|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udžbenici
28.11.2017 17:09:06   
choopa choops
Ne znam kid vas, ali kod nas mozda imaju vise knjiga ali gradivo ke manje vise isto. Recimo imaju dvije knjige tanje, jednu za prvo polugodište, drugu za drugo, radnu svesku, imaju knjigu za lektiru i dnevnik citanja. A mi smo sve to imali u jednoj knjizi i jednoj radnoj svesci. A grešaka kod nas ima koliki hoćeš.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Udžbenici
29.11.2017 19:41:36   
gagana83

IZVORNA PORUKA: isidora88

Mi imamo bukvar, 2 radne sveske, neku Pcelicu, Rec po rec, slovarica, citanka. Mi nismo imali toliko knjiga u prvom razredu.

user posted image
Strasno!
Una je u prvom razredu imala 4 knjige iz srpskog, ali nikad nije nosila sve cetiri.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Udžbenici
29.11.2017 20:18:35   
simke
Udzbenici su uzasno odradjeni.Sinisa je treci razred,svake godine ludim od gomile gluposti(gramaticke i stamparske greske,nepregledne lekcije i sl.),ali najgore odradjen udzbenik i nastavni plan je iz engleskog!U tim udzbenicima nema ni jedne jedine reci srpskog,pisani su kao da im je to maternji jezik .U prvom razredu su crtali,drugi je prosao u ucenju slova i opet crtanje,a u trecem prvi domaci zadatak prevedi dijalog,a drugi domaci smisli i napisi dijalog na engleskomuser posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Udžbenici
29.11.2017 22:13:40   
gagana83
Da, svi se zale na engleski u trecem razredu user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Udžbenici
29.11.2017 22:18:20   
IvanaSK RR
Ni meni se ne svidja engleski zbog toga. A jos njihova uciteljica ima fazon da uce samo iz knjige, retko kad sta pisu u svesku..
Gramatičke greške i recenice koje su sastavljene tako da i odraslima treba vremena da shvate..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Udžbenici
29.11.2017 22:21:32   
Sanjica26 RR
U prvom nemaju isto sveske. Samo u radnim sveskama rade.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Udžbenici
29.11.2017 22:25:19   
gagana83
Kod nas su imali svesku i u prvom i sad u drugom. Uglavnom crtaju, i kad kad pokusavaju nesto da pisu. user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Udžbenici
30.11.2017 5:50:54   
simke
Upravo to Ivana.Nije problem samo engleski.Kod S.kad je bio prvak zadatak iz matematike oko kojeg sam ja lupala glavu sta je pisac hteo da kaze,a ne onuser posted image .Kod nas se koriste sveske od pocetka,nosi se sve!Torbu jedva ja nosim,a da se razumemo nisam neko ko je slabasanuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Udžbenici
30.11.2017 8:22:35   
Peace*
Imala sam sreće da Luki ide engleski, nemam pojma bukvalno šta su radili u školi. Nikada ga nije učio kod kuće.
Ali njemu baš ide i baš voli. Sada na privatnom engleskom, na koji ide od prvog razreda, ide sa grupom u kojoj su sedmaci i osmaci jer mu je sa njegovom generacijom dosadno. Priprema se za FCE (ja sam se za isti pripremala u 4.gimnazije.

Marku ide slabije engleski nego Luki, pa ćemo videti kako će to da izgleda.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Udžbenici
30.11.2017 8:26:42   
Anck Su Nmaun
I T ide odlicno. Za sad samo crtaju ali vidim da jako puno reci zna, koje je ja nisam ucila. Zna i pesmice.
Al dobro da sam procitala ovo da se od treceg pozabavimo ovim.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Udžbenici
30.11.2017 8:28:16   
Peace*
Sada prvi put čujem da engleski u trećem postaje ozbiljan, nikad mi se niko nije žalio na to, ali priznajem da i nisam baš slušala previše.
Ogromna razlika je između engleskog u četvrtom i petom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Udžbenici
30.11.2017 8:33:23   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

I T ide odlicno. Za sad samo crtaju ali vidim da jako puno reci zna, koje je ja nisam ucila. Zna i pesmice.
Al dobro da sam procitala ovo da se od treceg pozabavimo ovim.

