|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:31:50   
Ellenica
Zbog radnog vremena.
Veliki broj noćnih smena.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Maxin)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:33:36   
Maxin
A pa da. Tu si dovidjenja. Ili da imas vece dete ili da nemas dece

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:33:41   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:34:31   
Anoniman
Joj drage moje svuda je tesko i svuda ti treba veza ali ja sam optimista po pitanju krize, jer nama nije prvi put da smo u krizi i ko zna koliko puta cemo biti!!! Zato glavu gore i idemo ka boljem! Svemu dodje kraj pa ce doci i ovome user posted image ja se nadam uskoro

(odgovor članu Maxin)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:35:42   
Ellenica
Najveći je fazon što bi oni mene i dalje zadržali, ali mm takođe radi mnogoooooooo noćnih smena i nema šanse.

_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Maxin)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:37:34   
Maxin
I ja se nadam Miljana.
I ja sam optimista i do skoro sam govorila da nema krize kod nas i pored toga sto sam dobila otkaz i ne radim, ali nas debelo stize, i dobro nas drma, a koliko cemo cvrsti biti, videcemo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:38:54   
Maxin
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Najveći je fazon što bi oni mene i dalje zadržali, ali mm takođe radi mnogoooooooo noćnih smena i nema šanse.


Nisam ni mislila da bi te otpustili, nego da ne mozes zbog deteta. Znas kako, dobrog radnika je tesko naci, a narocito ako je strucan posao ili nocni rad ili sl 

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:42:59   
Anoniman
Ja opet kazem da nije prvi put, pre 20 godina nase majke su mesile hleb a sada i ako smo u krizi kupuju ga, pa su nam pravile majonez,eurokrem.... a danas ljudi sve to kupuju, cak se ni cigareta nisu odrekli, to kazem jer radim u prehrani pa svakodnevno vidim sta ljudi kupuju! 

(odgovor članu Maxin)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:47:04   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: miljanaM

Ja opet kazem da nije prvi put, pre 20 godina nase majke su mesile hleb a sada i ako smo u krizi kupuju ga, pa su nam pravile majonez,eurokrem.... a danas ljudi sve to kupuju, cak se ni cigareta nisu odrekli, to kazem jer radim u prehrani pa svakodnevno vidim sta ljudi kupuju! 


Istina
Uvek se setim m.mame kako je pravila od majoneza, kečapa, svih salata, eurokrema, sladoleda.
JA danas pokušavam da postignem to što je moja mama iz moranja radila, ali ja to radim više iz divljenja i naravno navike na domaće namirnice.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:50:17   
Maxin
Jeste sigurno tako. Ali ti ne znas pojedinacan budzet svakog kupca.
A moras priznati da se oseti kriza i da su se pazari smanjili

Ne bi se klali hiper marketi ko ce da napravi bolju akciju. ...

Zapazanje:
ranije su korpe bile prepune kad se udje u hiper market pocetkom meseca, a sad se steze kais

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:53:32   
Anoniman
Ma naravno, slazem se. ali bice bolje ne moze biti ovako vecno, kao sto kazu posle kise sunce dodje user posted image

(odgovor članu Maxin)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:54:21   
Maxin
user posted image
jedva cekam sunce

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:55:12   
Anoniman
Pozdravljam vas, odoh da spavam pa se kuckamo sutrauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:55:42   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Maxin

user posted image
jedva cekam sunce
i ja veruj mi

< Poruku je uredio miljanaM -- 11.3.2010 1:57:07 >

(odgovor članu Maxin)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:55:57   
Ellenica
laku noći ja sam otišla



< Poruku je uredio Ellenica -- 11.3.2010 2:02:24 >


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 1:56:53   
Maxin
I ja cu na spavanjac

Laku nocuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:14:15   
NadaR
"Iscitah sve... user posted image
Moje misljenje je da dok svi budemo cekali neke ekstra povoljne uslove da zasnujemo porodicu,ima da izumremo!user posted image
Za bebu mora da se spremi da ima sve, nebitno kako , mora da bude!



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Maxin)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:19:14   
micketta
i moja mama, koja ima nas dvoje, matore konjine (brat 41, ja 31) kaze 'e, da sam ja cekala da se steknu uslovi, nikada decu ne bih rodila'
istina. user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:26:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja


Znam da nema stalan posao kod nas!



Nije to samo kod nas.

