|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete ili posao
11.11.2012 20:39:19   
Anck Su Nmaun
Trt Hvala hvala na podstreku,i jesam se ubedacila ali stvarno je takva situacija.
1) kad vec spominjes platu i kiriju i kredit... mi imamo nas stan ali od kredita, koji svaki mesec stize 250e da se plati
2) Baba..u jednini, druga se ne racuna, moja mama ona radi 6 dana od 7 user posted image a nedeljom mi svakako ne treba.
Vise je kriza ko da ih kupi iz vrtica i sta kad su bolesne.
Znam da mi je najbolje onda resenje dadilja... nesvidja mi se ideja, al mi je jedina opcija. I da danas vise nema posla do 2... znaci decu bi mi svaki dan kupila dadilja...

A neko je spomenuo sta je s tatama...mm radi od pola 7 ujutru pa do 5-7 uvece... posle nema gde da radim od tog vremena ..

I tako...... jedino se nadam da se zaposlim u svojoj struci (kao vaspitac) pa da prebacim decu tamo gde ja budem radila i tako....inace....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Dete ili posao
11.11.2012 21:02:54   
Anoniman
Vidi ovako, ti, ako se zaposliš kao vaspitač, daj Bože, radićeš najkasnije do 17 h. Vikendom ćeš biti slobodna. Lepo uzmeš dadilju, nek ti kupi decu iz vrtiča u 15 h i nek ih čuva 1- 2h dok ne dođeš ti ili muž s posla. Nećeš svake nedelje raditi do 17, nekad ćeš raditi kraće pa ćeš ti ići po decu te ti dadilja te nedelje neće ni trebati user posted image
Dakle, 5dana u nedelji, po 2 sata a ako je sat 200din je 2000 nedeljno. I nek ih čuva svaku drugu nedelju jer ćeš ti raditi kraće- to je 4000 mesečno. Nek je i 6000 pa i 8000- opet nije strašno, jer ćeš i ti početi da zarađuješ user posted image
Dakle, stisni petlju i kreni.
Moj muž i ja ovako funkcioníšemo- on radi od 8 a ja kad sam prva smena radim od 6. On vodi dete u vrtić a ja ga uzimam u 14h. MM inače radi 2 posla, pa radi od 8 do 21, s tim što kad sam ja druga smena, od 13h pa do 19:30- on ne ide na taj drugi posao. Vodi dete u 8 u vrtić a uzima ga u 16h. Ranije je uskakala dadilja i uzimala dete, ali sada uskače samo vikendom tj subotom jer i mm i ja radimo (ja svaku drugu subotu od 6 do 19:30, a mm od 8do 12. Tada N čuva dadilja ili baba. I sve funkcioniše.user posted image
Eto, da vidiš da ima i komplikovanijih od vas. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Dete ili posao
11.11.2012 21:06:33   
Anoniman
Ju, odakle mi ove dve crtice?? user posted image da ne naslutim nešto, hahaha! Pišem s mobilnog pa grešim za Ginisa.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:15:39   
World
Ja nisam normalna. Ne smijem nikome ostaviti dijete, ne znam kako cu uopste krenuti na posao. Evo place mi se na samu pomisao. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:19:31   
Olga75
joj to je tako World user posted image
naucices da verujes , sta da ti kazem

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:36:44   
World
Ma znam, nisam ni prva ni posljednja koja ostavlja djecu, ali tako sam nesto tuzna. Uspjecu cak da izguram i da ona napuni godinu, ali dzaba. Uh.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:41:30   
Peace*
E, vrati se u ovu temu kad počneš da radiš pa prođe nekih mesec dana, da nam pišeš kako ti odgovara i prija da radiš ipak još nešto sem da čuvaš dete. user posted image Sve smo to prošle, i biće sve ok. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:47:47   
bea83
IZVORNA PORUKA: World

Ja nisam normalna. Ne smijem nikome ostaviti dijete, ne znam kako cu uopste krenuti na posao. Evo place mi se na samu pomisao. user posted image


Ako će te utešiti nisi jedina user posted image  Ja sam plakala ko kiša pogotovo jer sam morala da ga dam u vrtić sa nepunih 11 meseci. I evo radim već više od pola godine i ništa mi nije lakše. Najradije bi batalila sve i sedela kući, samo kad bi mogla user posted image

