nešto što ne funkcioniše dobro, ali poenta je da postoje sistemi koju su uređeniji od ovoga u Srbiji. Naravno, da je meni toliko loše ovde, otišla bih još odavno i ne smatram da je Srbija najgora zemlja, ali nekada se tako iznerviram što sam ovde, no dobro... prođe me.
A što se tiče odlaska, sve zavisi na koju foru se odlazi, najlakše je udati se za nekoga ko živi u željenoj zemlji i to je to. Za studentsku vizu treba dosta papirologije, za iseljeničku takođe. NIje loše i da se nađe neki posao pa da vas ta firma pozove itd. Postoji 1001 i način da se ode, ovo su samo neki i svaki je specifičan na svoj način.




< Poruku je uredio LillyT -- 31.10.2010 14:42:19 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trbuhom za kruhom
1.11.2010 10:14:38   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: viking RR

Finska je zemlja sa najmanje korupcije. Zato Deda Mraz živi tamo.



I u Finskoj su kamate na stambeni kredit 2%. Ja sam nagovarala muža da idemo tamo, ali on neće pa neće user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trbuhom za kruhom
1.11.2010 10:25:53   
Crvenkapa85
ako nece tvoj mm evo ja cuuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trbuhom za kruhom
19.12.2010 17:25:48   
eni26
Francuska je uredjena zemlja , imas pravo na mnoge stvari ali treba da se nacekas dok ti oni srede papirologiju

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here