Moja mama već godinama radi za strane, multinacionalne kompanije... ne postoji ni u svetu stalan posao. Danas radiš-sutra ne radiš. To je kapitalizam. Nema više čika Tita, i one divne Juge kao kada smo se mi rodili... user posted image


IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Evo da ti malo objasnim,za poslove u buticima i kaficima nisam... danas se za te poslove traze devojke koje su atraktivne (nemojte devojke da mi se ljutite,nemam ja nista protiv takvih devojaka ali ja nisam takva),nasminkane,srednjene,stegnute i sl.



Svuda moraš biti pristojno obučena, i našminkana kada ideš na posao. Ili bi bar trebalo da bude tako. Dok sam radila u banci, bilo je specificirano čak i kakve čarape treba da nosimo, i da ni leti bez njih ne možemo doći na posao, pisalo je kakva je šminka poželjna. Naravno, nisu otpuštali nenašminkane.


micketa, ako si tehnološki, moraš dobiti otpremninu, ja sam prošla kroz to.


IZVORNA PORUKA: OTI


"jadna ja, mene niko nece,svi primaju preko veze"
neces nigde dogurati...

Takve negativne kandidate ja prva izbacujem napolje...



Sada sam to htela da napišem. Ja spadam u one kojima se zgrči stomak i igra glas kada idem na razgovor za posao. Tako je bilo i na ispitima na faxu. Onda sam na faxu jednom izvukla pitanja, gledala u kartice i zaključila: Dva pitanja rasturam, a treće nemam pojma. OK! Šta ću sada? Vratiti kartice? Hm, onda sam pala sigurno. Probaću da pričam prvo ova dva pitanja koja razbijam, a treće ću na kraju, i za njega ću da pišem koncept dok čekam na red za odgovaranje." Udahnula sam duboko, pomislila, NEMAŠ ŠTA DA IZGUBIŠ AKO PROBAŠ, ALI OVA TREMA MORA DA NESTANE. MORAŠ DA IZGLEDAŠ SAMOUVERENO, MOŽDA ONDA PROFA NI NE BUDE TRAŽIO DA MU PRIČAŠ TREĆE PITANJE! Upalilo je milion puta! Naravno, bilo je situacija kada nije upalilo.
Takođe bilo je trenutaka i kada sam rasturala sva tri pitanja, ali prof taj dan nije bila raspoložena, i ja sam pala.
To je život.

Tako sada, kada idem na razgovor za posao, uradim sledeće.
Dan pre razgovora prošetam do mesta gde ću ići na razgovor, i pogledam kako izgledaju radnici, pogledam kako su obučene, koliko našminkane, možda čak i uđem da čujem dal su glasne ili tihe. Po tom šablonu se spremam za razgovor, da makar prvi utisak bude onakav kakav treba da bude.
Na sam razgovor uvek dođem ranije, sednem, duboko udahnem i pomislim "Smiri se! Nemaš šta da izgubiš, možeš samo da dobiješ ako pokažeš ono što se od tebe očekuje". U poslu se ne očekuje uvek da budeš ono što jesi.


< Poruku je uredio Tasha RR -- 11.3.2010 9:27:21 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:27:52   
indy_25
Moje misljenje je da svaki par koji radi i ima solidnu platu moze da zasnuje porodicu ,pa kako su nasi roditelji prije u podstanare u jednoj sobici sa djecom zivjeli. Mrzim kad neko kaze necemo sada djete jer nemamo uslova ili necemo da se uzmemo jer nemamo egzistencije naravno ovo je za one koji rade. A oni koji ne rade stvarno ni ne trebaju da prave djecu ni da se zene dok ne nadju posao. Tesko je za posao u danasnje vrijeme ali ko hoce da radi moze da se nadje makar da se cisti za zene a za muskarce da se kopa nije sramota. Evo ja sam u Bosni radila u svojoj kancelariji sjedila po 8 sati a kad sam dosla u Holandiju sam cistila bakicama i pomagala i nije me sramota. Znaci nemozete sjediti i cekati neko bolje vrijeme za zasnivanje porodice nego se potrudite da dodje to bolje vrijeme. imam i ja brata koji je u fazonu necu da se zenim dok ne stvorim neke bolje uslove. E ako ce cekati onda ce se bas nacekati. 6 godina je sa svojom djevojkom . On radi ima platu 500 eura, ona radi ima platu 250 eura pa mogu da zive od toga nekako, kako drugi pobogu zive od 150 eura mjesecno .

