|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete ili posao
31.5.2009 20:55:08   
sosa
dora koja inspekcija crna...moje dve drugarice su slale inspekciju i ispale su smesne...tako je u nasoj drzavi....sve su mafije zajedno...inspekcijska,doktorska,politicka,pravna...i mi mali tesko tu mozemo nesto da promenimo kada su svi udruzeni....

_____________________________

"vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula"

(odgovor članu sosa)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dete ili posao
31.5.2009 20:58:28   
Dora
Ne znam šta da ti kažem, draga, ima svega. Ali, ako je neka potpisala ugovor za posao u banci gde se obavezuje da neće zatrudneti određeni period, treba da je sramota! Protiv takvih stvari se treba žestoko boriti, a ne učestvovati u njima!!!

(odgovor članu sosa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dete ili posao
31.5.2009 21:01:27   
sosa
ako nece ona da potpise ima koja hoce i to im je taktika...
strasno ali istinito....bas bedno...sva sreca nemam takvih problema...mogu da zahvalim bogu,ali me nervira nepravda ...

_____________________________

"vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula"

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dete ili posao
31.5.2009 21:12:11   
Dora
Pa lepo potpiše pa onda na sud. Ili, potpiše pa zatrudni. Oni u banci posle 3-6 meseci dobiju za stalno. posle joj ne mogu ništa tek tako. Mislim, mogu, ali bi mi se naplaćali odštete i duševnog bola i pretrpljenog straha i stresa i svega čega god se setimuser posted image ... nađeš advokata specijalizovanog za takve sporove i on ti kaže sve šta kako... Nije to problem, samo kad se hoće. I još nakon svega, morali bi da je vrate na posao... Uživala bih u tomeuser posted image

(odgovor članu sosa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dete ili posao
26.7.2009 22:19:54   
Anoniman
Sta mislite o temi da zena mora da radi posle godinu dana zakonskog odsustva na porodiljskom, zbog otplate kredita za stan ili gradnju istog, izdrzavanja porodice i staranja o istoj... a da pritom zarko zeli da bude uz svoje dete ili decu koje je tek dobila, zarad dobrog vaspitanja i ne ostavljanja deteta bilo kome?
Uh, nadam se da sam ovo razumno srocila!
Imam malu dilemu, jer vec razmisljam unapred, iako mi muz ima dobar posao, i radi na svom obrazovnom usavrsavanju, a ja pritom imam samo srednju skolu, iako sam uspevala svojom zaslugom i trudom da uvek nadjem dobre poslove, koji se i sa diplomama tesko nalaze... ne znam da li sam u pravu ako mislim da zena treba psihicki da ostane normalna i zdrava, ne bi li mogla u porodici da odrzi zdrav odnos... a upravo mislim da je mozda za mene prece dete, nego posao. Sta mislite o ovome?

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dete ili posao
26.7.2009 22:44:55   
sneza24
I ja sam vec razmisljala o tome.I najverovatnije se vracam na posao kad mi izadje porodiljsko bolovanje.Ne kazem da mi nije stalo do deteta.Volela bih da imam takve uslove da nemoram nikad da radim.Ali s obzirom da ja i mm planiramo da sebi pravimo kucu od sledece godine trebace nam neki kredit i nek moja plata ode samo na ratu ja cu biti zadovoljna.A ipak nam ostaje njegova plata i kirija.Tako da sam ja za posao posle porodiljskog.Mada mm nije bas za to ali ubedicu ga ja vec,imam dosta vremena.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 6:39:49   
Anoniman
Mene mm ubedjuje da zavrsim neku visu od 2 godine, ne bi li imala bolju prodju za posao. To je i bila moja ideja dok nisam zatrudnela i posle pocela da razmisljam malo drugacije - treba da se staram o detetu, da vodim racuna o kuci (da je sve oprano, sredjeno, skuvano...) sto je slozicete se ipak malo otezavajuca okolnost da budem psihicki odmorna za ucenje te dve godine. A pritom znajuci sebe kako sam ucila u skoli... mogla sam da naucim dobro samo sto me interesovalo, a za ostalo sam se snalazila, samo da ne bi ponavljala (ali sam tad imala iskljucivo vremena za bavljenje skolom i bila potpuno odmorna).
Zanima me kako uspevate da se uklapate, ukoliko neko ima ovakvo ili slicno iskustvo?

