|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
25.11.2011 10:13:39   
ivas
Evo i ja sam vegeterijanac (povremeno jedem ribu, uglavnom oslić jer ima najmanje žive),u 30. sam nedelji trudnoće i imam odličnu krvnu sliku. Rođena sam kao vegeterijanac jer mama nije mogla zbog gađenja da smisli meso u trudnoći. Nikad nisu mogli da me nateraju da ga jedem tako da su odustali. Hranim se zdravo i unosim veliki broj namirnica, za neke od njih ljudi koji jedu meso ne znaju ni da postoje. Najviše mi smeta pritisak okoline sada u trudnoći i komentari da ću crći bez mesa i ja i moja beba. U ovoj sredini se najviše pljuje po vegeterijancima (a posebno trudnicama vegeterijancima) dok se niko mnogo ne potresa što žene puše u trudnoći ili piju gomilu kofeina, šećera, viršli i paštete. Užas!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
25.11.2011 19:14:11   
Inica
hehe, pa onda ce i moje dete biti vegeterijanac :)
salim se- ali i ja se od pocetka trudnoce gadim mesa. Sad ga kao malo jedem zbog gvozdja (junetinu) mada ni to ne bih da ne moram. Par puta sam i pljeskavicu- ali mi se inace ne trazi..

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
25.11.2011 20:33:48   
Leki 77
Vegeterijanac ne jede meso, dakle ni ribu, ali jede mleko i mlečne proizvode, kao i jaja.
Vegan ne jede apsolutno ništa životinjskog porekla.
Ja sam pesko-vegeterijanac jer jedem ribu (uz gore pomenute mlečne proizvode i jaja).
I ja tako "preživljavam" od 1994. Izgurala obe trudnoće, deca (pu pu pu) zdrava i napredna. I jedu meso, naravno. To je stvar izbora, ne nešto što bih ikome nsmetala.
Ja ga nikada nisam volela, pa nisam čega ni imala da se odreknem. Nikakve suplemente nisam uzimala, niti uzimam. Nisam primetila nikakve zdravstvene probleme za ovih 17 godina bez mesa (uz ribu).


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
25.11.2011 20:37:42   
zoća
Leki odoh ja of da li si pravila sir,kakav je.Jedem mesouser posted image user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
26.11.2011 20:22:40   
ivas
Leki, baš tako, i ja sam peskovegeterijanac (mada jako retko jedem ribu) i to celog života. Nikad nisam imala problema, gvožđe mi je super i generalno krvna slika koju redovno proveravam i inače, ne samo sad u trudnoći. Ima sjajne hrane na ovom svetu i jako mi je čudno kad me pitaju čime to zamenjujem meso?! Pa ne zamenjujem ga, nema potrebe za tim, jedem sve i svašta - sočivo (obično, crveno, beluga), leblebije, grašak, razne vrste pasulja, povrće, voće....Uopšte mi ne fali meso ali ljudi koji ga jedu ne mogu ovo nikako da razumeju. A i jako mi smeta što svi kada čuju da sam vegeterijanac odmah idu u napad - pa ne valja ti to, pa nije pametno, bla bla. Ja nikome ne zavirujem u tanjir i ne zanima me šta ko jede. Prisustvujem i roštiljima i slavama gde se meso jede pa ne komentarišem i volela bih da se i druga strana uzdrži od komentara kad sam ja u pitanju. 

