|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prestanak dojenja
16.7.2019 7:11:18   
MimaKos
Kod nas hvala Bogu nije bilo


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1651
   RE: Prestanak dojenja
4.4.2020 16:22:48   
dejana007
Poštovane mame, evo i mene, čitam o prestanku dojenja, a ne znam gde udaram. Ne znam ni dal je ovo doba korone dobro za odvikavanje. Prvog sina lako odvikla, jer on sam fino spavao nocu, koristio cuclu, i nekako sa 13 meseci nije ni tražio da sisa. Tad sam pila bromokriptin. Sada imam drugaciju situaciju, Luka ima 13 meseci punih. Sisa dok se uspavljuje a nocu traži dojku najmanje 10 puta,razbudjuje se tražeći dojku. Satima sisa. Danju ne, nocu haos. Ne mogu više. Ledja pocela da me bole, ramena. Lose spavam. Ujutru ako ne sisa odmah se razbudjuje i plače. Neće cuclu- varalicu. Još nisam ni ciklus dobila. Uvece ako ga uspavam u 21h do ponoci još 2-3 puta traži dojku. Razmisljala sam da ga postepeno odvikavam.. Ali ne znam kako, koji je način kad on na svaka dva sata obavezno traži dojku. Verovatno da sam ja kriva jer sam ovu situaciju sama napravila. Ali sad ne znam šta da radim. Dal iko bio u ovakvoj situaciji? Neki savet? I da, dal da mu uvedem vestacku formulu (kad ga koonačno odviknem) ili kravlje mleko obzirom da ima punih 13 meseci?
Hvala unapred.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1652
   RE: Prestanak dojenja
4.4.2020 17:43:28   
princezica1
Dejana bas ti je tesko. Ne znam da li mozes da izdrzis da to preseces. Po ovome sto si napisala ne bih rekla da je moguce postepeno smanjivanje do ukidanja.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1653
   RE: Prestanak dojenja
4.4.2020 18:11:39   
dunja RR
Dejana, kod mene je sve isto, znaš već i mi imamo 13 meseci, ali ne planiram skoro da je odvikavam.
Doduše, ja radim od kuće i sada, ali i kada prođe ovo stanje, pa mi ne utiče na posao, ako i tome razmišljaš, mada mi se čini da razmišljaš nevezano sa posao, razumem te skroz, jer sam i sama prošla kroz te bolne periode, kod mene je bilo baš dramatično (bolobi i trnjenja, išla na vežbe za kičmu pre par meseci), ali pregrmeh. Ja sam tada doktorima naglasila da ne želim da prestanem sa dojenjem, i poštovali su moju odluku, niko nije insistirao na nekim lekovima, što me je baš iznenadilo, svi su složili da je dojenje prioritet a rešenje tražili na načine koji ne ometaju dojenje (tada je imala 7 meseci).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1654
   RE: Prestanak dojenja
4.4.2020 19:19:56   
Filadendronka
Dejana i kod mene potpuno, ali potpuno isto. Sisa jednom tokom dana, uvece za spavanje i onda krece igranka celu noc. Sisa bar 10 puta, kao zombi sam bukvalno. Ne zelim jos da prekidam dojenje, ali me unistava ovo budjenje tokom citave noci. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1655
   RE: Prestanak dojenja
4.4.2020 19:49:32   
pari
I kod mene je bilo isto tako, doduse sa 22 meseca... jako su me bradavice bolele, imala sam rane od sisanja i tad sam shvatila da moram da prekinem. Samo sam jedno vece rekla da se sisa pokvarila, da nema vise mleka...ona je plakala tu noc ali smo uspele nekako i sledecu isto...i trazila je jos par puta i kraj...vise ne trazi uopste. Mnogo bolje spava iako se jos budi, ali budi se jednom ili dva puta. A ja se mnogo bolje osecam, imam vise snage, energije...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1656
   RE: Prestanak dojenja
4.4.2020 19:58:50   
smeško
Ja sam taman isplanirala da se malo adaptira na vrtic, pa prekid dojenja. Ali, sada se opet vezuje za mene. Nocu me urnise. 


