|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 23:40:47   
Buba76
Naravno Tasho,svako treba da radi tako kako vidi da je najbolje za njegovo dete. Mi se isto tusiramo,ali bas ne pomaze puno kada je temp. 40.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 23:41:55   
Anoniman
Meni tuširanje pomaže (tj. Luki) kada mu dam lek, pa da preživimo taj period dok ne počne da deluje.

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 7:32:33   
Lu
Noćas nije imao nikako  T,user posted image
Popili smo sirup na vrijeme,e sad ne znam do kad da ga pijemo ili ne treba više ako nema Tuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 8:36:59   
Anoniman
Nije imao T jer ste popili na vreme,  jesam dobro razumela?

Ja uglavnom isprobavam preko dana da ne pije sirupe protiv T, pa onda oko 19-20h još intenzivnije pratim. Uglavnom ako tada ne dobije - više je nema.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 8:41:37   
Lu
Ma popijemo uvijek na vrijemeuser posted image
Noćas u 4h smo popili zadnju dozu a ja sam se brinula kako ću ga razbuditit jer ako mu dam u snu može se zagrcnuti ili pljuniti,međutim on je fino otvorio usta,popio i nastavio spavati.
Znači od sinoć nije nikako imao T,upravo je doručkovao,daću mu još sad u 10h da popije pa onda ako više ne bude da prekinem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 8:49:17   
Anoniman
Jao lu, ne zagrcnu se. user posted image

Joj nisam pametna. A na koliko mu se vraćala T dok ju je imao i pored lekova?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 8:49:51   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nije imao T jer ste popili na vreme,  jesam dobro razumela?

Ja uglavnom isprobavam preko dana da ne pije sirupe protiv T, pa onda oko 19-20h još intenzivnije pratim. Uglavnom ako tada ne dobije - više je nema.



JA bih poslušala Tashu. Ne bih mu preko dana u tom slučaju davala sirup, a sledeće veče i noć bi mu merila na svakih pola sata. Kupi onaj toplomer "na uvo" (pisala sam o tome u oblasti tehnika), za takve situacije je savršen.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 8:52:01   
Anoniman
Kontam sledeće: Ako mu se vraća T na 4 sata (a lek se daje na 6 sati), onda bi trebao da ima T već u 8h, jel tako? Ako je nema - kontam da ne moraš da mu daš u 10. Možda da pustiš... pa ćeš videti pred popodnevno spavanje.
Sada sam se malo zbunila, to je samo ibuprofen?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 8:57:37   
Lu
Davala sam mu samo ibuprofen svakih 6 sati i jedan čepić predprošle noći,T nije imao od sinoć kad se malo povisila oko 10 (kad je bilo vrijeme za sirup) 37 sa nešto sad sam zaboravila,ali ipak manje nego prije.
Znači da mu ne dajem u 10 pa i ja sad razmišljam nekako i izgleda veseo mislim da neće više da imat,nadam se.

Imam ja onaj trenutni toplomjer što se samo prevuče preko čela ili stavi u uhouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 9:00:05   
Anoniman
Ja mu ne bih davala. Izmeri mu pred popodnevno spavanje, ako treba, daj mu tada.

(savetujem papirić i počni da pišeš kad si mu dala. Lako je kada je na svakih 6h, ali kada počneš da brljaviš kada si mu dala, a kada ne - pomeša se u glavi. user posted image )

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.6.2009 9:02:53   
Lu
Ok,idem idemo sad vani pa ćemo vidjeti ksko će se odvijati situacijauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.8.2009 13:45:04   
Rivana
Mom luki je sad malo spala na 37,5 ali je i dalje kenjkav i ne igra se ko sto ume user posted image bas mi ga zao. Ne zam od cega je mozda od vakcine mozda od zuba POLUDECU user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.8.2009 13:52:04   
Rivana

IZVORNA PORUKA: lu

Moram ja još nešto da pitamuser posted image
Kad prođe temperatura jel onda slijedi preznojavanje i kod vaše djeceuser posted image