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 8:29:38   
marince1
IZVORNA PORUKA: Dora

Ne znam šta da ti kažem, draga, ima svega. Ali, ako je neka potpisala ugovor za posao u banci gde se obavezuje da neće zatrudneti određeni period, treba da je sramota! Protiv takvih stvari se treba žestoko boriti, a ne učestvovati u njima!!!


Ja sam u soku!!!!Ovo treba objaviti u medijima!A sta je sa ljudskim pravima?!?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 8:36:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: Dora

Ne znam šta da ti kažem, draga, ima svega. Ali, ako je neka potpisala ugovor za posao u banci gde se obavezuje da neće zatrudneti određeni period, treba da je sramota! Protiv takvih stvari se treba žestoko boriti, a ne učestvovati u njima!!!


Ja sam u soku!!!!Ovo treba objaviti u medijima!A sta je sa ljudskim pravima?!?



ja zaista ne znam čemu isčuđavanje

iskorištavaju situaciju, ljudi moraju raditi, pa i potpisivati takve ugovore  koji su naravno mimo zakona

koja ljudska prava .... pa to su priče za malu djecu

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 27.7.2009 8:39:30 >

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 8:38:12   
Anoniman
user posted image
IZVORNA PORUKA: Trinny

Mene mm ubedjuje da zavrsim neku visu od 2 godine, ne bi li imala bolju prodju za posao. To je i bila moja ideja dok nisam zatrudnela i posle pocela da razmisljam malo drugacije - treba da se staram o detetu, da vodim racuna o kuci (da je sve oprano, sredjeno, skuvano...) sto je slozicete se ipak malo otezavajuca okolnost da budem psihicki odmorna za ucenje te dve godine. A pritom znajuci sebe kako sam ucila u skoli... mogla sam da naucim dobro samo sto me interesovalo, a za ostalo sam se snalazila, samo da ne bi ponavljala (ali sam tad imala iskljucivo vremena za bavljenje skolom i bila potpuno odmorna).
Zanima me kako uspevate da se uklapate, ukoliko neko ima ovakvo ili slicno iskustvo?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 8:43:05   
Anoniman
Trinny dušo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 9:45:14   
Skoki
S`obzirom da imam iskustva sa ugovorima i zakonom, moram da kazem da je STROGO ZABRANJENO ZAKONOM da poslodavac od tebe trazi da potpises dokument sa kojim se obavezujes da neces radjati decu odredjen period vremena, cak iako potpisete tako nesto, moze da se obori na sudu, posto je nezakonito.
Videla sam neke prethodne postove, pa bih volela da se nadovezem.
Ugovori na odredjeno vreme za odredjeno radno mesto moze najduze da traje godinu dana, posle toga vam ili menjaju radno mesto da bi vam produzili odredjeno vreme (pod promenom mislim samo u ugovoru), ili ukoliko ne potpisete prekid radnog odnosa automatski prelazite na neodredjeno. Sada se nazalost mnoge firme sluze promenom naziva radnog mesta pa vas setaju na duze, ali ako odbijete da potpisete, prelazite na neodredjeno i ne mogu vam nista.
Isto tako za ugovor na neodredjeno, ne mogu da vam daju otkaze bez prethodnih pismenih opomena, najmanje 2, i ako vam daju otkaz, moraju da vam ispate odstetu od tri mesecne plate.
Cula sam negde da je (cini mi se Ana) dobila otkaz u turdnoci, prosto ne znam kako je to moguce. Koliko je meni poznato osim ako nije bila na odredjeno, mislim da nije mogla da ga dobije user posted image .

