|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: samostalno okretanje bebice
13.5.2010 23:12:29   
sanji
Super je video! Sve je kako je nama Dr. objasnila! Samo što ove moje izgleda idu malo unapred! user posted image A mislim da mi je rano da ih podstičem na puzanje! Samo mi još to treba! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: samostalno okretanje bebice
14.5.2010 21:27:21   
micketta
devojke, imam pitanje...

danica je od pre dva dana pocela da kada je fino smestimo da spava na bok, uzdigne malko glavicu, potom je zabije u jastuk i kao da pokusava da se okrene na stomak, tako nekako to izgleda. nekada kada to radi stenje pa smo pomislili da nije zbog grceva, ali juce udjem u sobu a ona u tisini to radi... sta li to moze biti i da li ste nesto slicno primetile i kod svoje decice kad su bila u njenom uzrastu?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: samostalno okretanje bebice
14.5.2010 21:32:18   
*Alexx*
Pa možda hoće da se okrene user posted image Šalim se, ja se ne sećam da je Andrej to radio, a možda i jeste, a ja sam zaboravila. Nije za sekiraciju, bar ja tako mislim.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: samostalno okretanje bebice
18.5.2010 8:19:49   
micketta
danica se juce u njanjalici okrenula sa boka na ledja. dugo je gledala u taju koji kunta dok je tako lezala na boku i kad je skontala da od njega nema leba, okrenu se dete na ledja!
jutros je to ponovila u krevecu. lezala je na desnom boku i dok sam ja otisla da operem ruke, nadjem je kako se blago okrenula na levi bok i odusevljeno zuri u ogradicu kreveca (vini pu u raznim akcijama je na njoj).
da nije malo prerano? user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 8:35:07   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: micketta

HEEEEELP!

danas posle podne sam uocila da se Danica okrece samo s' desna na levo a nikako s' leva na desno. I dere se kad hocu da je postavim na desni bok da spava.

Prvo sam mislila da se okrece na levu stranu zato sto je na ogradici kreveca Vini Pu, pa kad sam htela da je postavim da gleda u Vini Pua samo na suprotnoj strani kreveca kako bi lezala malo i na desnom boku, vristala je i nije htela ni da pogleda jadnog medvedica

Onda kad je umor bas savlada odlezi malo na desnom boku, ali se obavezno kasnije prebaci na levi.

Mislim da nije da ne ume da se okrene na desnu stranu sama, nego nece. Postavila sam je danas na dasku za prepovijanje da lezi na ledjima i mm i ja se ubismo da je animiramo da se okrene na desno i uradi ona to, ali onako kulerski lagano posle pola sata. Uh!
Kad vracamo film unazad, kontamo da je izvor zvuka i svega zanimljivog uvek dolazio sa njene leve strane (npr. tv kada lezi u dnevnoj sobi u njanjalici itd) pa mozda otuda vise voli levu stranu. Ko ce ga znati...
Sledeceg cetvrtka imamo zakazano u razvojnom a do tada volela bih da cujem i vasa iskustva i misljenja...



IZVORNA PORUKA: gagana83

Pa ona se vec okrece

Ovako,i moja Una se u pocetku okretala samo na jednu stranu,cini mi se s desna na levo ali nisam primetila da voli da lezi samo na jednom boku.Iskreno,ne verujem da to moze da bude neki problem.

IZVORNA PORUKA: micketta

he he...
oraspolozi me ovom recenicom, gagana

valjda nije onaj tortikolis, jooooj. mada, kuma mi kaze da se to uoci odmah po rodjenju


IZVORNA PORUKA: OTI

a je l ti mislis na okretanje sa boka na drugi bok?
posto ja jos nisam videla da moja tea se okrene sa stomaka na ledja...(joj, da li je sve ok?_

sto se tice ovog tvog micketa, moja tea vise voli desnu stranu...ako bi ona birala samo bi na desnoj strani spavala a kad je okrenem na levi bok ona kao da se tera da tako lezi...a na desnom je nekako prirodno..
nemam pojma..

znam samo da je sve ok sa nasim bebama i necu da brinem.
odbijam da mislim drugacije...


IZVORNA PORUKA: micketta

aha, na s'' boka na bok mislim.
ma, ja je ni ne stavljam da spava na stomaku. samo onako malo na dasci za prepovijanje radi vezbanja vratnih misica i tad se umori k''o u rudniku da je kopala 
i ja verujem da je sve u redu i tacka
mozda to tako treba. mozda sam tako i ja. ne secam se.

IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: micketta

valjda nije onaj tortikolis, jooooj. mada, kuma mi kaze da se to uoci odmah po rodjenju



oni vide to odma po rodjenju i kazu ti... mislim da Danica samo vise prija na toj strani (i svi mi imamo neki polozaj koji nam najvise prija!)
Pavle ima desni tortikolis, glavica mu je bila skroz nagnuta na levu stranu cak mu je i uvo levo slepljeno kao. i vise voli na levoj strani da bude tj da drzi glavu, nego na desnoj... buni se kad ga stavim na desno i okrene se kako njemu odgovara. mada ne radi to uvek, tj pre je to cesce radio.
hmm vidis sad ga bas gledam svetlo mu je na levoj strani, a oni vole da gledaju ka svetlu... bas cu da ga okenem od sutra da vidim kako ce da spava, na kojoj strani.




IZVORNA PORUKA: micketta

da li radite vezbice? da li vec primecujes napredak?

eh, Danica k'o da je trudna pa forsira taj levi bok


IZVORNA PORUKA: buhla

pa radim, al iskreno ne bas svaki dan... videcemo sta ce dr reci na sledecoj kontroli. ja iskreno necu mnogo ni da ga forsiram, citala sam bas ovde na forumu da mnoge zene nisu ni radile vezbe i da se sve normalizovalo. 

IZVORNA PORUKA: Modessty

Danilo je u početku više voleo da spava na desnom boku. Nekako mislim da mu to ostalo iz porodilišta jer je tri dana u foto ćeliji bio uvek na desnom boku. Onda smo to nekako ispravili pa mu sad sve jedno.
Sada primećujemo da nekako uvek prvo krene levom rukom ili levom nogom kad hoće nešto da uradi. Pitam se da nije levak?!
Takodje je prvo skapirao kako da se s ledja okrene na levi bok, pa je tek posle nekog vremena ukapirao da ima i drugu stranu tela
Mislim da je sve to individualno i da svaka beba ima neki svoj plan i program razvoja



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 8:39:51   
minavb
Evo sta je meni drugarica savetovala, a nju nemci naucili. Bebi stalno, skoro svakodnevno, menjati stranu u krevetcu na kojoj joj je glava. Beba na ovaj nacin, posto voli da okrene glavu ka prozoru, ravnomerno okrece glavu na obe strane sama. Moja drugarica je svaki dan premestala bebi glavu na drugu stranu, i nikakvih problema nisu imali. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 8:41:21   
*Alexx*
Tako sam i ja radila, a tako su nam rekli i u školici.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 8:43:14   
Jeca*
Mi smo luku tako. Zaspi, stavimo ga da spava paralelno sa nama, sledece spavanje spava tako da mu je glava gde su mu prosli put bile noge. I tako svaki put

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 8:44:40   
minavb
I sta ti kazes, ima li svrhe okretati bebu tako? Mojoj drugarici je to savetovala sestra iz Nemacke, kod njih se to podrazumeva.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 8:51:59   
Trcosava
U br ežene, Anči se normalno okreće na sve strane, nikakve vežbe nismo radili. Menjala sam joj bok dok je imalo smisla, kad je počela sama da spava na leđima - prestala sam da je forsiram. A to menjanje glave gore dole - nisam radila.
Sa druge strane, glava nam je svima sada na istoku i ne znam da li bih okretala dete da mi spava na zapadu?


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 9:10:37   
sanji
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Menjala sam joj bok dok je imalo smisla, kad je počela sama da spava na leđima - prestala sam da je forsiram.


user posted image user posted image user posted image Prvih par nedelja! user posted image user posted image user posted image Sad se tumbaju same kako hoćeš! Ne mogu da ih stignem!


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 9:25:39   
micketta
IZVORNA PORUKA: minavb

Evo sta je meni drugarica savetovala, a nju nemci naucili. Bebi stalno, skoro svakodnevno, menjati stranu u krevetcu na kojoj joj je glava. Beba na ovaj nacin, posto voli da okrene glavu ka prozoru, ravnomerno okrece glavu na obe strane sama. Moja drugarica je svaki dan premestala bebi glavu na drugu stranu, i nikakvih problema nisu imali. 