Tasho, ti si ko moja mamauser posted image  Ona kaže da ide na posao da se odmoriuser posted image  A ja bih mogla da budem domaćica bez problema, samo kad bi mi prilike dozvoljavale

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:51:20   
jovicaa
ja stvarno neizmerno uzivam sa decom kod kuce. ali mislim da je meni jako bitna i karijera, da se prosto ne bih osecala dovoljno ispunjeno ako se ne ostvarim na tom planu, tako da bih sigurno zavrsavala faks i trazila posao i da mi muz ima milione. meni to jednostavno treba da bih osecala upotpunjeno.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:52:51   
Peace*
I ja sam rekla da bih mogla u vreme kada sam rodila prvo i približavao se momenat da treba da počnem da radim. Sve mi to tada kažemo. Ali veruj mi da kada budeš počela da radiš da ćeš promeniti mišljenje. Ne zbog toga što ti je pun kufer deteta i kuće, nego zato što jednostavno to tako treba. Treba da budeš i žena a ne samo majka, treba da pričaš sa odraslima a ne samo sa bebom. I beba mora da nauči da komunicira i drugima sem sa tobom. Gledajte na to kao na uslugu bebi i sebi. user posted image
ps. Neverovatno je zabavno piškiti sam. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:55:18   
bea83
Ali ja radim a nisam promenila mišljenjeuser posted image  I iskreno mnogo mi više odgovara razgovor na bebećem jeziku, ove odrasle ništa ne razumemuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:56:07   
Olga75
i karijera i lova i klinci i palci
ali jednom moras da izadjes iz kuce
i to je to
beba ce odjednom imati svoj zivot sto je normalan sled
a i mama treba da ima jos neki deo zivota sem bebe
i ako kazem jos nesto postoji mogucnost da mi se okaci slovo i da se najavno ispljujem
zato draga moja World , stisni srce i kreni na posao , beba ce biti ok user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:58:41   
Peace*

IZVORNA PORUKA: bea83

Ali ja radim a nisam promenila mišljenjeuser posted image  I iskreno mnogo mi više odgovara razgovor na bebećem jeziku, ove odrasle ništa ne razumemuser posted image


Ups. user posted image user posted image user posted image

Pa, ni ja ne razumem uvek odrasle, ali mi prija da se "natežem" sa njima. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 13:58:58   
World
Vidjecemo kako cu prezivjeti, imam jos koji mjesec da uzivam. A cini mi se da bih i ja rado bila domacica. Ne vjerujem da sam ovo izustila, ali tako je. Ko god me zna iz mojih 'radnih' dana ne moze da vjeruje, jednom sam rekla to pred jednom koleginicom, pa gledala me onako kao da nisam bas normalna. Ne znam da li je to zato sto sam cekala ovo dijete 100 godina ili bi se to svakako desilo da sam je dobila i ranije.. Razmisljala sam i o opciji da je nosim sa sobom, ali ne vjerujem da bi se to moglo izvesti... Definitivno nisam normalna.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:00:28   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

i karijera i lova i klinci i palci
ali jednom moras da izadjes iz kuce
i to je to
beba ce odjednom imati svoj zivot sto je normalan sled
a i mama treba da ima jos neki deo zivota sem bebe
i ako kazem jos nesto postoji mogucnost da mi se okaci slovo i da se najavno ispljujem
zato draga moja World , stisni srce i kreni na posao , beba ce biti ok user posted image

user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:01:01   
World
ps. Neverovatno je zabavno piškiti sam.


Probala sam. Nirvana. user posted image user posted image


Ma znam da ce doci valjda i taj trenutak kad ce mi biti zanimljivo da idem negdje sama, ali eto, samo sam se malo iskukala, trenutno mi se ne ide. Nadam se da cu promijeniti misljenje do kraja godine. Ili mozda i necu, ako stigne jos kakvih roda. user posted image

< Poruku je uredio World -- 9.9.2013 14:03:44 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:02:33   
Peace*
beba ce odjednom imati svoj zivot sto je normalan sled