Trinny
Ja sam pocela da radim dok mi je dete imalo ne punih 11 meseci. Mogu da ti kazem, a videces i sama, da sam jedva cekala da se vratim na posao. Prosto mi je trebala psihicka stimulacija na rad. Trebale su mi drugacije obaveze, odgovornosti i okruzenje. Svaka osoba je drugacija, ja sam pocela da radim sa 18 godina i volim to i dan danas. Prosto sam se osecala poluprazno dok se nisam vratila na posao, a i moram priznati da se drugacije osecam kada mi legne MOJA plata i kada znam da sam sama kupila svoju kucu i kola, i kada znam da svom detetu mogu da kupim sta god JA zelim, a ne da jurim MM da mi daje novac.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 9:48:35   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Skoki

S`obzirom da imam iskustva sa ugovorima i zakonom, moram da kazem da je STROGO ZABRANJENO ZAKONOM da poslodavac od tebe trazi da potpises dokument sa kojim se obavezujes da neces radjati decu odredjen period vremena, cak iako potpisete tako nesto, moze da se obori na sudu, posto je nezakonito.
Videla sam neke prethodne postove, pa bih volela da se nadovezem.
Ugovori na odredjeno vreme za odredjeno radno mesto moze najduze da traje godinu dana, posle toga vam ili menjaju radno mesto da bi vam produzili odredjeno vreme (pod promenom mislim samo u ugovoru), ili ukoliko ne potpisete prekid radnog odnosa automatski prelazite na neodredjeno. Sada se nazalost mnoge firme sluze promenom naziva radnog mesta pa vas setaju na duze, ali ako odbijete da potpisete, prelazite na neodredjeno i ne mogu vam nista.
Isto tako za ugovor na neodredjeno, ne mogu da vam daju otkaze bez prethodnih pismenih opomena, najmanje 2, i ako vam daju otkaz, moraju da vam ispate odstetu od tri mesecne plate.
Cula sam negde da je (cini mi se Ana) dobila otkaz u turdnoci, prosto ne znam kako je to moguce. Koliko je meni poznato osim ako nije bila na odredjeno, mislim da nije mogla da ga dobije user posted image .

Trinny
Ja sam pocela da radim dok mi je dete imalo ne punih 11 meseci. Mogu da ti kazem, a videces i sama, da sam jedva cekala da se vratim na posao. Prosto mi je trebala psihicka stimulacija na rad. Trebale su mi drugacije obaveze, odgovornosti i okruzenje. Svaka osoba je drugacija, ja sam pocela da radim sa 18 godina i volim to i dan danas. Prosto sam se osecala poluprazno dok se nisam vratila na posao, a i moram priznati da se drugacije osecam kada mi legne MOJA plata i kada znam da sam sama kupila svoju kucu i kola, i kada znam da svom detetu mogu da kupim sta god JA zelim, a ne da jurim MM da mi daje novac.


Bravo slazem se potpuno sa tobomuser posted image

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 9:55:35   
marince1
Ja i dalje ne mogu verovati da se ljudi(mislim na poslodavce) tako ponasaju!
Naravno da razumem da kad ti ponude takav ugovor ili otkaz moras potpisati,ali sam zaista u cudu.
Ja zaista za to prvi put cujem,i stvarno sam ogorcena!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 9:58:18   
Rivana
Ja to mikad nisam cula user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 9:58:57   
marince1
IZVORNA PORUKA: Dora

Pa lepo potpiše pa onda na sud. Ili, potpiše pa zatrudni. Oni u banci posle 3-6 meseci dobiju za stalno. posle joj ne mogu ništa tek tako. Mislim, mogu, ali bi mi se naplaćali odštete i duševnog bola i pretrpljenog straha i stresa i svega čega god se setimuser posted image ... nađeš advokata specijalizovanog za takve sporove i on ti kaže sve šta kako... Nije to problem, samo kad se hoće. I još nakon svega, morali bi da je vrate na posao... Uživala bih u tomeuser posted image



Tako je!!!!
Mene us jednom davno na razgovoru za posao pitali da li imam momka i da li je to ozbiljno.
Ja sam im krajnje drsko odgovorila pitanjem''A to je vama bitno zbog...?''


