|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
6.7.2019 8:12:39   
Sanjica26 RR
Nama samo sinopen vrši posao.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Osip
6.7.2019 21:11:53   
pari
Sad sam se set_ila da sam joj dala 2 nove stvari taj dan da jede...ujutru jednu kasicicu griza koji sam pravila za M, sa kravljim mlekom...njoj nikad jos nisam davala...i kasnije kockicu crne cokolade sa karamelom...Ne znam da li moze od toga da bude...
I dalje ima crvene flekice po rukama i nogama. Ne deluje mi da je to svrbi. I jutros sam joj dala aerius...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Osip
6.7.2019 21:27:51   
vonavoj
Ne znam..kako sad izgleda.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Osip
7.7.2019 9:20:51   
pari
Sad su crvene fleke...i dalje ih ima samo na rukama i nogama
user posted image

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Osip
7.7.2019 9:46:05   
vonavoj
Zaista ne znam..i pored aeriusa ima..koliko joj ml dajes?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Osip
7.7.2019 10:02:17   
doramar11
Deluje da se smiruje u poredjenju sa onim plikovima.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Osip
7.7.2019 10:14:14   
pari
Dajem joj 2.5ml 
user posted image
user posted image
Malopre sam joj dala i bukvalno kao da odjednom pocnu fleke da blede...bas cu videti za jedno 1h...ove slike iznad su pre aeriusa

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Osip
7.7.2019 10:34:34   
smeško
Pari, videh pitanje gore. Moze i od mleka, a takodje i od cokolade. To su bas jaki alergeni.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Osip
7.7.2019 10:35:36   
smeško
Ovo meni vise ne lici na osip nego na urtikariju.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Osip
7.7.2019 10:47:12   
vonavoj
Sad po poslednjoj slici,kao urtikarija..i mm ima tako..kad pocne lek da deluje,on se rasiri i pocne da beli u sredini.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Osip
7.7.2019 10:49:19   
pari
Koliko sam citala to moze biti od hrane ili od ujeda ili od nekog materijala...I primetila sam sa se premesta...juce je bila leva noga i ruka, danas je dosta preslo na desnu...
U principu sad ne mogu nista osim da dajem aerius dok se ne povuce,a onda kasnije da vidim od cega je?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Osip
7.7.2019 10:58:08   
smeško
Ni nama Aerius ne deluje odmah, alergijski osip nam traje par dana. Mi sumnjamo da je N odreagovao na brazilski orah npr. Ali, jos ne pokusavam da proverim, ne mora da ga jede. U kartonu mu stoji sumnja. Platicemo testove u nekom momentu pa cemo videti. Pari, kakao spada u jake alergene. Bas. Kad to prodje, ja bih pokusala da otklonim sumnju na mleko i ako na njega ne odreaguje ne bih ni pokusavala sa kakaom. Mala je za to. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Osip
7.7.2019 11:06:00   
pari
Kakao nije sigurno jer to vec duze vreme jede...stavljam joj u ovsenu kasu ujutru...
Definitivno je mala za cokoladu, dala sam joj samo zato sto me videla da jedem,a sad je u fazi da vristi i trazi sve sto i ja jedem...svakako joj necu vise davati,nema potrebe...
Sto se tice mleka, mogu kasnije nekad da probam nesto da skuvam u mleku pa da joj opet dam da vidim da li je to...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Osip
7.7.2019 11:11:44   
smeško
Epa, onda nije kakao. Znam koliko traze, imamo isti problem. I to popodne. Ujutru ne voli da jede.😂 Ja sam mleko prvo ubacila u pire, pa u blitvu. Nisam dala samo. Ali, J ne voli mleko.