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1657
   RE: Prestanak dojenja
5.4.2020 9:04:37   
pari
Mislim da je ovo pravo vreme za prekid...stalno su sa nama kod kuce, sigurni su...

Bolje nego kad krenu u vrtic

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1658
   RE: Prestanak dojenja
5.4.2020 9:37:11   
smeško
Nemam pojma sta je bolje. Cas mi se cini jedno, cas drugo. On svakako ne popusta.


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1659
   RE: Prestanak dojenja
5.4.2020 15:11:25   
pari
Meni je M sam prestao, ali kod nje sam videla da nece biti tako, ona nije imala nameru da prekine, zato sam morala ja...Dobro je proslo u sustini

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1660
   RE: Prestanak dojenja
5.4.2020 17:22:05   
Mirko Svirko
Pari,uspela si?

Vise ne dojis?Ja sam dojila 19 mes.Kad sam prestala moje dete od tad trazi da me drzi za palac. Samo dok zaspi. I to je to. Ali ja sam tada davala dudu pa smo se toga jos teze odvikli. I pored toga da  je bila jako malo aktuelna.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1661
   RE: Prestanak dojenja
5.4.2020 17:52:07   
smeško
Са Н је све ишло глатко. Сисао је само ноћу, када се пробудио мм га је загрлио ( ја се сакрила) и то је то. Са М сам само престала да нудим. Имали су по две године. Са Ј иде потпуно другачије. У стању је сатима да вришти поред мене. Ако се пробуди ноћу и види да ме нема, настаје вриска за цело насеље. Баш је тежак. Но, одвићи ћу га, чим завршимо са пеленама. То ми је прво на листи, да са навикне на ношу, пошто ме обавештава пре него што каки.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1662
   RE: Prestanak dojenja
7.4.2020 13:05:30   
dejana007
Cao zene... Evo me opet... Pisala juce pa me izlogovalo pa sam sad resila da pisem u word-u pa da prekopiram :)

Vidim da je moje stanje isto kao i vase i da nema tu pomoci 😁 I ja cu cekati jos neko vreme pa da prekinem sa dojenjem. Sinoc pokysala varalicu. Majok... Vristi i kao da ce povratiti...

Dunja ja sam na posebnoj negi deteta koja se sada u toku vanrednog stanja automatski produzava pa sam svakako kuci, ali mislila sam da dok ne krene posao da se malo odmorim 😁

A da bole bradavice bole. Dok sisa i ne toliko al to igranje i drzanje u ustima dok spava onda steze. Upravo zbog tog bola i gurala varalicu. Ali uzalud.





_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1663
   RE: Prestanak dojenja
7.4.2020 13:47:55   
smeško
A to kad me ugrize kad zaspi...😨


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1664
   RE: Prestanak dojenja
7.4.2020 13:59:50   
princezica1
Dejana nece bebac da popusti lako to je sigurno user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1665
   RE: Prestanak dojenja
7.4.2020 14:05:36   
Dragica Draga
Joj kad se setim samo tog,, grickanja"... Ufffff

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 1666
   RE: Prestanak dojenja
13.4.2020 17:06:29   
Filadendronka

Dejana, a kad se probudi da li place ili pusta neki drugi zvuk? 🤔 Ovaj moj kao da stenje, cvili, ne znam kako bih opisala. I vidim da se od 3-4 ujutru budjenje intezivira. Razmisljam da nije gladan, a opet kad krene da sisa to traje par sekundi. Da je gladan sisao bi valjda pun kapacitet. Cesto mu se cuje rad creva, kao da ima grceve. D se u tom bebecem periodu budio dva puta da sisa i tako je bilo sve dok nisam ukinula dojenje sa skoro dve god. 
IZVORNA PORUKA: dejana007

Cao zene... Evo me opet... Pisala juce pa me izlogovalo pa sam sad resila da pisem u word-u pa da prekopiram :)

Vidim da je moje stanje isto kao i vase i da nema tu pomoci 😁 I ja cu cekati jos neko vreme pa da prekinem sa dojenjem. Sinoc pokysala varalicu. Majok... Vristi i kao da ce povratiti...