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.6.2013 9:37:42   
AndreaK
planirala sam da otvorim temu ali srecom vec postoji, i drago mi je sto sam videla da ima bar nekoliko vegeterijanki, meni licno ta promena nije tesko pala u smislu ishrane, al me ljudi ne shvataju uopste.
Nisam oduvek bila vegeterijanac, ali planiram da tako nastavim, prvenstveno sam se odrekla mesa iz zdravstvenih razloga i mislila sam da ce to biti privremeno, ali sad kad vidim koliko se bolje i zdravije osecam bez mesa resih da ga vise ne konzumiram. Imam problem samo sa decom...tacnije sa mojim roditeljima, oni misle da dete moze biti zdravo ako jede meso, dok se salata kod njih jede onako usput, tek nesto malo...

cesto se svadjamo na tu temu...ispada da ih optuzujem da mi truju decu, pa mi se mama raspekmezi i tvrdi kako sam nezahvalna...i koliko god da joj govorim da bar smanji kolicinu na 1-2 puta nedeljno ne vredi i da za promenu meso pece, kuva ili bari ona ga przi i pohuje i dalje, ne volim sto preteruje i sto nema meru, pa cak i u proju koja je lepa samo sa sirom tutne komadice salame.

Meni je zao sto nisam ranije shvatila koliko je meso u stvari nepotrebno i stetno. Mleko takodje ne volim, pravim od badema... ali ne mogu bez jogurta i ponekog jaja...ribu za sada takodje ne jedem.


(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
4.1.2014 10:55:40   
Mille
Vec 2 puta sam ispisala kilometarski text i nestade oba puta. Uglavnom i ja sam vegetarijanac i osecam se odlicno. Nejedem meso jer ga ne volim ali jedem jaja, mleko, sireve i jogurt. Pored toga jedem sve vrste povrca i voca i zitarice i orasasto voce. Mislim da je moja ishrana 10x bogatija od ishrane ljudi iz moje okoline a moj partner je uz moje kuvanje smanjio drasticno kolicinu mesa jer kaze da se tako mnogo bolje oseca i ne fali mu. Mislim da je moja beba srecna a dr mi je savetovala da nastavim da se hranim isto jer mi je krvna slika odlicna i ne secam se kad sam poslednji put bila bolesna.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
4.1.2014 13:24:53   
Sanchy
Ja jedem ribu i jednom nedeljno belo pilece meso,ostale vrsta mesa i suhomesnatih proizvoda ne jedem,jaja ,sir,jogurt povremeno,nisu mi primarna ishrana tj.svakodnevna,tako je bilo i u trudnoci,bebcu nista ne fali ,cak je zdraviji od mnogih vrsnjaka,,U trudnoci sam pila vitamine ,nikakve komplekse jer ni oni nisu bas dobri,ali to je druga tema,svaki dan drugi vitamin,C,B,Mg,Ca,od nekog sestog meseca i tothemu gvozdje mi je bilo malo nize i to je to..M.jede meso ,svo osim svinjskog,i voli tako da eto cak ni ta prica ako majka nesto nije jela u trudnoci nece ni beba biti ljubitelj,nije tacna..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
22.1.2014 21:18:02   
dunja RR
Ja slabo jedem meso, jednostavno ne volim ga preterano. A doktorka me stalno kritikuje zbog toga, posebno sada u trudnoći ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
5.3.2014 11:52:21   
Vanda
Obradovah se sto saznadoh da nisam sama. Meso skoro da ne jedem vec godinama, a preradjevine rijetko, jos od djetinjstva. Moja mama je alergicna na konzervans tako da nisam stekla tu naviku. Tunjevina iz konzerve mi prija i argeta pasteta od tune user posted image . Pretjerujem malo sa tijestom ali......user posted image Za sada mi je krvna slika odlicna, a dalje vidjecemo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.4.2014 11:54:46   
Mille
Ja i dalje ne jedem meso, evo uskoro ulazim u 7. mesec, a beba je narednija za nekih 10ak dana i sve je odlicno, a ja se tako i osecam. Krvna slika je dobra, hemoglobin je malo nizi, ali potpuno nije zabrinjavajuc i isti su rezultati danas kao i pre dva meseca. Gvozdje sam uvela, ijem feroglobin, ali svaki drugi dan. I standarno pijem femibion od smaog pocetka, tj pila sam ga i par meseci pre trudnoce. Ja u sustini unosim zivotinjske poteine u vidu mleka, sira i jaja, ali meso, mesne preradjevine ne jedem i ne volim. Doktorica mi je rekla da nastavim da se hranim kao i do sad, jer ocigledno mi tako prija, a i bebi. :)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.4.2014 12:24:58   
Torbica
user posted image
Kroz tri trudnoce, tri puta dojenje od preko godine, pola godine su posni dani, bez ikakvih zivotinjskih proizvoda. Krvna slika mi je uvek bila perfektna, decica dobijala preko kilogram mesecno, svi su bili buce. Ali kod mene su zakon sveze cedjeni sokovi, ukljucujuci kombinacije sa cveklom, mrkvom, i nikad nisam pila nista za krvnu sliku. Kad nisu posni dani hranimo se zdravije od vecine stanovnistva, preradjevine ne koristimo, samo domace od dede i babe. Moja cerka u vrticu kad vidi virslu kaze - necu to da jedem, to je otrov, jescu samo hleb. user posted image Sta ti je vaspitanje... Rerna je zakon i one kese za pecenje takodje, meso kad spremam bez dodatih masnoca, ne przim nista duboko, i tako...
Takodje smo i Green smoothies pravili, u razne sokove iz blendera smo dodavali organski spanaç ili blitvu, uopste se ne oset_i ukus tog zelenog ali dobije se svasta korisno. U kombinaciji sa bananom su mljac!

