|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: samostalno okretanje bebice
6.8.2010 10:23:09   
pepino
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja sam jutros Petru i Saru zatekla na stomaku....a ostavila sam ih da spavaju na ledjima.... Kako je mogutje da se beba od mesec i po dana okrene sama sa ledja na stomak???? user posted image


A jel jos ko sa vama u kuci?Postoji li mogucnost da ju je tata ili neko tokom noci okrenuo?
Da nisi ti,ali si zaboravila,da ne mjesecari ko?user posted image
Nemoj se ljutiti,malo se salim,ali stvarno desava se da nekada uradis nesto umorna ili pospana pa skroz zaboravis da si!?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: samostalno okretanje bebice
6.8.2010 13:02:05   
Anoniman
Tata je spavao kao zaklan...a ja ih nisam namestila na stomak...jer to nikad ne radim nocu, nego samo danju kad mogu da ih nadgledam... Uostalom...ne bi ih stavila na stomak tako da je jedna rukica ispod tela...a one su tako bile spavale... A jutros sam od 5h kad su jele, pa do 8h kad su se konachno probudile, jedno 10 puta ustajala ih namestim...jer im glava bude uglavljena u reshetke na krevetu user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: samostalno okretanje bebice
6.8.2010 13:05:13   
pepino
Smeshki ja se ne razumijem jer nemam djece,a to mi je djelovalo rano,ali sve je moguce,mozda ce tvoje cure stvarno biti spretnije-vjestije-naprednije,nema pravila,bolje da se zna okrenuti nego da ne zna,ne brini!
Javice se vec iskusne mamike,pa ce ti reci nesto pametnije od mene!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: samostalno okretanje bebice
6.8.2010 13:20:11   
Anoniman
Moja svekrva kaze da su verovatno ojachale, poshto su NON-STOP na rukama user posted image  

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: samostalno okretanje bebice
8.9.2010 17:27:34   
minavb
Moj Vanja se danas prvi put okrenuo sa stomaka na ledja, sam samcijat.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: samostalno okretanje bebice
9.9.2010 0:21:18   
Verus
user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: samostalno okretanje bebice
9.9.2010 0:35:25   
gagana83
Bravouser posted image
I Una je bila tog uzrasta kad se prvi put okrenula.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: samostalno okretanje bebice
10.9.2010 22:36:35   
Anoniman
E sad se i zvanichno okrecemo sa stomaka na ledja...al samo Sara....Petra kao da je lenja.... Saru kad stavim na stomak...ona se podupre laktovima i digne glavu i gleda pravo....ubrzo se i okrene...(lakshe ide bez povoja), a petru kad stavim na stomak...ona samo malo odize glavicu od podloge, ali gledajuci u stranu.... neznam shta da radim s njom... isto vremena su provele na stomaku...zashto Petra zaostaje user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: samostalno okretanje bebice
11.9.2010 4:14:32   
Verus
Mislim da nema razloga da brines.  Petra ce to mozda tek sa 4 meseca i to je sasvim ok.  Svaka bebica je individua za sebe i radi stvari svojim tempom pa cak i ako su to bliznakinje sa kojima sve isto radisuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: samostalno okretanje bebice
14.10.2010 19:49:07   
Trudnicica83
Da li da bebu od dva i po meseca stavljam na stomak kako bi vezbala za prevrtanje sa strane na stranu ili je jos rano? Koliko je pustiti da stoji tako i da li je bolje na krevetu - gde je mekse, ili da na krevet postavim ono za presvlacenje koje je malo tvrdje? Ona vec skoro skroz samostalno drzi glavicu uspravno, a na stomaku je pomalo dize, ne bas mnogo sigurno i kao da se brzo umori, pa legne.

Ne znam kad bi oni trebali da se stimulisu da se okrecu sa stomaka na ledja, ili da pustim pa da ona to sama uradi? Problem je sto je sada hladno, pa ne mogu da je dugo pustim da se goliti kada presvlacimo pelene..a ona se tada najvise gica i guce.

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: samostalno okretanje bebice
14.10.2010 19:58:16   
Snelle
Trudnicice, slobodno je stvaljaj na stomak sada, nije rano! I za to uvek treba birati tvrdju podlogu, jer na mekšoj im je teže da održavaju ravnotežu i da se kasnije okreću. Nisam sigurna kada je pravo vreme da se dete stimuliše na okretanje, ali mislim da bi trebalo od 4 meseca. Ja sam moju Lanu počela da stimulišem na okretanje sa ledja na stomak sa 4,5 i evo danas se već sama okreće non-stop!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: samostalno okretanje bebice
14.10.2010 20:00:17   
Nensi*
Vuk se svega 2 puta okrenuo sam,teska mu guzica zbog sirokog povoja user posted image
Nadam se da ce nam skinuti na sledecoj kontroli za 2 nedelje...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: samostalno okretanje bebice
15.10.2010 1:08:35   
dijana1*
Mi smo sa mesec ipo dana krenuli da radimo vezbice i jedna od vezbica je bila i stimulisanje za okretanje.
Sa 2 meseca i 20 dana se prvi put okrenuo sa stomaka na ledja i bas je kenkavio. Od tada se jos par puta okrenuo sa stomaka na ledja ali sa ledja na stomak jos uvek se ne okrece user posted image
ali mu jako malo treba da sam uspe da se okrene user posted image
I da treba ih stavljati na tvrdu podlogu