Dunja ja sam na posebnoj negi deteta koja se sada u toku vanrednog stanja automatski produzava pa sam svakako kuci, ali mislila sam da dok ne krene posao da se malo odmorim 😁

A da bole bradavice bole. Dok sisa i ne toliko al to igranje i drzanje u ustima dok spava onda steze. Upravo zbog tog bola i gurala varalicu. Ali uzalud.







(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1667
   RE: Prestanak dojenja
14.4.2020 23:24:32   
dejana007


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Dejana, a kad se probudi da li place ili pusta neki drugi zvuk? 🤔 Ovaj moj kao da stenje, cvili, ne znam kako bih opisala. I vidim da se od 3-4 ujutru budjenje intezivira. Razmisljam da nije gladan, a opet kad krene da sisa to traje par sekundi. Da je gladan sisao bi valjda pun kapacitet. Cesto mu se cuje rad creva, kao da ima grceve. D se u tom bebecem periodu budio dva puta da sisa i tako je bilo sve dok nisam ukinula dojenje sa skoro dve god. 



E upravo sam htela o tome da pisem... Skoro svako drugo vece... oko 05h krene... Kao cvili... stenje... cupa kosu... kao da hoce da se okrene na stomak... pa udara glavu po krevetu jer ne zna gde baca glavu. Krene da sisa pa batali... pa opet krene da sisa... nervni slom 🤓 Sinoc tj jutros .. mislila da je gladan... da mu vruce... pa ga presvlacila parazmisljala da mu dam da jede .  Ludnica ukratko bila do 06.30h... Pokusala da ga ljuljam a da ne sisa... probudio celu kucu a muz trebao u nabavku u 08h 😄😄😄

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1668
   RE: Prestanak dojenja
15.4.2020 16:13:13   
Filadendronka
Uhhh dakle gotovo identican scenario. J je probila donja dvojka, ali kontam da bi ga to stalno mucilo. Ne bi samo u periodu pred zoru. Nocas se budio jednom do 3h i posle toga na svakih sat vremena do pola 8 kad smo ustali. Presvlacila sam ga, pokrivala, otkrivala, pevala, mazila... 

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1669
   RE: Prestanak dojenja
15.4.2020 16:21:58   
pari
I meni je isto bilo, sve to.  Baš sam bila iscrpljena,grudi su me jako bolele,stvarno nisam više mogla i onda sam shvatila da ni njoj ne znači ..bukvalno posle dve noći...




_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1670
   RE: Prestanak dojenja
16.4.2020 18:58:50   
gocic
Taj prestanak nekad zna da bude jako težak, nekad nema problema, često veći problem bude majkama.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1671
   RE: Prestanak dojenja
16.4.2020 19:55:13   
princezica1
Pisite i ovakve price za konkurs "Naj prica o dojenju".

(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 1672
   RE: Prestanak dojenja
12.10.2020 9:20:27   
dejana007
Evo opet da se upisem ovde. Cetvrta noc bez dojenja. Svako uspavljivanje uzasno uz viklu i plakanje, bezanje od mene i udaranje. Taktika koja jedina uspeva je da ga pustim da se sam izmori i zaspi. Evo vec 2 noci spavamo u dnevnoj. Tu se igra, legne, ustane, vrti i nekako zaspi i ne diram ga. 

Nece nikoga u toj fazi. Svi mu smetaju i nekako je najbokje da sam zaspi.
E sad pitanje kako zaustaviti mleko, izmuzavam se na dan i po, jad oset_im tezinu u grudima. Ne mogu da pijem bromokriptin zbog trudnoce. Jedino sto utegnem grudi i to izmuzavanje. U pocetku po 150-200ml a sinoc 60ml. Dal je to dobra taktika?



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 1673
   RE: Prestanak dojenja
12.10.2020 9:28:43   
jess021
Sigurno da jeste, jer se smanjuje kolicima mleka, pokusaj da smanjis i unos tecnost.


Moram da pitam, izvini unapred, zato prestajes da dojis? Koliko beba ima? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1674
   RE: Prestanak dojenja
12.10.2020 9:59:54   
Maraj
Mislim da je dejana trudna. Ako je nisam pomesala sa nekim user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here