< Poruku je uredio Torbica -- 10.4.2014 12:35:07 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.4.2014 12:33:19   
Sanjica26 RR
Torbice mislim da bi trebala da napises knjizicu kako treba jedna porodica hrani. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.4.2014 12:37:02   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Torbice mislim da bi trebala da napises knjizicu kako treba jedna porodica hrani. user posted image

user posted image Sanjice, hvala ti draga, svako od nas zna sta je zdravo a sta nije a samo je pitanje ko koliko hoce da primeni. Po principu, ko ima usi da cuje, neka cuje. Ja ne volim to da potenciram, ali evo, podelim svoje iskustvo, nekome ce znaciti. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.4.2014 12:43:05   
Sanjica26 RR
Mislim da bi svakom znacilo zbog ovog brzog zivota. Posebno sto su tvoji brzi i laki. Kao u emisiji "lako moze svako". Imaces i web dizajnerauser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.4.2014 13:52:25   
Torbica
user posted image user posted image hehe, divna si. Ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.4.2014 14:06:22   
Peace*
Jel imamo temu o sokovima?

Nedavno sam kupila sokovnik, i vrhunac njegove upotrebe u našoj porodici je: narandža, limun, grejp, limun i jabuka.

Dajte mi neke fine kombinacije, kakve sokove da pravim?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
10.4.2014 14:20:48   
superm

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Torbice mislim da bi trebala da napises knjizicu kako treba jedna porodica hrani. user posted image

Slazem se. Ja sam vec isprobala nekoliko tvojih recepata, pa onda i sama istrazivala dalje.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
3.4.2016 13:37:01   
marinic
ja jedem meso i to svo i ribu, izbegavam skusu, kazu da ne valja za trudnice, ali generalno volim da je jedem...
Hvala Bogu, nemam nikakvih problema, mislim da sve treba jesti umereno i nema problema...user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
2.12.2017 0:59:29   
Srecko47E
Nisam ljubitelj mesa sto znaci da ga nisam jela bukvalno mesecima.
Trudnoca uredna