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: samostalno okretanje bebice
15.10.2010 12:58:18   
Trudnicica83
A koje vezbe ste radili za stimulisanje okretanja? Jel ono kad lezi na ledjima, da mu jednu nogicu guras preko druge, drzeci za butinu? A kakve su vezbe za okretanje sa stomaka na ledja? Meni bas to deluje teze?user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: samostalno okretanje bebice
15.10.2010 17:17:02   
minna
Mi se od pre neki dan okrecemo sa stomacica na ledjauser posted image

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: samostalno okretanje bebice
15.10.2010 17:17:34   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dijana1

vezbice sa bebom radim ovako, stavim ga na ledja pa ga okrenem na bok pa sa boka na stomak pa sa stomaka ga vratim na bok pa opet na ledja i sve to isto ponovim ali ako sam prvi put krenula sa desnim bokom sledeci put krenem sa levim i tako vise puta. Kada ga okreces pazi da mu ispruzis ruke da idu ravno tj. da prate lice. Tako ce da nauci da se okrece sa svih strana


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: samostalno okretanje bebice
15.10.2010 17:18:55   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Nanica1


user posted image Koji biser... Sve napise a video nista...
http://www.vodiczaroditelje.rs/strana/lako-do-prvog-koraka



a evo i video zapis kako to izgleda user posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: samostalno okretanje bebice
15.10.2010 22:48:05   
New Mom
IZVORNA PORUKA: New Mom

Mi smo se danas (2 meseca i 18 dana) sami okrenuli sa leđa na stomak. user posted image  Par dana je išla do boka, a danas skroz. I još se nasmejala pride. user posted image

A od pre par dana (sa 4 meseca i 3 nedelje) smo počeli i sa stomaka na leđa.user posted image  Konačno!user posted image  Sad je kao čigra, napred, nazad, levo, desno.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: samostalno okretanje bebice
15.10.2010 23:32:54   
dijana1*
mala pika user posted image
bravo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: samostalno okretanje bebice
15.10.2010 23:40:24   
bratzz

IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom

Mi smo se danas (2 meseca i 18 dana) sami okrenuli sa leđa na stomak. user posted image  Par dana je išla do boka, a danas skroz. I još se nasmejala pride. user posted image

A od pre par dana (sa 4 meseca i 3 nedelje) smo počeli i sa stomaka na leđa.user posted image  Konačno!user posted image  Sad je kao čigra, napred, nazad, levo, desno.user posted image

Bravo za Laruuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: samostalno okretanje bebice
16.10.2010 0:34:43   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: dijana1


IZVORNA PORUKA: Nanica1


user posted image Koji biser... Sve napise a video nista...
http://www.vodiczaroditelje.rs/strana/lako-do-prvog-koraka



a evo i video zapis kako to izgleda user posted image



Ovaj link je super user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: samostalno okretanje bebice
16.10.2010 1:12:59   
Nensi*
A ovaj disk Lako do prvog koraka smo mi dobili u Opstini kad smo prijavljivali Vuka...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: samostalno okretanje bebice
17.10.2010 10:25:09   
maslinica
moj Petar je od 2 meseca na stomaku, spava tako. jako rano se poceo okretati sa trbuha na ledja, ne znam tacno ali nije imao vise od 4 meseca, tu negde na pragu cetvrtog.a sa ledja na trbuh, vrlo brzo posle toga. Mi smo se uvek igrali i lezali na bracnom krevetu, on je pokusavao i vristao kad ne ide ono sta zamisli. sad vec klecimo na koljenima, ljuljamo se za medalju, predjemo krevet mamin i tatim dok si rekao keks...tako, da ja mislim da je to od deteta do deteta....ponekad bi volela da je malo mirnijiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: samostalno okretanje bebice
20.10.2010 12:27:32   
Trudnicica83
IZVORNA PORUKA: minna

Mi se od pre neki dan okrecemo sa stomacica na ledjauser posted image


Svaka cast, tako rano! user posted image
Nisam stigla da ti cestitam draga, kako je prosao porodjaj i oporavak, jel sve bilo ok? Jel bio ok doktor koji ti je radio CR?

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: samostalno okretanje bebice
20.10.2010 12:39:29   
Trudnicica83
IZVORNA PORUKA: dijana1


IZVORNA PORUKA: dijana1

vezbice sa bebom radim ovako, stavim ga na ledja pa ga okrenem na bok pa sa boka na stomak pa sa stomaka ga vratim na bok pa opet na ledja i sve to isto ponovim ali ako sam prvi put krenula sa desnim bokom sledeci put krenem sa levim i tako vise puta. Kada ga okreces pazi da mu ispruzis ruke da idu ravno tj. da prate lice. Tako ce da nauci da se okrece sa svih strana




Gledala sam vec ovaj video, medjutim, ja se sve bojim jer ipak ova beba ima 4 meseca, a mi tek 2 i po, pa ne znam sta cu s rukama, jer ona nece poci rukom da uhvati igracku, jos to ne zna. Bas cu da probam danas - bili smo jutros na prvom ultrazvuku kukova i sve je ok, pa mi je pedijatar rekao da je stavljam na stomak 5 puta dnevno po 5 minuta. A ona mukica ne voli da lezi na stomaku, uvek se buni kad je stavim. user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here