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Osip
7.7.2019 14:33:46   
pari
Pitala sam poznanicu koja je dermatolog...ona misli da je 100% od vakcine...koprivnjaca...kaze da je tako nesto ili od virusa ili od lekova...ona misli da je vakcina

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Osip
7.7.2019 14:48:04   
Maslacak15
tako nastaju urbane ligende price o vakcinama. Nisi nista kriva ti pari, kriva je tvoja drugarica dermatololog. Posto ja znam da ona to ne moze da zna i nije u pitanju nista drugo do nagadjanja. Nema elemenata da poveze dve stvari pa makar imala tri doktorske diplome. Eto ja mislim da 99,999 % nema veze sa vakcinom. Nego je alergijska reakcija na nesto. Na taj nacin moze sve uvek da se poveze sa nekom vakcinom, jel deca se malo malo pa vakcinisu.
Posle neko cita ovako forum i oklevaju da vakcinisu decu. Znam da niko nema losu nameru, ali rezultat je problematican.
Zao mi je sto se mucite i nadam se da je mnogo ne nervira/ svrbi itd....Da sto pre prodje. I mozes slobodno da kazes drugarici da je malsacak rekla da je neodgovorna.user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Osip
7.7.2019 15:00:37   
vonavoj
Koja je to vakcina? Prvi put je sad dobila? Zar ne dobija iste vakcine kao i nase.Ja ne verujem da ne od vakcine,prvi put cujem da koprivnjaca moze od vakcine..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Osip
7.7.2019 15:05:28   
doramar11
Osoba, koja odluku o vakcinaciji donosi na osnovu pisanija na forumu, ima ozbiljne probleme u glavi :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Osip
7.7.2019 15:13:54   
Rosita
Ja sam laik, ali nama je dermatolog rekla, kad je bio onaj osip posle mmr, znate li vi kako izgleda alergijska reakcija na lek? To je burno. Neprijatno je, ali proćiće. Leto je, ima svega i svačega. Nama je trebalo dugo da se rešimo osipa. I još ima flekica. Beo je. Držite se!



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Osip
7.7.2019 15:16:29   
pari
U sustini mene interrsuje od cega je...cisto da znam za ubuduce,ali dobro,praticu pa cu videti...Ni ja ne mislim da je od vakcine,ovo je druga doza Prevenara koju je primila...Moze biti alergija na hranu ili neki insekt...
Maslacak 😊

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Osip
7.7.2019 15:27:49   
Maslacak15
Ma verujem i mene bi zanimalo, ali o uzrocima alergija se nista nezna. I zasto su u porastu. A jesu u porastu. Postoje grane medicine gde se uzasno puno napredovalo, tipa kardiologija ali razumevanje autoimunih reakcija ne spada u njih. :)
Nego se eto nagadja. I svi ti lekovi, tipa aerijus lece samo olaksavaju simptomatiku a ne adresiraju problem. Vazno da je reakcija ipak lokalna, vezana samo za kozu i da nema sistemskih problema, posto prave alergijske reakcije mogu da budu i opasne. Posto je u pitanju druga doza prevenara skoro je iskljuceno da je od nje.
Kod Rosi sam ja rekla mozda ima veze sa vakcinom ali ne kao alergijska reakcija nego na samu vakcinu jel su u pitanju atenuirani virusi koji mogu da dovedu do pojave nekih elemenata bolesti. Pneumokok je "mrtva" vakcina, taj faktor ne postoji. Ali ovo lici ili na neke insekte ili na kontaktnu reakciju.

Drzite se pari i da brzo prodje!!!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Osip
7.7.2019 15:38:14   
pari
Hvala puno maslacak! I nama je dr rekao kontaktna reakcija...jedino sto ne znam na sta...Ali dobro, proci ce i nadam se da se nece vise pojavljivati

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Osip
7.7.2019 16:49:11   
smeško
Da nam nema Maslacak, tapkale bismo u krug.😂Kako 100% zna da je od vakcine. Bas nema logike. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Osip
7.7.2019 19:43:07   
vonavoj
Pa bas to pari,njoj je to druga doza.znaci nema sanse da je od vakcine...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Osip
7.7.2019 21:07:14   
milicicak
Pari, ja cu opet da ponovim da meni ovo lici na reakciju na ujed insekta.
Nema sanse da je reakcija na vakcinu ovakva

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here