|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strani jezik
21.2.2021 14:19:24   
Sanjica26 RR
Tacno je napisao. Ja sam ucila ruski, pa znam. Eto odgovara od Save. 🙂



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Strani jezik
21.2.2021 14:20:25   
dunja RR
On je pisao, ali onda garant od nekud prepisao, sa njom sastavio, gledao slova.
On zna ovo da prevede, mada ne baš i lepo da pročita, bar mislim ne zvuči mi baš sve tačno, ali opet, ja ne znam ruski.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Strani jezik
21.2.2021 14:37:15   
pari
Pitaj ga baš kroz igru nekako da ti kaže odakle mu :)



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Strani jezik
23.2.2021 9:29:26   
dunja RR
Kaže da je u Gugl prevodiocu ukucao šta je hteo da prevede na ruski, i prepisao :D

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Strani jezik
23.2.2021 9:42:33   
Ivanka 75
Snalazljivost na delu! 😊 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Strani jezik
24.2.2021 6:54:37   
Duškić
DA, lepo je napisano i ja sam ucila ruski, mamino dete, emotivno.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Strani jezik
24.2.2021 13:29:34   
dunja RR
Kada se u vašim školama sada kreće sa stranim jezikom?

Komšinica mi reče da se od 5-og razreda u našoj školi kreće sa drugim stranim jezikom (biramo ruski ili nemački), engleski nam je prvi, ali sada zaboravih da li se sa njim kreće od 1. ili 3. razreda?

A za drugi jezik sam mislila da se sada kreće sa njim od 3. razreda, ali ipak je od 5. kod nas (tako je bilo i kada sam ja išla u školu).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Strani jezik
24.2.2021 13:33:05   
Sanjica26 RR
Od prvog razreda krece engleski. Od petog dobijaju jos jedan jeziku u zavisnosti za koji se škola odlučila. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Strani jezik
24.2.2021 13:33:46   
Ana RR
Suzi, kod nas od prvog razreda imaju tri jezika (engleski, nemački i ruski), engleski je obavezan a druga dva nisu. Marko je u prvom išao na oba dodatna, u drugom samo na nemački a sad u trećem samo na ruski (imali su neku užasnu nastavnicu nemačkog i dete nije htelo da ide). Od 5. razreda mora definitivno da odluči koji će učiti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Strani jezik
24.2.2021 13:37:08   
dunja RR
Sanjice znači isto kao kod nas, samo kod nas biramo u 5-om da li ćemo ruski ili nemački. Ja pojma nemam na koji bi.


Anči, nisam čula nikad za to, a ček, jel to znači da sada kad bi ste kretali npr. opet u prvi razred, ne bi ga slala na 3 ili 2, misliš da je ipak previše, ili ?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Strani jezik
24.2.2021 13:39:54   
Ana RR
Ja nisam imala ništa protiv, on je sam birao. Hteo je da ide na sva tri jezika i bilo mu je zanimljivo. Ali zbog te nastavnice nemačkog je izgubio interesovanje, mislim da su je smenili na kraju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Strani jezik
24.2.2021 14:41:03   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Sanjice znači isto kao kod nas, samo kod nas biramo u 5-om da li ćemo ruski ili nemački. Ja pojma nemam na koji bi.


Anči, nisam čula nikad za to, a ček, jel to znači da sada kad bi ste kretali npr. opet u prvi razred, ne bi ga slala na 3 ili 2, misliš da je ipak previše, ili ?



Od petog moja deca imaju francuski. A npr škola u kojoj radim, jednoj generaciji pripada francuski, a drugoj španski. Tako su tražili roditelji davnih dana. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Strani jezik
24.2.2021 15:37:22   
Tiziana
Kod nas se francuski od 1. uci intenzivno, 6 casova nedeljno. Od 5. engleski, 2 casa nedeljno. 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Strani jezik
24.2.2021 16:18:53   
Ivanka 75
Gde to Tiziana? 


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Strani jezik
24.2.2021 16:32:35   
Tiziana
U Beogradu. Osnovna skola koja je nekada davno, kad sam ja isla u skolu, bila u ogledu. Odavno nije, ali su zadrzali isti princip.



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Strani jezik
24.2.2021 16:51:56   
Ivanka 75
Meni je to preterano bas. I ovako imaju dosta casova.


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Strani jezik
24.2.2021 17:12:35   
Tiziana
Sta znam. Moji su navikli. Oni grdni kad su normalni uslovi po ceo dan su bili u skoli (skola+boravak).. 


Evo sad me zove, zavrsila mu se skola, kaze dobio je 5 na odgovaranju iz francuskog. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Strani jezik
25.2.2021 13:59:46   
nata11
Meni je to totalno OK.

Ja planiram moje sa 3-4 god 2x nedeljno popodne na engleski pored redovnog vrtica.
Jezici su pod MUST sto se mene tice.



_____________________________





(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Strani jezik
7.9.2021 15:13:26   
dunja RR
Dobili smo upit u školi da li želimo na engleski dodatno, plaća se naravno, i mislim da će biti u vreme boravka, časovi su u našoj školi.
Isti upit smo dobili i za nemački.

Da ide na 2 previše mi, kako ste vi, da li ste davali decu na dodatne časove? Ne znam da li da kreće na engleski, a nisam sigurna ni da li će ići u boravak.
S sada ima engelski, u prvom. Od petog valjda biraju nemački ili ruski.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Strani jezik
7.9.2021 15:29:49   
dunja RR
Zaboravih da napišem, može na jezik u svojoj školi i ako ne ide u boravsk, a biće i škola šaha, na koju će garant ići, jer je dobar u šahu, i voli šah.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Strani jezik
8.9.2021 7:46:43   
dddaca
Nemacki ili Ruski ce biti drugi jezik ili glavni?
Doj se ne jave mame sa iskustvom da napisem svoje misljenje. Ako je u vreme boravka, ja bih izabrala ono sto ce mu biti drugi jezik. Da ima neku osnovu kad podje u 5.razred.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Strani jezik
8.9.2021 8:24:22   
milicicak
U našoj školi ima dosta dodatnih aktivnosti posle nastave, mogu da ih pohađaju sva deca bez obzira da li idu u boravak. Mini buba je išla na glumu. Samo mislim da je to baš cimanje ako ne idu u boravak jer aktivnosti najčešće nisu odmah posle nastave.
Što se stranog jezika tiče, mislim da je bolje da ide na engleski, naročito u prvom razredu. Previše je to svega novog za njega

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Strani jezik
8.9.2021 8:45:04   
IvanaSK RR
Moje mišljenje je da ne mora odmah u prvom razredu da ide na dodatne jezike. Lako ces ga sledeće godine upisati ako vidis da mu je potrebno. Skola plus sah ili sport ili sta vec voli. Smaram da je previse odmah obaveza.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Strani jezik
8.9.2021 8:50:22   
Sanjica26 RR
Mi nismo tako rano decu na engleski. T je od treceg krenula. S jos nije. I mislim da nece. Ne interesuje ju je jezik.




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Strani jezik
8.9.2021 9:09:28   
ivaMark
Kod nas je engleski od prvog razreda, kasnije dobijaju jos jedan jezik. 



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here