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
2.12.2017 21:23:13   
Milena18
Ja ne jedem meso već deset godina. Nisam ni u trudnoći i uvek mi je krvna slika bila u redu, samo mi je u osmom mesecu gvožđe bilo malo niže. Unosila sam, naravno, proteine životinjskog porekla, ali kroz druge namirnice - mladi sir, jaja, mlečne proizvode.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
3.12.2017 1:05:33   
Srecko47E
Za gvozdje je seme koprive super.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
17.1.2018 18:43:42   
iko*
Pozdrav svima, nova sam na forumu, odlucih da se oglasim prvo u ovoj temi :). Vegetarijanac sam preko dvadeset_ godina, a trenutno sam trudnica. Hemoglobin mi je nizak, i naravno nisam naisla ni na jednog doktora koji mi nije savetovao da pocnem da jedem meso svaki dan... A opet toliko ima tekstova i zvanicnih istrazivanja na tu temu u korist vegetarijanaca pa i na samom sajtu SZO pise o stetnosti crvenog mesa...Uostalom ima naravno skolovanih lekara i kod nas koji podrzavaju i propagiraju vegetarijanstvo, jedan od njih je i dr Dragan Ivanov, koga zanima neka pogleda njegov sajt i njegovu pricu. On sam je vegetarijanac, njegova majka, njegova zena , kao i sin od rodjenja...
Poenta je da ukoliko ste vegetarijanac i imate nekakav nedostatak, odmah okrivljuju vase izbore i ishranu, dok ako imate isti taj nedostatak, a jedete meso ne osudjuju vas. Iako gomila vegetarijanaca zapravo jede mnogo zdravije i raznovrsnije od drugih ljudi, koji i ne razmisljaju toliko o onome sta jedu, svejedno vas osude zbog toga sto ne jedete zivotinje. Od kako sam saznala da sam trudna, obogatila sam svoju ishranu, ne preskacem obroke, pa se nadam da ce sledeci rezultati biti dobri :). Ne nameravam da jedem meso, niko me nije pravim argumntima ubedio da je to jedini zdrav izbor za dete.


< Poruku je uredio iko* -- 17.1.2018 18:44:53 >

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
17.1.2018 18:47:22   
Maslacak15
sve postujem i nadam se dvema stvarima. Da ces navreme uzeti tablete gvozdja ( i to pomaze). I druga stvar da ces ostaviti svom detetu pravo da samo odluci dali zeli da bude vegetarijanac ili neuser posted image . Svaka licna sloboda je za postovanje dok ne ugrozava slobodu drugog ljudskog bica....

(odgovor članu iko*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Zdrava trudnoća bez mesa u ishrani
18.1.2018 9:02:44   
Misha i Ljisha
Tako je postoje suplementi i nista strasno. a sto se tice deteta ja sam stava kao i Maslacak. I uvek pricam pricu o roditeljima koji imaju cetvoro dece, dva sina i dve cerke. Svim sam im privatno predavala, ali najstariji sin je odudarao od ovih troje.Cerke sve po pe esu, kako mama i tata kazu. A ovaj sin....Pa vidi se da je bio sirokoumniji. I jedan dan na casu kod mene kuci krenem da ga nudim raznoraznim stvarima izmedju kojeg su bile i kiflice sa sunkom. I nasmeje se i kaze ne ne...I krenem da se salim sa njim: ma daaaaj garant krisom jedes pljeske u gradu. I otvori mi se dete i kaze da naravno da jede KRISOM. KRISOM, pa kao da smrce belo a ne da jede meso???? Meni je to tako strasno. Eto sta mi roditelji cinimo. Da ne kazem da ce mu sigurno trebati i terapeut jer u dubini duse misli da je izneverio roditelje i da radi nesto sto se ne sme. Mali je porastao i odselio se, ne zivi vise sa njima, odlican djak eno ga studira.

Hocu reci, ako se vec pazi na ishranu onda neka se ponude sve opcije, neka se nabavlja domace meso, domace mleko domaca jaja. A dete kad odraste moze samo da se odluci. Isto tako znam porodicu vegeterijanaca gde su roditelji vegeterijanci svoj deci spremali meso, a deca su se odlucivala na vegeterijanstvo i veganstvo kasnije u zivotu. Jedan sin je ostao da jede meso a cerke su veganke. Najteze u vezi roditeljstva je shvatiti da tvoj stav ne mora biti i stav tvog deteta.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here