Kod T su imali i test iz engleskog. Sve je lepo uradila. Vidim da voli engleski

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Udžbenici
30.11.2017 8:47:01   
Figaro88
Andrei lepo ide,i zanimljive su mi knjige iz Engleskog.Od starta su naucili da je pozdrave na engleskom,dobiju pohvalu kad nauce nove reci,sad vec i pisu u svesku po malo.Verovatno ce mnogo vise kada zavrse sa ucenjem latinice


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Udžbenici
30.11.2017 9:00:02   
simke
Sinisi jezici ne leze nikakouser posted image Non stop ga zacikavam da i Madjar bolje zna srpski od njegauser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Udžbenici
30.11.2017 11:28:27   
isidora88
M nosi svesku iz engleskog, samo crtaju. A torba je preteska i meni, a ne M koji ima 22 kg.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Udžbenici
30.11.2017 18:13:17   
IvanaSK RR
Simke, nemoj da se nerviras. Svi smo različiti. Moj sin ima lep izgovor i "sluh" za jezike, ali na kontrolnom sve pobrljavi. Mada je to neka druga prica...
Evo za danas:
Srpski :sveska, citanka, gramatika, radna sveska
Matematika:sveska, udžbenik, radna sveska
Priroda:sveska, udžbenik, radna sveska
Veronauka:radna sveska, sveska
Sveska za sastave i sveska za komunikaciju
Oprema za fizicko.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Udžbenici
30.11.2017 18:21:00   
Sanjica26 RR
Znaci ista prica i kad su stariji. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Udžbenici
30.11.2017 18:26:39   
lesica
L spisak udžbenika je sledeći:

Srpski jezik - sveska i bukvar svakog dana, radna sveska se nosi kada učiteljica naglasi, čitanka je još uvek neotvorena.

Matematika - sveska i jedan udžbenik/radna sveska 2u1 svakog dana, sledećeg polugodišta će nositi drugu.

Svet oko nas - sveska i jedan udžbenik/radna sveska 2u1, sledećeg polugodišta će nositi drugu.

Engleski jezik - sveščica i udžbenik i radna sveska.

Ostali predmeti po jedna sveščica.

Oprema za fizičko je u školi.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Udžbenici
31.1.2018 12:40:10   
Anck Su Nmaun
Jako sam razocarana danasnjim udzbenicima.
Npr. Iz matematike za nedelju dana urade oko 20str. Sve je napravljeno tako da ucitelji ne moraju mnogo da se trude. Za prvo poligodiste su ispisali 3 knjige iz mat. Znaci da ce u drugom trebati bar jos 3 da se kupe. Pitam se samo cemu sluze sveske??? To je samo mat. I iz drugih predmeta je slicno. Sveske skoro pa prazne. Ni do pola jos nisu stigli.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Udžbenici
31.1.2018 21:12:46   
Duškić
Ma bitno da natovare decu i sto vise da se kupuje. Eto toliko.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Udžbenici
31.1.2018 23:39:25   
isidora88
Meni su isto grozne knjige. Kao slikovnoce. Nema definicija i opstih informacija o naslovnoj temi nego samo slike. Na kontrolnom naravno pitanja a deca trrba da pogadjaju odgovore na osnovu slika. O radnin listovima da i ne pisem. 10 slika biljaka i kojecega i na osnovu slika dete treba da napise kije su biljke u pitanju, a u udzbeniku ne postoji ni slika a kamo li neka info o kojoj biljci se radi. Nista nije objasnjeno niti lepo napisano. Ne znam ko je dozvolio stampanje takvoh knjiga.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Udžbenici
27.3.2018 9:20:05   
Anck Su Nmaun
MI u skoli vec dobili spisak za nabavku za drugi razred, meni to nesto jako rano. Nismo porucili, ostavicemo to za leto ipak.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Udžbenici
27.3.2018 9:37:22   
veselicaa
Nama jos nisu dali ali znamo da su sve nove knjige,opet menjaju izdavace.

< Poruku je uredio veselica RR -- 27.3.2018 9:38:03 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Udžbenici
27.3.2018 9:43:22   
IvanaSK RR
Mi smo u februaru dobili neki spisak i prvu ratu smo trebali platiti do 22.02. Meni je lakse tako na rate.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Udžbenici
27.3.2018 9:46:34   
Anck Su Nmaun
Pa jeste al deca nisu ni prvi zavrsili, bas mi je rano. Mi nismo. Gledacu na leto .
A za H za prvi cemo na rate kad krene.

Inace jeste uzimale kad polovne?
Ovde postoje grupe za menjanje udzbenika.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here