Luka moj se danas bas preznojio dooosta posle mu spala na 37,5

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.8.2009 13:54:37   
Anoniman
Samo mu daj da pije. Što više pije, manje su šanse da dehidrira, i više će se preznojavati, a preznojavanjem će smanjiti temp.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.8.2009 14:00:31   
Leki 77
Vidim da se ovde ne praktikuje odlazak kod dr kada dete ima temp, a sto barem onda telefonom ne pozovete dr!?user posted image  Moj sin je jednom imao 38,3 i odmah smo zvali dr, rekla nam je sta moze da bude i sta da radimo ako mu ne spadne temp, tj. da ga odmah vodimo na Institut za majku i dete. Mislim da kod male dece nije bas pametno biti "sam svoj doktor". Kako mozete da znate da nije nesto za sta je potrebna terapija? Mislim, na osnovu cega zakljuciti da su zubici, viroza ili sta vec sve roditelji "iskusno" ne procene da je u pitanju?

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 7:03:11   
Anoniman
Luka se probudio sa 38,5. user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 11:11:37   
mihi
To je od kaslja i nosa, verovatno se sada nadovezala neka bakterija ili virus i eto. Ma dobro sve su to decije bolesti procice, samo mame izdrzite.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 12:18:12   
Anoniman
Pluća čista, uši super, grlo tek tek crveno. Ispisan nam je antibiotik da imamo recept kod kuće, mada dr kaže da to nije za antibiotik.

Popodne idemo kod privatnog lekara, kod državnog idemo samo zbog mog bolovanja.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 12:20:32   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Popodne idemo kod privatnog lekara, kod državnog idemo samo zbog mog bolovanja.




user posted image user posted image  Mi se lecimo kod privatnog, a u drzavno samo ispisujemo recepte (kad mozemo).

Hvala Bogu da nije nista strasno.



_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 12:23:19   
Anoniman
Ma nemam ja vremena za toliko kontrola i bolovanja koliko oni to misle u DZ.
Kod privatnika lepo sve k'o podmazano, dete zdravo za 2 dana, i milina. user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 12:28:49   
Rivana
E cemu onda placenja doprinosa kad zavrsimo kod privatnika, i mi isto Luku kod privatnika od onog uzasa sa bolnicom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 12:30:15   
Anoniman
Ničemu. user posted image

Pa realno, kada ti nešto stvarno fali, i tebi i detetu, ideš kod onog kome veruješ i ne pitaš koliko košta!

Doprinosi su čista krađa!

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 12:32:36   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ničemu. user posted image

Pa realno, kada ti nešto stvarno fali, i tebi i detetu, ideš kod onog kome veruješ i ne pitaš koliko košta!

Doprinosi su čista krađa!


Slazem se sa tobom da su cista kradja. Mi sad Luki i urin nosimo privatno i ako nam dr da uput ali to je sad druga tema user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 12:35:19   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Rivana

E cemu onda placenja doprinosa kad zavrsimo kod privatnika, i mi isto Luku kod privatnika od onog uzasa sa bolnicom.



Ja sam imala grozna iskustva sa sinom i drzavnim lekarima tako da njih koristim samo za recepte i kad sama vidim da je samo grlo pa hajd' da ne bacam pare.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.10.2009 12:40:54   
sephora
mislim da može da se ostvari i privatno zdravstveno osiguranje. mi na poslu, preko jednog poznatog osiguravajućeg društva (rekla bih naziv ali ne znam da li smem zbog pravila o reklamiranju) imamo privatno zdavstveno, od plate nam skidaju oko 20e mesečno ali možeš da koristiš usluge privatnog lekara i laboratorija godišnje do 10 000 eura. tu su uračunate i neke ne daj Bože operacije, ali i fizijatar, stomatolog, razne poliklinike,...veoma praktično za mame sa klincima, čak i plaćaju radovnu vakcinaciju do godinu ili čak 2, moram da proverim...
meni su refundirali pentaxim a ima poseban program za vođenje trudnoće i porađaj-extra stvar, ja sam zadovoljna... 

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here