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 10:01:04   
Rivana
Pajel ima neko ko je to potpisao znam dosta drugarica koje rade po bankama niko ih nista nije pitao, evo jedna se porodila i niko joj nista nije rekao.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 10:13:04   
Skoki
Rivana, i ja znam dosta ljudi koji rade po bankama i niko nije imao tako nesto da potpise. Nazalost usled SEKe ljudi pristaju na svakakve uslove. Kada bi se ljudi udruzili protiv takvih poslodavac, mozda bi i uspeli nesto da promenimo user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 10:19:15   
Anoniman
Raiffeisen banka - mojoj drugarici trazili




(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 10:29:30   
prolece
Komercijalna banka moju komšinicu otpustila kad je ostalauser posted image , a pošto je bila na određeno nije im mogla ništa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 10:35:57   
Anoniman
Zasto je kod nas duzina porodiljskog sa nekadasnja 3 meseca (kako je moja mama radila) produzena na 11 meseci, +mesec pre porodjaja? Radim sa strancima, i zene iz tih firmi se vracaju na posao 3 meseca posle porodaja. Lepo je biti sa bebom user posted image

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 10:47:35   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Skoki

Ja sam pocela da radim dok mi je dete imalo ne punih 11 meseci. Mogu da ti kazem, a videces i sama, da sam jedva cekala da se vratim na posao. Prosto mi je trebala psihicka stimulacija na rad. Trebale su mi drugacije obaveze, odgovornosti i okruzenje. Svaka osoba je drugacija, ja sam pocela da radim sa 18 godina i volim to i dan danas. Prosto sam se osecala poluprazno dok se nisam vratila na posao, a i moram priznati da se drugacije osecam kada mi legne MOJA plata i kada znam da sam sama kupila svoju kucu i kola, i kada znam da svom detetu mogu da kupim sta god JA zelim, a ne da jurim MM da mi daje novac.




OVO KO DA SAM JA PISALA.
I ja sam malu ostavila sa 10 meseci i pobegla na posao pre kraja porodiljskog  bolovanja. Ne daj Boze da meni smetaju moja deca i obaveze oko njih, ali su pocela da me guse ona cetiri zida i svakodnevne obaveze koje su potpuno iste.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 11:30:07   
Anoniman
Pa za sad jos ne razmisljam o poslu i da li zelim da se vratim, iako kao i ti Skoki, radim od svoje 18-19 godine bez prestanka, cak i medju poslovima. Naucila sam da me rad ispunjava i da se osecam korisnom i vrednom, cak i kad na poslu nemam sta da radim, sto je retkost bila, ja se smorim i deprimiram!
A sad od kad sam trudna, nisam ni jednom stigla da razmisljam o poslu, jer mi je samo beba u glavi i kako sve iskombinovati... medjutim sinoc smo mm i ja naceli temu posla i sad sam u nedoumici sta i kako! Posto izgubih zivce i zdravlje u firmi u kojoj sam vec 5 godina i vise, zelim da iskoristim ovo trudnicko i porodiljsko koliko god mogu i posle da dam otkaz, jer nemam nameru da se tamo vracam, a opet mislim da nadjem neki part time posao nakon njega, da bih bila sto vise sa bebom.
Uh, uh, ne znam sta cu, sad sam bas u konfliktu sama sa sobom... mm bi da upisem vishu za ovo vreme dok ne radim... ja zelim samo da nadjem neki poslic posle porodiljskog... jeuser posted image m li ga sta cu?!

A da, al opet zelim da razmisljam i o nekom boljem poslu u buducnosti, ili cak osamostaljivanju, tj. pravljenju nekog privatnog porodicnog biznisa... user posted image


< Poruku je uredio Trinny -- 27.7.2009 11:31:19 >

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 11:49:16   
Rivana
Za zenu je jako bitan posao to da ima svoj dinar daje posebnu sigurnost jer nikad se ne zna sta moze doneti sutra.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 11:52:10   
Rivana
A da, al opet zelim da razmisljam i o nekom boljem poslu u buducnosti, ili cak osamostaljivanju, tj. pravljenju nekog privatnog porodicnog biznisa... user posted image


Ako imas mogucnosti ovo je najbolja opcija, samo sto u privanom biznisu mora jos vise da radis to ti kazem iz iskustvauser posted image vecina posla je na tebi ja cak ni u knjigovodju nemam povrenja pa sve proveravam po sto puta user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here