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:32:08   
micketta
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


micketa, ako si tehnološki, moraš dobiti otpremninu, ja sam prošla kroz to.



tasho, veruj mi da mu necu dozvoliti da me zezne za otpremninu. i finansijsku ima da mu pozovem ako treba...
mene samo zanima kako sam ja to tehnoloski kad na moje mesto upade druga osoba? user posted image
iscackacu ja sve to sa nekim dobrim advokatom... negde sam cula da ukoliko poslodavac primi pripravnika po osnovu programa 'prva sansa', ne sme da otpusta druge radnike...
mozda mu na kraju i debelo naplatim sve to! user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:35:15   
minavb
Ponavljam, razliciti ljudi razlicito misle. Mi nismo hteli da imamo decu, dok sebi nismo stvorili uslove da im obezbedimo ono sto mislimo da treba. Imamo svoj stan,za sada jedan veliki porodicni auto, ustedjevinu i dobru osnovu za skolu i sport. Moramo da kupimo jos jedan auto i stan moramo da menjamo  pre polaska u skolu, i sad moramo da radimo na tome. Tako smo mi zamislili  i isplanirali, a oboje mislimo da se porodica planira.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:47:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: Tasha RR


micketa, ako si tehnološki, moraš dobiti otpremninu, ja sam prošla kroz to.



tasho, veruj mi da mu necu dozvoliti da me zezne za otpremninu. i finansijsku ima da mu pozovem ako treba...
mene samo zanima kako sam ja to tehnoloski kad na moje mesto upade druga osoba? user posted image
iscackacu ja sve to sa nekim dobrim advokatom... negde sam cula da ukoliko poslodavac primi pripravnika po osnovu programa 'prva sansa', ne sme da otpusta druge radnike...
mozda mu na kraju i debelo naplatim sve to! user posted image user posted image



Ja sam otpuštena sa mesta koje je zaista ukinuto. Proveri, ali ako se ne varam, ukoliko su te otpustili sa mesta za koje tvrde da nema potrebe, mislim da 2-3 god na to mesto ne smeju zaposliti nikoga drugog. Ako vraćaju radno mesto, moraju ga prvo tebi ponuditi. Imaš temu o tehnološkom višku, više ne znam šta sam tamo sve pisala, pogledaj malo tamo. user posted image


Indy, skroz si u pravu. Žena koja dolazi kod mene jednom nedeljno da sprema, za 3 sata uzima 600dinara. Nakon mene ide u jednu ordinaciju da sprema, i recimo da i tamo uzme bar 600din.
Dakle, svaki dan uzme oko 1000din. To je oko 5000 nedeljno, a 20000 mesečno.
Svako može sam sebi da uplaćuje radni staž, na minimalac - na minimalac, ali ide radni staž, i imaš zdravstveno. A ako si uplaćivao sebi radni staž, ostaneš trudna, država ti plaća i ako odeš na trudničko, i ako odeš na porodiljsko.


(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:56:07   
LillyT
Pre mozda dve godine (ili malo manje) ujna mm-a (koja je stvarno realna zena) nam je rekla *ako imas za sebe imaces i za dete.* Mene to tada nije zanimalo, jer ja sam po prirodi takva da nikada necu imati dovoljno i da cu uvek hteti jos (a mislim da je to i razlog da te nesto stalno tera da ides napred). Iskreno, nikada ne bih imala dobre uslove za dete, uvek bi mi falilo nesto, da li je to slobodno vreme, novac ili koja soba vise, ne znam. Znam samo da u ovom stanu ne mogu da planiram drugo dete (dvosoban je stan) i da moramo da radimo na tome da povecamo zivotni prostor. Kada se sve ovo dogodilo oko deteta jedini razlog protiv je bio moj posao (kojim nisam zadovoljna i koji se trudim da promenim). Plata mi i nije nesto specijalno, napredujem, ali su medjuljudski odnosi ocajni i to cini moje nezadovoljstvo.
Mislim da se detetu odredjene stvari obezbedjuju tokom zivota. Moji nisu prilikom naseg rodjenja ostavili novac za skolovanje, nego su na tome radili tokom naseg odrastanja i mogu reci da sam imala divan period studiranja i hvala im na tome.
A sto se tice ove price oko Pcelice, mogu reci da je u neku ruku razumem. Ja sam isto tako klonula duhom kada nisam mogla da nadjem posao, trudila sam se i borila i onda sam posustala i smatram da nije ni to lose. Bitno je ustati posle svega i nasatviti dalje, a padovi se dogadjaju.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 9:59:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Bitno je ustati posle svega i nasatviti dalje, a padovi se dogadjaju.




Naravno! Ni ja nisam rekla ništa loše za Pečilicin stav, nego sam samo htela da joj kažem da svi mi prolazimo kroz to u životu, neki pre neki kasnije, i da samo ne odustaje.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here