|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:10:03   
Anoniman
Možda sam ja snob, ali materijalno bogatstvo jeste povezano sa obrazovanjem.

(kod nas u državi nije nužno tako)

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:11:34   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja ne mogu a da ne pitam ko su obični smrtnici?
Da li su bogati ljudi nužno lopovi, ili pak mogu biti stručnjaci koji su se našli u pravo vreme na pravom mestu i prodali svoje znanje?



Mene nervira stav da su svi bogati lopovi. Uostalom, sta znaci biti bogat?!? Neko moje iskustvo mi govori da ljudi koji su se obogatili na nacin koji opisujes (radom, prodajom svog znanja...) ne isticu to svoje imucstvo na vulgaran nacin, nego im je to nesto sto je normalno i njihovo, pa samim tim nemaju potrebu da se hvale i pricaju o tome kao da je to nesto najvece u njihovom zivotu.




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:13:39   
Anoniman
Sasvim je druga priča to da ako ja treba da biram između duhovnog i materijalnog bogatstva, biram duhovno.

Sasvim je druga priča da bih ja radije birala da budem ista kao većina mojih prijatelja, da budem srednji sloj, a ne da budem neki bogati sloj koji sedi sam sa sobom, jer ostali nemaju da plate.

Ne znam dal me razumete.

Malo sam otišla od teme... Idem nazad na master rad. Bolje da ćutim. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:14:02   
Dora
Ne znam Tašo da li si ti snob, neću da ulazim u to user posted image ali mi živimo ovde i ovde materijalno bogatstvo NIKAKO nije povezano sa obrazovanjem već sa nekim drugim stvarima nažalost. Ne kažem da znanje ovde nije dobro plaćeno, ali ne onoliko koliko bi trebalo. Da jeste, bilo bi manje korupcije, manje mafije...manje svih muka koje imamo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:14:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja ne mogu a da ne pitam ko su obični smrtnici?
Da li su bogati ljudi nužno lopovi, ili pak mogu biti stručnjaci koji su se našli u pravo vreme na pravom mestu i prodali svoje znanje?



Mene nervira stav da su svi bogati lopovi. Uostalom, sta znaci biti bogat?!? Neko moje iskustvo mi govori da ljudi koji su se obogatili na nacin koji opisujes (radom, prodajom svog znanja...) ne isticu to svoje imucstvo na vulgaran nacin, nego im je to nesto sto je normalno i njihovo, pa samim tim nemaju potrebu da se hvale i pricaju o tome kao da je to nesto najvece u njihovom zivotu.





Slažem se u potpunosti.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:15:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Ne znam Tašo da li si ti snob, neću da ulazim u to user posted image ali mi živimo ovde i ovde materijalno bogatstvo NIKAKO nije povezano sa obrazovanjem već sa nekim drugim stvarima nažalost. Ne kažem da znanje ovde nije dobro plaćeno, ali ne onoliko koliko bi trebalo. Da jeste, bilo bi manje korupcije, manje mafije...manje svih muka koje imamo.


Nije tako. Ili da kažem drugačije: nije UVEK tako.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:23:58   
Dora
Ja nisam rekla da su svi bogati lopovi. I šta znači biti bogat? Imati svoju kuću, dobar auto, putovatiuser posted image Ne, to bi trebalo da bude neki standard za onog ko živi od svog znanja, ko se decenijama školuje, ulaže u sebe...

Inače, ja ne gledam na ljude prema njihovom materijalnom statusu nego prema njihovom radu, trudu, sposobnosti i duhu. A najviše poštenju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:27:50   
Anoniman
Evo kako ja to vidim.

Za vreme rata su se neki ljudi obogatili. Neki na pošten način (zaista mali procenat u to vreme), a neki na nepošten.
Ja prepoznajem tzv novopečene bogataše (koji i nisu više novopečeni, majku mu, prošlo je 10 godina) iz aviona. Vidi se po njihovom stilu oblačenja, po autu, ne znam... po svemu. Oni su upali u mogućnost da kupe većinu naše države, a srednji sloj je morao da ćuti i da radi za njih.
Baš ovih dana slušam, te ovaj propao, te onaj propao, te ovom blokirali sve račune u zemlji... i onda se eto, otpušta taj srednji sloj.

Ono čemu bi se mi trebali nadati (po mojim shvatanjima) jeste da će stranci da pokupuju firme od tih "novopečenih", i da ih postave na noge i daju nam posao. ALI, umeđuvremenu, jako se mora paziti, jer stižu neki novi klinci, sa nekim novim zanimanjima, idejama, i ako ne radimo na sebi, ti novi klinci će biti zaposleni, a mi ćemo biti tragična generacija koju je zahvatio kritični talas 90ih.