Baš pričam sa minavb na chat-u, i kažem joj koliko mi je teško.
Luka je krenuo u školu. Ja nemam nikakvu kontrolu više nad njim dok je tamo.
Baš su nam saopštili da ih ne zanima što im je danas prvi dan boravka i što nemaju pojma gde se nalaze prostorije istog, da oni nemaju vremena da skupljaju prvake za boravak. user posted image Jel znaš o čemu razmišljam? Hoće li naći, i ako ne nađe hoće li ostati u dvorištu i čekati da dođem po njega, ili će krenuti kući (kako će preći put?), ili ako bude čekao u dvorištu hoeć li pasti kiša... i onda sam odlučila da ne mislim, i nadam se da ima dovoljno mozga da nekoga uhvati na hodniku i kaže "Odvedi me molim te u boravak". Valjda čuvar ima dovoljno mozga da ga ne pusti iz kruga škole. user posted image



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:11:24   
Sanjica26 RR
To je stvarno bezobrazluk da ne mogu barem o prvacima da povedu racuna. Ipak su oni mali i jos uvek ne mogu da se snadju u tom prostoru.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:13:30   
Olga75
pa ja stvarno nemam pojma kako ce
ne znam koliko ce ga cuvar i videti da ide iz skole i koliko cuvar uopste zna i interesuje ga da li je on prvak iz boravka ili nije

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:19:23   
Tiziana
JA sam oba puta propatila kad sam morala nazad na posao.Prvo put kad je L imao tacno 12m,a drugi put kad je D imala 11m.Plakala sam danima pred povratak.Ali ziv se covek na sve navikne. Sad mi cak ponekad i odgovara kad nije neki bizi dan na poslu pa ovako malo tipkam,citam po netu i sl..'odmorim se'..ALi lepo mi je bilo i kao 'domacici'. Ne bih imala nista protiv da zivim par godina tako,kad bih mogla.A ne mogu.user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:25:43   
World
Dobro da nisam jedina. Nesto sve posmatram ove zene iz okoline pa nekako kao da jedva cekaju da krenu na posao i da ostave djecu, ono ne vidim da neko nesto silno pati,pa sam se zabrinula za sebe. Mislim, to je super i normalno valjda, ali eto, sta ja znam. U svakom slucaju hvala zene. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:25:48   
Peace*
Malo sam off, još ovo neću više: Ne mislim ja da ih ceo prvi razred vodaju, ali par nedelja, dok im ne uđe put u noge... A što se čuvara tiče, reče učiteljica iz boravka sledeće: "Ako ne stignete do 17h po njih, mi ih ostavljamo kod čuvara, da znate da ih ne tražite ovde. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:27:06   
cockic
pa naravno da je dete tj.deca u mom slucaju.jer sam inace vise tip domacice.ali posto tako ne moze biti onda i jedno i drugo.mada ja na poslu ne mogu da odmaram,jer stojim sve vreme.takav je moj posao prodavca.daleko od moje struke,ali sta da se radi kad u zemlji Srbiji tako mora.koliko ljudi sa dva fakulteta pa rede posao obezbedjenja,cistacica...ali ovo nije tema za to.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:29:49   
Peace*
Ja nisam mislila na odmor kao "zalegla sam u fotelju i gledam u plafon", već na mentalni odmor od onog "mama, mama, mama..." user posted image Meni prosto prija da čujem svoje ime. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Dete ili posao
9.9.2013 14:31:50   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Peace*

Malo sam off, još ovo neću više: Ne mislim ja da ih ceo prvi razred vodaju, ali par nedelja, dok im ne uđe put u noge... A što se čuvara tiče, reče učiteljica iz boravka sledeće: "Ako ne stignete do 17h po njih, mi ih ostavljamo kod čuvara, da znate da ih ne tražite ovde. user posted image

i ja cu ot
kaze matori ako nemaju obezbedjenu prostoriju ( ucionica ) kako su mogli da upisu boravak ? Kaze on , od svih prvih razreda ( tako je u Tesli a i u Zarku) jedan je boravak , znaci 1 / 1 npr je boravak i oni imaju ucionicu u kojoj su na casovima i u boravku
a cuvar nema obavezu da ih dadilja , on doceka roditelja , obavesti dezurnog ucenika koje ode po dete i to je to
tako da nemam pojma kako to ide kod vas u skoli

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa


jupi

Dali vase dete koje polazi ove jeseni u skolu zna da cita i pise?

Da (52%)

Ne (22%)

Pomalo (26%)


Ukupan broj glasova: 69

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here