menjala sam i ja strane, ali sada hoce da spava samo na levoj, a na desnoj samo ako je vec u dubokom snu pa je ja na kvarno okrenem user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 9:55:24   
LillyT
Mic, moje dete spava onako kako ono hoce i tako je od negde desetog dana. Vrti glavu na koju ona hoce stranu i nikakve pelene i podmetanja ne pomazu. Onda je nekoliko dana samo drzala glavu na levoj starni, na kraju sam se ja drzala da bi bila malo i na desnoj, pa je onda pocela na desnu da vrti sama... Znam da treba da im se menja starna, ali prosto je nemoguce kada beba nece na bok (kao moja) jer se odmah izvrne na ledja.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 10:31:46   
micketta
ma, to hocu da kazem... legne ona na ledja, ali joj je glava uvek na levoj strani. ja to zovem levi bok, a mozda se nisam pravilno izrazila, mada sam u nekoj od onih knjizica sto se dobijaju po porodilistima i opstinama procitala da beba lezi na boku cak i kada se nama cini da lezi na ledjima. tako je valjda do treceg meseca.
a ume da se okrene i na desnu stranu. znam jer kada je postavim da lezi ravno i pridjem joj sa desne strane sa flasicom, okrece se ka flasici. zasto se onda stalno okrece levo cak i onda kada joj uklonim sve igracke na toj strani? aaaaaaaaaaaa

_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 10:37:12   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Evo sta je meni drugarica savetovala, a nju nemci naucili. Bebi stalno, skoro svakodnevno, menjati stranu u krevetcu na kojoj joj je glava. Beba na ovaj nacin, posto voli da okrene glavu ka prozoru, ravnomerno okrece glavu na obe strane sama. Moja drugarica je svaki dan premestala bebi glavu na drugu stranu, i nikakvih problema nisu imali. 


Ovu su i nama rekli i zvuci logicno, ali Lara je okretala glavu ka zidu user posted image To je trajalo neko vreme, sada vrti svuda. Uf, moracu da prestanem da citam, tako se istripujem da mi dete zaostaje


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 11:12:34   
mejra81
Moja je skoro od pocetka spavala na stomaku,i okretala je glavu na sve strane(valjda,nisam obracala paznju na koju vise....user posted image )
Sad se prevrce na sve strane,jel pricate o okretanju glave ili celom okretanju tela?

_____________________________

Uspeh u zivotu je izaci na kraj sa samim sobom...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 12:09:41   
Dora
Moja bebica se sa tačno mesec dana (juče) okrenula sa stomaka na leđauser posted image
Inače, glavicu, kad je na stomaku, okreće odavno.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: samostalno okretanje bebice
4.6.2010 12:22:40   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: samostalno okretanje bebice
10.6.2010 19:01:31   
lanajelena
Mick i moj Dusan spava samo sa jedne strane,prvo sam ga okretala ali on uspe da se izbori okrene se prvo na ledja pa se vrati na desnu stranu i opet tako spava,sta ces kad vole deca user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: samostalno okretanje bebice
10.6.2010 19:26:41   
Verus
mi smo ovo resili tako sto sam onaj tvrd, od pene jastuk stavila iza ledja-ona je uvek okretala na desno, tako je lezala u materici i tako je uvek lezala kad se rodila.  vec smo se bojali glava joj se spljostila na tu stranu...tako da ako stavimo jastuk ona onda nema izbora nego da gleda gde hocemo....to je tako trajalo par dana, pa je  onda okretala sama na obe strane...

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: samostalno okretanje bebice
5.7.2010 17:28:04   
izabella7
 
Beba mi se upravo okrenula sa ledja na stomak al kompletno!user posted image user posted image user posted image  ha ha evo ga opet! do sad je samo na stranu i onako se prevrne al rukica mu ostane i ne zna je izvuci..sad je i to uspio

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: samostalno okretanje bebice
5.7.2010 21:49:32   
maslinica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: samostalno okretanje bebice
6.7.2010 22:10:53   
majka mara
IZVORNA PORUKA: Dora

Moja bebica se sa tačno mesec dana (juče) okrenula sa stomaka na leđauser posted image
Inače, glavicu, kad je na stomaku, okreće odavno.



SA MESEC DANA!!!??? dal moguce? meni ovo nije moguce! (bez ljutnje),ali beba sa mesec dana!?user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: samostalno okretanje bebice
6.7.2010 22:14:33   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Dora

Moja bebica se sa tačno mesec dana (juče) okrenula sa stomaka na leđauser posted image
Inače, glavicu, kad je na stomaku, okreće odavno.



Sa mesec dana???!!!!! Hm..... malo nerealno ali ok. Bravo za bebu!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: samostalno okretanje bebice
7.7.2010 18:12:07   
maslinica
mi smo u odnosu na dorinu curu u zaostatkuuser posted image user posted image , ali jakooo srecni..danas prvi okret sa trbuha na ledjauser posted image user posted image user posted image user posted image
u desnu stranu.....user posted image


(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here