Ja ne mislim da samo lekari, pravnici (i ostala zvučna zvanja) mogu uspeti u životu!
Reći ću nešto što jako iskreno mislim, i time ZAISTA NE DEGRADIRAM ni jedno zanimanje: Bolje biti dobar frizer nego loš lekar.
Mislim da je jako bitno dobar u onome što radiš, i da je to jedini način da uspeš. A šta je ono što ćeš da radiš? To stvar pojedinca.

Takođe smatram da je užasan problem naše države hiperprodukcija fakultetski obrazovanih ljudi. Ne treba svi da imaju fakultet. Ne zato što ja mislim da ga neko nije zaslužio, ili nije dovoljno pametan da ga završi. Da se razumemo, svako može da završi fakultet. Treba samo dobro da se zagreje stolica. Nego zato što smatram da zanati ne treba da izumru. Jer se od zanata može jako lepo živeti.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:28:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Ja nisam rekla da su svi bogati lopovi. I šta znači biti bogat? Imati svoju kuću, dobar auto, putovatiuser posted image Ne, to bi trebalo da bude neki standard za onog ko živi od svog znanja, ko se decenijama školuje, ulaže u sebe...





Po meni "biti bogat" znači mnogo više od navedenog.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:47:05   
Dora
To je sad diskutabilno šta znači biti bogat. Nebitno, uglavnom se slažem sa onim što si napisala, ali mislim da u teoriji sve to jeste tako. U praksi- teže malo. Reci mi, kako zemljoradnici i stočari propadoše ovako? I od kojih to zanata može lepo da se živi? Govorim o danas u Srbiji. Nekada je bilo- koliko si radio tako si živeo. I svako je živeo fino od svog posla. Sad je sve naopako i ne mislim da će biti bolje ako dođu strane kompanije. Pitaj zaposlene u "Dreksmajeru" kakvi su im uslovi za rad. Stranci dođu ovde jer je jeftina radna snaga u proizvodnji, zaposle 2-3 menadžera koji imaju platu hiljadu dve evra...i vozi miško. Svi zadovoljni osim najbrojnijih- radnika!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:52:23   
Anoniman
Dora, DANAS retko od kog posla može da se živi normalno! Ono za zanate sam rekla u kontextu... treba država da se menja, pa da... bla bla bla, isto kao što sam rekla da stranci treba da kupe bla bla (da se ne ponavljam).

Još jedna gadna stvar u našeg naroda je što kod nas svako sve zna da radi! Pravnici popravljaju vodokotlić, onda se čude što vodoinstalateri nemaju para za advokata. Doktori štemuju struju, pa se čude što električari nemaju para za lekara. Ali i to je posledica 90ih, po mom mišljenju. I baš zbog toga se od zanata ne može živeti.

O zemljoradnicima zaista ne znam ništa, te se ne bih upuštala.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 18:59:31   
Dora
Tašo, meni se mašina za sudove pokvarila, došao majstor, izvukao čačkalicu iz filtera i ona radi. Za tih 5 min. i što se jednom sagnuo, uzeo mi 2000 din.
ok, dobro. Pokvari se meni mašina za veš, ja se sagnem, otvorim filter, izvadim dugme i uštedim te 2000 din.
Ja bih rado platila majstora za ovo i ono, ali ako živim od prosečne plate, ja nemam para za majstora. A ne živim od prosečne plate. I opet nemam za majstora. Eto u kakvoj državi živimo. I nikome tu ne može biti dobro.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 19:03:05   
Anoniman
Moj dragi je elektrichar.... pre 2-3 godine je ima toliko posla privatno....da nije znao gde tje pre... i sve je mogao da naplati.... Sada...ni traga od posla...a bash bi nam dobro doshla koja para sa strane.... Mada...on svakako radi u svojoj struci...i ima dobru platu za danashnje uslove (nisam rekla dovoljnu, ali ok)

Ja sam hemijski laborant...i kad sam se shkolovala rekli su mi da tju super protji sa poslom...jer je trazeno zanimanje.... ali problem je u tome shto su laboratorije komjuterizovane...i bilo ko moze da radi taj posao...zashto bi onda uzimali shkolovanog laboranta...kad to moze bilo ko da radi... Shto je najgore...laboratorije su krcate nekim babama koje neznaju ni shta je H2O user posted image

Sa druge strane.... roditelji mog dechka su poljoprivrednici.... i uspevaju da svaki mesec plate rachune, lizing za auto....obezbede hranu i prehranu za biljke... na kraju sezone budu na nuli...al su bar preziveli...i obrnuli neki novac....


Setjate se one emisije "IPAK SE OKRECE"  bitno je da ima shta da se okrece...pa se moze za sve iskombinovati da dotekne.... eto... ja i dechko smo se uvalili njegovima u kutju...zivimo od njegove plate...planiramo da dignemo kredit da se odvojimo.... a ja tju valjda natji neki posao kad budem spremna za to...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 19:10:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

I od kojih to zanata može lepo da se živi?




IZVORNA PORUKA: Dora

Tašo, meni se mašina za sudove pokvarila, došao majstor, izvukao čačkalicu iz filtera i ona radi. Za tih 5 min. i što se jednom sagnuo, uzeo mi 2000 din.





Zbunjena sam draga? user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 19:14:12   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Dora

I od kojih to zanata može lepo da se živi?




IZVORNA PORUKA: Dora

Tašo, meni se mašina za sudove pokvarila, došao majstor, izvukao čačkalicu iz filtera i ona radi. Za tih 5 min. i što se jednom sagnuo, uzeo mi 2000 din.





Zbunjena sam draga? user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image Sad sam samu sebe zbunila...
Poenta moje priče je u onom drugom delu posta gde se sama bakćem sa filterom da izvadim dugme i uštedim te 2000user posted image i uspelo mi jeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 19:15:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora


Poenta moje priče je u onom drugom delu posta gde se sama bakćem sa filterom da ivadim dugme i uštedim te 2000user posted image



IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Još jedna gadna stvar u našeg naroda je što kod nas svako sve zna da radi! Pravnici popravljaju vodokotlić, onda se čude što vodoinstalateri nemaju para za advokata. Doktori štemuju struju, pa se čude što električari nemaju para za lekara. Ali i to je posledica 90ih, po mom mišljenju. I baš zbog toga se od zanata ne može živeti.





user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 19:33:53   
Dora
A zašto je sok u kafiću 120 dinara jedna čaša kad ja za te pare mogu da kupim 2 litre soka u prodavnici?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
U pravu si skroz, ali muka natera ljude, šta ćeš

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 19:44:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

A zašto je sok u kafiću 120 dinara jedna čaša kad ja za te pare mogu da kupim 2 litre soka u prodavnici?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Zato da bi ti odrala onog majstora koji je izvadio čačkalicu! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 20:35:08   
Dora
Jes vala u pravu siuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 20:52:30   
MUP KVO


Ali ima i nas koji nemamo bebe zbog finansijske krize,buduce tate nam rekle NE


Mozda da uzmete lutku na baterijeuser posted image

< Poruku je uredio MUP KVO -- 11.3.2010 20:53:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 20:53:54   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MUP KVO)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 22:45:05   
šarolta
Ne stižem isčitati sve postove.... neće moje žabice da spavaju... ali...
Draga Pčelice, kod nas je situacija bila obrnuta. Ja sam vrtela tu pesmu da nemamo dovoljno para za bebu i da još nije vreme, dok je mm govorio za bebu će uvek biti. Nismo imali stan (kuću), živeli smo kod njegovih, on je radio ali nije nešto extra zarađivao, a ja sam radila neke sitne poslove ( u radnji, šila cipele...). Para nikad dosta... Onda smo došli do neke tačke kada je mm rekao da želi bebu ili se rastajemo. Nije on to baš tako mislio ali je nekako morao da me natera da razmislim. Pristala sam, verovala sam u nas. Na drugom UZ utvrdio dr blizance, samo što nije pao mm u nesvest... Kako čemo, šta ćemo. Ukratko, moji su nam obezbedili kuću, njegova sestra kolica za bebe, brat potrebštine za bebe i tako... Pre nego što sam se porodila, zbog finansijske krize, mm je dobio otkaz... Bilo kako bilo, bar je bio pored nas prvih 6 meseci. Snalazili smo se tako što je on na crno šišao i to bez diplome, a onda su ga primili nazad na posao. Ja sam inače inženjer bez posla. I tako, blizu smo 30, a da je mene slušao još uvek ne bismo imali bebu, odnosno bebe. Budi pozitivna i nemoj se predati, a naravno i tvoj dragi treba da se potrudi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 22:48:04   
Anoniman
user posted image ljubni tvoje malene zabice!
Nocas oko 2-3 polazi za Bg,ide na lekarski i komisiju i znace da li ga primaju u vojsku!
user posted image

(odgovor članu šarolta)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 22:49:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MUP KVO



Ali ima i nas koji nemamo bebe zbog finansijske krize,buduce tate nam rekle NE


Mozda da uzmete lutku na baterijeuser posted image


ne razumem sta ovo znaci????
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MUP KVO)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
11.3.2010 23:06:31   
liliana
Ja se apsolutno ne slažem sa tim da su obrazovani ljudi unovčili znanje u Srbiji. Što ču onda ja u Sloveniji ako sam mogla svoju diplomu fakultetsku unovčit u Srbiji za debele pare???
Makar mi dete raste u normalnoj zemlji...


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here